Walking Dead - Série 10

(séria)
USA, (2019–2021), 16 h 59 min (Minutáž: 42–55 min)

Tvorcovia:

Frank Darabont

Predloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (viac)

Norman Reedus, Melissa McBride, Josh McDermitt, Christian Serratos, Seth Gilliam, Danai Gurira, Ross Marquand, Khary Payton, Samantha Morton (viac)

Už je to několik měsíců, co Alpha způsobila masakr během komunitního veletrhu. Zima je pryč a nepřátelé tu pořád někde jsou a něco plánují. Hlavní hrdinové se musejí zaměřit na sjednocené komunity, které musejí vymyslet takový plán, aby ukončily hrozbu Šeptačů jednou provždy. Jenomže Šeptači nejsou jediní, kdo představují nebezpečí, protože je tu ještě něco dalšího. (HanzoBureshi)

kenkaku

Totální kravina aka Šeptači pokračuje. Jejich hrozba nabývá obludných rozměrů, nicnéně pro děj je to dobře. Pořád se něco děje a pocitově je vaty minimum. Tedy prvních 16 epizod. Pak dostal někdo debilní nápad natáhnout řadu o dalších 6 epizod. Jedna každá je prakticky vycpávkový odpad, který řadu nikam neposouvá. Jen se reje v minulosti nebo předvání uzavřené odbočky (slepé uličky) v ději. Jedno artové cvičení vedle druhého. Jestli tohle je předzvěst 11 řady, ani o ni nestojím. ()

Loki_Six

"One simple fact. One truth kept my people going... if you don't protect what belongs to you, then sooner or later, it belongs to someone else. That goes for your land, your wallet, your home, your country... everything. It is your job as a man to protect it. That's the story of America, the story of the whole goddamn world. And ain't nothing changing it... not you, not me, nobody." ()

HonzysKISS

Po deváté krapet vydařené sérii jsem tajně doufal, že se blýská na lepší časy. Ovšem opět úplný prd. V celé desáté sérii se nic neděje. Šeptači jsou sice výborně vymyšlení nepřátelé, ale jsou tu celkem o ničem. Carol, která (díky bohu) utrpěla svoji největší ztrátu, tak jí kvůli tomu začalo solidně mrdat. Má halucinace, furt chce zabít Alfu a přitom jí to trapně nejde a celkově mě už pěkně sere. Potom je tady Michone, která jelikož přišla taktéž (tentokrát největší škoda seriálu) o velkou ztrátu, tak mě už taky hrozně štve. To její trapný vystupování s „drsným“ hlasem. Pořád dělá jak je ostrá a přitom je tam taky k ničemu. Ještě jsou v seriálu postavy, které začaly z ničeho nic mizet. Jako že si samotní herci našli jinej džob. Ono tam padne aspoň jedna věta, co s nimi nejspíš je, ale i tak… Jediný dvě větší pluska mají Negan a Alfa. Negan je prostě chlapík, který má pořád koule a ví co chce. Ten tahá seriál nejvíc. Alfa je suprově psycho, ta má taky koule a především z ní jde fakt strach. Jedině tyhle dvě postavy celou podívanou ještě zachraňují. Bez nich by už to patřilo do koše. Potom k mému údivu a poslední záchrany se mi místy hodně zalíbila hudba. Taková westerno-apokalypstická. Každopádně se na to dá ještě koukat, byly tu mnohem horší série. ()

Vabr

Od teď už nebudu updatovat komentář k celému TWD, ale budu psát komentáře jen k určitým sériím. Zezačátku jsem si myslel, že tato série bude opět stejně špatná, jak 9. série (první 3 díly). Jenže pak se stal velký obrat a v této sérii se konečně začalo něco dít a charaktery postav se rozvíjely konečně normálně. Poblázněná Carol byla totálně super a zatím nejlépe poblázněná, nebyl tu Rick, Lidya tu byla aspoň k něčem a neotravovala a celkově byly v popředí sympatické postavy oproti 9. sérii. Z nových postav mě velmi zaujala Princezna. V 9. sérii chyběly zapamatovatelné a dechberoucí smrti jako v ostatních sériích, ale tady byly rovnou 4 (aspoň teda pro mě)! Vyjmenuju jen jednu, ať nespoileruju, a k tomu není ani nijak příběhově důležitá. Byla to smrt syna a matky, které potkal Negan. Vážně skvělá a dechberoucí smrt! Dále tu jsou samozřejmě i další dobré věci a scény. Teď ale ty mínusy. První tři díly jsou ve výsledku velkej shit. Z vesmíru spadla družice a zůstane vcelku nepoškozená natolik, že Eugene si z ní vezme některé díly a použije je?? Siddiq byl ale ku*va otravnej! Jedna z věcí, co mě tu nejvíc v 10.sérii s*ala! Šeptači jsou sice nejhoršími nepřáteli za celý TWD, ale tady musím říct, že byli o dost lepší než v 9. sérii. Jinak tu asi žádné mínusy nebyly. U předposledního dílu jsem byl nerozhodný mezi lepšími 3* a horšími 4*. Poslední díl odložený kvůli koronaviru to nakonec rozhodl na lepší 3*. Mohl být více akční, finální scéna lépe vymyšlená a Carol se mohli v této sérii klidně i zbavit (ne, že by mi vadila, ale hodilo by se to sem). Celkově hodnotím 10. sérii vcelku jako úspěch a krok kupředu oproti 9. sérii. Na konec chci jen dodat, že to v žádném případě netáhl Negan, ani Beta a ani Alfa :). ()

