Bývalý agent CIA Bryan Mills (Liam Neeson) pred dvoma rokmi v Paríži nemilosrdne pozabíjal gang obchodníkov s bielym mäsom, aby zachránil život svojej unesenej dcéry. Otec jedného z únoscov mu prisahal pomstu. Bryan sa zatiaľ úspešne vracia do života svojej exmanželky Lenore (Famke Janssen) a dcéry Kim (Maggie Grace). Ponúkne im, že s ním môžu odcestovať do Istanbulu, kde má trojdňovú prácu a potom si môžu urobiť peknú dovolenku. Netuší však, že má v pätách albánsku mafiu. Pokojná dovolenka netrvá dlho a Lenore je priamo pred zrakmi Bryana unesená. Kim sa snaží pred prenasledovateľmi uniknúť. Bryan pochopí, že vyjednávanie s únoscami nemá nádej na úspech. Pre Bryana sa začínajú neúprosné preteky s časom. Musí využiť všetky svoje znalosti a schopnosti, aby ochránil svoju rodinu. (TV Markíza)

Lukoboss

Liam Neeson je prostě taťka tvrďák, kterej se toho nebojí, a když už se dostane do nějakýho průseru, je schopnej všeho, aby tomu utnul tipec. Jinak tady dostáváme na podnose klasický už 100x ohraný téma, kde není v podstatě nic odlišnýho od těch všech dalších akčních thrillerů, takže to zase zapadne do průměru. ()

BMAJTZ

Prakticky v bleděmodrém to samé jako jednička a ani o krok vedle. Jasně příběh se trochu rozvinul a z ustrašené dcerušky se stal nebojácný potírač terorismu. Problém ovšem je v tom, že je to prostě až moc stejné a onen WOW efekt který se dostavil v jedničce zde už jaksi neplatí. Ale i tak to není nejhorší akční film, i když některé scény jsou už jaksi až moc sci-fi, zatímco v jedničce se schopnosti hlavního hrdiny daly brát jako poměrně reálné. ()

slovan1

Nahánění zločinců mi příjde v pokračování odfláknuté a příliš snadné. V jedničce to bylo jinčí kafe. Na Neesonovi jdou vidět léta, boje nejsou propracované a nemají šťávu. V Istanbulu se setkáváme se známými lokacemi z jiných filmu. Cizí město opět přidává na atmosféře a pocitu ztracení. Čistě za to, že jsem se hodinu a půl nenudil 3*. ()

ZkuKol

Ano Liam je pořád drsňák, ale takovouhle blbost neunese ani on. Scénář je doslova jeden oslí můstek, Istanbul není vůbec vytěžený, akce málo a slabá. Těch 100 minut se nakonec docela protáhne a jediné pozitivum je, že se ujistíte, že z Megatona nikdy nic nebude... 30 % ()

vitekpe

Chcete-li videt nejhur sestrihanej akcni film, jdete do toho... Nic jineho na tom totiz zajimaveho neni. Jednicka je uplne jine kafe. ()

SG-1

"Same, jsme na nádvoří americké ambasády v Istanbulu v autě na kaši. Brnkneš někomu, ať nás nezastřelej?" -Bryan Mills- ()

netahlo

Liam se snazi, ale uz to neni ono, pripadal mi nejak vyseptalej. Celkove je pokracovani o dost slabsi nez prvni dil. Dokoukal jsem to, ale moc me to nebavilo. Ale par dobrych honicek tam bylo. ()

Zemi11

:D Střih a kamera by zasloužily pětadvacet na holou. A jako třešnička na dortu honička v taxíku, který zhruba 8krát naboural, roztřískal blatník, všechna světla, okna a to vše mu v dalších záběrech znovu narostlo :) Nicméně tohle je práce pro odborníky CSFD. Já jsem pouze suchý konzument. Bavil jsem, viděl jsem klasickou tuctovou akční střílečku se skvělým Neesonem, kochal jsem se postavičkou Maggie Grace a jsem plně uspokojen na tři hvězdičky! ()

