Twilight sága: Úsvit - 1. časť

• Česko Twilight sága: Rozbřesk - 1. část (viac)

V prvej časti záverečného dielu strhujúcej romance s názvom Twilight sága: Úsvit sa Bella Swan (Kristen Stewart) a Edward Cullen (Robert Pattinson) po svadbe vydávajú na svadobnú cestu do Ria de Janeira, kde sa konečne, mimo všetkého a všetkých, môžu naplno oddať svojej láske. Ich šťastie ale netrvá dlho. Bella zmietaná prudkou vášňou k upírovi Edwardovi, ale zároveň úprimnou náklonnosťou k vlkolakovi Jacobovi Blackovi (Taylor Lautner), čoskoro zistí, že čaká dieťa. Tehotenstvo s upírom však pre ňu znamená fatálnu hrozbu. Čaká ju teda búrlivý rok plný lásky, pokušenia i strát. Musí sa definitívne rozhodnúť, či vstúpi do temného, ale lákavého sveta nesmrteľných, alebo či bude žiť plnohodnotným ľudským životom. Nevyhnutnosť tohto rozhodnutia sa vinie celým Belliným príbehom ako červená niť, na ktorej visia osudy oboch kmeňov - upírov i vlkolakov. A akonáhle sa Bella rozhodne, dôjde k celému radu nečakaných udalostí, ktoré môžu mať hrozné následky. (TV Markíza)

Gee.Rocks

Váhala jsem, zda neudělit pět hvězd, ale ti mluvící vlkodlaci jsou tak trapní, že jen za ně jedna hvězda dolů. Ovšem to byl jediný trapný moment celého filmu. Jinak je pro mě tento díl nejsilnější z celé ságy. S maskami si někdo hodně vyhrál a s počítačem taktéž, Bellin skoro-smrtkovský vzhled v těhotenství je až děsivý! Rozhodně je sága Stmívání krásnou dívčí romancí a je neprávem zavrhována. Mnoho lidí hodnotí v averzi, což je špatně. Až na mluvící hafany to byla nádherná podívaná. Dvě hodiny utekly jako voda a já chci vědět jak to s Bellou, Edwardem a jejich miminkem vlastně dopadne. Zatím nejlepší díl z celé ságy. ()

Martin741 odpad!

Konecne by mohol niekto vymysliet viagru na rezisersku a scenaristicku impotenciu, aby sa na svet nedostali taketo VYKALY ako Tvajlat 4. Pochopitelne, 14 -ky a 15 -ky budu mastit kundy pri pohlade na Patyzona. 0% ()

Wiikii

Noo, páni, tohle jsem rozhodně nečekal, dokonce jsem si na konci položil otázku "Zda-li šlo doopravdy o Twilight!?". .. Sice už předchozí díl začínal mít hlavu a patu, ale tady se ta hlava i pata dá konečně rozpoznat ! U předešlých dílů jsem si šel minimálně 3krát odskočit od obrazovky, ale tady to bylo už jen jednou za celý film. Ano, možná to zní jako bych se teď tomuto snímku vysmíval, ale ten začátek vážně nebyl nijak skvostný, až postupem času se z toho stávalo opravdové napínavé drama, kde sem tam naskočila blbá scénka u které jsem si povýšeně odfrknul a zakroutil hlavou. .. Ale jinak velké zlepšení. .... HODNOCENÍ: 55% (3*) ()

