Twilight sága: Úsvit - 1. časť

• Česko Twilight sága: Rozbřesk - 1. část (viac)

V prvej časti záverečného dielu strhujúcej romance s názvom Twilight sága: Úsvit sa Bella Swan (Kristen Stewart) a Edward Cullen (Robert Pattinson) po svadbe vydávajú na svadobnú cestu do Ria de Janeira, kde sa konečne, mimo všetkého a všetkých, môžu naplno oddať svojej láske. Ich šťastie ale netrvá dlho. Bella zmietaná prudkou vášňou k upírovi Edwardovi, ale zároveň úprimnou náklonnosťou k vlkolakovi Jacobovi Blackovi (Taylor Lautner), čoskoro zistí, že čaká dieťa. Tehotenstvo s upírom však pre ňu znamená fatálnu hrozbu. Čaká ju teda búrlivý rok plný lásky, pokušenia i strát. Musí sa definitívne rozhodnúť, či vstúpi do temného, ale lákavého sveta nesmrteľných, alebo či bude žiť plnohodnotným ľudským životom. Nevyhnutnosť tohto rozhodnutia sa vinie celým Belliným príbehom ako červená niť, na ktorej visia osudy oboch kmeňov - upírov i vlkolakov. A akonáhle sa Bella rozhodne, dôjde k celému radu nečakaných udalostí, ktoré môžu mať hrozné následky. (TV Markíza)

Sofia

Jeden by si mohl i myslet, že když upír zapomene kondom, mohlo by to konečně začít být i zajímavé...ono se ale kupodivu pořád nic neděje, jen to staré známé bla bla bla typu "I love you forever / I hate you forever / I won't let anybody hurt my family" atd. Ani finálním hryznutím se nestalo nic, co by se nedalo dopředu očekávat. Neznalá knižní předlohy vůbec netuším, jak to asi celé můžou dovést do konce, ale když už jsem se masochisticky koukla na všechny dosavadní čtyři díly, nějak to holt doklepu i s tím pátým. ()

ARI50

Dostal jsem přesně to co jsem čekal prostě BEST díl brutálně najede a šíleně skonči tohle nemělo chybu čekat rok na další část mě trefí akorát pepka , tohle bylo strhující nečekané a úžasné. Výborná hudba která to cele doprovázela a cela tahle jedna Twilight Sága má něco do sebe. Spokojenost nade vše. ()

Jenda

Musim říci, že jsem byl mile překvapen, jak se tento půlfilm podařilo zvládnout bez toho, aby se divák vyloženě nudil. Bohužel jsem zklamaný z hudby, zejména z písniček, která v minulých dílech patřila k tomu lepšímu, co si divák mohl z filmu vzít. ()

Beastmaster4 odpad!

Po prvním díle (kterej jsem jako jedinej dosud viděl) jsem se rozhodl, že to risknu a dám další kousek. Když už mám něco pomlouvat, tak ať to není na základě jednoho dílu z několika. Bohužel (pro mě bohudík) jsem se nespletl. Ona ta jednička vlastně v porovnání s tímhle byla krásnou romantickou pohádkou :-D....tohle je naprostej masakr, masakr všeho, čím má být film zábavnej a zajímavej. Je to depresivní, nudnej blábol, u kterýho se z tří čtvrtin koukám na 3 hrozný ksichty. K tomu plno nesmyslů a je na světě další nejtrapnější snímek. Nejvíc mě pobavila svatba, tolik mrtvolnejch ksichtů mezi lidma a nikoho to nevzrušuje :-D....Vlkodlaci, jak z nějakýho animáku, romantika jak z Mrtvý nevěsty (jenže to filmu Burtona a Johnsona křivdím). A závěr....je to humus a nyní už názor na tuhle sérii nezměním....Kdo tohle k tomu všemu může ještě číst?! Mě úplně stačily ty zbytečně promarněný 2 hodiny :-( ()

