Twilight sága: Úsvit - 1. časť

• Česko Twilight sága: Rozbřesk - 1. část (viac)

V prvej časti záverečného dielu strhujúcej romance s názvom Twilight sága: Úsvit sa Bella Swan (Kristen Stewart) a Edward Cullen (Robert Pattinson) po svadbe vydávajú na svadobnú cestu do Ria de Janeira, kde sa konečne, mimo všetkého a všetkých, môžu naplno oddať svojej láske. Ich šťastie ale netrvá dlho. Bella zmietaná prudkou vášňou k upírovi Edwardovi, ale zároveň úprimnou náklonnosťou k vlkolakovi Jacobovi Blackovi (Taylor Lautner), čoskoro zistí, že čaká dieťa. Tehotenstvo s upírom však pre ňu znamená fatálnu hrozbu. Čaká ju teda búrlivý rok plný lásky, pokušenia i strát. Musí sa definitívne rozhodnúť, či vstúpi do temného, ale lákavého sveta nesmrteľných, alebo či bude žiť plnohodnotným ľudským životom. Nevyhnutnosť tohto rozhodnutia sa vinie celým Belliným príbehom ako červená niť, na ktorej visia osudy oboch kmeňov - upírov i vlkolakov. A akonáhle sa Bella rozhodne, dôjde k celému radu nečakaných udalostí, ktoré môžu mať hrozné následky. (TV Markíza)

ivishka

Na 4* to na mě bylo moc kýčovité a takové celé sevřené v křeči hereckým "uměním" dvou hlavních postav Eda a Belly..Dříve mi to tak ani nepřišlo,protože jsem patřila mezi velké obdivovatele ale s velkou přílivovou vlnou náctiletých fanynek se z toho stalo příliš velké šílenství a já se takříkajíc od toho trhla...Oceňuji ale genialitu grafiky a designu s kterou dokázali filmaři stvořit něco co trochu vyplňuje krásná slova z knihy, která předchází tomuto slaďáku. Nemohu si ale odpustit výtky, které souvisí se ztvárněním určitých scén např.scéna kdy Jacob před celou smečkou obhajuje Bellu a trhne se od alfy či bety Sama :-D přišlo mi absolutně vtipné, že na sebe ti grafikou namalovaní psíčci mluvili a obraz se se zvukem kvalitně nesešel a malinko sekanost těchto grafických obludek...A nemůžu si nerýpnout do příliš přehnaného a urputného zachraňovacího extempore Edwarda.Jinak brilantní nafukovací panna na konci filmu z které se po porodu stane překrásná upírka Bella-s touto vyhlídkou se docela i těším na další díl posledního dílu(ale do kina mě na to nedostanete ani párem volů :-D). ()

E.. odpad!

Om(f)g, co tohle bylo???? Rekla jsem si, ze kdyz uz jsem na tuhle sagu zacla koukat, tak ji aspon dokoukam, at jsem aspon trochu jeste v kurzu a vim, o cem se nasi mladasove (neberte me za nejakou starou babickou, jen uz proste nesilim po Edwardovi no!) povidaj. A uz predchozi dily mi daly dost zabrat, ale tak sladarna je hloupa a vsechno, ale tohle?? Nic deb... no, vazne me ted napadaj jen samy sprosty oznaceni, protoze nic lepsiho se k tomuhle filmu? Doopravdy? Doopravy je tohle film? Nebo nocni mura? ..nehodi! Tak si to pekne shrnme..svatba..libanky..otehotni..stane se z ni anorekticka prisera..pak paradni! zlomeni v zadech..sceny, ktery by se mely vystrihnout, pri kterych se "narodi" vetrelec..a samozrejme vrcholny zaver, ktery nas ma navnadit na epicke finale??? Chce se mi zvracet a to mam zaludek fakt na hodne velky s*acky! Rikam si, ze lidi si snad musej delat srandu, kdyz pisou, ze tohle je nejlepsi dil. Urcite?? A kde?? Kdy?? Sakra..asi mam nejaky zatmeni (haha!)..uz aby se ke mne dostal ten rozbresk a ja to konecne pochopila! ()

