Legenda o Tarzanovi

• Česko Legenda o Tarzanovi (viac)

Odkedy sa muž, kedysi známy ako Tarzan (Skarsgård) rozhodol opustiť africkú džungľu a žiť civilizovaný život ako Lord Greystoke (civilným menom John Clayton III), spolu so svojou ženou Jane (Robbie), uplynulo už veľa rokov. Teraz ho parlament vyšle ako obchodného vyslanca do Konga, kde sa stane figúrkou v nebezpečnej hre, dokonale zosnovanej jedným Belgičanom, Kapitánom Leonom Romom (Waltz). Tí čo za vražednými plánmi stoja však netušia, čo svojimi činmi rozpútajú. (Continental film)

Danny F.

Legenda má zůstat legendou a ne jí pytvat v dalších pokračováních. Objektivně je ale film pozoruhodně dobrý. Kamera, vizuál a svižné tempo filmu svědčí. Menší nedokonalosti /při seskoku na rozjetý vlak z lijány se zdálo že jsou snad kilometry dlouhé/ se taky najdou. 70% ()

Sany33

Oživovanie klasických filmov je v dnešnej dobe nijako v kurze a tak na seba nedalo dlho čakať ani oživenia Tarzana z rodu opíc. Kasting a aj obsadenie je viac ako hviezdne. Výkony hercov sú už trocha horšie ale v rámci možností sa na to dá pozerať. Starsgard hrá drsniaka, čo mu je s tým dlhým három dosť ťažko uveriteľné, Margot je krásna ako obyčajne a Jackson strúha jednu hlášku za druhou a odľahčuje tak dosť atmosféru. Celkové zápletka je maximálne retardovaná a aj hlavný záporák, ktorý v celom filme kántri svojich súperov ružencom. Áno dobre ste čítali ružencom. Toto je však iba jeden zápor ktorý mi vadil. Inak je nový Tarzan pozerateľný, kľudne aj viac krát. Ide o americkú rodinnú zábavu na dlhšie večery. 72% ()

JustMeeKatie

Nedalo se to, fakt se to nedalo. Už když jsem viděla trailer k filmu v kině, věděla jsem, že to bude s prominutím blbost, ale nakonec to dopadlo ještě hůř. Příběh byl nezajímavý a nudný. A tím to pro mě v podstatě skončilo. První půlku filmu jsem zvládla odkoukat v kuse, i když jsem se moc nesoustředila, druhou už jsem proskákala. Tak mi přijde, že by už v Hollywoodu měli přestat točit filmy na motiv klasických pohádek (viz Popelka nebo Kniha džunglí), protože to většinou nedopadá úplně nejlíp. Půl hvězdičky dávám za snahu, další půlku za krásné prostřední a jednu hvězdičku za Margot Robbie, která byla skvělá. Jinak teda za mě ztráta času... ()

blackJag

Další propadák podle Burroughse? Už to tak vypadá. Zasloužený? Určitě víc, než John Carter. U něj mě ta dobrodružná naivita dokázala bavit, u Tarzana je politicky infikovaná, nějak nekousatelná a v podstatě koncentrovaná do postavy S. L. Jacksona (tady to chtělo zámáčknout slzu, trapnou figurku smáznout a celé to navléct daleko jednodušeji, primitivněji). 60% ()

MI-380

Tarzan, to je značka, nápad, pojem. A Burroughsovy příběhy naivně a přímočaře uhánějí vpřed. Jsou fantastické, napínavé, občas roztomilé, s přibývajícími díly jejich úroveň klesá pod bod únosnosti, ale pořád mají hlavu a patu. Legenda o Tarzanovi je podivnou nepovedenou scénáristickou směsí vyzobanou z několika knih a tvůrci navíc počítají s naprostou neznalostí diváka, takže film je prošpikován a nastaven spoustou zbytečných flashbacků. Prvních 5 minut je skvělých (atmosférou, kamerou, akcí), pak už jsou skvělé jen 3D efekty: 60% (3D kino, 7 diváků v sále, zatím 813 hodnotících, 63%). Pokud srovnávám s Johnem Carterem (dalším Burroughsovým hrdinou), pak tento Tarzan je nejméně o hvězdu níž. ()

