Bývalý agent CIA Bryan Mills (Liam Neeson) pred dvoma rokmi v Paríži nemilosrdne pozabíjal gang obchodníkov s bielym mäsom, aby zachránil život svojej unesenej dcéry. Otec jedného z únoscov mu prisahal pomstu. Bryan sa zatiaľ úspešne vracia do života svojej exmanželky Lenore (Famke Janssen) a dcéry Kim (Maggie Grace). Ponúkne im, že s ním môžu odcestovať do Istanbulu, kde má trojdňovú prácu a potom si môžu urobiť peknú dovolenku. Netuší však, že má v pätách albánsku mafiu. Pokojná dovolenka netrvá dlho a Lenore je priamo pred zrakmi Bryana unesená. Kim sa snaží pred prenasledovateľmi uniknúť. Bryan pochopí, že vyjednávanie s únoscami nemá nádej na úspech. Pre Bryana sa začínajú neúprosné preteky s časom. Musí využiť všetky svoje znalosti a schopnosti, aby ochránil svoju rodinu. (TV Markíza)

viperDavid

Me se to celkem libilo, melo to naboj, akci i napad. Ano historie se opakuje, ale co taky cekat ? Taken 1 bylo famozni a tady se setkavame s malim bratrickem. Davam 4* ()

LiborGondek

Hodnocení filmu je tak jednoduché, že je skoro zbytečné vůbec něco psát. Půlka filmu je slabá, ta druhá pro změnu velmi dobrá. Bohužel 96 hodin: Odplata bude vždy ve stínu původního filmu, jak to tak ale většinou bývá. 60% ()

Johnny.ARN

No to si snáď Megaton s Bessonom robia srandu!!! To čo bolo toto?? Akcia nebola akčná, zlý strih, nelogický scenár, kopirújúci námet, dementní únoscovia, dcéruška, ktorá môže hrať 007 v sukni ( ale v plavkách bola sexi ) a jednoducho celé zle. Ten trend, čo jednotka zaviedla, dvojka úplne zdehonestovala a pošliapala. Neeson ako keby zostarol nie o 5 ale o 20 rokov, ale aj tak si ten svoj štýl udržal. Škoda, že dvojka tak dopadla. Bojím sa, čo nám prinesie trojka. 2 z 5 ()

Mirokukii

Rozdílnost hodnocení mezi druhým a prvním dílem opravdu nechápu. Páč je to úplně stejné. Výborné. Volně navazující pokračování, kdy se nám dcera už trochu více potatila, a to je snad ta příčina. Akční scény ve velmi rychlém tempu. Bojové naprosto skvělé. Plus stylový příchod na Americkou ambasádu. ()

Mrkvič

To je ale ubohost. Kde jednička chrlila emoce a vášně, dvojka má jen nudné prádzné fráze. Kde byla jednička brutální, je dvojka jen rádoby invenční. I souboje stojí za prd, protože se nešetří střihem. Asi neměl Liam moc času na nějaké choreo. Holt kvalitní rejža se nezapře. ()

danco123

Pokračovanie filmu potešilo ,ale po jeho pozretí sklamalo. Som naozaj sklamaný ako sa Olivier Megaton snaží nadviazať na úspešnú jednotku. Možno ak by pri réžii zostal Morel tak to mohlo dopadnúť lepšie. Pre mňa je film sklamaním a dávam mu slabých 45%. Film ma naozaj ničím neohúril. ()

Honzíno

Tohle není dobrý film. Koncept, který dvojka jen otrocky opisuje, byl vyždímán v jedničce a toho, že se Neesonovi a kolemjdoucím kladným postavám nemůže nic stát, jsem si dosyta užil v prvním díle taky. Ubylo i nekorektnosti, a i když pomineme totální hovadiny v příběhu a ve scénáři (rozsekám vjezd do ambasády a pak si klidně odejdu zpět pro svou ženu, klišé: nikdy se neobracej k padouchovi zády), z celého filmu zbyde jen pouhopouhé čekání na konec. Originálnost, režijní rukopis nula, hudba rutina - plýtvání vším. Jedna hvězdička za občasnou vychytávku (granáty - zvuk). ()

LadyPupu

Oproti prvnímu dílu značně slabší - ještě hloupější scénář, Neeson jakoby na boj už neměl sílu, dcera bez řidičáku, která řídí jak benga z Kobry 11. Ale ok... Tři hvězdy za akci a za to, že existují i blbější akční filmy. ()

Sfinkter

Rozhodně slabší než první díl, se spoustou pohádkových záležitostí. Zlo je však nakonec potrestáno tak jak si přejeme a nedostatky díky Liamovi odpouštíme. ()

Lachtaan

Tam, kde mě světem oslavovaná jednotka nikterak neuchvátila, tak přesně tam si mě získalo zbytečně shozené pokračování, jež v ulicích Istanbulu mělo ten pořádný drive. Sice se příběh již tady stával poněkud překombinovaným, stále se ale jedná o ten ryze akční film, na nějž jen tak nezapomenu. ()

Barvoj

Taková chujovina.. Jestli jednička mĕla jednoduchý scénář, tak dvojka ho má úplnĕ stupidní s debilníma zápletkama, příšernĕ natočenou akcí (aspoň ve vĕtšinĕ případů) a absolutnĕ bez napĕtí. Možná kdyby vedle mĕ v kinĕ nesedĕli dvĕ týnky, které se řechtaly u každé druhé scény, tak bych si to dokázal aspoň trochu užít.. takhle ale jen zesílily mé utrpení z příšerného filmu, který nedokázal zachránit ani Neeson ani Grace, která byla zase neskutečnĕ sexy (i když ne tak, jako ve Faster). Oba dva ale filmu zajistili po jedné hvĕzdičce. Nic jiného pozitivního na filmu ale bohužel není.. ()

Beky odpad!

