Janíčko a Marienka: Lovci čarodejníc

• Slovensko Janko a Marienka: Lovci čarodejníc (viac)

Príbeh sa začína 15 rokov po tom, čo súrodenci  Janko a Marienka utiekli čarodejnici, ktorá navždy zmenila ich životy, pretože im dala poznať, ako chutí krv. V súčasnosti dospeli na zrelých, skvelo vytrénovaných lovcov, ktorí sa rozhodli,  že začnú podnikať v tom, v čom sa ako malé deti preslávili - v love na bosorky! Vystopujú a zničia všetky čarodejnice v tmavých lesoch v najbližšom okolí, čím zároveň pomstia krivdy svojej mladosti. Ale ako sa začne blížiť neslávne známy "krvavý spln" a malé drevené mestečko začne čeliť nočnej more v podobe únosov nevinných detí, Janko a Marienka spoznajú zlo horšie, než predstavuje akákoľvek čarodejnica, ktorú kedy ulovili. Stoja tvárou v tvár samotnému diablovi, ktorý by mohol byť kľúčom k ich desivej minulosti! (TV JOJ)

Asgard odpad!

V prvních pár minutách filmu jsem to pochopil... "Perníková chaloupka" je vlastně pouhá slovní hrátka, ve skutečnosti je to totiž pervitinové doupě. Tvůrci filmu se očividně dost vyřádili (ať už jim pomohl právě "perník", nebo jen vzpomínky na své narušené dětství) a Hornbach měl jisto jistě silnou tržbu na prodeji červené barvy, kterou se zde vážně nešetřilo. Bohužel i přes to, že jsem od filmu příliš nečekal, jsem byl těžce zklamán. Jediný účel tohoto filmu je podle mě dokázat lidem kolik peněz je na světě k rozhazování. Každopádně věřím, že kluci z páté bé budou určitě odvázaní, protože nic nemá na trhák spatlaný dohromady z Matrixu, Harryho Pottera a všemi důvěrně známé pohádky. Přeji příjemnou podívanou! ()

stargate17

Nečekal jsem moc logiky, ale supermoderní bazuka, injekce inzulinu, gramofonová deska a defibrilační přístroj?! A ve středověkém městě?! Neviděl jsem to ve 3D, takže mě ty spousty záběrů dřev i jiných věcí strašlivě štvaly. Děj neosloví a snaží se to dohnat debilním nápadem s citlivým trollem nebo nahou ženskou. Koukat se na to ale dá. ()

kritička

Čekala jsem po pravdě katastrofu, ale tohle bylo super! Bojové scény doplněny suprovou hudbou, hlavní postavy příjemný na pohled. Co dodat? Snad jen, že upřímnost ve formě rozšlápnuté hlavy a dalších chuťovek, byla už možná trochu moc. :-D ()

andy60

Potěšilo vizuální zpracování, ale děj nemá originality ani co by se za nehet vešlo. Všechno to ale tak nějak odsejpá, takže ani nebylo moc času zamýšlet se nad absurdnostmi a byl konec. ()

kratajirka

Stačio mi vidět v prvním záběru Thomase Manna a smích byl na světě. Nějak mi nezapadl tenhle klučina s mercedesem v bazénu do prostředí honu na čarodejnic s perníkovým nádechem. 50% za zvláštní ale opravdu zvláštní úpravu perníkové chaloupky. ()

milanondic odpad!

Lovci čarodějnic ? Spíše przniči pohádek, jak píše ve své recenzi Michal Šobr. Nejspíš je teď in dělat z klasických pohádek moderní hororové filmy (Sněhurka a lovec, Zloba - královna černé magie...), ale mě to nesmírně rozčiluje. Kdyby to bylo alespoň strašidelné nebo vtipné, ale bohužel mi čarodějnice, které jako by chodily na lekce kung fu Jackieho Chana, strašidelné nepřišli. A co vtipnost ? Absolutní katastrofa - to jak jsou oba "hrdinové" pořád v pohodě a v děsivou chvíli pronesou nějakou "hlášku" mi přijde hodně ohrané a proto trapné. ()