Vironey

Pěkný herci, krásný prostředí, ale hnusný digitální efekty a hlavně (!) debilní, ale opravdu debilní režie. Výsledkem jsou stupidní dialogy toporných gumáků a zcela nelogický střihy, a tudíž skoky v ději, který prostě nedávají smysl. Škoda, mohla to bejt príma oddechovka, takhle vopruz. ()

Killda

Vždycky mě hrozně štve, když kvalitní řemeslo s poměrně slušným potenciálem je utopeno v základech - blbým scénářem. Expozice tento film prezentovala jako realistické nahlédnutí na Tarzanovu legendu... postupem ale přibývalo barviček, klišé, nesmyslů, scénáristických kliček a postav, které zůstávají ploché, a tedy nudné, po celou dobu stopáže. Přitom smočená Margot, hláškující Jackson a Waltzův záporák mohli s trochou péče z filmu udělat trhák. 6/10 ()

drackula

Vizuálne - čo sa prostredia týka - pekné, s niekoľkými podarenými scénami, ale to je asi tak všetko. Z tých digitálnych zverov niekedy boleli oči. Scenár je taká zlátanina, že som len krútil hlavou a nechápal som na čo sa to pozerám. Postavy sú nezaujímavé, ploché, bez uveriteľnej motivácie. Príbehová linka tuctová, deravá a nelogická. Potenciál Tarzana vyhodený von oknom. Zlatý Lambert, zlatá Kniha Džunglí. 4/10 ()

J-o-k-e-r

Těšil jsem se. Zklamán jsem nebyl, dívalo se na to dobře. Ale přece jen má generace Tarzana zná trochu lépe a co jsem měl vždycky rád, bylo právě to vyrůstání v džungli mezi zvířaty. Toho se nám tady moc nedostane, akorát v pár flashbacích a to je pro mě trochu málo. Spíše je to takové (místy i trochu politické) drama o utlačování afrických kmenů. Saša Skarsgård v hlavní roli sice neoslnil, ale byl fajn, moc toho napsáno neměl - kamenný výraz a vyrýsované tělo. Margotka Robbie měla přece jen lépe napsanou postavu a její Jane byla pro mě to nejpříjemnější z celého filmu. Ch. Waltz na druhé straně nic nezkazil, ale S. L. Jackson tentokrát tolik neválel. Fajn dobrodružný snímek, ale u mě Lambertův Tarzan z 80. let zůstává No.1. ()

V.Silver

Překvapivě velice dobrá akční jízda s neskutečně vlezlým a otravným eko-multikulti poselstvím. Velice dobře natočené, krásné scenérie, napínavé akční scény a dokonce relativně solidní zápletka, vycházející dokonce z historických reálií - tím myslím samozřejmě jenom to, že král Leopold II. byl skutečně solidní vyhlazovatel černošské africké populace. Jenže především v grand finále to kucí scénárističtí přepískli a z one-man-killing-machine Tarzana udělali velkovládce všech zvířat a úplně to celé pohnojili. Za to srážím 2 hvězdičky a 35 %, čímž se dostávám na výsledných 65 %, které filmu s chutí dám. ()

dragon94 odpad!

Moc odpadů skutečně nedávám, ale tohle je teda filmová perlička. Herecké výkony na úrovni voskových figurín. Soundtrack nijak oslňující. Stejně jako CGI. Prvních 50 minut nudných jako prase. Nic se v nich neděje... Potom se film konečně rozjede, ale díky šílenému střihu a akcím netrvajícím déle jak 2 minuty jsem si to ani nedokázal pořádně užít. Samotný námět je špatný a vůbec se nehodí k Tarzanovi, ale celkové provedení a styl vyprávění je vyloženě strašný. A pak jsou tady ty mindf*cky jako liána co vás sveze 400 metrů, nebo Tarzan bezprostředně po totálním výprasku od gorily vtipkuje o lízání koulí, nebo sešitím jeho ran zapomocí mravenců, nebo jeho "au" po zásahu kulkou, nebo to že strhne běžící gorilu z cesty, ale škrtí se tam na přívěšku a není schopný jej přetrhnout.. nehledě na to, že on sám přívěšek napínal.. a nakonec přetržení přívěšku krčním svalstvem. Pak záběr jak George pouští kulomet, který už 5 minut nemá náboje. Koukatelné to sice je, ale nevidím jediný důvod proč by se na to chtěl někdo koukat. V tomhle filmu je zkrátka všechno špatně, proto nemůžu hodnotit jinak. ODPAD! ()

Autogram odpad!

