Twilight sága: Úsvit - 1. časť

• Česko Twilight sága: Rozbřesk - 1. část (viac)

V prvej časti záverečného dielu strhujúcej romance s názvom Twilight sága: Úsvit sa Bella Swan (Kristen Stewart) a Edward Cullen (Robert Pattinson) po svadbe vydávajú na svadobnú cestu do Ria de Janeira, kde sa konečne, mimo všetkého a všetkých, môžu naplno oddať svojej láske. Ich šťastie ale netrvá dlho. Bella zmietaná prudkou vášňou k upírovi Edwardovi, ale zároveň úprimnou náklonnosťou k vlkolakovi Jacobovi Blackovi (Taylor Lautner), čoskoro zistí, že čaká dieťa. Tehotenstvo s upírom však pre ňu znamená fatálnu hrozbu. Čaká ju teda búrlivý rok plný lásky, pokušenia i strát. Musí sa definitívne rozhodnúť, či vstúpi do temného, ale lákavého sveta nesmrteľných, alebo či bude žiť plnohodnotným ľudským životom. Nevyhnutnosť tohto rozhodnutia sa vinie celým Belliným príbehom ako červená niť, na ktorej visia osudy oboch kmeňov - upírov i vlkolakov. A akonáhle sa Bella rozhodne, dôjde k celému radu nečakaných udalostí, ktoré môžu mať hrozné následky. (TV Markíza)

Frajer42 odpad!

Tak na doporučení mých zlomyslných přátel, že prý je to nejlepší díl série, jsem to zhlédl konečně i já. Do kina jsem se na to neodvážil, protože nevím, zda bych mezi 10 letými dětmi dokonale splynul. Uchýlil jsem se tedy k verzi filmu nevalné kvality, kde jsem si koneckonců jako v kině připadal. Kousek plátna nahoře i dole se do kamery zkrátka nevešel, ale to by byl asi ten nejmenší problém. Vedle zařízení, které snímalo zvuk někdo pojídal nějakou záležitost z vysoce šustivého sáčku. Někdo se na tento výborný (ironie) film rozhodl jít rozsévat své viry dále dokonce i s nedoléčenou chřipkou a dodával tak filmu tu správně ukašlanou zvukovou kulisu. Více mě však překvapila zvuková kulisa, kdy jsem snad zaslechl i hromadný smích, čemuž jsem absolutně nerozumněl. Tak teď bych se pomalu přesunul k filmu samotnému a dovolil si v krátkosti shrnout děj. Mohu lehce spoilerovat, takže kdo film neviděl a chystá se jít do toho rizika a jednou ho zhlédnout, tak by měl několik následujících řádků přeskočit. Děj není nikterak komplikovaný. Bill Condom vsadil na to, co jde filmu ze všeho nejhůř - debilní dialogy, které zaujímají takřka veškerou stopáž, nepočítám - li závěrečné titulky. První hodinu spolu ta hnusná ,,herečka" a ten dement, který se rozzáří když na něj zasvítí slunce jsou bez přestání v říji. Je pro ně potom tedy nepochopitelným překvapením až ta ošklivá herečka otěhotní. Naštěstí těhotenství s upírem netrvá devět měsíců, ale přibližně měsíc, takže pro tvůrce nebyl problém nacpat tohle všechno do děsně zajímavých(opět ironie) 30 minut. Dítě samozřejmě začne mít brzy hlad. Naštěstí však ta divná upíří rodinka má po ruce několik sáčků 0 negativní. Potom ošklivka asi 5 minut rodí stylem, že ji ten upír rozpárá břicho jako praseti a plod vytáhne. Samozřejmě, že u toho ošklivka chcípne, tak z ní prazvláštním způsobem udělá upíra. Ke konci je tam bitva či její náznak mezi upíry a vlkodlaky, která se odehrává v naprosté tmě, takže asi jen člověk s velmi dobrou představivostí viděl něco více než já. Já neviděl nic. Naštěstí to nic trvalo asi 5 minut, protože z obrovsky nabité( a ještě jedna ironie) stopáže na to zkrátka nezbyl čas. No a jak myslíte, že tohle budu asi hodnotit? Kdo si myslí, že odpadem, tak má pravdu. A proč zrovna odpadem? Protože tu nižší hodnocení prostě chybí, i když kvůli této skvostné ************************ ině by se klidně zavést mohlo. ()

boshke

Začátek ještě jde, to je pořád celkem zábava, ale pak se půl filmu řeší těhotenství (WTF?) a je to fakt hodně špatný. Bella, na kterou byl relativně ucházející pohled, se ztrácí před očima a melou se akorát sr*čky... Snad ani není možné, že se tu pohoršuji nad úrovní Stmívání; jako bych čekal něco jiného... 40% ()

