Twilight sága: Úsvit - 1. časť

• Česko Twilight sága: Rozbřesk - 1. část (viac)

V prvej časti záverečného dielu strhujúcej romance s názvom Twilight sága: Úsvit sa Bella Swan (Kristen Stewart) a Edward Cullen (Robert Pattinson) po svadbe vydávajú na svadobnú cestu do Ria de Janeira, kde sa konečne, mimo všetkého a všetkých, môžu naplno oddať svojej láske. Ich šťastie ale netrvá dlho. Bella zmietaná prudkou vášňou k upírovi Edwardovi, ale zároveň úprimnou náklonnosťou k vlkolakovi Jacobovi Blackovi (Taylor Lautner), čoskoro zistí, že čaká dieťa. Tehotenstvo s upírom však pre ňu znamená fatálnu hrozbu. Čaká ju teda búrlivý rok plný lásky, pokušenia i strát. Musí sa definitívne rozhodnúť, či vstúpi do temného, ale lákavého sveta nesmrteľných, alebo či bude žiť plnohodnotným ľudským životom. Nevyhnutnosť tohto rozhodnutia sa vinie celým Belliným príbehom ako červená niť, na ktorej visia osudy oboch kmeňov - upírov i vlkolakov. A akonáhle sa Bella rozhodne, dôjde k celému radu nečakaných udalostí, ktoré môžu mať hrozné následky. (TV Markíza)

Houli odpad!

To byl zase jednou zážitek...Film nám pustili v autobuse, jinak by mě ani nenapadlo na něj koukat. Už během prvních pár minut mi bylo jasné, že nejde o žádné umělecké dílo. Herci a jejich výkony - otřesné, stejně jako jejich dialogy a vůbec celý scénář. Efekty byly velice amatérské a moc si neumím představit diváka, pro kterého byl film asi určen, protože nechápu, co by se na tom filmu mohlo vůbec někomu líbit. Některé až kýčovité scény ve mě vyvolávaly touhu uchopit kladívko po mé pravici a "v nouzi rozbít sklo", abych jen unikl další dávce emocí...Pokud nevíte do čeho jdete, ani to nezkoušejte. Jakkoli jinak strávených 112 minut vašeho života bude určitě využito lépe než s touto "ságou"... ()

brasek odpad!

Skončí toto niekedy? Bohužiaľ pokiaľ to bude zarábať také peniaze, tak nie... Čo povedať? Jednoznačne to uráža staré klasické horory! ()

Scaevola

Absolutně zbytečné, až na poslední scénu (myslím tím tu úplně poslední mezi titulky), kterou si všichni zúčastnění museli neskutečně užít. Ale aby se ze mne nestal úplný pokrytec - jistým neurčitě "dívčím" způsobem jsem se bavil celou dobu. - Nutno též dodat, že ač byl příběh přecpán podivnými výlevy a nelogickými rozhovory, svatba se povedla a celkové vyznění je o poznání krvavější, než jsem si pamatoval. ()

Ace.A.T.L.

Buďme upřímní. Proč něco takovýho muselo přijít až po 3 předchozích filmech? Je škoda, že člověk neznalý předchozích dílů, by z toho měl prd a i tak to hodnotím. Jako samostatnej film to je zajímavý, ale nic neříkající a pokud to mám hodnotit, jako díl v sérii, tak absolutně nechápu, proč to někdo nechal až na 4.díl. Plno hodně zajímavých efektů, děj se konečně pohnul ke smysluplnosti, ale pořád to ze sebe nesetřáslo "ten" Twilight. Pokud někdo před filmem dostane stručnou instruktáž: ONA a ON, pak přišel ON a začal z toho bejt trojúhelník, ve kterým ona je vyschýzovaná a oni jí chtěji oba. ON je vlkodlak, ON je upír a válčí mezi sebou.... Tak potom čeká někoho celkem slušná podívaná :o) Za mě 2* a s NUTNOU předcházející instruktáží(viz. výše), opatrně ZKUSTE TO ()

A_S_P

Tak tento film bol o jeden stupeň lepší, než predošlé tri časti. Uveriteľnejšie herecké výkony, krásny soundtrack a navyše upírska rodinka konečne vyzerala relatívne normálne. Udržiavalo si to po celý čas príjemné tempo. Hoci nie som fanúšikom ságy Twilight, tento film sa mi páčil. ()

MaxQ69

Sic pravda, doposud nejlepší díl série, však tevrp dotýká se průměrné linie. Nuže, uvidíme, co bude dál, vlezdoprdel Jacob mě sere čím dál víc, myslí si naivka, že je Bellin král, přitom by měl mu Edward rozbít líc. ()

lacerta odpad!

