Táto krv sa nikdy nezmyje! Strhujúci príbeh inšpirovaný realitou francúzskeho podsvetia v Marseille.
Po dlhej a úspešnej kariére v marseillskej mafii sa Charly Mattei rozhodol žiť usporiadaným životom a venovať sa iba manželke a svojim dvom deťom. Tri roky to fungovalo, ale potom ho jeho minulosť dostihla. Niekto sa rozhodol, že bude lepšie, keď bude Charly mŕtvy. Jedného rána ho v podzemnom parkovisku prepadnú maskovaní muži a prevŕtajú ho dvadsiatimi dvoma guľkami v kaluži krvi. Na prvý pohľad vyzerá mŕtvy. Na počudovanie, Charly streľbu zázrakom prežije, hoci lekári ho upozornia, že už nikdy v živote nebude hýbať pravou rukou. Preto sa musí naučiť písať a pracovať ľavačkou. A samozrejme aj strieľať. Po odchode z nemocnice sa snaží nájsť všetkých mužov, ktorý ho na parkovisku postrelili a kruto si s nimi vybaviť účty. To, pravdaže, neujde pozornosti polície. O prípad sa zaujíma najmä mladá inšpektorka, ktorej mafiánsky boss Tony Zacchia zastrelil manžela a hľadá vinníka. Čoskoro je Charlymu, ktorý po sebe na mieste činu nechá mafiánov zastrelených dvoma guľkami – jednou do hlavy a jedno do srdca, na stope. Komplikácie nastanú, keď unesú Charlyho deti a boss sa mu vyhráža zabitím syna. Charly sa však nevzdáva... (TV JOJ)

marrrrian

Polovicu filmu človek čaká, kedy začne, potom príde na to, že pravdepodobne už sleduje vrchol gradácie napätia a príbehu a potom druhú polku čaká na koniec. Druhá polovica filmu nám v skratke ukáže nasledovné: 1) hlavný hrdina prelieza najväčšou zbierkou ostnatého drôtu v Európe. 2) s výrazom zrazenej srnky skočí z boku do záberu na predné sklo auta. 3) pár nafúknutých rečí a žili šťastne až naveky. ()

sanovicka

Mne sa v celku tento film pacil.Dal by som mu kludne aj 4 hviezdy asi preto ze mi tato tematika vyhovuje.Len tie ostnate droty sa mi zdali trochu mimo a potom jak sa zjavil na tom aute jak nejaka opica keby skocila zo stromu ,ale inak v pohode. U mna dobry film ale na 4 to asi nieje. ()

milhouse86

Ani neviem čo, ale predsa len sa mi na tomto filme niečo páčilo a tak dám slabé 3*. Viacej nelogických nezmyslov ako v priemernom béčkovom filmne, ale Reno to akosi zachraňuje. ()

brasek

Film o vendete... bohužiaľ bez napätia a normálnej uveriteľnej akcie. Jean Reno sa objaví odnikadiaľ zastrelí obeť a zmizne, na pravú ruku nemôže ale na motorke jazdí ako drak... Priemerný film, na ktorý zabudnete skôr ako sa skončí. ()

zodiak217

Dobrá dejiva línia, pekné európske spracovanie a skvelý Jean Reno. Pri tejto snímke som si uvedomil, že Reno lepšie vyniká v akčných a dramatických snímkach ako v komediach. Veľmi má bavili to napätie a spracovanie aké tvorcovia ponúkli. Trochu to pripomínalo "Taken" no vôbec mi to nevadilo. Od začiatku do konca bol divák v napätí a čakal ako to s Renom skončí, keďže pri európskej produkcii sa ťažko predpokladá záver. Úprimne bol som rád, že na konci prišiel happyend a mohol som ísť v kľúče spať. ()

fafejt001

ON TO PŘEŽIL ! ! To je nějaké sci-fi , či co ? ? N o já vám opravdu nevím , Reno je solidní herec , ale to bylo na mne trochu moc . Já vím , že to co zasejeme , sklidíme . Musíme nebo lépe řečeno , měli bychom zasít co nejlépe , abychom pak pěkné sklidili . N o , ne vždy se to daří , ale snaha se cení . držím všem palec při setbě . To jsem pěkně zhodnotil tento film . TOŽ TAK . ()

