Walking Dead - Série 10

(séria)
USA, (2019–2021), 16 h 59 min (Minutáž: 42–55 min)

Tvorcovia:

Frank Darabont

Predloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (viac)

Norman Reedus, Melissa McBride, Josh McDermitt, Christian Serratos, Seth Gilliam, Danai Gurira, Ross Marquand, Khary Payton, Samantha Morton (viac)

Už je to několik měsíců, co Alpha způsobila masakr během komunitního veletrhu. Zima je pryč a nepřátelé tu pořád někde jsou a něco plánují. Hlavní hrdinové se musejí zaměřit na sjednocené komunity, které musejí vymyslet takový plán, aby ukončily hrozbu Šeptačů jednou provždy. Jenomže Šeptači nejsou jediní, kdo představují nebezpečí, protože je tu ještě něco dalšího. (HanzoBureshi)

Majci11

Po deviatej sérii nevidím nijaké zhoršenie. Nemám veľmi čo vytknúť, proste sa mi táto séria páčila. Súboj medzi The Whisperers a našimi hrdinami bol super, i keď trochu rýchlejší, ako som sám čakal, ale nevadilo mi to. Neganova premena sa mi samozrejme páči tiež, pretože už v 9. sérii sme videli jeho postupnú zmenu osobnosti. No a každú scénu, v ktorej s prepáčením "nevedel zavrieť hubu" som si neskutočne užíval. Michonne zistila, že Rick je živý a ja dúfam, že ho v 11. sérii nájde. Potešil ma aj návrat Maggie a finálna scéna poslednej časti ma nechala celého nedočkavého na ďalšiu sériu. Čiže 10. séria sa mi páčila a splnila skoro všetky moje očakávania, i keď som trochu dúfal, že sa o Rickovi dozvieme viac. 9/10. ()

bighead

Mnou nejdéle sledovaný seriál,tak jsem se zas po roce k němu vrátil ,na další řadu.Sleduji spíš z nostalgie,nebo ze zvědavosti co je nového,asi tak, jako když  jdete po letech na sraz třídy,i když vás ty lidi už ani moc nezajímaj,jen někteří.Mě už tam zbyli sympatie jen k Darylovi a Neganovi,jinak mi všichni akorát tak lezou na nervy,hlavně ta stará kráva Carol a všechny ty menšiny homo a trans a všemožné rasy člověčí na naplnění povinných kvót obsazenosti amerických seriálů poslední let.A beru to už jen jako komiks převedený na plátno,nic víc.Je tam spousta nelogičností,nad kterýma se nemá smysl pozastavovat,hlavně to,že když vás mrtvák kousne,tak se přeměníte,ale když vám krev z mrtváka nacáká do očí,nebo si jí v rámci maskování i s pajšlem rozmatláte po ksichtě,tak to nevadí,zajímavé,jak je to nedomyšlené.Ale pojedu dál a s každou další smrtí kladného hrdiny z toho budu mít lepší a lepší pocit,nebo asi začnu vyloženě fandit Neganovi a Šeptačům.Nejspíš zcela určitě! ()

K1K0

10. séria si drží úroveň, komunity držia pri sebe, civilizácia sa rozrastá. Carol chce hlavu alfy na podnose, preto vyšle Negana aby sa adaptoval medzi šepkačov a mohol sa tak bližšie dostať k alfe a zabiť ju. Ľudia rozprávajú príbehy a spomínajú na minulosť. Objaví sa nová postava princezná ktorá ma o koliesko viac a zvláštny zmysel pre humor. ()

kickwait

Opravdu jsem váhal, zdali dát pět nebo čtyři hvězdy. Nakonec dávám pět, sice tomu trochu nadržuju, ale rozhodně to byla nadprůměrná podívaná, která se nebojí ukázat emoce a pořádnou akci.  Desátá řada TWD za devátou zaostává, ale stále je to velmi příjemná série.  První polovina je naprosto skvělá. Máme tam Negana jenž je stále společností brán jako krvežíznivý Spasitel, což vede k dost zajímavým interakcím mezi obyvateli Alexandrie a Neganem, který se snaží začlenit do komunity. Podobný problém má i Lydie, která je podobně jako Negan brána jako padouch. Ovšem u Lydie dojde až k fyzickým útokům. Mezi tím se Šeptači snaží konfrontovat Alexandrii a Hilltop. Toť k první polovině, která si zaslouží jasných 9/10. Pak je tu druhá polovina ve, které už přibývají vyloženě epizody o ničem, ale i tak jsou tam docela slušné kousky(epizody). Konečně se vrátila Maggie, za což jsem upřímně rád, jelikož jsem ji od začátku deváté série neviděl. No celé je to zakončené skvělým dílem o Neganovi.  Vizuálně super. Masky zombíků jsou jako vždy fajnový. Jenom mám trochu problém se scénářem. Byla to zbytečně moc dlouhá řada. Poslední epizody až na Neganovu bych přehodil do jedenáctky, a vyškrtl ty, které jsou pro příběh naprosto zbytečné. Takže celkově stále dobrá podívaná, kterou trochu zhatila druhá polovina.  8,5/10 ()