Janíčko a Marienka: Lovci čarodejníc

• Slovensko Janko a Marienka: Lovci čarodejníc (viac)

Príbeh sa začína 15 rokov po tom, čo súrodenci  Janko a Marienka utiekli čarodejnici, ktorá navždy zmenila ich životy, pretože im dala poznať, ako chutí krv. V súčasnosti dospeli na zrelých, skvelo vytrénovaných lovcov, ktorí sa rozhodli,  že začnú podnikať v tom, v čom sa ako malé deti preslávili - v love na bosorky! Vystopujú a zničia všetky čarodejnice v tmavých lesoch v najbližšom okolí, čím zároveň pomstia krivdy svojej mladosti. Ale ako sa začne blížiť neslávne známy "krvavý spln" a malé drevené mestečko začne čeliť nočnej more v podobe únosov nevinných detí, Janko a Marienka spoznajú zlo horšie, než predstavuje akákoľvek čarodejnica, ktorú kedy ulovili. Stoja tvárou v tvár samotnému diablovi, ktorý by mohol byť kľúčom k ich desivej minulosti! (TV JOJ)

Infantility

Vždycky jsem chtěla být Mařenka a trhat čarodějnice na cucky.... Jeníček co má cukrovku, nasraná Mařka a tupej trol. Prostě vizuální masakr (pozitivní). Přitom mi nikdy ta pohádka nepřišla tak drsná a strašidelná. ()

Luciaaas2

Nad Jeníčkem a Mařenkou jsem dlouho ohrnoval nos, až jednoho dne jsem nevěděl co si pustit. Tak jsem si tedy stáhnul a pustil Jeníčka s Mařenkou a musím uznat, že jsem udělal chybu, že jsem na to nešel do kina. Je to parádní zábava, pořád se něco děje, zasmějete se a pak zjistíte, že je konec filmu a ještě by jste si přáli aspoň pár minut navíc. Jsem moc rád, že sem nad filmem nezanevřel. Budu doufat, že brzy bude druhý díl, který si už vynahradím v kině ()

Rychleji

Normálně bych takovýmu film nikdy nedal celý tři hvězdy, ale z toho filmu čiší, že jde vlastně o pohádku ... jakousi... a že si z toho dělají tvůrci srandu (otřepaná fráze, vím :D). A proto každá scéna s Jeníčkem stojí za to ... je to prostě vtipný. ()

RoyBatty444

Dialógy na úrovni reklamných spotov nevedeli rozhýbať ani už tak priemerným výkonom herci. Veľa krvy, vnútornosti a pušného prachu proti bande skrachovaných ježibáb. Čo sa týka spracovania vyskytujú sa tu už tuctové efekty spomaľovania, sledovanie striel a efektné porciovanie. Čo oceňujem sú efektné zbrane a pár fórikov ako Janko cukrovkár a sidekick ako nadržaný pubertiak. Nebyť prvoplánového scenára pre jednoduchších a hlášok ˝you are fucking kidding me˝ mohlo to dopadnúť trochu lepšie, ale to by sme museli z Wirkola napoly urobiťGuillerma del Tora a Guy Ritchieho. ()

mbohdy1

Jak mě název odrazoval a napovídal, že půjde o infantilní zábavu, tak ve výsledku jsem nadšená! Jeníček v podání Jeremyho je k nakousnutí a kupodivu ani Mařenka mi nebyla proti srsti. V jejich "sourozeneckém" vztahu se raději pitvat nebudu :D Samozřejmě hodně věcí je nelogických, ale nebuďme hnidopychové. Jde hlavně o zábavu a té se mi dostalo vrchovatě. ()

ellysium

Mno.Těšil jsem se na tohle,ale dost jsem byl zklamán.Čarodějnice,které by klidně mohly hrát v shaolinských filmech,Jeníček co by těžký cukrovkář,Mařenka jako by do pěti neuměla počítat.Nu což časy se mění,musíme si zvykat. :-) .Za vrchol celého považuju scénu,kdy zrzka ve stylu alá Rambo rozpráší čarodějnice kulometem.Zajímalo by mně do kterého století měl být tenhle akčák zařazen.Dvě hvězdy. ()

kolisko

Slaboduché scenário a režijní šílenost Tommyho Wirkoly !!! Buďme rádi, že to není seriál o třech sezónách a 66 dílech. ()

ZekiZeki

Místy vtipné, místy trapné, místy roztomilé, místy hóóódně přepálené. Nenáročná jednohubka, která ne každému zachutná. ()

