Táto krv sa nikdy nezmyje! Strhujúci príbeh inšpirovaný realitou francúzskeho podsvetia v Marseille.
Po dlhej a úspešnej kariére v marseillskej mafii sa Charly Mattei rozhodol žiť usporiadaným životom a venovať sa iba manželke a svojim dvom deťom. Tri roky to fungovalo, ale potom ho jeho minulosť dostihla. Niekto sa rozhodol, že bude lepšie, keď bude Charly mŕtvy. Jedného rána ho v podzemnom parkovisku prepadnú maskovaní muži a prevŕtajú ho dvadsiatimi dvoma guľkami v kaluži krvi. Na prvý pohľad vyzerá mŕtvy. Na počudovanie, Charly streľbu zázrakom prežije, hoci lekári ho upozornia, že už nikdy v živote nebude hýbať pravou rukou. Preto sa musí naučiť písať a pracovať ľavačkou. A samozrejme aj strieľať. Po odchode z nemocnice sa snaží nájsť všetkých mužov, ktorý ho na parkovisku postrelili a kruto si s nimi vybaviť účty. To, pravdaže, neujde pozornosti polície. O prípad sa zaujíma najmä mladá inšpektorka, ktorej mafiánsky boss Tony Zacchia zastrelil manžela a hľadá vinníka. Čoskoro je Charlymu, ktorý po sebe na mieste činu nechá mafiánov zastrelených dvoma guľkami – jednou do hlavy a jedno do srdca, na stope. Komplikácie nastanú, keď unesú Charlyho deti a boss sa mu vyhráža zabitím syna. Charly sa však nevzdáva... (TV JOJ)

rublik05

Vcelku jednoduchý a tématicky milionkrát omílaný thriller, který sází na ponurou atmosféru a výkon hlavní postavy v podání Jeana Rena. Původní námět o pomstě, který sám o sobě působí velmi poutavě, zde však těžce naráží na velmi nekvalitní filmařinu. Pominu-li roztřesenou kameru, na kterou jsem si díky novým filmům se Seagalem asi zvykl, je to především velmi nekvalitní výprava a scénář. Film až na pár okamžiků je velmi nudný, vleče se a je plný nesmyslných dialogů. Jean Reno působí velmi staře, jeho postava nemá moc charisma ani nedokáže nijak zaujmout. Velká škoda, že tento snímek zapadne mezi tucty jemu podobných a absolutně se ztratí v těžké konkurenci kvalitnějších thrillerů, nejen Francouzských. Škoda, mít lepší režii, herce, scénář či atmosféru, jednalo by se o povedený kousek. 5/10 ()

Lupes

Hodně slabá záležitost. Předvídat šlo snad všechno a bylo to ještě nudněji a bez dramatičnosti naplněno. Vlastně ne, tak strašně ubohý závěr jsem ani tak nečekal. Berryho bych přivázal na židli před projekci Kmotra a Kmotra a... Kmotra... a pak ho stejně pro jistotu poslal točit telenovely. ** ()

Nix

Jean Reno jako terminátor, který vydrží jak název napovídá, tolik kulek a jde se mstít. Revenge faktor tam ale není v tak velký míře jako by se očekávalo, ale jako trošku táhnoucí se krimi to funguje dobře. Není to nic hroznýho, pro mě to dosahuje i kvalit lepšího průměru. ()

crjules

Prvotridni kriminalka, ktera nese nesmazatelne stopy stare skoly. Jean Reno na jednicku! A ja jen koukam, co lidi tady se u filmu nudilo.. co lidi tady opevuje Leona a dokonce ze Reno uz neni "ten Leon" ... Zaprve, kdyz hral Reno Leona, byl o setnact let mladsi a zadruhe, tohle nema byt Leon , tohle je uplne jiny film! Coz zrejme dvouhvezdickovym recenzentum uniklo. Nebo si uz stacili precist recenzi ze Cinemy od pana Mowalda /a vzali si ji jako predlohu pro tu svou /, ktery pise o " dnesnim aktualnim pretlaku svelych filmu v kine" -ktere stavi proti 22 vystrelum a kterym by dal rozhodne prednost. Ano, konkurence je, Expendables, Ondine a dokonce ted dva dokumenty / jinak take ovsem treba Let's Dance 3D :) / , ale ja myslim, ze v zanru krimi, ktery momentalne vice zastoupen neni, film nasel svou pevnou pozici. A pro me osobne, velka radost z toho, ze poctiva francouzska kriminalka stale zije! ()