Kothy

Konec už se blíží. Celkem drsný díl. Dokonce se tu dočkáme i prvního sexu. Bella na konci vypadá jak z koncentráku. A Jacob svou milostnou krizi vyřeší trochu netradičně. :D ()

AllShallFall

Já chápu, že se to holkám moc líbí. Pro mě je to takový připitomělý romantický film. Absolutně jde tam o hovno. Jen se tam dokola řeší nějaká Bella. Za prvné vůbec není krásná. Nechápu, co na ní každý vidí. Jákob je tak sladkej, že bych mu samou radostí skočil okolo krku a dal mu hudlana. Nebýt počítačového efektu, ještě k tomu příšerného, tak ten film stojí zá úplnou piču. Ti vlci jsou takový drsně trapný. No volovina hadr. Já vlastně ani nevím proč se vůbec dívám dál na pokračování, když je to taková hovězina. Všechny tyhle Stmívání a Rozbřesky a Setmění jsou na hranici s odpadem. Ale dám těm sračkám aspoň po jedné hvězdě. A ani nevím proč. ()

teutates

Jak všichni iste víte, sem hotový fanda tyhle série, a na Breaking Dawn sem se nemohl dočkat, každý den sem sledoval boží sekundu kdy tenhle skvost budu moct uzřít a užit si tak romantickou krásnou a neskutečně oslnivou pohádku. Snažil sem se prečíst knížky a nastudovat si celou mytologii tady tohohle snímku, ať pochopím slovo jako třeba otiskl, nebo obtiskl, boóože jak to jen Jacob řekl, nooo každopadne dobře to bylo hej. Svatba honosná, Jacob měně otravný, dítě krvilačné (no kdo by mu to vyčítal, ty její očka, že?), vlkodlaci zahájili tit.mluvu, Bella přestala házet ksichty, nasadila bulimickou dietu a Edwardo už nemohl byt víc sladší a dokonalejší, ehm... Part Oné navnadil, mnohý v kině čumneli jak chleb z tašky po tom co Belle blikli očka na červeno, nooo jaa to věděl a nemohu se dočkat na další boží pokračovaní. Mé hodnoceni? 5/10 a kdybych nebyl tak zaujaty skurvys*n možná bych dal i **X ()

swamp

Po neskutečně příšerném Eclipse je první díl konce docela snesitelný. Přesto se však jedná o blábolem prostoupenou blbost pro dnešní teenagery, kteří vlhnou pouhým pohledem na Pattinsona, Lautnera či Stewart. ()

pm

Kdo by to jen řekl, že upíři souloží a jsou potentní? Hmm. Nadšená vážně stylovým „Stmíváním“ a potom více méně zklamaná více méně trapnými dalšími díly této ságy, upírskými filmy (nepočítám-li Murnaua) a knižní předlohou nedotčená, se celkem těším na závěr příběhu. Vím, že bych se měla rychle vzpamatovat a konečně si pustit „Nový Babylon“, ale co naplat, když mě Bella a spol. baví. Jinak už mám ale vážně plné zuby rozpůlených filmů nacpaných vatou a uváděných s několikaměsíčním odstupem, jenže dnes večer jsem dobře naladěná, tak budu hodná, zapomenu na všechno, co mi vadilo nebo mne rozesmávalo, zapomenu, že jsem nula negativní... a zaokrouhlím nahoru. ()