ArsenalEagle

Až příliš se to motá všechno kolem jedné věci, a to mi docela vadilo (pokračování to zlepšilo), ale přeci jen jsem se u První části rozbřesku nudil. Jediná postava co nikdy nezradí je Alice :D. Jinak jsem se docela nasmál (v místech, která k pobavení asi být neměla, ale nevadí), takže přidám i tu průměrovou hvězdičku ()

javak810i

Podobně jako u závěru Harryho Pottera, i u Stmívání je první část posledního dílu tím horším filmem. Romantický začátek a dramatický konec jsou dobře zpracovány a já nezastírám, že by se mi pár scén nelíbilo. Dávám slabé 3* ()

Riddick77

První půle je nudná, zdlouhavá a nezajímavá, přičemž oplývá celou řadou hloupoučkých dialogů a patetického naříkání. Nicméně vše se mění s nově se objevujícím problémem Belly, což vlije do příběhu novou energii a otevře prostor pro řadu zajímavých situací a zjištění. Condon zvládl tuto druhou polovinu na jedničku a jen škoda vlažného rozjezdu. Lze s klidem říci, že kvalit opravdu výborné jedničky tento snímek nedosahuje, avšak v pohodě válcuje nejslabší díl série, průměrný "Nový měsíc". I tak jsem se především ve druhé půli velmi dobře bavil a jsem zvědav, jak bude příběh zakončen. 4/10! ()

nirvanafan

Hlavně první polovina se stále drží v těžce romanticko-blitkózní rovině s velkolepou svatbou, obrovským úplňkem a podobnými zvracení vyvolávajícími scenériemi. Nicméně už od začátku to člověku nepřijde až tak šíleně stupidní jako předchozí s téměř parodickým nádechem točené filmy. Tudíž salvy smíchu, které jsem zažívala především v případě dvojky a trojky, se tentokrát nekonaly. A druhá polovina je už opravdu v celku koukatelná. Vzpomínku na excelentní Rosemary má děťátko by člověk měl raději potlačit, ale opravdu to není vyloženě blbá ani nudné a chvílemi především při pohledu na kristen, která vypadá k závěru jako z koncentráku, i docela děsivé. Bill Condon vytáhl Twilight z úplných sraček na docela snesitelný film. Nicméně podvratnost celé ságy bohužel smazat nelze. ()

JJ.Gibson odpad!

Nuže, třetí hvězdička se nedostavila. Vlastně čtvrtý půl díl mi přišel vážně nej nej nej nejstrašnější!!!!!!! Horší už to ani být nemůže. To, že se v Twilightu nic neděje, na to jsme si zvykli. Ale Rozbřesk to dokázal posunout úplně na novou dimenzi nic nedělaní! Autoři už vlastně neví, co mají dělat a tak po vzoru telenovel upustili od akce a rozjeli nejbrutálnější romaci a obětování Belly. Autoři si totiž uvědomili, že Bella ještě neirituje Edwarda, tak to šoupli jsem! Už ani necítím to "guilty pleasure" jako na začátku série. Jen tupě zírám na to, co nám Twilight stále servíruje a vážně nedokáži pochopit, že se to ještě někomu může líbit! Nakonec spoiler, ale stejně všichni víte o co jde: Bella se porodila "giga mega Lucifera" a Edward ji konečně proměnil v upíra. Přeju si aby Bella všechny zabila a pak se upražila na sluníčku nebo aspoň vysvítila!!! P.S. Podle mě Robert Pattinson nejvíc nenávidí Twilight :D ()

