Legenda o Tarzanovi

• Česko Legenda o Tarzanovi (viac)

Odkedy sa muž, kedysi známy ako Tarzan (Skarsgård) rozhodol opustiť africkú džungľu a žiť civilizovaný život ako Lord Greystoke (civilným menom John Clayton III), spolu so svojou ženou Jane (Robbie), uplynulo už veľa rokov. Teraz ho parlament vyšle ako obchodného vyslanca do Konga, kde sa stane figúrkou v nebezpečnej hre, dokonale zosnovanej jedným Belgičanom, Kapitánom Leonom Romom (Waltz). Tí čo za vražednými plánmi stoja však netušia, čo svojimi činmi rozpútajú. (Continental film)

gogos

¨Tak takhle fakt ne... Tohle že dokáže ostřílený Potterer Yates? Debilní děj, šílený hlavní hrdina a totálně brakovitý vzhled napasovaný na kýč roku... Bavila mě Margot Robbie, bavil mě Samuel L. Jackson a potěšilo to, že se Yates nepokusil natočit něco, co tu už bylo stokrát. Avšak ani to nevytáhne nového Tarzana z podprůměru... ()

kaylin

Myslel jsem si, že to bude celkem hrozné, ale nakonec to bylo docela fajn. Ne že by se mi tahle podoba Tarzana dvakrát líbila, Margot vůbec nemusím, ale Afrika je zde krásná, Samuel má zase další hláškující roli, digitálně je to ucházející a je tu hodně zvířat, která ráda útočí. Místy je to pak krásně přitažené za vlasy. ()

slunicko2

Žánrově čistá dobrodružná klasika se všemi atributy, které lze očekávat. 1) 40letý Alexander Skarsgård předvedl pro účely filmu získaná 102 kg. Velmi působivé pro milovníky umělovců. 2) Pro fandy filmu doporučuji spoustu zajímavostí zde. ()

Helo

Mr. J (čti: "Mistr Džej") se zase jednou rozhodl zachránit tu sladkou kokosovou tyčinku. A ono to i ze začátku vypadá nadějně, hudbu to má super a vizuálně je to krásný... tedy ovšem do tý doby, než nádhernou africkou přírodu a džungli bohové ví proč nenahradí džunglí odporně vylepšenou hnusným CGI a ještě hnusnějším naklíčováním postav. A taky do tý doby, než to začne bejt úplně dementní jako chytání vlaku například. Když pak porovnám zvířata tady a zvířata v Planetě opic nebo Mauglím, tak bych ty Tarzanovský pustil maximálně tak do nějakýho seriálu, tam by možná nepůsobily tak levně. Ano, má to i skvělý momenty, díky Jacksonovi (a trochu i díky tyčince) to má i humor, díky tý samý tyčince se na to dá i dívat, protože je naštěstí nenapadlo jí taky CGI vylepšovat; a ta hudba díkybohům zůstane super po celou stopáž a nakonec je to svým způsobem i docela zábavný... pokud teda zrovna zase nekroutíte hlavou třeba nad tím, proč doprdele chytali ten vlak, když jdou pak zase zpátky do džungle a proč s ním šla ta tlupa domorodců, když je nakonec nechá uprostřed savany v opuštěným vlaku. ()

Hamaradža

Vizuálna lahôdka s hereckou elitou (Okrem zábavne-príšerného Skarsgarda), vyplýtvaná na scenáristické lajno. Polhviezda navyše za božského nadurdeného Sama. ()