SKl247

Nenudil som sa - práve naopak. Akčné scény si dovolím miestami označiť priam za inteligentné, pretože využívajú postavenie kamery ako aj prostredie vo svoj prospech. Krvi je veľa, no nepôsobí to neprirodzene a kovové hračky, ktoré každú chvíľu Janíček s Marienkov vyťahujú, ma vždy patrične pobavili. Hlášky vcelku ušli ako aj ich výrazy tváre. Pre tých, čo to ešte nevideli: Pozerajte to v dobrej kvalite, pretože na béčko to má veľmi dobré efekty. PS: Whatever you do, don't eat the fucking candy :) ()

salokin

Něco mezi třema a čtyřma hvězdička, ale vzhledem k tomu, že bylo celou dobu na co koukat a bavil jsem se dobře, volím lepší alternativu. Super vymývárna mozku, která dobře ukazuje, jak mohla vypadat Kletba Bratří Grimmů a že i pohádka může mít koule. A btw, "Whatever you do don't eat the fucking candy" :) ()

lubbax

jeníček s mařenkou se po dlouhých letech olupování perníku začali nudit a tak se vrhnuli na řezničinu. jejich dětská tělíčka vyspěla do andělské krásy a slovník zhrubnul natolik, že by se zaň nemusel stydět ani dlaždič veterán... příběhově ani herecky to není nic světobornýho, ale všechny ty různý hlášky, serepetičky a dekapitovací scény jsou docela dobře dotažený. asi bych se měl stydět, ale já se u toho dost dobře bavil =) guilty pleasure ()

Allein4

Gemma Arteton ... už jenom kvůli ní by si to zasloužilo vysoké hodnocení :-) Teď vážně - tohle zpracování mě nadchlo. Hlavně Jeníček - diabetik ... to mě hodně pobavilo :) ()

Big Daddy

Kromě solidních efektů jde o naprostý brak. Dějová slátanina bez špetky zdravého rozumu snažící se zaujmout stříkající krví, vnadami Mařenky a roztomilým trollem. Existuje zkrátka příliš mnoho opravdu kvalitních titulů než ztrácet čas tímto, čehož jsem se já bohužel nevyvaroval. ()

michalkop

Porovnám-li s Iron Manem 3, kterého jsem viděl těsně před Jeníčkem a Mařenkou, tak se jedná o vysloveně příjemné překvapení. Čekal jsem příjemný akční blockbuster a dostal jsem ho. Je nabitý akcí, zabalený v atraktivním kabátku i ty bíty v něm jsou přiléhající. Prostě se jedná o zajímavou akční variaci na klasickou pohádku. Pár ale se tu taky najde. Anglosaská představa čarodějnic je mi proti srsti. Je vidět, že při vytváření vizuálního jejich kabátku se velmi inspirovali v počítačových hrách typu WoW. Pár logických trhlinek se tu občas vyskytne, ale od blockbusteru nikdo nečeká dokonalost, co na roky ovlivní světovou kinematografii. Osud postavy zrzavé bílé čarodějnice přeci jen trochu nechápu. Jakoby scénárista ji nejdřív chtěl, pak nechtěl vůbec a nakonec si v rauši vymyslel něco mezi, aby se nekonal přeslazený happyend, který se ale i tak v jiné formě koná. ()

macoslavek

sebeparodující kousek, docela povedená zábava, hluboký výstřih gemy arterton navrch a hromada akce.. kvalitu nečekejte, ale je to výborná odpočinkovka :) ()

HMTD

Hned jak jsem vyděl upoutávky, jsem prohlásil že to bude totální blbost, no nakonec to nebylo tak špatné, sice si tu cukrovku mohli odpustit, i když to dětem dává signál:"i s diabetes můžete dělat cokoliv", ale myslím, že do takovéhohle žánru se to moc nehodí. Navíc dětem to přeci určeno není, ač to spousta desetiletých klučinů uvidí, Mělo to spád, dokonce jsem u toho nedělal tři další věci jak mám u béčkových filmů ve zvyku, moc se mi líbili variace čarodějnic, už pro tohle to stálo za to. No tak dávám 50 procent. ()

Dataminer

Slušně drsná verze notoricky známích pohádkových postav ;-) S "headshoty" se tu rozhodně nešetřilo a krom hlavních hrdinů si žádná postava nemohla být svým životem jistá. ()

Jeníček a Mařenka mají nový dohled

Jeníček a Mařenka mají nový dohled

09.08.2015

Dva roky stará fantasy Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic, v níž se slavní sourozenci stali akčními hrdiny, vydělala 226 milionů dolarů. Vzhledem k padesátimilionovému rozpočtu jí tak bylo rychle… (viac)

Jeníček a Mařenka uloví další čarodějnice?

Jeníček a Mařenka uloví další čarodějnice?

22.09.2014

Loňská akční fantasy Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic vydělala 226 milionů dolarů. To je při padesátimilionovém rozpočtu jasná komerční výhra, kterou by studio Paramount chtělo přetavit do druhého… (viac)

Dwayne Johnson: Lovec démonů

Dwayne Johnson: Lovec démonů

02.09.2013

Hon na všelijaké ošklivé potvory a ježibaby je pořád v kurzu. Jeníčkovi a Mařence to šlo pěkně od ruky, Vin Diesel se čarodějnicím podívá na zoubek v akčním hororu The Last Witch Hunter a teď touží… (viac)

Jeníček a Mařenka podruhé a ještě šílenější

Jeníček a Mařenka podruhé a ještě šílenější

09.06.2013

Rozpočet 50 milionů, celosvětové tržby 226 milionů. Snadná matematika, i když vezmeme v úvahu, že téměř polovina utržených peněz zůstává kinařům. O možné trilogii se mluvilo už před premiérou, a teď… (viac)