Twilight sága: Úsvit - 1. časť

• Česko Twilight sága: Rozbřesk - 1. část (viac)

V prvej časti záverečného dielu strhujúcej romance s názvom Twilight sága: Úsvit sa Bella Swan (Kristen Stewart) a Edward Cullen (Robert Pattinson) po svadbe vydávajú na svadobnú cestu do Ria de Janeira, kde sa konečne, mimo všetkého a všetkých, môžu naplno oddať svojej láske. Ich šťastie ale netrvá dlho. Bella zmietaná prudkou vášňou k upírovi Edwardovi, ale zároveň úprimnou náklonnosťou k vlkolakovi Jacobovi Blackovi (Taylor Lautner), čoskoro zistí, že čaká dieťa. Tehotenstvo s upírom však pre ňu znamená fatálnu hrozbu. Čaká ju teda búrlivý rok plný lásky, pokušenia i strát. Musí sa definitívne rozhodnúť, či vstúpi do temného, ale lákavého sveta nesmrteľných, alebo či bude žiť plnohodnotným ľudským životom. Nevyhnutnosť tohto rozhodnutia sa vinie celým Belliným príbehom ako červená niť, na ktorej visia osudy oboch kmeňov - upírov i vlkolakov. A akonáhle sa Bella rozhodne, dôjde k celému radu nečakaných udalostí, ktoré môžu mať hrozné následky. (TV Markíza)

Majoslav11

No výborne, zatiaľ jednoznačne najlepší Tvajlajt. Môžem tomu smelo hodiť tri hviezdy. Stále je to ale príšerná sprostosť. Páči sa mi hudba, veľmi sa mi páči vizuálna stránka. Dej je pekne ucelený, je to ukočírované, miestami sugestívne a zaujímavé. Stále ale majte na pamäti, o akej prostoduchej téme sa tu vlastne bavíme. Napriek tomu, táto limonádka dokáže poslúžiť ako oddychový film, kulisa ku vareniu alebo vysávaniu alebo ja neviem čo. Neviem, dokedy však ešte dokážem vstrebávať a znášať to celkové "posolstvo"  ságy, ktoré je v mojich očiach len hlúpe a dokonca možno aj nebezpečné. ()

liebgott odpad!

další sajrajt nalepenej na podrážce mejch novejch bot , prostě další nalož nudnejch dialogu a hrozního hereckýho výkonu ( z vyjmkou Pattinsona ) . ()

Lilith03

Stmívání miluji, ale hvězda dolů za ty hrozné rádoby erotické scény ze svatební cesty a to, že je tady až moc Bella, já ji prostě nemám ráda, především tedy tu příšernou Kristen. ()

Kubiiiczeek odpad!

"Tak abys věděli, tohle byla nejhorší ubulená limonáda, jakou jsem kdy musel přetrpět. Dokonce to urazilo i mou zadnici, jež se oprudila, neboť chudinka moje malá dřepěla u tak děsného puberťáckého škváru!".. RD ()

Simoušek

Nejlepší film co jsem mohla vidět v kině!!! Nemám co vytknout! A jsem docela zvědavá, jak vydžím čekat rok na druhou část, ale podstatné je že Bella žije!!! :) ()

Foxáková

Myslím, že je toto asi nejlepší díl co zatím byl natočen. Je ta sice ,,twilight,, romantika, ale myslím že to má zezačátku nádech humoru ( hlavně řeč otce Belli na svatbě ) a potom tomu nechybí ani drama a spousta krve a bolesti. Pochvala za to jak dokázali Bellu ukázat jako naprostou trosku, vychrtlou a zničenou, to se jim povedlo to namaskovat. Jinak Jakob byl zase impulzivní jako vždycky. Jinak myslím, že se knížky drželi a neudělali žádnou zásadní změnu. Chválím film mě bavil a to nejsem nijaký extra fanoušek, uvidíme co ukážou v druhé části. ()