TSZ

Kvalitně natočený thriller (toto je důležité, NENÍ to akční film, který asi většina diváků čeká/čekala), který nám ukazuje nasraného Jeana Reno, jak vybíjí francouzskou mafii, jejímž členem sám byl. Celkově se na to koukalo dobře a asi nikoho nemůže Renova "cesta za pomstou" urazit, nicméně jediné co si budu z celého filmu pamatovat je to, že když se Reno usměje (úplně na začátku,když veze syna v autě) tak vypadá jako debil. ()

Tiiso

Francouzský snímek nepřináší nic nového ve své oblasti žánru. Ale to neznamená, že by spadal do kategorie podprůměrných filmů. Jinak řečeno, kdo může sledovat děj pojednávající o běžném životě, běžného mafiána, kterému jsou v patách nejenom policisté, ale hlavně další soukmenovci z řad zločinců, a kdo tento model může sledovat v nespočetně různých modifikací, tak si přijde celkem na své. Další podmínkou je, že tento divák dokáže bezmála dvě hodiny sledovat herce Jeana Rena. Ten je v tomto případě postaven do nezvyklé role. I když představuje kladnou postavu filmu, přeci jen patří k těm mužům na druhé straně. A i když se snaží seč může vymanit se ze spárů jak, zločinu tak i své minulosti, moc se ta snaha z kladným výsledkem nesetkává. Děj má slušný spád a jeho zpracování nabízí v podstatě kvalitní filmové záběry a scény. Doprovodná hudba je dosti sterilní, uvařená podle přísných norem Evropské unie. Je bez nápadu a inovace. Jean Reno se ve své roli moc neuchyluje k nějakému velkému exhibicionismu, podává průměrný výkon, odpovídající ovšem jeho kvalitám. Takže i ten průměr je dobře dívatelný. Já snímek hodnotím za tři z hlediska zpracování a za dvě hvězdičky z hlediska příběhu. ()

departed

V momentě, kdy do něj našili těch dvacet dva kulek, jsem si říkal, že není možný, aby tohle někdo přežil. A po skončení filmu čtu, že je to podle skutečný události a že jich dvacet dva opravdu schytal. Lucky shit. ()

Zombiepod

L´Immortel je vcelku slušná mafiánska kriminálka z ulíc krásneho Francúzska, postavená na tradičnej pomste a odvete. Nesmrtelný Jean Reno viditeľne starne, ale ako herec dokáže stále upútať. Mám taký pocit že bez neho by celý film stratil pútavosť a ducha, pretože ničím iným nevyniká ani nič príliš zaujímave bohužial neukáže. Občas mi fakt liezla na nervy roztrasená kamera s rýchlym akčným strihom, ktorá sa snažila urobiť z filmu niečo svižnejšie, ale vôbec to tam nebolo treba tlačiť. Musím však uznať, že som dvojhodinovú stopáž zhltol jedným dychom bez menších problémov. ()

Cajomol

Zajímavý příběh o mafiánovi, který skončil a samozřejmě ho kumpání nenechají v klidu a bude se muset mstít... Hodně na mě film zapůsobil emocionálně. Trochu omýlaný příběh pomsty, který se používá v mnoha filmech a seriálech, ale pořád mě to nepřestává bavit sledovat. ()

TommyDiamond

Ani jsem nečekal, že by se mi mohlo 22 výstřelů tak líbit. Tento snímek se prezentuje jako přímočará a nekompromisní francouzská gangsterka. Přirozená selekce mezi gangstery je nejjednodušší řešení nejen pro policisty, ale i společnost. Film ve kterém 22 přesných zásahů stačí k tomu, aby se z ''mírotvorce'' Jeana Rena stal anděl smrti z kvérem v ruce.... Co víc dodat, Francouzi se hold vytáhli. Dám čtyři hvězdy a překousnu i nevěrohodný původní atentát, který by patrně nepřežil ani Chuck Norris..... ()

dogma97

Sice slušně brutální a obsahující celou galerii padouchů se zábavnými libůstkami, jenže jako celek mě film nechává naprosto netečného k osudu mstitele i jeho blízkých. Takže něco bude špatně. ()