Twilight sága: Úsvit - 1. časť

• Česko Twilight sága: Rozbřesk - 1. část (viac)

V prvej časti záverečného dielu strhujúcej romance s názvom Twilight sága: Úsvit sa Bella Swan (Kristen Stewart) a Edward Cullen (Robert Pattinson) po svadbe vydávajú na svadobnú cestu do Ria de Janeira, kde sa konečne, mimo všetkého a všetkých, môžu naplno oddať svojej láske. Ich šťastie ale netrvá dlho. Bella zmietaná prudkou vášňou k upírovi Edwardovi, ale zároveň úprimnou náklonnosťou k vlkolakovi Jacobovi Blackovi (Taylor Lautner), čoskoro zistí, že čaká dieťa. Tehotenstvo s upírom však pre ňu znamená fatálnu hrozbu. Čaká ju teda búrlivý rok plný lásky, pokušenia i strát. Musí sa definitívne rozhodnúť, či vstúpi do temného, ale lákavého sveta nesmrteľných, alebo či bude žiť plnohodnotným ľudským životom. Nevyhnutnosť tohto rozhodnutia sa vinie celým Belliným príbehom ako červená niť, na ktorej visia osudy oboch kmeňov - upírov i vlkolakov. A akonáhle sa Bella rozhodne, dôjde k celému radu nečakaných udalostí, ktoré môžu mať hrozné následky. (TV Markíza)

katthiee

I když jsem dopředu znala díky knížkám děj, stejně jsem byla napnutá, jak se s tím Bill vypořádá. Zvládl to na výbornou a z Rozbřesku se tak stal skvělý film, s nádhernou hudbou od Cartera Burwella. Byla jsem na půlnoční premiéře a sál byl úplně nacpaný. K mému překvapení to bylo skoro půl na půl s pohlavím. Nejdříve jsem nechápala, proč je tam věkové omezení, po Bellině porodu to chápu. Takový drsný a krvavý porod jsem nečekala. Nejsem žádná ufňukaná třináctiletá holčička, ale přesto si Rozbřesk ode mě plným právem zaslouží 5*. A to dramatické zakončení jsem čekala, ale stejně jsem si to užila. Naprostá paráda. Už se moc těším na druhou část. ()

Strelkyne1

Rozbřesk byl úplně jiný než díly předchozí. Neříkám horší nebo lepší, ale jiný. Tento díl byl celkově mi přišlo dramatičtější, emotivnější, napínavější, takový ve všech směrech živější. Užila jsem si scény pro zasmání, stejně jako scény smutné a bála se u scén napínavých, třeba strachu ze smrti jednoho z hlavních hrdinů. A nesmělo chybět pár romantických chvilek, jinak by to nebyl Twilight. Takže rozhodně si film u mě vysloužil nejvyšší hodnocení. Musím říct, že jsem hodně natěšená na závěrečný díl, jak se tvůrci se vším vypořádají. P.S.: Já vydržela do závěrečných titulek se závěrečnou scénou :-) ()

ferrca

Zatím nejlepší díl celé ságy, a že jsem si u dvojky říkala, že na takovou stupiditu už nepůjdu. Myslím, že Codon to uchopil lépe než Weitz, vzhledem k tomu, že jsem ságu četla... Mělo to prostě šťávu, od svatby, romantiky a nežností až po pořádný vlčí souboj, krvavý příchod upíra-člověka na svět a to drámo jestli Bella přežije nebo ne! Film měl mnoho kýčovitých scén, ale ty prostě k Twilight patří a bez polonahých indiánských kluků by to už nebylo ono! :) ()

misul96

Říká se, že je většinou kniha lepší než film. Tohle je první film, u kterého jsem měla pocit, že byl lepší, než knížka. Čistě můj názor. ()

gipper

Od první půlky Rozbřesku se mi dostalo víc než jsem čekala, takže spokojenost veliká! Bella je čím dál krásnější, to je až k nevíře. I Edwardovi to pořád sluší, ale bohužel už to není co to bývalo. A Jacob teda příjemně překvapil, vždycky mi byl takovej protivnej a najednou je to uplně pryč :o) Celá Cullenovic famílie včele s Alice opět dokonalá. Hudba opět excelentní. Taky mě pan Condon potěšil, že to tentokrát bylo i opravdu vtipné. A to dokonce tam, kde to být vtipné mělo :o) Vím, že existuje hromada lepších filmů, ale já mám tohle prostě ráda. ()

moviefilms

Rozhodně nejepší díl z celý serie! A naprosto souhlasim s IdentityS73 :D Nemuzu se dockat druhy casti, jenom doufam ze kdyz se jim konecne povedlo udělat neco trochu nadprumernyho, že to zase nezkazej. No uvidime :) ()

Jamall

V první polovině spousta twilightích řečí a pak se to zvrátí ve snesitelnou záležitost, která i baví. Jasně, několikrát mě to donutilo k úsměvu, ale to by už jinak nešlo - vážně, když se stvoří nový upír, tak se probudí s permanentním makeupem? :)) Hlavní respekt před Billem Condonem, že dokázal z této látky vytvořit snesitelný film. ()