Karel321

Skvěle natočený film. Kdo nic nečeká od hloupého námětu, bude nadšen stejně jako já. Mařenka má opravdu koukatelnou prdelku a královna čarodějnic taky není k zahození! ()

sun.eagle

Nádech 80' kdy příběh a logika ustupuje akci, efektivnosti, drsným hláškám a hi-tech nadupaným bouchačkám. Chutovka kterou si dopřávat denně nebylo zdravé ale jednou za čas neuškodí. Navíc Gamma v latexu jako alfa a omega filmu způsobuje že na Mařenku už se nebudu nikdy dívat stejně. ()

JayJay5

Tak to byla šílená jízda! Nenapadá mě nic, co by tomuhle kousku chybělo. Je to superakční výplach, kterej mě osobně moc potěšil. ()

jerzy1976

v rámci žánru skvělé!! Jedna * za nápad, ** za úvodní titulky, *** za Gemmu, **** za Edwarda a ***** za "zbraňové systémy", zejména kulomet Gatling v očarovaném provedení :-) ()

Cecko

Jak tak listuji knihou "Pohádky bratří Grimmů", tak přemýšlím co nás ještě čeká. Ale musím říct, že když to srovnám s dalšími filmy posledních let postavených na Grimmech, jako je Červená karkulka, Sněhurka a lovec atd., tak toto jasně vede. Samozřejmě, jedno je více fantasy, druhé je více horor, thriller atd., avšak vycházejí z pohádek bratří Grimmů. Tohle působí jako klasické béčko (oproti těm dvěma výše zmíněným), ale bavilo mě to mnohem více! Jednak se mi líbilo to, že původní pohádkový příběh není nijak zkomolený a nezávazně ho to dále rozvíjí - po svém. Masky čarodějnic velice povedené, sympatičtí hlavní hrdinové i padouši (žádné modelky, ale celkem se do příběhu hodí), zábavné akční scény atd. A zatímco výše zmíněné filmy jsem neměl chuť shlédnout podruhé, tohle si rád pustím znovu! ()

MZZ

Fakt super sranda! Takhle měl vypadat originál :-D ...odcházel jsem s pocitem, že mě nikdo nemůže zastavit :) Moje romantické touhy však byly podrážděny a neuspokojeny, takže musím za 4. ()

ciapok

stredoveká Pulp fiction so solídnou akciou, peknými ksichtami, pár vtipnými hláškami a použiteľnou hudbou. Myšlienka, že Janíčko si uhnal galejami u babči cukrovku a musí podľa mechanických digitáliek pravidelne brať inzulín (?) veľmi pobaví a potvrdí, že posledná veta dobrej víly "just kill the fucking bitch" bola na mieste ()

vonverny odpad!

Dokonce i žena po celodenním starání o děti neusnula, uvelebila se na gauči a začala se dívat semnou. Asi pět minut po začátku filmu odešla pryč. Mařenku párající Babě Jaze břicho 30 cm nožem na lidské steaky, prostě nečekala. Já jsem tento scénář čekal a jako fanda Van Helsinga i celkem vítal. Ovšem mé očekávání vzalo za své také velice rychle. U "představovačky" po záchraně bílé čarodějky ze spárů natvrdlého zloducha, který to mě ve filmu(čitelně) již předem spočítané, jsem nevěděl jestli se mám smát nebo brečet. "Já jsem Mařenka a já Jeníček". Kdybych byl na místě přihlížejících asi bych se válel smíchy v bahně. Další minuty filmu jsem sledoval jako v mlze. Ano, počítačové animace, prostředí, masky, to vše bylo v očekávané kvalitě. Bojové scény měly tempo. Ale hlavní problém, přes který jsem se nedokázal přenést to neodstranilo. Proč se ten film jmenoval Jeniček a Mařenka? Americké prznění tradičních pohádek nezná mezí. Při závěrečném boji, kdy krásná bílá čarodějka střílí na zlé čarodějky rotačním kulometem, to nemám ani sílu komentovat. Takto rozčílen jsem u filmu a díky filmu dlouho nebyl. Tento film nemá až na pěkné triky a svižné bojové scény nic. Není žánrově zařaditelný, uráží zdravý rozum normálního člověka. Já osobně si rád večer pustím jednoduché odpočinkové filmy, ale čeho je moc toho je příliš. Bezduchý odpad, nic víc. ()