Někde na úrovni nynějších seagalovek!! Jednička je pro mě jeden z nejvíc přeceňovaných filmů, proto téhle hrůze od blbečka Megatona nemůžu dát víc!! Nejhorší akční film z áčkových vod tohoto roku!! Je mi líto herců a jejich času stráveného natáčením takovéhle ubožárny neakční a nudné taškařice! ()

noriaki

Nebýt šíleného střihu, tak je to solidní film. Na sofistikovaný scénář a uvěřitelnou zápletku sere pes, hlavní je akce, akce, pak nějaké to napětí a znova akce. Všechny tyhle propriety dvojka pochopitelně obsahuje, akorát není šance si je pořádně užít. Megaton je cvok, ani kdyby Trier zase natočil nějakou tu experimentální žánrovku, tak by nestříhal tak epilepticky a nepřehledně. Soderbergha jsem zprdl za mlátičku snímanou statickou kamerou, ale tady bych to snad i ocenil. Druhý díl trpí tradičním syndromem pokračování. Je tu vyšší počet muslimů na kilometr čtverečních, odehrává se v ještě větší džungli, počet mrtvých, mám ten pocit, se taky zvedl a navíc umírají hlasitě, v explozích a nebo v přestřelkách na rušných ulicích. Pokud to takhle půjde dál, tak by se trojka mohla odehrávat v Bagdádu, kde by ani nevadilo že půlka města lehne popelem a body count se dostane do tříciferných hodnot. ()

ywo666

Priemer nad priemer. Megaton je fakt kazisvet. Našťastie tu toho až toľko nešlo pokaziť a všetko už bolo vymyslené v jednotke. Úvod sa trochu ťahá, ale je znesiteľný. Neeson, Grace a Janssen sú ako rodina už klišoidný, ale budiž. To ma neserie. Čo ma serie sú zlé súboje. V kontaktných bitkách Megaton zlyháva. Neviem, či už bol Neeson unavený, starý, alebo ho to nebavilo. Alebo, či za to mohol choreograf? Režisér? Ale toto je najväčší rozdiel proti jednotke. Inak strielčky sú solídne. Tempo solídne. Záporáci blbí ale solídny. Výsledné hodnotenie dám na 60%. PS: Neeson je nový Copperfield. Vie zmiznúť z auta. Dvakrát! ()

venison

Navzdory vesměs negativnímu hodnocení musím konstatovat, že dvojka dopadla jako dvojka.. Celkem obstojně, ale na hony vzdáleno jedničce.. Děj sice trošku přitažený za vlasy, přibylo více omáčky, ubylo akce a krutosti (ženušku bych více pomučila), ale celková atmosféra filmu dosáhla na průměrnou akčárnu s nadagentem (vcelku stále přesvědčivým) Liamem Neesonem :-D ()

JayJay

Sakra, na to že ta Kim propadla 2x u testu z autoškoly tak neřídí vůbec špatně . Ikdyž na druhou stranu jestli to při těch jízdách řezala do zatáčky přes ručku a co minutu říkala, že to nezvládne a že dál už nemůže tak se nemáme čemu divit. ()

Liam Neeson se vrátí v Taken 3. Za dvacku.

Liam Neeson se vrátí v Taken 3. Za dvacku.

26.06.2013

Tohle bude především o číslech, jak už to u sequelů úspěšných filmů bývá. Liam Neeson se původně už nechtěl vrátit jako nelítostný agent přinucený zabíjet Bryan Mills. Říkal něco ve smyslu: „Nemůžete… (viac)

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

03.01.2013

Navzdory sténání o upadajícím zájmu diváků a poloprázdných kinosálech mají producenti v zámoří za sebou vynikající rok. V USA zaznamenali nárůst tržeb z kin o 5,6 % ve srovnání s rokem 2011, a to… (viac)

Kevin Costner má tři dny na zabití

Kevin Costner má tři dny na zabití

16.12.2012

O tomhle projektu už jsme psali, ale postupně nabírá obsazení a přesnější tvary. Nejdřív fakta: půjde o další produkci EuropaCorp., tedy společnosti Luca Bessona. Ten jako obvykle poskytl námět a… (viac)

Liam Neeson je zabiják

Liam Neeson je zabiják

20.11.2012

A snaží se ochránit svou rodinu před mafií. Že vám to něco připomíná? Ne, tohle není zpráva o dalším pokračování 96 hodin. U projektu studia Warner Bros. The All-Nighter lze očekávat, že půjde o… (viac)