sedm.1

V případě pokračování 96 hodin mám poměrně velké dilema v ohledu s výsledným „ohvězdičkováním“ filmu. Rozhoduji se mezi průměrnými třemi a nadprůměrnými čtyřmi a pro každé z uvedených hodnocení mám v hlavě poměrně výrazné opodstatnění. Pro nižní počet * hovoří především pojetí nasnímání akce, a to tzv. akční kamerou, kdy se to v tomto případě tedy naštěstí týká jen osobních soubojů, kdy tu se mihne ruka, tu noha, protivník padne a výsledný dojem nikde. Jasně, chápu, že po Neesonovi nemůže nikdo chtít, aby ve svých šedesáti byl plně zabírán při předvádění nějaké vrcholné martial-arts akce, ale zpracovat akci tak, aby vypadala živě a našláple jde i jinak než tímto „zbabělým“ způsobem, já jsem na tento moderní styl zpracování akce zběsilou kamerou prostě naprosto alergický a filmům to v mých očích fakt jen ubírá na působivosti. A docela nepříjemně mě překvapila ještě poměrně malá porce krvavosti. Samozřejmě nemám na mysli, aby při tradičním akčním filmu po celou dobu jeho trvání lítali vzduchem mozky a vnitřnosti, ale jistá dávka brutality je pro tento typ filmu v dnešní době už zkrátka jednoduše nezbytná, dělá film efektnějším, peprnějším a zábavnějším, a mě to tu prostě vyloženě chybělo. Víc záporů pro druhý díl Taken nemám, ale tyto dva jsou pro mě natolik výrazné a podstatné, že výslednému dojmu vážně hodně ublížili. Pro čtyřhvězdičkové hodnocení hovoří určitě perfektní, syrová, „albánsko-turecká“ atmosféra, která mě doslova nadchla, filmu dodala nehorázný grády a zároveň hodně napomohla i celkovému perfektnímu stylovému vyznění. Bavila mě i zápletka, která byla sice fakt hodně jednoduchá a nenáročná, ale u tak přímočaré akční jízdy to vůbec nevadí, ba spíš naopak a když má navíc takový spád, šťávu a koule, tak nemám absolutně co řešit. Stejně jako u jedničky mě vážně potěšila také znovu totální nekompromisnost hlavní postavy Liama Neesona s nepřítelem, s nikým se tu opět nesral ani vteřinu, mrtvejch přibývalo jak na běžícím páse a byla to radost sledovat. Radost mi pak udělala i akce, tedy krom té zmiňované full-contactové, ale jak střelba, tak autohoničky byli zpracované úžasným a strhujícím způsobem a jelikož tvořili více než ¾ filmu, tak jde jen o další plusové body. A když jsem si nyní tímto komentářem tak nějak všechny ty plusy a minusy v hlavě srovnal a ujasnil, tak se nakonec přeci jen nakloním tedy k tomu hodnocení vyššímu, Taken 2 jako akční jednohubka totiž funguje skvěle, a ikdyž mu co do kvality k prvnímu dílu dost chybí, o zábavu jde přeci jen lehce nadprůměrnou. ()

herr_carter

Ani hordy cigošů, ani senilní Liam, ani uječená hysterka Maggie Grace (no ta už tuplem) nemohli a nezachránili tento film. Jednička byl bezvadnej nápad, dvojka je unylá křeč...............moje hodnocení = 3 z 10. ()

Maynard.

Skoro celou dobu sem se pod vousy smál hlášce z Deadpoola, kde o této trilogii tvrdí: "Už natočili 3 díly o tom, jak mu někdo unese dceru nebo manželku, jestli von náhodou nebude špatnej otec" :o)). Hodně kvalitní džouk. Oproti akce nabité jedničce, která fakt odsejpá nevídaným způsobem, tak tohle je pomaloučký a hlavně hodně přitažený za vlasy. Asi nejvíc mě dostalo, když dcerka pobíhá v klidu po Cařihradu a hází granáty tak, aby to slyšel její fotřík, kterej se samozřejmě dokáže dostat z každého spoutání. Hlavního padouchá pak zabije podivným jednoručným chvatem, kterej by mu mohl závidět i sám Segal. No, jestli budou za tejden dávat poslední díl, tak na to asi mrknu, ale z týhle sérky bude u mě top pouze jednička. ()

Sdoom

Zbytečná dvojka - kopírující jedničku, ale bez prvku překvapení a s vrchovatou porcí klišé typu záchrana v poslední vteřině. A vlastně ani ta akce není příliš zábavná. Rodinný závěr na blití. Dvě hvězdy maximum. (Blu-ray, orig.) ()

