Jednotka samovrahov

• Česko Sebevražedný oddíl (viac)
USA, 2016, 123 min (Director's Cut: 134 min, Alternatívna 111 min)

Je super pocit, byť zlým... Zhromaždite tím tých najnebezpečnejších väznených super zločincov na svete, dajte im do rúk najsilnejšie zbrane z vládnych zdrojov a pošlite ich na misiu, ktorej cieľom je poraziť záhadnú a nepremožiteľnú bytosť. Dôstojníčka americkej tajnej služby Amanda Waller je presvedčená, že to zvládne iba tajne zvolaná skupina nesúrodých, nenapraviteľných jednotlivcov, ktorí nemajú čo stratiť. Ako to však dopadne, keď si členovia jednotky uvedomia, že neboli vybraní, aby uspeli, ale za trest poslaní do vopred prehratého boja? Budú spoločne bojovať až do posledných síl, alebo sa rozhodnú byť každý za seba? (Continental film)

alphatown

Viděno v IMAXU. Příjemný oddychový film, takový kříženec Batmana se strážci galaxie plný akce, humoru a drsných řečí ve kterém samozřejmě ti největší drsňáci ukáží své velké srdce. Nevybočuje z řady podobných superhrdinských filmů, nepřináší nic přelomového, ale zase neurazí ani neunudí. Byl to takový pokus udělat superhrdiny z nejhorších vrahů, ale moc se ten záměr nepovedl. Ti vrazi nakonec působili příliš roztomilým dojmem. ()

snyder89 odpad!

Tak som sa vybral s priateľkou, ktorá podotýkam sci-fi nenávidí, ale presvedčil som ju. Sadli sme si v kine, ona mala pri sebe dievča s zo svetlozelenými vlasmi ako Joker v podaní Jareda Leta. Ja som mal pri sebe chlapca , ktorý bol..povedzme dosť veľký. A začal film. A ja som sa začal seba pýtať, že o čom to vlastne je? Videl som partu akože drsných anti-hrdinov. Drsných ako 120-tka šmirgeľ na stierku. Snažili sa byť vtipný to áno( (pri priateľke prísediaci Joker to dával dosť najavo, zatiaľ čo chlapec vedľa mňa chrumkal popkorn) ale stačí humor na prekrytie absencie deju? Stačilo kúzelnícke súrodenecké duo v podobe Fred a George Weasleyovci? Prisahám že som dostal mikro spánok z tohto..ehm...filmu. Topka bola to zničenie "top secret facility". tak "top secret", ako hacienda bratov Reyesovcov zo Skrytej vášne. Tu nie že nepomohol ani Benito Afflecíño, ale ani starého Robbieho dcéra Margott. Jednoducho zlé, zlé, zlé do morku kosti...feng-šu-vej very mač ()

TadeaSkilla odpad!

Zklamání a nuda roku. Tolik nesmyslů ve scénáři, zbytečných odboček a postav jsem už dlouho neviděl. A ten konec? Trapný... není to kvalitativně odpad, ale za to zklamání ho tam dávám... ()

o.o.s

Tenhle film, ač bez solidní zápletky a s opravdu tápajícím dějem, je celou dobu akčí, humorný a s Harley Quinn naprosto bombový odvaz. Joker je skvělý, bez něj by to nemělo s Harley takovej šmrnc a Leto ho zahrál krutopřísně. Smith nikdy nikde nezklame.. takže s Margot skvěle ovládají scénu. Což je ale na jednu stranu dost smutné, protože ostatní postavy jsou tam jaksi navíc. Krokouš a pan Plamený se samurajkou ještě budiž, ale vykrádač banek a nějakej šplhoun tam prostě nemají "co" dělat. Co se týká příběhu tak si prostě nemůžu pomoct, ale celá ta věc s doktorkou která se promění v zlou čarodějnici nefunguje. Navíc celý závěr je takový Nijaký.Na začátku filmu se budete půl hodiny dívat na představovačku zloduchů, podle mě je ale suprová a ani vám nepřijde že ten čas utekl. Margot Robbie to zahrala tak božsky a díky ní ( a Jokerovi ) má celý film šťávu a koule, že si ani nevšimnete příběhu, který nefunguje na 100 . 90% ()