Elyssea

Jestli odcházíte z kina s pocitem, že si z vás někdo dělal pr... srandu, je něco špatně. Jestli za dvě hodiny ani nevíte, že jste nějaký film viděli, je něco špatně. A přesto, překvapivě, Rozbřesk není až tak špatný. Ty dvě hodiny se táhnou jako smůla a za celý film se prakticky nic nestane (jako vždy). Kde byly předchozí díly blbé, až byly vtipné, je Rozbřesk pouze dlooouhý. Ten film ani není nudný, ale zabíjí ho ta délka. Škoda, že je první půlka tak slabá, protože Belliny snahy dostat Edwarda konečně do postele, působí trapně. A to ani nemluvím o jedné z nejtrapnějších svateb v historii amerického filmu. Musím uznat, že vypadala moc krásně vizuálně, ale ty projevy svatebčanů to zabily. To snad ani nemohlo být myšleno vážně. V druhé půlce se to pohne trochu dopředu a vyhublá Kristen se už ani nemá čas tvářit tak dementně, zjevně by jí to ubralo moc sil. I Pattinson si v tomhle díle dovolil úsměv a jeho mimika se konečně!!! zlepšila. Lautner z toho nevychází nejlíp, ale třeba se časem vypracuje alespoň na průměrného herce. A konečně k závěru (protože digidlaky nemá cenu ani komentovat). Bellin porod je celkem hnus. Tedy alespoň to křupnutí páteře. Tady se režisérovi dokonce povedlo dodat filmu napětí, což oceňuji. Jacobův pohled do digioček miminka radost poněkud kazí (ale dávejte nemluvněti kontaktní čočky) a bitka s vlkodlaky je zase ukončena pitomě - Deus Ex Machina, neboli pochybný nejvyšší zákon digidlaků. A Bellina červená očka jen navodí dojem, že si z vás někdo nepěkně utahuje celý film. A ta scéna se Sheenem? To se tam všichni zfetovali? Ono to ani nebylo vtipné. Pochválit musím hudbu a mírné zlepšení herců. Jakákoliv psychologie postav opět chybí a přitom by toho tenhle námět umožňoval dost. Shrnutí: Rozbřesk patří k lepším dílům té upíří nekroromance, ale je dloooooouhý. A ani vám nedá příjemný pocit. K tomuhle filmu by se měly dávat panáky zdarma. Mám totiž pocit WTF a přitom ani není z čeho. Něco na tom filmu, je prostě špatně. ()

bourec odpad!

Obrovská slátanina.Všechny tři předešlý filmy si zasloužily alespoň jednu hvězdu,ale tohle je jasnej odpad.Bliju ještě teď.0%. ()

Attta

Breaking Dawn: Part One je podlě me z této ságy nejlepší díl! Výborná gradace a příběhem to začalo konečně připomínat normální film. Bohužel nejlepší díl tady znamená pouze obyčejný průměr! ()

Little bear

Twilight dělí diváky do dvou skupin. Na ty, kteří ho nemohou ani vystát a na ty, kteří ho zboznují. Já jsem teda četla zatím jen první díl, ale jsem nadšená. Co se týče zatím posledního dílu, tak bych si ho dala klidně ještě jednou. První půlka byla vtipná, krásná, romantická, druhá půlka akční a napínavá, konec byl perfektní. Pro mě zatím nejlepší díl. Nejlepší scény: Příprava svatby, vzepření se Jacoba Samovi, přeměna Belly. Nejsympatičtější postavy: Alice (Ashley Green), Jasper (Jackson Rathbone), Rosalie (Nikki Reed) :o) ()

enjoi

Twilight počtvrté. A zatím asi nejlépe. První část filmu je strašně teenagerovsky sladká, ale když ji přejižete, dostanete o trochu lepší druhou část, ve které je sice pár klišovitých scén, ale vcelku je to dobrý film, to se musí uznat. Podle mě je to slušných 70 %. ()

TomikZlesa

Už po čtvrtý mě tenhle nános bahna, nevkusu, hnusu a nechutnosti dokázal neskutečně pobavit. Bella Ažposvatbová a Edward Třicetikilový se konečně vzali a zažili jedny z nejkrásnějších líbánek trhánek vůbec, jako roztrhaný polštáře..to musela mít Bella minimálně tři stehy, jen si netroufnu odhadnout kde :). Výborný funkční návod pro všechny tlusté a nehezké holky jak se stát krásnou a štíhlou anorektičkou, žádný nežrat, ale nechat se zbouchnout pijavicí ! Z Belly se zřejmě stala Bella Plísová a Kuba si vydobil své postavení, též si netroufnu odhadnout kde :) Jo a ta elfská svatba to byl snad zlej sen :) Jo a jak to celý dopadlo ? Vinetů se konečně udělal do Belly, rozráží dveře a přítomné pijavice udiveně civí.....wow ! wtf ! ostatní bídní psi s vědomím že v Belle již není místo odchází se staženými ocasi zpět do lesa oddávat se pochybným hrátkám své tlupy. ()

C0r0ner odpad!

Nebyla to až taková strašná sračka jako třeba trojka, ale pořád ještě se to na nulu kouká zespodu. Člověk může jenom žasnout nad tím, jak může někdo napsat takovou kolosální píčovinu a vydělat na tom neskutečné prachy. Vážně bych chtěl někdy potkat zarytého fanouška, aby mi osvětlil, co se mu na tom líbí. 0% ()