Wicky

Oproti prvnímu dílu je to pokles, ale to určitě všichni čekaly. Nápad s odvetou taky není nijak originální takže je to prostě takový béčkový film do počtu. Některé akční scény jsou pěkně natočené, ale mrzí mě že oproti prvnímu dílu se tady Liam nemlátí. Liam Neeson je prostě herecký talent, Maggie Grace hraje taky hodně dobře a záporáci jsou jedna velká banda tupců. Nijak mě to neurazilo, ale zas ani úplně nenadchlo. 55% ()

KoRner

Presne prečo mám tak rád jednotku dvojka v ŽIADNOM prípade nespĺňa. Bol som pripraveny dať hoc aj 5* navzdory inteligentom z CSFD, ale toto je vážne slabé. To, čo by som v inom prípade bral ako poctu Drive tu sa mi zdalo vykrádanie, pretože zo soundtracku tu zazneju až 2 skladby. Zopár rodinných scénok a potom záver. Vážne! Žiadna gradácia, žiaden posun v deji a najdlhší akčný záber tu trvá asi sekundu, takže aj v tých som mal bordel. Megaton by už nemal robiť akčáky, ale videoklipy Lady GaGa. Aspoň, že nasraný Neeson furt vzbudzuje rešpekt. ()

Indy

Prvé Taken mám rád (u mňa za 7/10), ale za top akčnú pecku ho nepovažujem. Taken 2 samozrejme vzniklo len s vidinou zisku podľa hesla: "Listen to me very carefully Kim, the first movie made a lot of money, so your mother is going to be taken", ale vo výsledku to úplná blbosť nie je :) Film je samozrejme iba o tom, ako Liam Neeson postupne likviduje tých, ktorí mu nerozumne siahnu na rodinu, ale aj to treba podať invenčne. Tu druhý diel s tým prvým citeľne prehráva, pretože tu nie je dosť pamätných akčných výstupov. Hádzanie granátov po strechách Istanbulu je úsmevné, ale záver taxi naháňačky je trochu mimo. Zato posledné zúčtovanie v tureckých kúpeloch je fajn, ale filmu poškodil rating PG-13, chcelo to totiž poctivé drsné Rko. Tretiu * tak dávam hlavne vďaka Liamovi Neesonovi, z ktorého sa po 50ke stal naozaj slušný akčný hrdina. 6/10 ()

charlie_ando

Luc Besson je dojič a opravdu dobrý dojič. Sice nadojil polotučný film, ale značka 96 hodin je silná a lidem zjevně nevadí ani light verze a v davech se řinou do kina. Film má slabá místa. Scénář je slabší (už ani u prvního dílu nebyl tou nejsilnější stránkou jinak velmi povedené koukačky) a jednoduchý, někdy až příliš šroubovaný. Nejslabším místem je, ale režie Oliviera Megatona, který nezvládá akci což je u akčního filmu problém a kazí to výsledný zážitek. Je zde vidět velká inspirace Paulem Greengrassem a jeho Bournem, ale bohužel z toho vzešel kostrbatý zážitek. Liam Neeson se vrátil v dokonalé formě a to je o tři roky starší. Zjevně nestárne. Společně s hlavním rodinou se vrátila i jeho rodina. Únosem zocelená dcera a druhým rozvodem poznamenaná ex-manželka. Snaha o obnovování vztahu je zavede do Istambulu, kde už na ně čeká pomstychtivá albánská mafie. Roztočí se už stará známá písnička a albánští hoši z hor se nestačí divit kdo to proti nim stojí. Bývalý agent Bryan Mills to zas vezme pěkně od podlahy, ale přijde mi, že to nějak zvládá levou zadní a ani se při tom nezadýchá. Je to jasné v Paříži vykásnul první ligu padouchů a teď v Turecku na něj čeká už jen druhá liga zaslepená pomstou. Ale tím to nechci zlehčovat. Akční scény jsou zvládnuty řemeslně dobře a škodí jim jen podivný střih, který ubírá na dynamice. Ač hlavní hrdina prohlásí, že už ho to nebaví... vzhledem k zisků a že v Albánii ještě nějací mafiáni určitě zůstali je další pokračování na spadnutí. Celkové hodnocení je k mému nízkému očekávání a výtkám vcelku pozitivní. Sice Odplata nedosahuje kvalit prvního Takenu odcházel jsem z kina vcelku příjemně naladěn. ()