cumimnabednu

Tento film je takový ten průměrný, který rychle a akčně uteče a nezbude po něm nic na jazyku. Vzhledem k tomu, že si režiséři stále pletou pohádky pro děti a fantasy pro dospělé, neměl jsem moc naděje, že tady bude něco jiného. A protože jsem neměl žádné očekávání, film splnil moji představu. Prostě pohádka, která se díky krvy, akci a drsné moderní hudbě měla stát filmem pro dospělé. Škoda. Dobrých temných fantasy pro dospělé je tak málo, že se dají spočítat na prstech jedné ruky. A toto nemuselo být špatné. Středověká atmosféra - v pořádku, zápletka - celkem taky v pořádku. Ale proč ta povrchnost. Čarodějnice sice naháněly díky make-upu strach, ale atmosféra už nebyla temná. Mrazivost se vytratila hned po prvních 20 min. Škoda škoda. A co ty zbraně? To má být scifi-fantasy, že nosí hlavní hrdinové v rádoby zaostalém středověku takové kalibry, jako je brokovnice, skládací puška, nebo dokonce granáty a nakonec i rotační kulomet? To už je bohužel splácanina velkého zrna. Ale nechme toho, těch blafů a zkažených věcí je tam víc než dost. Ale co, holt další popkorn film pro náctileté. Tak snad příště se dočkám. Ale bavil jsem se, tak co:). ()

AndreiRanger

Z počátku jsem se toho opravdu bál, všichni víme co dokáží tvůrci v USA vymyslet. A když hned v prvních scénách lítají hlavy a teče krev, řekl jsem si: " Další bezduchá ..čovninka s hektolitry umělé krve". Postupem času, ale film dostával ten správný tvar a nakonci zapadli všechny puclíky kam měly. Když přičtu zajímavé efekty a odvahu dát zlobrovi lidské city, nejsem v hodnocení daleko za Van Helsingem. ()

LarisaDavid

Nenudila som sa a páčilo sa mi, že hlavní hrdinovia tiež dostávali na frak, nie ako to väčšinou býva, že klaďasi každého kosia a sami nemajú skoro ani škrabanec. ()

evelouch

Ten film byl dokonalej:). Po všech směrech. Nechybělo mi nic- jednu chvíli to bylo vtipné, pak jsem se zase trochu bála, pak jsem měla asi půl hodiny zavřený oči, protože mi to přišlo nechutný(mám na mysli scénu s brouky). Pak mi ale učarovalo prostředí lesa a romantika jak u Mařenky, tak u Jeníčka. Konec mi přišel trochu přitažený za vlasy- ale budiž, je to přece fantasy. Nejvíc poutavá mi na filmu přišla perníková chaloupka a taky ta ježibaba. Za mě 5*. ()

Jeníček a Mařenka mají nový dohled

Jeníček a Mařenka mají nový dohled

09.08.2015

Dva roky stará fantasy Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic, v níž se slavní sourozenci stali akčními hrdiny, vydělala 226 milionů dolarů. Vzhledem k padesátimilionovému rozpočtu jí tak bylo rychle… (viac)

Jeníček a Mařenka uloví další čarodějnice?

Jeníček a Mařenka uloví další čarodějnice?

22.09.2014

Loňská akční fantasy Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic vydělala 226 milionů dolarů. To je při padesátimilionovém rozpočtu jasná komerční výhra, kterou by studio Paramount chtělo přetavit do druhého… (viac)

Dwayne Johnson: Lovec démonů

Dwayne Johnson: Lovec démonů

02.09.2013

Hon na všelijaké ošklivé potvory a ježibaby je pořád v kurzu. Jeníčkovi a Mařence to šlo pěkně od ruky, Vin Diesel se čarodějnicím podívá na zoubek v akčním hororu The Last Witch Hunter a teď touží… (viac)

Jeníček a Mařenka podruhé a ještě šílenější

Jeníček a Mařenka podruhé a ještě šílenější

09.06.2013

Rozpočet 50 milionů, celosvětové tržby 226 milionů. Snadná matematika, i když vezmeme v úvahu, že téměř polovina utržených peněz zůstává kinařům. O možné trilogii se mluvilo už před premiérou, a teď… (viac)