Carlos.Meo

Nechápu hodnocení "odpad", které zde někteří uvádějí. Je tu asi více možností, proč tak činí, ale... Shodou náhod jsem se konečně dokopal k tomu, abych si při příležitosti uvedení do kin tohoto dílu, pustil nejdříve díly předchozí (jednak jsem nepoznamenán knihami, takže by mi asi unikaly souvislosti, jednak ze zvědavosti, jestli jsou opravdu tak špatné, jak se podle hodnocení může zdát). A hle, byl jsem předchozími díly překvapen. Přiznávám, jedničku jsem trochu protrpěl, ale David Slade trojku posunul o řády výš a Bill Condon na tento trend velmi zdařile navázal. Hudba OK, postavy se "rozehráli", děj nabral na dramatičnosti a těch plusů by se dalo najít ještě víc, např. závěrečné scény byly výborné! Takže, milí škarohlídi, nechte si své "odpady", možná si tak připadáte více cool. Možná dokonce víc než "Vlkodlak" s "Upírem" dohromady. ()

barikhartlik

Je to tak nějak půl na půl. Spíš slabší průměr. Po první hodině filmu jsem přemýšlela o odchodu z kina. Romantická hudba, romantický uvzdychaný dialogy, slabá hudba, žádná akce. Byla jsem na sebe ale tvrdá a vydržela až do konce a nazávěr jsem nelitovala. Druhá polovina filmu byla akční a anorektická Bella mě skutečně pobavila. A co bych ještě vytkla, tak byly české titulky. Tolik gramatických chyb omlouvám jen titulkům anonymních překladatelů na internetu a ne oficiálnímu překladu podávanému divákovi v kině! ()

Gorybanshee

Pre mna najhorsia cast co som videl, neslana , nezabavna, cakanie za koniec , ciastocne pozeratelna takze tento film si nezasluzi cez 50/100 a moje hodnotenie je dost vysoke na dany priebeh v tejto casti teda 45%. ()

lyzbeth

Ať si říká kdo chce co chce, ale tento díl byl opravdu skvělý (a to nejsem nějaká skalní fanynka této ságy). Nechybělo nervydrásající napětí ani ukrutná romantika. Všechno k sobě ladilo, doplňovalo se a já se ani na sekundu nenudila. Tlaskám a nemůžu jinak než 99,9% :-) ()

ElKamil

Pro cílovku, do které nepatřím, je tento film naprostá orgie. Bodejť by ne, když obsahuje k tomu ten nejlepší materiál - svatbu. Větší slaďárna z toho snad ani být nemohla, nádhernej barák na opuštěným ostrově někde u pobřeží Brazílie, ach. Kdyby se z toho v tento moment stalo porno, nezlobil bych se. Rádoby hororová druhá půlka filmu je docela nezajímavá, snad až na Bellinu fakt sešlou visáž. Průser je v tom, že člověk si dělá srandu, jak na to koukaj mladé týnky, ale v reálu to jsou holky 20 plus, což je pro nás chlapy mnohem horší, vracet přecukrované a dojaté partnerky zpět do reality, aniž bychom jim jejich vysněnou idylku, jak jim ji předložili na plátně, nezruinovali jediným špatným slůvkem. Každopádně jedno je jisté - ještě jeden film a pak už snad odpočívej v pokoji, tvajlajte :). Pak Pattinson a (zejména) Kristen budou moct točit něco, na co se budu moci i já koukat... ()

ZeeZee

Dávam jednu hviezdičku za neskutočne komické scény, pri ktorých som sa neubránila a ronila som slzy. Jedným slovom-paródia. ()

p3tulko

Takze predposledný diel nechal vo mne veľmi dobrý pocit. Najskôr som bol celkom skeptický, ale môžem konštatovať, že nebolo prečo. Tento diel stál zato. Od začiatku sa bolo na čo pozerať. Dobre prepracované scény, efekty tak tie vôbec neboli na zahodenie super zápletka, sem tam nejaká tá romanca ale to by zas nebol Twilight keby sme tam niečo také nenašli. Celý diel vnímam pozitívne hlavne z toho dôvodu, že je rozdelený na dva diely a preto sa autorom podarilo zobraziť takmer všetko čo je napísané v knihe. Myslím to tak, že to neboli vymslené blaboli ako druhá časť tejto ságy ale, že film verne kopíroval knižnú podobu. Za to dávam veľké plus. U mňa super. Teším sa na posledný diel a myslím, že tam o dobré efekty nebude núdza. Dávam 80%. ()

Finále Rychle a zběsile jako dva filmy?

Finále Rychle a zběsile jako dva filmy?

07.02.2020

Herec a producent Vin Diesel oznámil, že desátý film jeho rodinné akční ságy Rychle a zběsile bude nejspíš rozdělený na dvě části. Snímek se tak vydá cestou například posledního Harryho Pottera nebo… (viac)

Divergence se přesouvá do televize

Divergence se přesouvá do televize

21.07.2016

Půlení závěrů velkých sérií není zrovna populární trend. U Harryho Pottera nebo Stmívání se to ještě podařilo, Hunger Games ale docela klopýtaly a sérii Divergence tyhle čachry rovnou zlomily vaz.… (viac)

Kolik loni vydělávali hollywoodští pracháči?

Kolik loni vydělávali hollywoodští pracháči?

04.02.2011

Magazín Vanity Fair sestavil žebříček 40 nejlépe vydělávajících amerických filmových tvůrců a herců za rok 2010. Nikoho asi nepřekvapí, že absolutním šéfem je James Cameron, který si na účet připsal… (viac)

Emo upíři definitivně rozpůleni

Emo upíři definitivně rozpůleni

14.06.2010

Už se o tom spekulovalo předtím, ale pak oficiální zprávy studia Summit Entertainment tohle téma obcházely. Chvilku to vypadalo, že budeme ušetřeni, ale dohady se nakonec potvrdily: Rozbřesk bude… (viac)