Táto krv sa nikdy nezmyje! Strhujúci príbeh inšpirovaný realitou francúzskeho podsvetia v Marseille.
Po dlhej a úspešnej kariére v marseillskej mafii sa Charly Mattei rozhodol žiť usporiadaným životom a venovať sa iba manželke a svojim dvom deťom. Tri roky to fungovalo, ale potom ho jeho minulosť dostihla. Niekto sa rozhodol, že bude lepšie, keď bude Charly mŕtvy. Jedného rána ho v podzemnom parkovisku prepadnú maskovaní muži a prevŕtajú ho dvadsiatimi dvoma guľkami v kaluži krvi. Na prvý pohľad vyzerá mŕtvy. Na počudovanie, Charly streľbu zázrakom prežije, hoci lekári ho upozornia, že už nikdy v živote nebude hýbať pravou rukou. Preto sa musí naučiť písať a pracovať ľavačkou. A samozrejme aj strieľať. Po odchode z nemocnice sa snaží nájsť všetkých mužov, ktorý ho na parkovisku postrelili a kruto si s nimi vybaviť účty. To, pravdaže, neujde pozornosti polície. O prípad sa zaujíma najmä mladá inšpektorka, ktorej mafiánsky boss Tony Zacchia zastrelil manžela a hľadá vinníka. Čoskoro je Charlymu, ktorý po sebe na mieste činu nechá mafiánov zastrelených dvoma guľkami – jednou do hlavy a jedno do srdca, na stope. Komplikácie nastanú, keď unesú Charlyho deti a boss sa mu vyhráža zabitím syna. Charly sa však nevzdáva... (TV JOJ)

Muff

Raději ten komentář napíšu hned, za pár hodin hrozí, že už si nebudu nic pamatovat. Typicky francouzský, ukecaný, přehnaně filozofující, zbytečně podojený, příliš zrychlený (včetně dialogů) a místy (projevy mafiánů) dementní. Příběh je předvídatelný i ve smyslu souslednosti scén - když se někdo prima baví, především s rodinou, je zralý na kulku nebo jinou škaredou smrt. Příliš průhledné a primitivní. Policejní šéf tentokrát není hrdina, nýbrž úlisný blb. No, ale zkouknout se to dalo. Takže 50%. P.S. Všichni frantíci milují svoje děti a rodiny, ale v autě jezdí jejich děcka zásadně nepřipoutaná, zatímco oni se vpředu přikurtují :) Nejlepší herecký výkon celého filmu - syn, když ho vytahuje z kufru auta. ()

Saljack

Francouzi ukázali, že akční filmy umí. Ovšem co by to bylo za film bez Rena? Napadlo by někoho se na něj podívat? Mě teda ne a kdyby v tom nehrál asi bych to ani nedokoukal. Reno je prostě pan herec, který tento film opravdu táhne téměř sám, ale mě se to líbí. ()

honzic

Na francouzský film poměrně vydařená akce a krimi s Jean Renem, sice nejde o zázraky, ale koukatelné je to dobře. Hodnocení: 60 % ()

rysafi

ajaj! Volvo V70 jede serpentinami prováns. No fajn, snad se to tam bude celé odehrávat. Pak záběr na espézetku - francouzská třináctka! No kurva, jestli to bude celé z Marseille, tak to je super. Autíčko je k mé nelibosti rozstříleno. Ale Marseille je vidět a zrovna ta důležitá místa. Pomiňme chyby, když při pronásledování gangsterů jsou aktéři nejdřív na Castellane v centru a najednou v nejtvrdší části Bougainville tedy o 5km dál; důležité je, že místa (honička pod metrem, následující zátaras gangsterského kolegy o 50m dál, ...) jsou ve skutečnosti ve správě podsvětí. Tak trochu mi to celé připomíná knihy Jeana-Clauda Issó a hlavně jsem zavzpomínal na těch pár incidentů, jichž jsem byl svědkem, pro Čecha ne dobře pochopitelných. Tedy to, co se odehrává ve Vieux-Portu, Avignonu, na La Timone, prostě kdekoli a cokoli, co je ve filmu zmíněno (k českému překladu: starý přístav je prostě viport!!!), je ve skutečnosti dost možné; obraz i dialogy zachycují reálné prostředí (včetně Avignonu, když dcera tvrdí že tam chcípl pes nebo něco na ten způsob... no chce zpátky do Marseille - to je VELMI reálné). Trochu zamrzí pouze jediná zmínka o moři - toho by mohlo být víc, ale zase na obranu tvrdím, že by to bylo zbytečné - Marsejana zajímá město, moře má v sobě a kdokoli mimo prováns toto konkrétní moře nepochopí (a bohužel - vzhledem k zdejším hodnocením - nepochopí ani město) ()