Campbell

Šílenost, nebudu se tu nějak vypisovat. Tohle je totiž jeden z filmů kde je dobrá možná tak minuta z filmu. A tenhle film trvá skoro dvě hodiny! Proboha. Takže Herci tragičtí jak jen to jde. Stewartová je strašná, ten její věčně nechápavej kukuč mě strašně sral. A ty její vtipy "Ty jsi panic" mi přišly ubohé. Pattinson jako tragickej upír byl fakt děsnej, tenhle člověk neumí zahrát nic. A navíc vypadá jako kdyby se každou chvíli měl rozbrečet. A ted poslední ale za to nejhorší. Zasranej Lautner bože.... Věčně otevřená držka která se tváří že ví všechno ale při tom se předvádí bez trička a čeká že ho nějakej jinej vlkodlak ojede. Strašnej film. Ale ted klady... Ano film má nějaké klady. A to asi tak dva. Efekty což není moc divu když je to blockbuster tak bych to i čekal, ale efekty vypadají fajn a vlkodlaci jsou udělaný dobře(POZOR! Mluvím pouze o digitálu). A hudba když odmyslím nechutný texty tak tu jsou celkem pěkný instrumentálky. Tak a to je vše. poslední slovo? TRAGICKEJ FILM! ()

Eawy

No zatiaľ určite najlepšie natočený film zo ságy. Nič nechýba, film plynie ako voda, všetko je ako sa v knihe píše, Stephany Mayerová sa na svadbe usmieva a my s ňou. Rovnako ako kniha aj film, je nie oficiálne ale predsa rozdelený na dva pohľady, alebo dve časti. Čím určite poteší akéhokoľvek milovníka knihy. Hudba v Twilighte je vždy pútavá, v tejto časti počujeme mnoho melódii, ktoré pripomínajú jednotku. Všetci herci zahrali tak ako vedia, mojim favoritom naďalej zostáva neuveriteľný Billy Burke, ktorý, keď sa objavil na scéne, celá sa rozžiarila. Dokonca, musím uznať, že v tejto časti mi úloha Jacoba až tak nevadí ako pri predchádzajúcich častiach. Je to pravdepodobne tým, že po prvý krát v histórii asi Taylor Lautner hrá. Ako film je to určite film niekoľko stupňov horší ako tie, ktoré považujeme za najlepšie umelecké a podobne. Ale ako film zo ságy, film, ktorý vás svojou možno prehnanou infantilnosťou, no neuveriteľnou kreativitou vtiahne do deja, patrí určite medzi tie lepšie. Okrem toho, som sa dobre zabavila a celkovo som s filmu mala(a stále mám) dobrý pocit. 100% ()

klerik

Polovicu filmu som sa modlil, aby sa už konečne niečo začalo diať. Ked sa niečo začalo diať, ukázala sa hlúposť scenára - dementne triviálne zápletky a rozuzlenia, naivita postáv, amatérske narábanie s dobrom a zlom... Condon pár scénami ukázal, že nie je úplne nemehlo, ale tento scenár sa asi nedal natočiť dobre. Ak by sa to zosekalo a poňalo ako vzťahová romantická dráma, mohlo to byť príjemný zážitok, takto je to len povrchná nuda. SÚMARAK bol slabý, NOV bol pozerateľný, ZATMENIE bolo zbytočné, A prvá časť Úsvitu je zlý film... ()

eLeR

Už som si zvykla, že nemám čakať zázraky, tak som ich nečakala. Ani neprišli. Svadba, medové týždne, otehotnenie a pôrod .. tak to v živote predsa chodí. Niečo bolo urobené výborne, napr. Bellu dobre zamaskovali, väčšina bola ale ako vždy trápna. Od začiatku do konca sa stále niečo dialo, takže v pohode. ()

Lenny.M

Předem - nejsem fanda Twilightu, nesnáším Jacoba a celá série je podle mě nechutně nelogická... Jen co jsem usedla k plátnu, vykoukl na mě můj oblíbený indián bez trika, což mě absolutně odradilo do celého filmu..Po chvíli se film celkem "dobře rozjel", Bella byla asi půl hodiny nadržená, Edward se culil jak panenka Barbie - aneb první hodinu bych shrnula jednou větou, což je dost smutné..No ale pořád to bylo lepší jak předchozí díly, nebo alespoň první a druhý. Dialogy byly hrůzostrašné, člověk, který psal scénář by se měl dobrovolně vyfackovat a kamera pokulhávala taky, jakž takž to zachránila hudba.. Masky byly oproti jiným dílům taky lepší, Kristen vypadala na jedničku, celkově to její těhotenství pro teensky zfilmovaly dobře, až na ukázky nervového systému jak ze Spider-Mana. Konec se snažil být jeden velký cliffhanger, kino nedýchalo, Bella vyparáděná jak ze znělky Pretty Little Liars a její rudé oči to všechno dokonale zabily. Jako celek rozdělený na dvě poloviny (jak je to teď po Potterovi zvykem) to hodnotím kladně, i když zrovna tady by se děj obou filmů vlezl do 2 a půl hodiny. Nejlepší na celém filmu byl pozdější komentář nejmenované slečny - "Zlaté True Blood..A nejlepší na tom byl stejně bratr Dextera!" ()