dubinak

Pod vlivem omamných látek je tohle vlastně naprosto boží díl, protože se tam lze vysmát úplně celému tomu skrytému puritánsky dogmatickému smýšlení frigidní Stephenie Meyer, která své propagaci sexu až po svatbě a pro-life hnutí dala poměrně stylový kabátek. Nelze tomu upřít tu teenage love fantasy, která se odehrává na líbánkách a poté ve scénách ve fázi těhotenství si přijde na své i nějaký ten hororový fanda. Nicméně celá ta debilnost téhle ságy jen kolísá kvalitativně od hrozného k ještě horšímu, protože ty dialogy a kompletní scénář jsou prostě do nebe volající. Všichni jsou tam úplně debilní a jestli si tuhle ságu nebo některý z dílů pustím ještě někdy v budoucnu, bude to jen proto, že jsem buď zkouřená a nebo...no vlastně spíš jen asi to. Na závěr bych ráda udělila tomuto filmu cenu za nejodpornější svatební šaty v historii kinematografie. Abych neházela jen hnůj, fakt jsem se u toho královsky bavila, takže když opominete fakt, že se to bere smrtelně vážně, je to jedna z nejlepších komedií o vampirismu, hned po Tupírech. ()

carly

vizuálne prekrásny film. aj použitie hudby na jednotku. film plynul takmer bez prerušenia a zatiaľ čo prvá romantickejšia časť bola miestami vyvážená strachom a smútkom, druhá depresívnejšia časť mala zase svoje svetlejšie momenty. Bill Condon naozaj odviedol skvelú prácu. svadba bola prekrásna, rovnako ako medové týždne. maskéry a CGI maníci sa naozaj vyzabávali na tehotnej Belle. herci boli do jedného skvelí. Billy Burke úžasný ako obvykle. aj Taylor ma príjemne prekvapil. Ashley s Kellanom skvelí ako vždy. Booboo je zlatíčko a mohlo ho tam byť pokojne viac. no a Rob s Kristen boli vo vrcholnej forme. snáď nikdy predtým nepôsobili tak veľmi ako pár. a vidieť Bellu a Edwarda, ako aj ich rodinu, rozdelených pre Bellino rozhodnutie. neboli takmer žiadne veľké dramatické scény a ten pokoj na povrchu pod ktorým to vrelo, dodal filmu úžasnú atmosféru. nemám tomu filmu takmer čo vytknúť a už sa teším, keď si pozriem znovu ()

sulimo

Je pravda, že se jedná o nejlepší část z celé ságy, to ale neznamená, že je to film dobrý, u mě se nevyšplhal ani na průměr, byť překvapivě zůstal nedaleko pod ním. Film měl tentokrát spád, takže skoro nenudil, hudba byla jako vždy až moc dobrá a kvalitní v porovnání s celkovou kvalitou filmu. To tak k pozitivní stránce. Ta negativní je vlastně stejná, jako u předchozích dílů, částí...whatever. Pokud se tvůrci rozhodli držet neuvěřitelně mizerně napsané předlohy, nemůže pak divák čekat něco kvalitního na filmovém plátně, takže klasika: dialogy jsou tak trapný, že jsem se opět styděla, že na to vůbec koukám, když pak máte mizerně napsaný scénář, nepomohou ani dobří herci (respektive jedna jediná dobrá herečka), kteří by to měli šanci zachránit - tomu, co jim lezo z úst nevěřili sami, a já je naprosto chápu, kdyby totiž jo, tak bych jim naordinovala svěrací kazajku. Čert vem ty kecy o blbinách kolem vkodlaků, upírů a jiné havěti, ale mám namysli ty věci čistě lidské, jako nepřetržité vyznávání lásky, pocit ublíženosti, sebelítost. Pro mě, jako ženu to bylo čiré utrpení, jelikož jsem si opět připadala, že jsem víc chlap, než Pattinson, s tou červenou rtěnkou na držtičce kdy bude, což je prostě špatně. Lautner byl jako vždy s těmi svými převypracovanými vycpávkami antikoncepční (myslim, že má větší poprsí než já) ale to by se dalo překousnout, kdyby uměl hrát. Jeho role a jeho herecké (ne)schopnosti jsou největší tragédií oné ságy, na to se nedá dívat a ani to poslouchat. Na některý filmy by se prostě mělo chodit po podstoupení lobotomie, nebo s vkusem třináctky ( v případě mých nevyzrálých vysokoškolských spolužaček, za což se stydim stydim stydim). Já jsem asi na tohle už moc stará. ()

Andre3000

Upíří tématika je pro mě posvátná. Celou ságu sem přečetl a docela se mi líbila a mám rád i filmy, i když neříkám, že v nich nejsou trapné scény a nevypadá to spíše jako pořádný doják. Každopádně se mi líbily všechny zfilmované díly až do tohoto. Těžko říct, zda je to těžkou dobou, ve které se nacházím, nebo ne příliš dobrou kvalitou podívané, či zda mě nenadchnul samotný film. Ale většina filmu i když byla dá se říci podle předlohy mě neupoutala dostatečně. Navíc Kristen už nezářila tak jako dříve a vidět ji jako vyhublou trosku mi na myšlenkách na ni zrovna nepřidalo. Poprvé sem tedy nedostal co sem si od filmu z této ságy sliboval. ()

