Táto krv sa nikdy nezmyje! Strhujúci príbeh inšpirovaný realitou francúzskeho podsvetia v Marseille.
Po dlhej a úspešnej kariére v marseillskej mafii sa Charly Mattei rozhodol žiť usporiadaným životom a venovať sa iba manželke a svojim dvom deťom. Tri roky to fungovalo, ale potom ho jeho minulosť dostihla. Niekto sa rozhodol, že bude lepšie, keď bude Charly mŕtvy. Jedného rána ho v podzemnom parkovisku prepadnú maskovaní muži a prevŕtajú ho dvadsiatimi dvoma guľkami v kaluži krvi. Na prvý pohľad vyzerá mŕtvy. Na počudovanie, Charly streľbu zázrakom prežije, hoci lekári ho upozornia, že už nikdy v živote nebude hýbať pravou rukou. Preto sa musí naučiť písať a pracovať ľavačkou. A samozrejme aj strieľať. Po odchode z nemocnice sa snaží nájsť všetkých mužov, ktorý ho na parkovisku postrelili a kruto si s nimi vybaviť účty. To, pravdaže, neujde pozornosti polície. O prípad sa zaujíma najmä mladá inšpektorka, ktorej mafiánsky boss Tony Zacchia zastrelil manžela a hľadá vinníka. Čoskoro je Charlymu, ktorý po sebe na mieste činu nechá mafiánov zastrelených dvoma guľkami – jednou do hlavy a jedno do srdca, na stope. Komplikácie nastanú, keď unesú Charlyho deti a boss sa mu vyhráža zabitím syna. Charly sa však nevzdáva... (TV JOJ)

Jannine

Podle plakátu filmu jsem čekala velmi temnej thriller z prostředí francouzského podsvětí, dostalo se mi kriminálky o vysloužilým mafiánovi a podívala jsem se dokonce i k moři. Příběh docela zajímavej, ale na mě tam bylo moc postav a všichni ti Francouzi mi nějak splývali. ()

jan152

Plytký scénář, žádná sláva, ale jednou se to vidět dá. Už jsem si zvykl, že gangsteři se dělí na hodné drsňáky a zlé oškliváky, ale aby mezi střílením trpěli tak hlubokou citovou rozervaností, to je novum. No, jedno plus jsem našel: Reno má přece jen proti Seagalovi menší břuch. ()

padlar

Další filmek o tom, jakým způsobem podávat pomstu. Film je to koukatelný, i když místy předvídatelný. Doufal jsem ve větší finále. ()

seed8038

Perfektný film, môžem vrelo doporučiť. To je vyjadrenie môjho názoru rovnako tak ako si myslím že len kreten tomu môže dať hodnotenie "odpad"... Zaujímavý a strhujúci od začiatku až do konca! ()

Corek

Tohle bylo na Rena hodně slabý. Podívat se na to dá, hodnocení by mohlo být i vyšší, ale ta kamera, ta mě ničí. Rádoby moderní styl v té době, třást a třást..... úplně na hovno. Naštěstí už se to dneska moc nevidí. ()

xx66xx

Akční krimi velice vydařené drama.Prvotřídní hudební doprovod, mafiáni, akce, příběh, napětí z tohoto kvalitního filmu jsem neskutečně překvapen ()

kazatelSVK

50 Cent prežil 9 výstrelov,Reno 22...Neni to zlý film to ani náhodou,ale na francúzsku krimi záležitosť plytký dej,postavy....Málo akcie k tomu ()

Rajca

A mňa to celé bavilo. Bez prítomnosti Jeana Reno by to bolo zrejme za 1, ale práve on tomu dodal tú správnu šťavu a ako večerná oddychovka výborné ;-) ()

Aguirre

Frantici su uplne v sr.ckach. Film ma gycove povinne prvky radoby akcneho filmu (stastna rodina, male dieta, ktore urcite bude unesene, vyhlad na more, mudry a laskavy hrdina, ktory este vcera vrazdil a okradal ostatnych, zrada a trest, vela hlupych protivnikov a vela vela zbrani). Vsetko ako v nejakej seagalovke. O nicom. ()

Tucne.prasa

Takmer tradičná schéma: Od Rena čakáme veľa, dostávame málo. Asi nie je až taký dobrý herec, ako by sme si želali, alebo ako máme zafixované z Leona. Na 22 výstrelov sa dá pozerať, ale je to miestami trápne, miestami smiešne. Scenárista by mal najprv dať niekomu svoj výtvor prečítať, a režisér by si mal ujasniť, čo chce filmom povedať. Inak to vyznie iba ako spôsob, ako minúť peniaze z fondu ministerstva na podporu domácej kinematografie. Ak je najlepším hereckým výkonom filmu strach chlapca v kufri auta, potom je niečo zle. Jednu hviezdu dávam za francúzsky film, druhú za (i keď málo podarený) pokus o old-skuul kriminálku, tretiu za sympatický monológ hlavného záporáka pri poslednej akčnej scéne v kuchyni o demaskovaní Renovej "morálky" - týmto si ma získal. ()

andy60

Originalitou to tedy neoplývá. K tomu nekonečně dlouhému seznamu tvrďáků, kteří se rozhodnou pro pomstu na vlastní pěst přibylo další jméno - Jean Reno. A musím říct, že nebyl v té roli špatný. Jeho nehybný nasraný výraz se mně celkem líbil a film jsem si i přes tu rozklepanou kameru docela užil. ()

Tomgunses

70 %, viděno po druhé, proč by ne? Trošku kostrbatý příběh, trochu nedůvěryhodný scény, ale vcelku to drží po hromadě. A za Rena jedna hvězda navrch. ()