Sathine

Přidávám se k recenzi Toma Hardyho. Určitě tohle byl nejlepší díl série! Sice samozřejmě, tento film beru s velkým nadhledem, určitě se nepovažuju za poblázněnou skalní fanynku, která by bez Edwarda nebo Jacoba nemohla vydržet, ale nový díl jsem si samozřejmě nemohla nechat ujít. Byl tu humor, akce, konečně nějaká pořádná zápletka, ve filmu se pořád něco dělo. I když samozřejmě, občas bylo vidět laciné natahování, jak se snažili udělat z krátké knížky 2 díly. Bohužel, kdyby byl jen jeden díl, bylo by to rozhodně mnohem lepší. Jako romantické duši se mi samozřejmě líbila svatba, to se opravdu povedlo. A pak také bylo hodně dobře natočené, jak Bella rodila a její "smrt", to opravdu klobouk dolů. Hlavně ale, že vynechali šíleně nudné pasáže, kde se snad na sto stránkách řešilo, jestli je opravdu v tom nebo ne, i když to bylo jasné od prvního řádku. Díky aspoň za to! :) ()

Vanila01

Nezklamalo mě to! Spíš ještě víc překvapilo, myslím,že zvolit Billa Condona režisérem nebyla chyba a už se upřímně těším na další díl. Co mě ještě více udivilo bylo to, že se film celkem držel knihy. Děj šel za sebou stejně jako v knize a našla jsem tam i citace z knihy. Trochu mě zklamalo, že do filmu nepřidali scénu z knihy jak Bella s Edwardem oznamují Charliemu svoje zasnoubení to bych se vážně nasmála a neškodilo by kdyby tam šoupli jeden nebo dva vtipy od Jacoba na blondýnky(směrované k tomu aby urazily Rose). Ale tyto scény mi plně nahradily jiné směšné scény ve filmu například proslovy na svatbě. Takže za tímto dílem palec nahoru! :) PS: Doporučuji původní znění, dabing se vůbec nepovedl a některé nejlepší scény proměnil v trapné a směšné. ()

LuckaW

Tento díl byl nejlepší - zrovna tak jak je to v knižním podání - každý další díl je lepší. Těším se na druhou část - doufám, že nezklame. ()

Vsacan

Ted jsem přijel z kina a jsem nadšen.! Knihy nečtu ale jsem filmový fanatic. Hodně souhlasím s některými nározy co napsala Molly. Zbožnuji rádoby kritiky co dali tomuto vynikajícímu snímku jen 2 hvězdy asi tak jako vztávání do práce.... ()

muliku

Jelikož mám prřítekyni, která ságu Twilight žere, tak jsem s ní to kino absoloval. Film ani příběh se mi vůbec nelíbil, je vidět, že je to natočeno tak, aby ''holčičky šimraly káči''. A třešničkou na dortu byli mluvíco-vrčící vlci, to jsem se opravdu a od srdce zasmál. ()

Hayane

Nejsem žádná fanynka Twilight ságy, ale tenhle díl se povedl. Podle mě zatím nejlepší z celé série a to jak díky celkovému dojmu, tak i díky Kristen Stewart, která, si myslím, podala zatím nejlepší výkon v téhle sérii. Film ze začátku není brán ani tak vážně a jsou tam odlehčené scény, žádné romantické výlevy se tam nekonají a tak podle mě není za co tenhle díl odsuzovat, protože je určitě snesitelný i pro odpůrce ságy. Od doby, kdy Bella otěhotní to má skvělou atmosféru a její podvýživa a bledost je skvěle udělaná. A u samotného porodu jsem byla dost překvapená, protože byl zpracovaný dost "tvrdě" na poměry Twilight ságy. Prostě celkový dojem skvělý. ()