rockstorm

Na úvod musím říct, že 5* hvězdiček jsem dala v rámci TS, rozhodně se to nedá srovnávat s jinými filmy, kterým jsem dala stejně vysoký počet. Snad možná s Thorem, protože ten neměl taky nijak extra děj, ale měl krásné kulisy a doplňovala to nádherná hudba(a ještě vypracovanýho sympaťáka Chrise :))....a tak je tomu i v první polovině Rozbřesku....je to jen romantika, docela rozvleklá, moc se tam nemluví, ale jsou to krásné záběry skvěle doplněné tím strašným soundtrackem a hudbou, které ve filmu znějí vážně moc dobře. Sem tam to tam zpestří docela povedenými vtípky. Takže na první hodinu doporučuji vypnout myšlení a jen pořádně otevřít oči a uši. Druhá část už začíná mít spád a hraje jen na dramatickou linku, žádný humor mezi Jakem a Rose, žádná miska Fido..... Drží se to celkem věrně knihy i když některé věci trochu předělali, něco přidali a něco vynechali....možná měli o něco zkrátit tu první hodinu ve prospěch té druhé, ale co už ......Bellu měli opravdu udělanou skvěle, den za dnem vypadala vyhubleji a strašněji, až skoro na umření a okamžik lámání páteře a porod....to mě teda dostalo. Moc pěkně bylo udělané i otisknutí Jacoba a transformace Belly byla taková třešnička na dortu...plameny, bolest, vzpomínky, led, hojení, poslední úder srdce a když otevřela oči a začaly titulky......i když jsem useknutí v tomto momentu čekala, tak jsem měla chuť zařvat SAKRA, TO NEMYSLÍTE VÁŽNĚ?! :D Tak, jak se první polovina dost vlekla, tak ta druhá utekla strašně rychle. Je jasný, že z předlohy a scénáře se žádný veledílo udělat nedá a zapínat myšlení úplně, bych nedoporučovala ani v té druhé půlce, protože nějaké nelogičnosti se tam samozřejmě najdou, ale řekla bych, že ten režisér udělal co mohl a udělal to v rámci možností opravdu dobře, určitě tomu spíš prospěl než ublížil. Pro čtenáře je to určitě lepší, protože si ty chybějící věci automaticky doplní.....a chudáci ti, co dívali na kinorip, protože barvy v tomhle filmu dělají moc a v těch rozmazaných záběrech přišli minimálně o 50% koukatelnosti........ ()

Lum3n

Nejzručněji natočený díl ságy, ale obsahově podobně vyprázdněné jako Nový měsíc. Škoda, že došlo k rozdělení na dvě části, v jednom kuse se mohlo jednat o povedený film nejen na poměry Twilightu. Condonovi patří dík za to, že udělal z Belly snesitelnou postavu a donutil Jacoba pořídit si tričko a Edwarda naučil zapínat košili. Jinak proměna (myslím tu fyzickou, ne na upíra) Belly je skvěle udělaná, za to palec nahoru. ()

Macejko

Pred troma rokmi sa látky chopil režisér epickej fantasy - vznikla z toho sračka kolosálnych rozmerov. O rok nato to skúsil režisér krvavého upírskeho hororu - dopadlo to ešte horšie. A potom prišiel režisér muzikálu... a ja rozmýšľam, či mi s konečnou platnosťou nezačalo hrabať. Is this real world? Is this just fantasy? To, čo teraz poviem, myslím smrteľne vážne, aj keď už zo svojej podstaty a z nenávisti k Twilightu naozaj nechcem: "Breaking Dawn" je výborný film. Po stránke scenára je to síce stále ideovo zvrátený sranec plný zbytočnej hlušiny a po stránke hereckej rutina (okrem Lautnera, ktorý je stále horúci kandidát na sekeru do čela, chvalabohu, aspoň niečo funguje po starom...), ale čo sa týka réžie, musím povedať len obdivné "wow". Bill Condon (s podporou výbornej Burwellovej hudby) si to neskutočne dáva. V tom filme sú scény, pri ktorých som mal bez preháňania zimomriavky (pasáž, v ktorej dvaja vlci demonštrujú, kto je väčší šéf, je super aj napriek tomu, že jeden z tých vlkov je Lautner) a tiež také, pri ktorých som bol regulérne napätý (pôrod Belly - Skeletora). Ja proste nechápem. Žeby toto bol jasný dôkaz, že nech je scenár akokoľvek nahovno, tak pod skúseným režijným vedením z toho stále môže vzniknúť dobrý film? Mám neodbytný dojem, že áno. A tiež, že svet sa zbláznil. Alebo ja. ()