JohnMiller

Nie, že by som bol nejaký extrémny fanúšik Tarzana z roku 1984, kde sa v hlavnej úlohe predstavil Christopher Lambert alias Highlander, ale keď si porovnám tieto 2 kúsky ktoré majú od seba nejakých 30 rokov. Ten s Highlanderom kvalitatívne prevyšuje tento brak zo všetkým. Možno Jane bola krajšia ale inak je to hrôza. Ani neviem kde by som začal... Dej zachytáva nejaké čudné pseudoudalosti po tom ako sa Tarzan dostal do civilizácie. Má sa vrátiť späť do Afriky s jedným černošským pištoľníkom z divokého západu na návštevu, ktorú zorganizoval týpek čo chce získať diamanty od černošského kmeňa ktorý mu ich sľúbil za tarzana lebo náčelníkovi zabil syna. Príbeh je celý pomotaný určený veľmi jednoduchej mcdonald generácií USA. Herecké obsadenie je fakt slušné, ale ani oni nedokážu z takejto primitívnej zábavy vytrieskať viac. Všetky zvieratá sú tu digitálne zachytené, a vyzerá to otrasne keď vidíte, že im zbytočne pridávajú ľudské emócie. Neviem či sa mám smiať alebo plakať, no proste nechápem na čo takéto zbytočnosti tvoria. Tarzan tu dokáže komunikovať zo všetkými zvieratami a tie ho poslúchajú na slovo, do fitka podľa jeho tela musí chodiť každý deň a nesmieme zabúdať, že má takú neuveriteľnú silu, že človeka prerazí cez stenu vagóna. Kung fu musí byť, sundá 20 ozbrojených vojakov naraz a k tomu... pozor, to najlepšie.. Lianami letí lepšie ako spiderman so svojimi pavučinami.. Dokonca aj vlak dobehol a z jeho vrchu sundal asi troch vojakov z guľometného hniezda. Tento rok sú blockbustery hádam primitívnejšie ako minulí, a minulí to bola tiež hrôza. Horšie od tohoto boli už iba hádam iba Ghostbusters ku ktorému sa radšej nebudem vyjadrovať. ()

gegina31

Tak jsem se konečně dočkala. Na začátku jsem byla malinko zklamaná, že to není klasický příběh o Tarzanovi. O tom, jak vyrůstal u opic, jak se dostal k lidem a jak se postupně učil jejich způsobům. Z této části tam byl v podstatě jen střípek. Nakonec mi to ale vůbec nevadilo. Prostě tam byl jiný a originální příběh s vtipnými i akčnějšimi scénami. Určitě pár lidí není spokojeno s výběrem herce na roli Tarzana. To můžou být ale leda tak žárliví chlapi, páč ten herec je naprosto k nakousnutí a role se ujal naprosto perfektně. Ostatně celé herecké obsazení bylo skvělé. ()

Blackhand47

Tarzana s výrazem smutného psa jsme tady ještě neměli. Film nám tentokrát neukazuje klasický origin, ten nám je představen skrze pár krátkých flashbacků. Místo toho se hned ze začátku vydáváme do Anglie, kdy je jich divoký muž civilizovaný a do džungle se vrací na popud politiků a obchodníků. Film jako takový není úplně nejhorší, ale něco mu prostě chybí. První polovina ještě jakžtakž funguje, ale druhá je již klasickou blockbusterovou slátaninou. Jediným velkým plusem je zde trio: Robbie, Jackson a Waltz, které sice hraje podle špatného scénáře, ale alespoň do svých rolí něco dává. Nedivím se, že se film dočkal nedobrého přijetí. 65% ()

higuain

Lehce nadprůměr. Jako čtenář HP Yatese moc nemusím, v mých očích filmové sérii víc vzal než dal. Přesto si se svým prvním nepotterovským velkofilmem poradil vcelku solidně. Děj odsýpá, vizuál je kvalitní, Jackson hláškuje a Margot Robbie je klíčovým elementem, bez kterého bych na tohle do kina vůbec nešel. Naopak Skarsgård hlavní roli těžce nezvládá, má sice muskulaturu, ale herecky nemá co nabídnout a je totálně bez charizma. Waltz si nepřekvapivě hraje "to svoje", takže taky neoslní. ()

Dont

Jako kluk jsem několikrát četl sešit Tarzan a Poklad Oparu a moc se mi to líbilo, takže moje očekávání byla dost velká. O to větší přišlo zklamání... Strašně šablonovité a klišovité, herecké obsazení velmi dobré, ale v těch rolích moc nebylo co předvádět... Celý ten příběh byl neskutečně pitomý. ()

lucifrid

Krásná pohádka, při které není třeba nijak přemýšlet, člověk si ji prostě užívá. Povedení padouši, přicmrndávači, i Jane, kterou Margot zahrála dobře. Nádherná přídoda a skvělá kamera jsou velkým plusem, ale tím největším je samozřejmě Alexander Skarsgård. Stačí, aby se postavil, ty jeho necelé dva metry... K tomu jeho nádherné oči a vypracované tělo, ale to je samozřejmě jen bonus, důležité je, že mu toho Tarzana a lorda Greystoka věříte. Subjketivně pět hvězd, ale (když to zkusím) objektivě čtyři. Tohle jsem neviděla naposledy. ()