korbitch22

Po zhlédnutí dalšího dílu upírské ságy už si jen matně a lobotomicky vybavuji první díl, který měl šmrnc a atmosféru, která se z téhle série vypařila do ztracena.Meyerová píše sračky a každý režsér, který dokáže z těch scénáristických hoven vymáčknout aspoň trochu zábavy pro normálního diváka ( myslím tím každého mimo vlhké puberťačky a citově nevyzrále hošany ) si zaslouží malý obdiv.Hardwicková prvním dílem hodně překvapila, nastartovala tuhle sérii tak dobře, že už jí další režiséři po ní bohužel jen rutinně pohřbívali a vlastně za to ani nemohli.Ono totiž dokázat řešit pořád dokolečka to samé v 5. dvou hodinových filmech prostě nemůže bavit nikoho nad 15. let nebo růžové kalhotky se srdíčkem.Dvojka byla naprosto příšerná a nesnesitelná a ve třetím díle se jen na moment povedlo Sladeovi vytvořit trochu té atmosféry, kterou jako upírský mág uměl už 30 Dní Dlouhé Noci.V pořadí 4. díl, roztažený vykalkulovaně na dva díly, aby se producenti namastili a holčičky mohli vlhnout o pár týdnů déle.První polovina je nesnesitelná, zase na sebe tupě civěj dvě zrůdičky, vezmou se, rečičky, muckáníčko ( tvl ta Meyerová by si už měla vážně zašukat panna jenda s Kit Katem ) a pak když se konečně začně ta pizda měnit v zrůdičku, začne to mít trošku šťávu, stejně tak mě hodně překvapil dost hustej porod a jako člověk, který má rád od malinka upíry vlkodlaky jsem si užil docela solidní finální akční nálož, která se Kondomovi překvapivě zdařila a neměl sem ani nutkání se ironicky smát a škubat okem nad nějakými sladkými slinty.To nic nemění, že tahle série je nejumělohmotnější série v historii moderního filmu, zaměřená na tupé stádo ovcí, které vždy za ty romantické slinty bez duše vypláznou tučnou cifru za lupen.S láskou vzpomínám na první díl, který měl svoje kouzlo, atmosféru a emoce, dokonce i záporáky, kteří dokázali vyvolat trochu hrůzu.Potom už je to dokolečka to samé a malou šanci dávám dílu poslednímu, který je všeobecně přijatý dobře i od největších haters ságy.Jako divák, který viděl už tisíce filmů dokáží ocenit práci režiséra a pár fajn scén, kdybych to měl hodnotit z celkového pohledu a názoru na tenhle druh filmařiny dal bych odpad, ale nepokryteckých 35% ze sebe vytlačit dokážu.Když sleduju Twajlajt vlhnou mě kalhotky...moje pipi pak vypadá jak pysky Bardotky ;) ()