ABLABLABLA

Tak po tomhle díle uvažuju, že je možná ještě lépe zpracován než jednička. Konečně se to tu značně rozhýbalo co se upířího-člověčího mimina týče. Ovšem stále zde byla řada scén k smíchu - aneb proč se Bella když šla svatební uličkou tvářila, jak kdyby šla na pohřeb? Proč proboha chudákovi Robertovi zakazují hrát a stále ho nutí dělat ty divné obličeje, jakoby měl zácpu? Vždyť už nám dokázal v řadě filmů, že herec opravdu je (př. Remember me, Water for elephants). No a Kristen tady taky zrovna moc nepředvedla své herecké umění a popravdě pohled na to jak byla vyzáblá byl otřesný, ale alespoň bylo vidět, že i triky se zvedly na vyšší úroveň. Takže hodnotím tak 4*. ()

Tony.cs

Tak podle mě zůstává trojka nepřekonána. Ale rozhodně je Rozbřesk druhý nejlepší díl série. Ovšem, co si budeme povídat, jen díky pejskům. U mě šlo vždy o pejsky, čím více, tím lépe. Trojka měla více akce a hlavně více skvěle zvládnuté akce. ()

AlThorKremser

Ani nevím jak tenhle film ohodnotit. Viděl jsem všechny díly a tento byl podle mně 2. nejhorší. Skoro tři čtvrtě filmu byla nuda...ale u konce už byla aspoň nějaká akce,takže se film zlepšil. Nevím co čekat od posledního dílu, ale tenhle dostane 55%. ()

blackrain

Že tohle není tak úplně normální romantická série, to víme všichni. Že někteří mají při vyslovení jména filmu nebo autorky předlohy žaludeční potíže a že někteří si stačili vytvořit další zavislost, to víme taky. Stal se z toho fenomén, který vyšumí do ztracena s posledním filmem, který ságu uzavře. Pak nastane prázdnota, která bude sloužit jako překlenovací období, než se vynoří něco dalšího. Nedívala bych se na tenhle film tolik kriticky. První půlka je sice na odstřel, ale druhá půlka to v pohodě vynahrazuje. ()

lestyna

Co říct o filmu který je mnoha lidmi odsouzen už od začátku.Asi jen to, že je to hlavně jeden velký předsudek.Je samozřejmost že chlapům se nechce koukat na film který je podle všeho založen jen na tom že hlavni dva hrdinové na sebe koukají zamilovanými pohledy a Edward je považován za naprosto dokonalého.Jenže podle mě to není čistá pravda.Ano je sice pravda ze na začátku filmu jde hlavně o cukrování mezi Bellou a Edwardem a jejich velkolepé svatbě.Ale jakmile se dostáváme do poloviny začíná se film velmi dobře rozvíjet.Na konci je to dokonce až hororové a snad už nikdo si nemůže stěžovat na to že by tam nebyla žádná akce.Proč dávám pět hvězdiček ? Důvod je takový že snad žádný film nevyvolal takový ohlas jako tento,tolik fanynek tolik náctiletých holek které by tak strašně toužily také prožít osudovou lásku, podle mě je to prostě úžasné co dokáže jeden film.Sama jsem četla knižní předlohu a jsem spokojena s tím jak to dokázali zfilmovat a hudba která celou ságu provází je perfektní Muse,Linkin park,Blue Foundation,... i oni hodně přispěli k celému celku filmu.A nakonec Ano otevřeně přiznávám že jsem velká fanynka celé Twilight ságy. ()