Nemyslím, že bych byla proti Twilight zaujatá (první díl mi nevadil, další jsem snesla) - do té doby, než jsem se dostala na tenhle výtvor. Půl filmu o ničem - záblesky svatby... dál o ničem - svatební cesta - táhlo se to až nechutně. Pak v půlce filmu zvrat a dál nic. Logika chybí, návaznost chybí a děj nikde. Stálo mě hodně přemáhání neutéct z kina. Jediné, čím si nejsem jistá po pokusu přečíst knižní předlohu - kdo za to může. ()

MiniRecenze

Čtvrté pokračování,které opět útočí na dívčí srdce. B.Condon vsází na "vymazlené" záběry ,které působí až někdy čistě.A dokážou zaujmout většinu divákům.Velkým kazem je opět scénář,při kterém si budete připadat jak pitomci,zbytečné dialogy dělají právě tento film dlouhým.A začátku by taky neuškodilo řádné sestříhaní.Co se týká trikových sekvencí je poznat zlepšení a při pohledu na vlky si nemáte nutkání vypíchnout oči.Když se nad tím zamyslím,tak je to zatím nejvíc povedený díl. Uvídíme co přinese poslední závěrečný. KOUKATELNÉ!!! ()

Jason13

Toto je bohužel opět pokles dolů. Takhle si nepředstavuji předposlední díl série, který má diváky připravit na velké finále. Desítky zbytečných minut, které spíš nudily a děj neposunuly absolutně nikam. Navíc se nesplnilo ani moje očekávání a Voltuři se neobjevili ani na minutku. Šarvátka s vlky a Jacobův kousek s vtisknutím na závěr to zachránit nemohli.. ()

DansteR

Rozhodl jsem se dokoukat celou sérii a mám z toho zvláštní pocit. Na jednu stranu je film dynamický a dobře odsýpá a je na co se dívat, na straně druhé celý děj této části by se dal shrnout v 10 minutách, takže fakt nevím co si myslet. Hloupé dialogy a přitažený námět je už klasika, stejně jako mé ocenění každé scény s Ashley Greene. Každopádně drsný závěr pro navnadění na poslední díl. ()

aannemer odpad!

Viděl jsem tuhle příšernou onanii jen jako kulisu při práci na PC. Fakt hrozné. Taková sestava neherců, dřeváků a kotrmelín v jednom filmu se jen tak nevidí. Grafici se (jako obyčejně) vyřádili, to jim nikdo nebere, ale myslím, že je načase tu oddělit hlasování o filmech jako takových a prací grafiků. To už je dnes tak dominantní disciplína, že kdyby jí nebylo, možná čtvrtina filmů by vůbec nemohla vzniknout. ()

cobislav

První část filmu znova nezklamala, prostě láska. V té druhé porodí, souboj a konec. Nedějové, nudné. Podle stejné šablony jako všechny předešlé díly. 35% ()

mstychov

4 me u Stmivani nadchla. Bella se vdava, odjizdi na libanky na prekrasny ostrov. Cely film doprovazi neskutecna romantika, krasne veci, krasna mista. Rekla bych, ze sen kazde romanticky. :) Bella otehotni a pribeh je razem obzvlastnen tehotnou Bellou, ktera ceka dite s upirem. Zajimave provazani. A konec? Pecka! ()

Majuar

Asi je to tím, že nesnáším horory, ale nechutnější film jsem ještě neviděla. Nicméně se mu nedá upřít, že má svá pozitiva, respektive jedno v Jacobovi. Není mi sympatický, leč jeho dilema je vážně to jediné, proč se na Rozbřesk dalo dívat. Hrůza a utrpení, ona hvězdička za Jacoba. ()

Finále Rychle a zběsile jako dva filmy?

Finále Rychle a zběsile jako dva filmy?

07.02.2020

Herec a producent Vin Diesel oznámil, že desátý film jeho rodinné akční ságy Rychle a zběsile bude nejspíš rozdělený na dvě části. Snímek se tak vydá cestou například posledního Harryho Pottera nebo… (viac)

Divergence se přesouvá do televize

Divergence se přesouvá do televize

21.07.2016

Půlení závěrů velkých sérií není zrovna populární trend. U Harryho Pottera nebo Stmívání se to ještě podařilo, Hunger Games ale docela klopýtaly a sérii Divergence tyhle čachry rovnou zlomily vaz.… (viac)

Kolik loni vydělávali hollywoodští pracháči?

Kolik loni vydělávali hollywoodští pracháči?

04.02.2011

Magazín Vanity Fair sestavil žebříček 40 nejlépe vydělávajících amerických filmových tvůrců a herců za rok 2010. Nikoho asi nepřekvapí, že absolutním šéfem je James Cameron, který si na účet připsal… (viac)

Emo upíři definitivně rozpůleni

Emo upíři definitivně rozpůleni

14.06.2010

Už se o tom spekulovalo předtím, ale pak oficiální zprávy studia Summit Entertainment tohle téma obcházely. Chvilku to vypadalo, že budeme ušetřeni, ale dohady se nakonec potvrdily: Rozbřesk bude… (viac)