Marze

Fanynkám z řad školaček určitě znovu zvlhne zrak, když se pobledlý upír a jeho studentská láska, nyní již manželé a rodiče dcerky, obejmou na rozkvetlé louce se slovy: "Nikdo na světě nikdy nikoho nemiloval tolik jako já tebe." Ať zaslzí, to je v pořádku, dospívání potřebuje své idoly a sny. Ale s filmem asi něco v pořádku nebude, když se zbytek kina při stejných scénách směje či hlasitě trpí. Nejvíc unaví nábor příbuzných do bitvy. V každé rodině mají něco, ale než tahle obrazí všechny bratránky a sestřenky s rudýma očima, vypadá to na nekonečný seriál plný vysvětlivek; o následném výcviku a proslovech nemluvě. Film prostě nemá napětí, tajemství, rytmus ani vlastní styl; hrátky s rudou a bílou pocházejí z reklamy. Navíc ani po pěti dílech nenaučil své hrdiny hrát. Výroku Kristen Stewartové "Jsem duševně vyčerpaná" se řehtá snad i promítač, navíc ona ani Robert Pattinson ve scénách s dcerkou nepřipomínají rodiče, nýbrž hvězdičky SuperStar na charitativní akci v dětském domově. Nástup příbuzných do boje vypadá jako hromadné focení do firemního kalendáře a projev o hrozbě moderních technologií už nemohou brát vážně ani vlkodlačata. ()

mcb

První Twilight, ve kterém se něco děje. První Twilight, který vyloženě neirituje. Jistěže celkový obsah, námět a morální podtext je na pěst, postavy jsou mátoživé mrtvoly, které pronášejí nejprázdnější dialogy roku, ale i tak je to celé zcela neškodná romance na jedno použití, kterou nahoru tahá nahoru hlavně Condonova režie. Bohužel to ale ukazuje i fakt, že z špatné předlohy se prostě dobrý film udělat nedá. Po sebeironické, ale nepodařené trojce začala celá série alespoň k něčemu směřovat, i když je stále doplněna tupými replikami, za které se dá bohužel obviňovat jedině Meyerová než někdo z tvůrčího týmu filmu. Formálně je Rozbřesk někde na televizní úrovni, přičemž se nesmyslně dlouhými záběry a zdlouhavým tempem snaží "příběhu" navodit jakousi hloubku, ale zkrátka to nefunguje, protože všechno dění a konání postav působí přinejmenším směšně (stejně jako "akční" scény). Na to, že je to film o jedné hloupé a nešťastné holce, která se nechá zbouchnout a je nešťastná ještě víc, se na to ale bez sebezapření dá překvapivě dívat. Odhlédnutím od toho, o čem to je a co to má reflektovat, je to vlastně výborně zvládnutý produkt pro cílového diváka. Navíc s výchovným poselstvím pro mladé fanynky. Tohle může naštvat jen milovníky moderního "hateování". 5/10 P.S. Scéna z porodu měla být drsná a šokující? No way! ()

Stanislaus

Mám rád vlkodlaky a upíry, a proto ještě stále sleduji Twilight ságu, aby bylo jasno. Bella si zase tradičně zavzdychá, pro tentokrát si je už svou volbou budoucího partnera jistá, takže oproti dvojce a trojce snesitelnější díl. Všechno okolo je tak poněkud obdoba předchozích částí a mě osobně asi nejvíce zaujala (docela drsná) scéna porodu a bitka vlkodlaků s upíry. Jinak v tom nevidím nic dalšího, snad ještě zmínit pěkný soundtrack. Zkrátka jsem dostal přesně to, co jsem očekával, takže i přes mé hodnocení jsem nebyl absolutně zklamán výsledkem. ()

Darneth

Ač se mé star zdají neuvěřitelné, veřte, že jsem byla plně při smyslech. Celá sága pro mě vždy byla výsměchem velkému řádu ostrých tesáků a mé hodnocení směřovalo pomalu, ale jistě i do celkového odpadu. Nepropadla jsem tedy po letech této malinové šťávě, plazma je holt plazma vážení, ale jelikož jsem do Rozbřesku vstupovala, nebo lépe řečeno nevstupovala s ničím, z onoho ničeho se stalo překvapené něco. Když nechutně porovnám Harryho Pottera, na kterého jsem měla od každého dílu vyšší a vyšší nároky, myslím, že Rozbřesk je mnohem lépe schématizován, nežli odfláklý poslední Potter. Důkazem budiž knihy, jenž se prý tato předposlední slaďárna drží zuby nechty. Celé pojetí tohoto semifinále nepůsobilo nijak směšně, obecně bylo bráno s humorem a koneckonců i trochu hororově. Plusem je i vlčí smečka a posunutí postav kupředu. Závěrem lze jen říci, že vysměch už není na místě, spíše by působil v současné době vcelku trapně. ()

SOLOM.