Petra46

'Jak jsme s kamarádkou vydaly do kina, aneb příště film vybírám já!' ..Jakožto nezaujatá osoba (s knihami neobeznámena, máníí kolem této ságy neovlivněna, mimo cílovou skupinu, nepříliš znalá předchozích dílů) tomuto filmu v žádném případě nemůžu dát více, než 2* (no promiňtě, ale 4 a více hvězd je naprosto neadekvátní kvalitě tohoto filmu). Celé to bylo až nechutně vyumělkované (jiní říkají 'vizuálně bezchybné'), herci povětšinou strnulí, počítačové efekty průměrné až špatné, dialogy naprosto absurdní (když já pořád nevím, je to myšleno jako vtip, nebo vše, co herci vypustí z úst, má být bráno vážně?), děje tam nebylo ani na čtvrtinu (přemrštěné) délky tohoto filmu (Romantický / Thriller - žádnou romantiku, natož napětí jsem nějak nepostřehla, tohle bude asi záležitost pouze skalních fanoušků) a ta scéna, kde spolu mluví vlkodlaci, 'oživování Belly' a mnohé další, měla jsem pocit, že si ze mě někdo pěkně střílí. I když docela mi té holky bylo líto, konečně přistoupí ke svatbě a místo líbánek strávených vášnivým sexem hraje se svým novomanželem šachy! Jediné, co bych chtěla pochválit, je hudební doprovod (i když místy moc dramatický na to, že se tam dvě hodiny nic nedělo). Podtrženo, sečteno, můj nejvězší zážitek večera byla obvyklá reklama na Coca-Colu před filmem a krabice předraženého popcornu. O druhou část se mileráda obejdu. ()

Lucy0011

Úžasné. Takto lze jedním slovem popsat tento díl. Podle mého je to nejlepší díl z celé série. Film se dá rozpůlit na dvě části, ta první je svatba a líbánky - tato část mně připadne jako typická romantická komedie. Ta druhá část je od okamžiku když Bella zjistí že je těhotná, film najednou nabude na rychlosti, napětí atd.. Celkově se mně film zdá velmi povedený. Jen doufám že i druhá část bude taky tak skvěla. Snad to nebude jako u Harryho Pottera, rozdělili jej na dvě části a ta první stála opravdu na dvě věci, ale ta druhá byla super. Doufám že nás Breaking dawn part 2 překvapí. ()

james11

No konečně se v tom zase něco dělo. Nebyla to úplně ta holčičí slaďárna - tak koho si mám vybrat (i když je jasný, že i tohle bylo primárně dělaný spíš pro holky), ale i kluk u toho nebude trpět. Někde mezi 3 a 4 hvězdičkama. ()

JJaannee

Kdo má rád twilight ságu bude mile překvapen...na můj vkus asi zbytečně zdlouhavá romanťárna a pak rychlý spád akci, ale jinak to bylo dobré... ()

vendulka7

Mám twilight ráda, ale tenhle díl mi přijde trochu zbytečný. Sice hezky vyšperkovaný a na pohled líbivý, i "akční" scény už nějak vypadají, ale přesto mi přijde trochu navíc. Nicméně za 3*. ()

Finále Rychle a zběsile jako dva filmy?

Finále Rychle a zběsile jako dva filmy?

07.02.2020

Herec a producent Vin Diesel oznámil, že desátý film jeho rodinné akční ságy Rychle a zběsile bude nejspíš rozdělený na dvě části. Snímek se tak vydá cestou například posledního Harryho Pottera nebo… (viac)

Divergence se přesouvá do televize

Divergence se přesouvá do televize

21.07.2016

Půlení závěrů velkých sérií není zrovna populární trend. U Harryho Pottera nebo Stmívání se to ještě podařilo, Hunger Games ale docela klopýtaly a sérii Divergence tyhle čachry rovnou zlomily vaz.… (viac)

Kolik loni vydělávali hollywoodští pracháči?

Kolik loni vydělávali hollywoodští pracháči?

04.02.2011

Magazín Vanity Fair sestavil žebříček 40 nejlépe vydělávajících amerických filmových tvůrců a herců za rok 2010. Nikoho asi nepřekvapí, že absolutním šéfem je James Cameron, který si na účet připsal… (viac)

Emo upíři definitivně rozpůleni

Emo upíři definitivně rozpůleni

14.06.2010

Už se o tom spekulovalo předtím, ale pak oficiální zprávy studia Summit Entertainment tohle téma obcházely. Chvilku to vypadalo, že budeme ušetřeni, ale dohady se nakonec potvrdily: Rozbřesk bude… (viac)