Kozlowski8

Bývalý mafiánský boss, který už všeho nechal a nyní si užívá klidný život s rodinou, je nucen znovu vyrazit do boje... Velice dobrý film, který by mohl mít klidně nakročeno k pětihvězdičkovému počinu. O to víc mne mrzí dva aspekty, které ho v mých očích dost zásadním způsobem sráží, přestože to jsou věci, které by bylo velmi jednoduché změnit. Za prvé je to úvodní scéna v garážích, kde pět zabijáků nastoupí na chlapa a z několika metrů ho zasype ranami z pistole, brokovnice (možná i samopalu ?) a z dvaadvaceti zásahů, které mu uštědří, není ani jeden smrtelný. Absurdní a daleko za hranicí uvěřitelnosti. Přitom by nebylo až tak složité zpracovat tuto scénu věrohodněji. Druhá skutečnost, která mi prožitek z filmu kazila, byla ta hrozná, roztřesená kamera. Velká škoda, ale i tak lepší průměr. 65%. ()

PTuranyi

Charakterová gangsterka bez atmosféry, ktorú nedokázal zachrániť ani herecký výkon Jeana Rena. Produkcia je slabá a snaha vytvoriť dramatično zbesilými sériami strihov sa míňa účinkom a pôsobí skôr amatérsky. Príbeh nie je veľmi prehľadný a predpokladaný šťastný koniec je nevyhnutný. ()

sitmin

Tak jsem trochu zmatenej. Tenhle film je celkove hodne nesourodej a je jakoby poslepovanej z ruznych scen. Kdo se tesi na Jeana ve one man show, bude celkem zklaman, jelikoz Honza se objevuje tekrka az sporadicky, ale i tak samozrejme vytecny... Nektere sceny jsou slabe, nektere jsou super. Celkove kladne hodnotim minimum vysvetlovacek a kecu celkove. Na druhou stranu je to dost strohe, zadne extra emoce to v cloveku neprobudi, ale celkove vydareny film... ()

Jan Preissler

Vlastně ani nevím, co mám napsat. Filmu bych určitě vytkl přehnaně akční pasáže, díky kterým divák může cítit béčkový odér od začátku do konce. Rozhodně to mohlo být lepší, ale viděl jsem i horší filmy z mafiánského prostředí. Sečteno podtrženo: Je to průměr, který mohl být mnohem zajímavější. ()

Vikmal

Přiznávám, že francouzský filmy a Jean Reno jsou mojí slabinou a tenhle film nebyl a nebude výjímkou...Mně naopak nedostatek akce nevadil, dokážu si představit, že mafiáni dneška radši 3x zváží, než někoho sejmou, protože odplata může být fatální...za mě 4 hvězdy... ()

killa black

Hezky syrově natočená kriminálka, která mi občas připomněla Ronina a sem tam jsem se u ní cítil jako u Harryho Browna - takže samé plus. Jean Reno je dobrej a i záporňáci jsou hezky nesympatický. Policajtka je zajímavě hezká ženská a znovu se mi potvrdilo, že frantíci automobilový honičky točit umějí. Na závěr možná trochu moc moralizování,ale nechá se to skousnout. Celkově vzato mně tenhle film moc bavil. ()

zekon

Nebýt občas divných dialogů, větší délky než třeba tak se mi to líbilo víc. Taková slušná kriminálka. Jenže...tenhle člověk udělal Drž hubu a klesne na tohle. Takže 3 a lehké +. ()

joywork

Gangsterka ve stylu osmdesátých let v evropském stylu - žádné neotřelé téma, ale klasika žánru a vcelku příjemná k večerním rozptýlení. ()

Stinger78

Pokud bych měl hodnotit věci jako proplétání se ostnatým drátem, či úprk před vrahy na motorce a následný karambol do cajtů, aniž by se Renovi cokoliv stalo, a hlavně přežití 22 zásahů v jeho věku (WTF?) tak se asi nedostanu výš, než k jedné hvězdě. Ale oprostil jsem se od toho a hodnotím jen příběh marseillské mafie proti bývalému mafiánovi. A ten byl natočen hezky akčně, bez nějakých aspirací na umělecké ceny. Mafiáni se holt střílejí a předpokládám, že takhle nějak ty jejich války můžou probíhat. Takže jo, líbilo se. ()