Lucasion

Twilight sága nám jde do finále a po vzoru Harryho Pottera je opět rozdělena závěrečná část na 2 díly. Příběh začíná svatbou a následnými líbánkami, kde upír Edward ( Robert Pattinson ) doslova zdivočí a Belle ( Kristen Stewart ) předvede, co je upíří láska. Nicméně tady začíná romantika vadnou a problémy začínají. Bella otěhotní. Film má krásný romantický začátek, který se potom zvrtne v pořádné drama. Aby toho nebylo málo, Jacob ( Taylor Lautner ) se postaví proti své vlčí smečce. Film má opět úchvatné vizuální efekty, dokonalou hudbu a perfektní hutnou atmosféru. Zatímco hudba krásně dokresluje příběh, který je zatím nejkrvavější ze série ( hlavně díky NEzrovna decentně udělanému porodu ), humor odlehčuje napětí. Přidávám procenta za pořádně hutnou atmosféru a romantické kouzlo tohoto pokračování. A taky za mimořádně dojemnou scénu, kdy se Jacob otiskne do malé Renesmé. Zcela upřímně se těším za rok na finální ukončení! ( 70 procent ) ()

MonaSax

Nevím, co mám k tomu říct, prostě Belle se chtělo umřít a tak to muselo být. Tahle část byla fakt slabá a skoro vůbec mně nebavila, stejně je to pořád "to stejné" s pár obměnami dokola. Edward, Jacob, Jacob, Edward, Bella, Bella prostě upíří a vlkodlačí mela. ()

Kamca_

Ze začátku jsem se trochu nudila, ale pak se to celkem rozjelo. Romantika na ostrově byla vážně super a oboum to tam moc slušelo. Je vidět, že Kristen i Robert zrajou do krásy. Bohužel ale jak začala být Bella těhotná šlo to s filmem celkem z kopce. Veškerá romantika se rázem vytratila a zase jsem se docela nudila. A kdyby vystříhali Taylora ze všech scén, tak by mi to vůbec nevadilo. Ten herec mi prostě vůbec v žádným díle nesedl. Takže bohužel je to jen na tři hvězdičky. Ze začátku to docela bylo na čtyři, ale ten konec to bohužel zkazil. ()

Handle

Změna režiséra rozhodně prospěla, je to takový stravitelnější a celkově lépe natočený. No, přesto to 3* opět nejsou... Tento díl už sice není tak otravný, ale místama nudný, nicneříkající, chybí nějaký "wow" moment. V podstatě mi už ten film vyšuměl z hlavy. Ale jinak si nemyslete. Bella je opět vážná jak p*del a kdybyste si vyplni zvuk, tak nerozeznáte, jestli zrovna někdo umřel nebo jestli vyhrála v loterii. V podstatě vše, co jsem vytýkal Zatmění platí i zde, ovšem alespoň už né v takové míře. Silné 2* a celkově neutrální dojem. ()

slatkac

Musím uznat, že tohle pro mě bylo největší překvapení (samozřejmě filmové :D) roku. Předchozí díly stály s prominutím za vyliždrát a tak jsem ani nedoufal, že by tohle bylo lepší. Zmýlil jsem se. Rozbřesk už není tak blbý jako předchozí díly, má v sobě něco divného co jsem nepochopil, ale díky tomu nepochopenému se mi tento díl celkem líbil. Patinson už navíc není tak trapnej a dokonce i ten Lautner se dal snést. Lepších 60%. Btw, snad za tu (před)poslední větu nepřijdu o nějaký body :DD. ()

BoPo

Okolnosti zasiahli a ja som videl ďalšie pokračovanie seriálu: Edward, anorektička a alergik na textil. Chystali svadbu, bola svadba, bola svadobná cesta. Ak nechcete vedieť čo bolo ďalej, radšej už nečítajte. No mali by ste, ušetríte si 116 minút. Takže pre tých rozumných...ďalej prebehlo to, čo vraj len po svadbe je to pravé orechové. Potom prišlo to, čo je vraj najkrajším obdobím pre každú ženu. A nasledoval ten úplne najkrajší deň v živote okotenej samičky. A bol koniec filmu. Poviem Vám, tie kresťanské dievčatá, ktoré kláti upír, si moc srandy neužijú. Tak ako divák, čo to riskol. ()