cachina

Liam Neeson se už neprohání v ulicích Paríže, nýbrž ale Istanbulu. Bohužel dvojka 96 hodin ztrácí energii, švih, nadhled i nápad z jedničky. Je více utahaná a najdeme zde méně přímočaré originální akce než v předešlém díle. Tentokrát tedy už nesledujeme ten nabitý tah na bránu. Poměrně dlouho trvá než se začně něco dít. Rodinka se nejdřív musí dát dohromady, dcera si našla kluka, s tím má zase problém více než starostlivý otec. Tvůrci také dávají více prostoru padouchům a divák sleduje tedy dvě linie. První patří Liamu a jeho rodině, která je už komletní (vrátila se k němu bývalá manželka), druhá linie znázorňuje únosce, kteří se chtějí pomstít. Možná je to i tak trochu překombinované. Nejdřív unesou Liama a manželku, poté jen manželku. Do toho dcera se rodí na akční hrdinku, která běhá po sřechách, háže granáty, i přes to, že několikrát propadla u řidičáku, v Istanbulu ji nedokážou v autě zastavit ani gang, ani policie a nakonec ani vojáci. Velkým minusem je akce. V předešlém díle je Liam znázorněn jako mistr kung-fu, ale tentokrát se omezí pouze na použití střelných zbraní a jednou či dvakrát někoho uškrtí. Souboje v bojovém umění tu najdeme pouze dva. Ale bohužel jsou velmi nepřehledně nastříhaně a jakoby i tvůrcům pár záběrů vypadlo. Čím například zabil poslední dva padouchy? Ale i přes všechny mé výhrady, a že jich nebylo málo, se celkem sequel 96 hodin dá bez jakékoliv újmy přežít. ()

DavidS.

Megaton je akční břídil, který jako vždy zabíjí vše šíleným střihem...Neeson by zase z fleku mohl vyhrávat orientační závody a namlouvat navigace, protože má lepší GPS než tažní ptáci... ()

Chipsonator

Hodně slabý odvar, skvělého prvního dílu. A přitom se z toho dalo vymáčknout aspoň důstojné pokračování (ikdyž stále zbytečné), jen kdyby to svěřili někomu kdo ovládá akční scény. Zatím co v prvním díle jsem měl radost z každého kdo prošel Liamovi pod rukama a následně ho Liam poslal na odpočinek, tak tady už mi to jeho vraždění takovou radost nedělalo, určitě na tom má podíl i nižší ranting ale také neschopnost režiséra vymáčknout z akčních scén maximum. Jediné co celý film táhne je sekáč Liam, on jediný stojí za vyzdvižení, jinak se jedná o křiťalově čistý průměr. 55%. ()

hefoo

Aj najpriek tomu, že Liam Neeson už nemá tridsať rokov, stále totálne ovládne plátno a všetko mu to zožeriete aj s táckou :) V poslednej dobe sa ukazuje, že je to neskutočný 193 cm Bad Ass. K tomu si ešte prirátajme krásnu Maggie Grace a Famke Janssen a vychádza nám z toho skvelá akčná pecka. ()

Liam Neeson se vrátí v Taken 3. Za dvacku.

Liam Neeson se vrátí v Taken 3. Za dvacku.

26.06.2013

Tohle bude především o číslech, jak už to u sequelů úspěšných filmů bývá. Liam Neeson se původně už nechtěl vrátit jako nelítostný agent přinucený zabíjet Bryan Mills. Říkal něco ve smyslu: „Nemůžete… (viac)

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

03.01.2013

Navzdory sténání o upadajícím zájmu diváků a poloprázdných kinosálech mají producenti v zámoří za sebou vynikající rok. V USA zaznamenali nárůst tržeb z kin o 5,6 % ve srovnání s rokem 2011, a to… (viac)

Kevin Costner má tři dny na zabití

Kevin Costner má tři dny na zabití

16.12.2012

O tomhle projektu už jsme psali, ale postupně nabírá obsazení a přesnější tvary. Nejdřív fakta: půjde o další produkci EuropaCorp., tedy společnosti Luca Bessona. Ten jako obvykle poskytl námět a… (viac)

Liam Neeson je zabiják

Liam Neeson je zabiják

20.11.2012

A snaží se ochránit svou rodinu před mafií. Že vám to něco připomíná? Ne, tohle není zpráva o dalším pokračování 96 hodin. U projektu studia Warner Bros. The All-Nighter lze očekávat, že půjde o… (viac)