Toľko hlúpostí o gorilách a celkovo o zvieratách a o Afrike ešte nikto nikdy nenatlačil do jedného filmu. Keď to mala byť rozprávka, tak aj postavy a zvieratá mali byť rozprávkové (napríklad mohli rozprávať), a nie dať celú báchorku do historických súvislostí a s reálnymi osobnosťami. Film sa dá chápať len ako rozcvička pre tvorcov filmových trikov s digitálnymi zvieratami, ale naozaj len rozcvička, nie ako výsledný produkt. Pri tej zhovadilej zápletke a rozvláčnom tempe sa to ani nedalo súvislo pozerať. ()

Aberforth

Krásne..Sila lásky ktorá viedla Tarzana k jeho milej Jane je úplne hmatatelná a veľmi dobre prevedená. Som rád, že sme dostali niečo iné ako len klasický príbeh, ku ktorému sa aj tak film vracia vo forme flasbackov. Hudba ktorá sprevádzala film bola v správnom čase epická, hlavný záporák celkom štýlový a a konečne sme dostali aj realistký pohľad na to ako to v tej dobe asi v Afrike prebiehalo, čo z rozprávky spravilo film pre dospelých. Zábery na africkú prírodu naozaj dychberúce a Tarzan skutočne charizmatický, v správnom čase divoký a ako manžel dosť ideálny. Teším sa na dálšie vzhliadnutie. ()

Georgex

Letošní rok je plný nechtěných a naprosto zbytečných pokračování, na které se rychle zapomene. Nic proti tomuto trendu všemožných pokračováních nemám, bohužel zatím takřka všechny působí, jako kdyby je tvůrci psali pod vlivem silných antidepresiv, jelikož často jsou tak houpá, že až žasnete, jak něco podobného mohlo někoho napadnout. Legenda o Tarzanovi je toho krásným příkladem, jelikož s každou přibývající minutou jsem pouze nevěřícně koukal na digitální bordel a znuděné či přehrávající hlavní představitele. Naštěstí to celkem rychle uteče a chvílemi je to i zábavné, i když většinou nechtěně. Moje hodnocení 45%. ()

kenkaku

No bylo to utrpení, ne že ne. Nejenže kde jaký z domorodců by jako Tarzan udělal větší parádu, než ten divný hezounek ze Švédska. Horší bylo, že film začal velice slibně a pak se zvrhnul do podivné patlaniny, ve které moc věcí nedává smysl a CGI je tak vlezlé a otravné jak už dlouho nebylo. Co oceňuju je přístup flashbacků (místo nudného "jak to začalo" zabírající polovinu filmu). Co mi to ale bylo platné, když potenciál halekajícího blonďáka zabíjí stupidní prezentace a laciný scénář. ()

Soweek

Jednoznačně zatím největší zklamání letošního roku. Hvězdné obsazení a Yates na režisérské židli měl slibovat alespoň průměrný blockbusterový zážitek. Odmítám zde vypisovat co všechno bylo špatně, místo toho alespoň pochválím animaci a dobře zvládnutou motoriku zvířat, za kterou dávám jednu hvězdu. ()