Martinibaby

Konečně po shlédnutí HD verze můžu říct, že jsem spokojená. Bylo by zcestné tvrdit, že filmová adapace někdy může do detailů splnit očekávání čtenáře knižních předloh - a já netvrdím, že se to v případě Breaking Dawn Part 1 povedlo. Co ale tvrdím je, že v mých očích je až na pár deailů a podivných scén (ano, například ta 'vetřelecká' s vlky) film přesně to, v co jsem doufala. Kdyby mi neustále vizuálně neměnili moje favorizované herce (Alice, Esme and seriously, what's up with Edward's hair?! =D), byla bych ještě spokojenější, ale i takto jsem si nesmírně užila jak film zobrazil všechny moje oblíbené a dlouho očekávané scény - SPOILER - svatba, líbánky (peříčka:)), porod a Bellina proměna, scény krásně atmosfericky nasvícené, barevně doladěné a podkreslené hudbou, která jako vždy stála za to. Nezbývá než doufat, že to aspoň v takovéto rovině dotáhnou až do konce. ()

Terva

Co tady dodat ? Jedině tak přiznat, že úroveň této "ságy" klesá stále víc a stále rycheji......... PS - Scéna porodu je na hraně sledovanosti náctiletých. ()

Johny_fork

Pořád náser útočící nebezpečným způsobem na mentální vývoj třináctiletých dívek. V porovnání s předchozím dílem musím ovšem konstatovat velký pokrok v tom ohledu, že se daří dodržovat alespoň základní filmařské postupy, jako stupňovat napětí, ale to je tak vše. ()

moviesfan

Zavítal jsem na půlnoční premiéru, což byla možná chyba. Je možné, že menší únava zapůsobila, protože se mi to zdálo dlouhé. Čtvrté pokračování je ovšem zábavné, milé, ale nikterak nenabízí napětí, větší akce atp. Film byl zbytečně roztahaný. Z mého hlediska průměr. ()

JohnCZ

První Twilight je taková moje guilty pleasure. Nejenže mi nevadí, ale dokonce se mi i docela líbí. Po slabé dvojce a trošku retardované trojce je čtvrtý díl docela velké překvapení. I když je to scénaristický zas úplně o ničem, filmařina to je více než slušná, stejně tak herecké výkony. Zejména poslední půlhodinka byla na poměry Twilight neobvykle dobrá a atmosférická. Hodně silné 3*, do čtyř zas tolik nechybělo... ()

Lyli

Knize se to sice nevyrovná, ale i tak říkám ano, protože po úmorném Novém měsíci a dutém Zatmění je tu obrat k lepšímu. Navíc, je to film hlavně pro holky a já holka jsem… Ráda přehlédnu, že Bella je úplná trubka, Eda totální snob a Jacob (jaké překvapení) pedofil jak stehno! Takže kapesník sebou, páč tahle jízda se bez něj neobejde. ()

Finále Rychle a zběsile jako dva filmy?

Finále Rychle a zběsile jako dva filmy?

07.02.2020

Herec a producent Vin Diesel oznámil, že desátý film jeho rodinné akční ságy Rychle a zběsile bude nejspíš rozdělený na dvě části. Snímek se tak vydá cestou například posledního Harryho Pottera nebo… (viac)

Divergence se přesouvá do televize

Divergence se přesouvá do televize

21.07.2016

Půlení závěrů velkých sérií není zrovna populární trend. U Harryho Pottera nebo Stmívání se to ještě podařilo, Hunger Games ale docela klopýtaly a sérii Divergence tyhle čachry rovnou zlomily vaz.… (viac)

Kolik loni vydělávali hollywoodští pracháči?

Kolik loni vydělávali hollywoodští pracháči?

04.02.2011

Magazín Vanity Fair sestavil žebříček 40 nejlépe vydělávajících amerických filmových tvůrců a herců za rok 2010. Nikoho asi nepřekvapí, že absolutním šéfem je James Cameron, který si na účet připsal… (viac)

Emo upíři definitivně rozpůleni

Emo upíři definitivně rozpůleni

14.06.2010

Už se o tom spekulovalo předtím, ale pak oficiální zprávy studia Summit Entertainment tohle téma obcházely. Chvilku to vypadalo, že budeme ušetřeni, ale dohady se nakonec potvrdily: Rozbřesk bude… (viac)