Hlavně že fotřík dělal Belle přednášku, k čemu se používá kondom! Ne, kráva to chtěla v plné parádě, svatba v bílém, dovolená na romantickém ostrově poblíž Brazílie, z postele rovnou do moře (nebo naopak) a bledý Pattinson si ho chuj, teda na něho - nenavlíkl. Do toho se k tomu přichomýtl Bill Condon, který z toho zase udělal romantickou kokotinu plnou přeslazených keců, „nehraných“ líbaček a vlkodlačích vtisknutí. No jo, chudák Jacob už by taky rád zaskóroval. Teenky opět použily několik balíků papírových kapesníčků a nezletilým hochům se při pohledu na holá záda Kristen udělala malá skvrnka v rozkroku. K mému zklamání z celé té „lovestory“ se tu nevyskytovaly skoro žádné akční pasáže (souboje), takže opět krok zpátky. Jediné co beru jako pozitivum je fakt, že tu hraje (konečně jsem jí poznal) Sarah Clarke, které to ovšem mnohem víc slušelo v prvních řadách 24ky (myslím ten seriál). No popravdě se už nesmírně těším, až budu mít tuhle blbost za sebou. Ještě mě čeká poslední díl, ale nevím na co se mám ještě třepat, když Bella už má první jebačku za sebou…30% ()

HellFire

Je tomu několik let, co jsem viděl poslední díl Twilight. Mezitím byla série ukončena a já se rozhodl, že se na ni dodívám. Ne snad proto, že bych byl fanouškem Twilight, ale chtěl jsem si prostě odškrtnout další skončenou sérii. Hned ze začátku je jasné, že holky si u tohoto dílu cvkrnou ještě víc než kdy dříve, protože Bella se bude vdávat! Jupí! Proč ale Bella vypadá, jako by místo svatby šla na popraviště, to mi není známo. Nicméně prvních patnáct minut se řeší problémy s tím spojené, tím pádem se nic podstatného nestane. Po svatbě se objeví Jacob a davy jásají. Dokonce si někde po cestě našel košili, aby se neřeklo, že je alergický na trička. O čemsi se pohádají, ale nakonec z toho vyleze zbytečná scéna. Novomanželé odjíždějí na líbánky, tam si udělají dítě. Pak se jen kecá a kecá, nevím přesně o čem, proklikal jsem to až do 50 minuty!!!!, kdy se konečně začne dít něco jiného. Ale ne, skočil jsem jim na špek. Jen změnili lokace, ale pořád řeší blbosti! Bla, bla, bla, Bella porodí, přitom zemře a Edward ji musí kousnout, aby se z ní stal upír. KONEC. Cože????? O tomhle opravdu musel být celovečerní film???? Okatější ždímačku na peníze jsem teda nezažil. Já se tím proklikal za 20 minut a o nic jsem nepřišel! ()

Finále Rychle a zběsile jako dva filmy?

Finále Rychle a zběsile jako dva filmy?

07.02.2020

Herec a producent Vin Diesel oznámil, že desátý film jeho rodinné akční ságy Rychle a zběsile bude nejspíš rozdělený na dvě části. Snímek se tak vydá cestou například posledního Harryho Pottera nebo… (viac)

Divergence se přesouvá do televize

Divergence se přesouvá do televize

21.07.2016

Půlení závěrů velkých sérií není zrovna populární trend. U Harryho Pottera nebo Stmívání se to ještě podařilo, Hunger Games ale docela klopýtaly a sérii Divergence tyhle čachry rovnou zlomily vaz.… (viac)

Kolik loni vydělávali hollywoodští pracháči?

Kolik loni vydělávali hollywoodští pracháči?

04.02.2011

Magazín Vanity Fair sestavil žebříček 40 nejlépe vydělávajících amerických filmových tvůrců a herců za rok 2010. Nikoho asi nepřekvapí, že absolutním šéfem je James Cameron, který si na účet připsal… (viac)

Emo upíři definitivně rozpůleni

Emo upíři definitivně rozpůleni

14.06.2010

Už se o tom spekulovalo předtím, ale pak oficiální zprávy studia Summit Entertainment tohle téma obcházely. Chvilku to vypadalo, že budeme ušetřeni, ale dohady se nakonec potvrdily: Rozbřesk bude… (viac)