herr_carter

Celý film bych si dovolil přejmenovat na "legendární sračka o amatérském body-builderovi"....Asi se budu opakovat, ale shrnu to málo v kostce - celá kostra příběhu, která je vystavěná na tom, že náš malý Tarzan kdysi vykostil synka náčelníkovi kmene Mobutu-sesekokakola-mobutu (už si přesně nepamatuju název) a ten se pak domluví s hlavním hajzlem, kolonizátorem a člověkem, dychtícím po afrických diamantech (Ch.Waltz), že mu Tarzana doveze zpátky výměnou za to, že je nechá žít v klidu, chňá chňá...pak už sledujeme jenom zhruba 90 minutové plácání jater, do kterého tvůrci bohužel zahrnuli i účinkování S.L.Jacksona, takže musíme poslouchat jeho rádobyvtipné hemzy a jeho návraty do minulosti (což bylo záživné asi jako Babovřesky, které jsem nikdy neviděl). Můžeme zde vidět neskutečně povedené neherectví pana Skarsgarda, který je díky napínání břišního svalstva tuhý jak veka a taktéž slečny Robbie, jež musela přeblafnout něco ptá..........scénářů a režijních nabídek, aby mohla účinkovat v podobných velkofilmech. Efekty, kvůli kterým si to člověk vlastně hlavně pouští, jsou ve filmu minimálně a navíc jich mnoho stojí za vyližpotenciál. Takže abych to shrnul.......vlastně už mě nic nenapadá.................moje hodnocení = 1,5 z 10. ()

sedm.1

Na jednu stranu sice potěší, že x-tá verze příběhu o Tarzanovi je podána tentokrát trochu odlišněji, nicméně faktem zůstává, že krom toho tento snímek nepřináší vůbec nic záživnějšího. Zápletka mi přišla neuvěřitelně tuctová, nenápaditá, vlastně i dost utahaná, ale především nehorázně nevýrazná. Ikdyž Tarzan navíc nikdy nebyl vyloženě o akci, tak zde mi jí i přesto přišlo skutečně minimálně, a když se přeci jen na konci filmu dostala ke slovu, tak mi přišla tak akorát maximálně směšná a nudná. „Tarzanovská“ atmosféra se pak tvůrcům sice podařila navodit docela působivá, ovšem bez podpory všeho ostatního neměla ve výsledku žádný vliv na napravení slaboučkého dojmu z celého filmu. Za velký omyl pak považuji obsazení Alexandera Skarsgarda do hlavní role, ten chlap je mdlej a otravnej už od pohledu a jako Tarzan prostě absolutně nefunguje, a to může mít břišáky jaký chce, bez charisma a sympatičnosti ale nemá jednoduše šanci uspět v jakékoliv roli, natož pak v takovéto. Alespoň že to v tomto ohledu trochu zachraňují ostatní herci, Margot Robbie je totiž neokoukatelná bohyně a L. Jackson s Waltzem jsou mistři svého obru. Efekty, týkající se především zvířecích hrdinů, pak sice nejsou vůbec špatné, ale to je jen pár světlejších okamžiků, které osvěží jinak skomírající děj. Z mého pohledu se zkrátka ale vážně nedivím, že ten film neuspěl, ani mě nezaujal a neoslovil vůbec ničím a takhle jsem si to tedy opravdu nepředstavoval. ()

Margot Robbie bude bruslit

Margot Robbie bude bruslit

27.03.2016

Blonďaté krásce z Vlka z Wall Street momentálně leží u nohou celý Hollywood. A rozhodně potěší vědět, že neusíná na vavřínech. Margot Robbie snad brzy uvidíme v komedii Whiskey Tango Foxtrot, která… (viac)

Warneři zbožňují Margot Robbie

Warneři zbožňují Margot Robbie

24.01.2015

Takový vzestup tu nebyl snad od... Megan Fox v Transformers? Blonďatá kráska Margot Robbie nabrala díky Vlkovi z Wall Street armádu fanoušků a studio Warner Bros. to dobře ví. Přihrává jí proto samé… (viac)

Potterovská Fantastická zvířata mají režiséra

Potterovská Fantastická zvířata mají režiséra

22.08.2014

8 filmů, 7,7 miliardy dolarů. Potterovská filmová sága sice skončila před třemi lety, její odkaz ale jen tak nevybledne. A studio Warner. Bros. si toho je dobře vědomo, pročež před nedávnem oznámilo… (viac)

Režisér Iron Mana a fantasy Kniha džunglí

Režisér Iron Mana a fantasy Kniha džunglí

15.11.2013

Klasika Rudyarda Kiplinga, jejímž základem jsou příběhy o vlky (a medvědem a panterem) vychovaném divokém chlapci Mauglím, už byla zfilmovaná mnohokrát – nejslavnější adaptací je zřejmě animovaná… (viac)