Pajky3

Hodně zdlouhavej díl upíří ságy. Nic moc se tam neděje a strašlivě se to natahuje už od začátku. Docela dobrá/drsná je představa svatby. Letos to frčí, takže jsme se dojeli taky podívat do Ria. A potom se ve druhej půlce konečně začne něco víc dít. A na konci se člověk dočká i trochy akce, ale opravdu jen trochy. V první půlce se Bella jen divně tvářila ve druhej už i hrozně vypadala. Spoiler - Jak si všimla Nikča, tak je zvláštní, že potom co se jí snažil zachránit přeměněním, tak se jí pokoušel rozpumpovat srdce. No jo no Upíři :) ()

campix

Zatím jsme viděl všechny díly série a stále nechápu ten hype náctiletých po Twilightu. Přijde mi dějově jako strašlivá slátanina, která z vcelku slušných mladých herců dělá bezvýrazná torza. A svojí hloupostí mě dostává (viz neustálé omýlání světelkujících upírů). Na Rozbřesku je vidět, že se poučili a jsou zde tedy lehké náznaky emocí a slušných scén jenže na druhou stranu mi nezbývá než bušit hlavou do zdi při scénách (líbánek, blány nebo z mrtvých vstání). Jestli jsou na tom knihy stejně jako filmy, tak to tam podle mě Meyerová naházela jako baťa cvičky během jednoho deštivého podzimního dopoledne. ()

Wormboy odpad!

Bella je trhana na kusy svojou neistotou, ci si vybrala spravne. Volba bozskeho Edwarda a svadba s nim sa zda byt spravnym rozhodnutim, ktore ju premosti k jej vytuzenemu cielu, no ale co s Jacobom, ktoreho tiez uprimne miluje? A potom pride svadobna dovolenka v carokrasnom prostredi, kde sa nesmelej ludskovampirskej zamilovanej dvojici podari nieco dovtedy nevidane....splodia dieta....no a potom je Bella tehotna......ooo moj boze!!! Koniec. Toto bolo prave hlboke, do poslednej dolezitej podrobnosti rozpitvane prerozpravanie 110 minutoveho filmu. A sorry, este som zabudol, ze Jacob si zalozi vlastnu svorku vlkodlakov....LOOOOOOL....Prvy diel toho posledneho z Twilight sagy je rovnako katastrofalny ako jeho knizna predloha...Kde niet co adaptovat, niet co ani natocit. No, ale nastastie mame na svete dostatok ludi, ktori po podobnych veciach bazia a dokazu TAKYTO film oznacit za najoblubenejsi...vid momentalne 279.najoblubenejsi film na CSFD. 0,5/5* pretoze cisty odpad si nechavam na zaver, ktory ho dostane, nech tam pobehuje John Rambo, s Marilyn Mansonom a Jackom Bauerom naraz. ()

Finále Rychle a zběsile jako dva filmy?

Finále Rychle a zběsile jako dva filmy?

07.02.2020

Herec a producent Vin Diesel oznámil, že desátý film jeho rodinné akční ságy Rychle a zběsile bude nejspíš rozdělený na dvě části. Snímek se tak vydá cestou například posledního Harryho Pottera nebo… (viac)

Divergence se přesouvá do televize

Divergence se přesouvá do televize

21.07.2016

Půlení závěrů velkých sérií není zrovna populární trend. U Harryho Pottera nebo Stmívání se to ještě podařilo, Hunger Games ale docela klopýtaly a sérii Divergence tyhle čachry rovnou zlomily vaz.… (viac)

Kolik loni vydělávali hollywoodští pracháči?

Kolik loni vydělávali hollywoodští pracháči?

04.02.2011

Magazín Vanity Fair sestavil žebříček 40 nejlépe vydělávajících amerických filmových tvůrců a herců za rok 2010. Nikoho asi nepřekvapí, že absolutním šéfem je James Cameron, který si na účet připsal… (viac)

Emo upíři definitivně rozpůleni

Emo upíři definitivně rozpůleni

14.06.2010

Už se o tom spekulovalo předtím, ale pak oficiální zprávy studia Summit Entertainment tohle téma obcházely. Chvilku to vypadalo, že budeme ušetřeni, ale dohady se nakonec potvrdily: Rozbřesk bude… (viac)