Vědma

"Divokost vašeho muže mně dělá starosti, že to vypovědět nejde." No já neumím anglicky tak dobře, abych postřehla jestli to bylo přeložené přesně nebo ne, ale v každém případě to o filmu vypovídá hodně. Nevím jak dlouhá doba uplynula, kdy John s Jane žili v Anglii. V každém případě se z Tarzana, vládce všech zvířat v Kongu, stal pěknej tragéd. Já mám vážně moc ráda všechny Yatesovy filmy o Harry Potterovi, ale tohle je jeden z nezbytečnějších filmů, které byly natočeny. Kdyby se na ten divný příběh vykašlal a natočil poctivý příběh o miminku, které milovalo gorilí maminku, který máme všichni rádi, bylo by to asi taky zbytečné, ale možná by mi to udělalo větší radost. ()

kajas

Úplně mi není jasné, co tímto snímkem chtěl básník říct. Zápletka se zotročováním Konga mohla být klidně vynechána, Waltzův herecký výraz už mě opravdu začíná nudit, s postavami jsem nedokázala příliš sympatizovat (s Jane vlastně ano, Margot byla slušná). Jacksonovy hlášky typu "To mu mám olízat kulky?" se hodí spíš do tarantinovek, ne do dobrodružné romance. Žádná sláva, ale žádný průšvih. Tři * s přivřeným očkem. Pokud vám hlavní hrdina připadá sympatický a sexy, přidejte si hvězdičku. Mým vyvoleným Tarzanem zůstává i nadále ten animovaný. ()

TominoLa

Díky trailerům a posléze hodnocení jsem si řekl kašlu na to. V kině se to dařilo, ale doma nakonec šance přišla a nelituji. Ty 2 hoďky vcelku utekly a jediná vada na kráse byl Waltz. Ten člověk hraje pořád stejně a boduje jen, když za tím stojí Tarantino. ()

dyfur

......herec sympaťák-áno takto nejako by mal vyzerať Tarzan...dej slabý....triky ok....ale celkovo mimo vyšportovanej postavy hlavnej postavy a digitálnych goríl - film nič moc.....ani toto spracovanie námetu Tarzan nenaplnilo moje predstavy z čias čitania knižiek o Tarzanovi..... ()

Margot Robbie bude bruslit

Margot Robbie bude bruslit

27.03.2016

Blonďaté krásce z Vlka z Wall Street momentálně leží u nohou celý Hollywood. A rozhodně potěší vědět, že neusíná na vavřínech. Margot Robbie snad brzy uvidíme v komedii Whiskey Tango Foxtrot, která… (viac)

Warneři zbožňují Margot Robbie

Warneři zbožňují Margot Robbie

24.01.2015

Takový vzestup tu nebyl snad od... Megan Fox v Transformers? Blonďatá kráska Margot Robbie nabrala díky Vlkovi z Wall Street armádu fanoušků a studio Warner Bros. to dobře ví. Přihrává jí proto samé… (viac)

Potterovská Fantastická zvířata mají režiséra

Potterovská Fantastická zvířata mají režiséra

22.08.2014

8 filmů, 7,7 miliardy dolarů. Potterovská filmová sága sice skončila před třemi lety, její odkaz ale jen tak nevybledne. A studio Warner. Bros. si toho je dobře vědomo, pročež před nedávnem oznámilo… (viac)

Režisér Iron Mana a fantasy Kniha džunglí

Režisér Iron Mana a fantasy Kniha džunglí

15.11.2013

Klasika Rudyarda Kiplinga, jejímž základem jsou příběhy o vlky (a medvědem a panterem) vychovaném divokém chlapci Mauglím, už byla zfilmovaná mnohokrát – nejslavnější adaptací je zřejmě animovaná… (viac)