Fíma

Já mám Rena rád. A mám rád filmy, kde se chlap, hoden toho slova, rozhodne vzít spravedlnost nebo odplatu do vlastních rukou. Ano, není to žádný dechberoucí trhák, ale účel to splnilo a já se těch 118 nenudil. ()

koza3

Zajímavý mafiánský počin. Zestárlí kamarádi vládnoucí marseillskému podsvětí a jejich osudy. Totálně brutální scény, rozřezané, rozňahňané a jinak rozmašírované ksichty jsem dlouho neviděl. Řekl bych, že chlapec hrající Matteieho syna musí mít celoživotní trauma z některých scén :-) ()

DonBraso

Viděno opět po delší odmlce a co snímek doopravdy může nabídnout je místama doopravdy skvělé tempo a slušný akční potenciál v některých pasáží s Jean Reno,kterýmu role vcelku sedla.Režisér to je jiná.Ten sází na smrtící střihy,že vůbec někdy ani nevíte proč se každou milisekundu musí tohle všechno dít a divák na to musí koukat.Popravdě těch 22 výstřelů na začátku,kde jsem si myslel,že je to závěr filmu,tak jsem se solidně seknul.Inu po tomhle jsem čekal doopravdy vyvražďovací orchestr a taky se tak koná.Policie je složka,která dokáže míchat scény dál kupředu a Kad Merad si roli jako Tony Zacchia užil pěkně.Občas to má fakt jen feeling,kdy se tam něco hýbe a to je všechno.Střílení není zrovna ozdobou filmu,ale díky pomstě to Reno prodává pěkně a dává filmu jak jsem předeslal,nějaký mentorský kecy a rychlo zdařilou jednohubku z mafiánského podsvětí,která nenudila.70% ()

jopal

Nebol to ten stary Reno, na akého som zvyknuty. Tento mi pripadal, ze tam bol len mimochodom a odolny voci vsetkemu, ľavačkou hned strielal ako olympionik, pretekar na motorke, vriaca voda bola jeho oblubena kolinska.... ()

FincherD.

Nejspíš i vzhledem k děsivým vystoupením Jean Rena ve věcech jako Trable v ráji, jsem mu roli ex-kmotra v Marseille sežral. Děj filmu je sice trochu zbytečně zalidněný spoustou postav a zbytečných dějových linek+flashbacků, aby nakonec stejně zůstala postava jediná a její cesta za pomstou. Jinak je ale všechno v pořádku - svižná režie s hollywoodským střihem a kvalitní Badeltovou hudbou táhne film nahoru. ()

Patr1k

Klasická zápletka, klasický scenár, všetko klasické s tým rozdielom, že ide o francúzsky film, kde "pobehuje" prestarnutý Reno, ktorý už nemá šmrnc a režisér so scenáristom z neho robia morálneho ex-zabijaka...na jedno videnie dajme tomu (aj to som váhal)... ()

ZAUME

Čekal jsem tedy podstatně horší film s nadnesenou tématikou. Velice mile mě překvapil Jean Reno, kterého sice moc nemusím, ale zde se mi velmi líbil. Celkové provedení má váhu a představit si, jak si asi francouzská mafie vyřizuje účty již není těžké. ()

blekekeke

Reno je fajn herec a dokázal to i v tomto trošičku nepovedeném filmu. Doteď jsem jej bral jako supr policajta, ale jak vidno, tak mu nevadí zahrát si i na opačné straně barigády. Já za se be mohu říci, že tohle není zase tak špatný film, jak vypadá ... ()

HennessyVSOP

Tak špatný film to nebyl, Jean Reno hraje stále pěkně. Téma filmu profláknuté, ale koho tyhle filmy baví tak myslím zklamán zas nebude. škoda je jen toho, že se ve filmu objevují občas až moc připitomělé "hlubokomyšlenkářské" chvíle. ()

marrrrian

Polovicu filmu človek čaká, kedy začne, potom príde na to, že pravdepodobne už sleduje vrchol gradácie napätia a príbehu a potom druhú polku čaká na koniec. Druhá polovica filmu nám v skratke ukáže nasledovné: 1) hlavný hrdina prelieza najväčšou zbierkou ostnatého drôtu v Európe. 2) s výrazom zrazenej srnky skočí z boku do záberu na predné sklo auta. 3) pár nafúknutých rečí a žili šťastne až naveky. ()