MoreAdam

Tato série nám přináší jedny z nejlepších epizod celého seriálu, ale také jedny z nejhorších epizod vůbec. Proč se to ale děje? Jednoduchá odpověď, režiséři se mění víc než pohlaví dnešních teenagerů. Další chyba byla ztráta postav, ale to mě zas tak nežere, furt tu je Eugene, Negan a Daryl... Já si myslím, že žádná série TWD není špatná, všechny jsou výborný, ale tato je jednoduše nejhorší už jen z toho důvodu, že to jde jako na kolotoči... ()

Najt

I když mě průměr vychází na 4* tak 4* nedám. Být měla tato série světlé momenty a scenáristicky a filmařsky byla lepší než doposud nejhorší 8 série, tak obsahem byla jednoznačně nejslabší. Nemastná, neslaná, kdy se krom pár věcí nestalo nic zásadního. Bohužel tady vyhrává forma nad obsahem. // 3,5* ()

hrumsrt

Desátá série pokračuje tam, kde skončila ta předchozí, tedy Válka proti Šeptačům je v plném proudu! Bohužel nás opouští další hlavní a výborná postava Michonne, ale na druhou stranu zpět je Maggie. Po odmlce v podobě 9. série se ke slovu opět dostává Negan a je to nářez! Ve výsledku právě Negan oddře celou Válku, díky němuž Carol zase začala sbírat plusové body, ALE zanedlouho se propadla zase níž a níž.. Samotná linka série končí klasicky 16. epizodou, ale po ní nám tvůrci chtěli "zmírnit čekání" na 11. sérii, a tak doplnili 6 bonusových epizod - respektive 1+5, jelikož 17. epizoda je zcela v pořádku s celkovým vyzněním celé série. Bohužel bonusové epizody nám spíše nabídly zbytečnější linky a podle mě i vážného konkurenta na Nejhorší epizodu seriálu, tedy epizodu Find me, kterou překoná jen Město žen, které je prostě naprosto tragické...ALE i bonusy se ve finále vykoupí, když závěrečná epizoda je zaměřená na zcela unikátní minulost Negana která je fakt jedna z těch vůbec nejlepších. Maggie is back! 85% ()

jackalsc

Já už ani nevím, jak se mi líbila celá ta série. Nekonečné čekání na finále, kde jsem skoro vše zapomněl. Hodně rychle mi ale bylo připomenuto, jak rádo se tlačí do umělých citů. V podstatě se tu nic neděje a konečná scéna s Euginem, mě hodně zmátla, protože jsem i zapomněl, proč a kde vlastně šel. Nakonec to tak vypadá, že epické přípravy na souboj se daly vyřešit likvidací šeptačů uvnitř hordy one by one, kteří jsou jak se zdá nakonec bezbranní, asi neslyší a divák se maximálně pousměje stupidnosti. Na mě teda dost zvorané finále, ale pokud se mi tak zdá, tak ta sezóna nebyla špatná? Asi? ()

Lendak

Tam, kde brilantná 9. séria bodovala, tam 10. séria pokračuje. Veľmi sa toho kvalitatívne nezmenilo. Hudba je geniálna, Alpha a Beta furt naháňajú husinu a postavy sú furt skvelé. Jediné čo túto sériu zráža je počet epizód. Tušil som to už od začiatku. Potom, čo boli Whisperers porazení, tak to nebude nič moc. Okrem perfektnej finálnej a celkom zaujímavej epizóde s T-1000, tam bola iba vata a nič iné. Ale kolem a kolem to je furt skvelá sezóna, len to už není to, čo bývalo. ()

Bednaa

Nebudu se s nikým hádat o tom, že od nástupu nové showrunnerky šla kvalita nahoru, to je jasné. Můj problém s Walking Dead ale je, že ho sleduju od roku 2013 a... už je toho moc. Tahle zombie show už mě nepřekvapuje, nešokuje, vlastně spíš nezajímá. Negan je pořád frajer, ale zbytek postav je mi už fakt šumák. Chyba je asi na mé straně, ale já se nemůžu zbavit pocitu, že se koukám na epilog něčeho, co mělo skončit už před lety. 11. sérii si ale samozřejmě dám a budu doufat, že to zakončí co nejdůstojněji. A pořád doufám, že vzniknou ty filmy s Rickem. Andrew mi chybí, nebudu lhát. ()

bigmatko

po pár rokoch som sa vrátil k tomuto seriálu naplňujúc tak súčasnú podstatu opatrení, ktoré evidentne prospievajú seriálovému svetu. WD som opustil po osmej serií lebo sa to celé naťahovalo a nemalo konca a ani energiu. V podstate sa nič výrazne nezmenilo a opäť sa to iba naťahuje ale napätie to nestráca. Vadia mi výrazne nelogické momenty kedy sa jedna parita pohybuje medzi kolóniami v priebehu hodiny a iná partia v priebehu dní. Inokedy sa vyporiadajú s velkou skupinou mrtvých a inokedy ich na smrt ohrozí pár kusov. úplne nelogicky sa objavujú nové skupiny a noví ludia napriek tomu, že v tej oblasti žijú už veľa rokov a podobné nezmysli. Ale aj tak tento seriál nemá nejakú konkurenciu v žánri. ()

MegaBite

Nějak mi nedochází, co chtěli tvůrci touto epizodou říct. Pomalu celých 40 minut sledujeme jenom rádoby dojemné kecy princezny a posun v ději nula, akce nula... Začíná se z tohoto seriálu stávat naprostej hnůj. Doufám, že 11. série na tom bude jinak. ()

Zuzi.Bell

Tak dlouho jsem se těšila na desátou sérii a bohuzel zklamání... Po deváté sérii, kterou jsem zhltla jedním dechem, se nudím. Jsem v pulce a nic se neděje... Jedinej plus je Negan. Jinak všichni jak mrtvoly už.. ()