Mikita

Pro mě osobně je to velké překvapení. Ze slabší části předlohy všichni zvládli udělat zajímavou podívanou. Kamera, režie, hudba, hudba a zase hudba (ano, opět je to hudba, co zvedá film na vyšší level), kostýmy, střih, zvolené lokality, vše pěkně ladí. Pro ty, koho dojme každá svatba je to ideální volba. Pro drahé polovičky je zde vystřiženo několik krvavějších scének, nějaká ta rvačka a slibovaný porod vůbec není decentní. Nebýt některých "šíleností" již z předlohy (rozpravy v mysli vlčí smečky, otisknutí,...), byl by to film bez chybky. Musím ale uznat, že i tyto "šílenosti" nakonec vypadají docela dobře a starší verze Renesmé je vážně kočka. A ano, i když jsem překvapená, jsem z filmu nadšená. Na druhý pohled vás musí praštit do očí, jak je vše rozvleklé, všichni pomalu mluví, chodí.... o 30 vteřin kratší záběry na detaily obličejů a působilo by to umělecky, takhle to připomíná laciné telenovely, což je škoda, ale je to důsledek hloupého rozdělení poslední knihy na 2 filmové díly. Zajímavý komentář: Tom Hardy, g8 escape ()

Philcze

Další rok, další Twilight, další porce nudy. Ale proč nadávat a hateovat, když za tenhle rok vzniklo spoustu daleko větších odpadů. Docela pokojné dvě hvězdy. 40% ()

togaf

Nemá cenu se opakovat a psát, co všechno je na tomhle díle nekonečné série špatné. Vyzdvihnu naopak klady, tak za prvé humor, byly tam asi tři vtipy!!! A z toho dva tvůrci zamýšlené! A za druhé....no za druhé už není. ()

FilmFan24

Milostný trojúhelník. A to ne ledajaký. Holka, upír a vlkodlak...Oproti předchozím dílům je tentokrát děj hlavním kladem a zároveň záporem, protože se bere setsakra vážně. Předpojatý proti Twilight a všem, co se na sáze podílí nejsem. Ba co víc, dokonce jsem i skousl to, že tihle upírští frajírci ve dne nespí někde v rakvi ve sklepení, ale chodí regulérně do školy nebo do práce. Zdá se mi jen, že herecky je tentokráte Pattinson dost slabý a asi díky kontaktním čočkám tak nějak nedokáže vyjádřit ty tolik potřebné emoce, abych to, co se děje na plátně (obrazovce) věřil. Nejvíc mě asi z ústředního trojlístku zaujal vlček Lautner, okolo kterého se první část Rozbřesku motala nejvíce... ()

Finále Rychle a zběsile jako dva filmy?

Finále Rychle a zběsile jako dva filmy?

07.02.2020

Herec a producent Vin Diesel oznámil, že desátý film jeho rodinné akční ságy Rychle a zběsile bude nejspíš rozdělený na dvě části. Snímek se tak vydá cestou například posledního Harryho Pottera nebo… (viac)

Divergence se přesouvá do televize

Divergence se přesouvá do televize

21.07.2016

Půlení závěrů velkých sérií není zrovna populární trend. U Harryho Pottera nebo Stmívání se to ještě podařilo, Hunger Games ale docela klopýtaly a sérii Divergence tyhle čachry rovnou zlomily vaz.… (viac)

Kolik loni vydělávali hollywoodští pracháči?

Kolik loni vydělávali hollywoodští pracháči?

04.02.2011

Magazín Vanity Fair sestavil žebříček 40 nejlépe vydělávajících amerických filmových tvůrců a herců za rok 2010. Nikoho asi nepřekvapí, že absolutním šéfem je James Cameron, který si na účet připsal… (viac)

Emo upíři definitivně rozpůleni

Emo upíři definitivně rozpůleni

14.06.2010

Už se o tom spekulovalo předtím, ale pak oficiální zprávy studia Summit Entertainment tohle téma obcházely. Chvilku to vypadalo, že budeme ušetřeni, ale dohady se nakonec potvrdily: Rozbřesk bude… (viac)