0LiV3R

Do kina som šiel s velkým očakávaním no celkový dojem ma trochu sklamal.Prevedenie,efekty herecké obsadenie hodnotím ako plusy no všetko to pokazil nevýrazný dej ktorý sa poriadne ani nerozvinul.Snaženie prekonať marvelovky bolo no podľa mňa sa nepodarilo.Najviac sa mi páčili scény s JOKEROM (Jared Leto sa do tejto role poriadne vložil) no tiež bolo tých scén pomerne málo.Vtipných scén bolo minimum v humorných scénach vynikala Margot Robbie.Tvorcovia dali každej postave trochu času predstaviť sa aby sme ich my diváci mohli spoznať,no ako celkom mi táto banda neladila a niektoré scény boli zbytočné a nudné.Sountrack bol celkom fajn.U mňa 5/10 ()

Konvas

Jared byl jako Joker výborný, jen neměl tolik prostoru kolik by si zasloužil... Will,bumerang,krokouš,ohnivák a vojáček byli fajn, ale Margot...Ta byla naprosto báječná,skvělá, úžasná a hlavně bezkonkurenčně SEXY!!! Ale koho jsem nepochopil byla Cara Brežněv Delevigne... Ale jinak celkově solidní 3hvězdy Joooooo a mé velké uznání má SOUNDTRACK který nemá chybu!!!! ()

Wiceman

Podle místních komentářů a zasejc podle shnilýho rajčete, jsem po BvS čekal další průser. I tak mi to ale nedalo a šel jsem na to do kina. A světe div se, nejsem zklamanej :) Je tedy pravda, že by to mohlo být trochu kratší, poněvadž kdyby si to udrželo tak rychlý tempo jako na začátku, tak by to bylo o moc lepší. No ale to je jen jedna jediná vada na kráse pro mě. Postavy se fakt povedli a tím myslím úplně všechny (jo i Jokera, kterej tu sice moc prostoru nemá, ale i tak musím říct, že poprvý mi nahání hrůzu). Soundtrack je spíš takovej okej, nenadchne ale ani neurazí. Celkově dobrá popcornovka, člověk se u toho nenudí, občas se i zasměje. Být to trochu kratší a svižnější až do konce tak bych dal 5*. Takhle lepší 4. TOP hláška: To je ta tvoje holka? Jo... No tak běž za ní, pleskni jí přes prdel a řekni jí, ať nechá těch kravin :D :D ()

sun.eagle

Tak boužel jeden z těch filmů kde skvělý trailer ukáže to nejlepší a film samotný zdaleka tak bombastický není. Čekal jsem smršt hlášek a pořádný akční nářez, ale těch pár hlášek které obstarává největší klad a zároven 80% zábavnosti filmu naprosto úchvatná Margot Robbie alias Harley Quinn jste slyšeli v traileru a film se bere jinak možná zbytečně moc vážně. Akční scény jsou sice povětšinou fajn a celkem i přehledné což vzhledem k množství postav a rychlému střihu zas taková samozřejmost nebývá, na druhou stranu nic z čeho by se vám pohla čelist alespon o milimetr dolů. Pokud je postava Harley Quinn to nejzábavnější tak na druhém místě je její nejbližší a sice Joker jehož scény ale někdy působí jako nutná vata a kolikrát prostě vyšumí do ztracena bez nějaké hlubší pointy, určitě by si zasloužil víc prostoru. Dobrý je i neomylný střelec Will Smith ale zbytek ansámblu je takový nemasný neslaný, ale to se asi nejde divit protože se musím opakovat Harley Quinn je fakt dobrá. Hodně dobrý je taky soundtrack, hned si musím jít nějaké ty polozapomenuté fláky pohledat a pustit. ()

Julip.ek

Film mě hodně bavil. Skvělé triky, fantastický výběr herců. Především Will Smith opět dokázal, že dokáže zahrát opravdu cokoliv a je to pan Herec. Margot se dokonale vžila do role magora, díky ní jsem se nejednou zasmála. Každopádně bych si příště akorát zvolila 3D, pro tento film je to jako dělané. ()

Btmn.99

OBSADENIE: 6/10 HUDBA: 7/10 EFEKTY: 9/10 AKCIA/HUMOR: 8/10 DOJEM: 6/10 II Nebolo to zlé, ale čakal som od toho trochu viac. A na môj vkus by chcelo to viac priestoru pre Batmana. Ale nenudil som sa. ()

malahradna

nebyť skvelej Margot Robbie a hudobného doprovodu, tak v kine asi umriem od nudy...čo by človek asi pri tých traileroch nečakal. Malo to byť hravé, farebné, vtipné a mal som si to užiť. Farby tam boli, vtip sa sem tam nejaký našiel, ale žalostne málo, sem-tam sadla nejaká hláška, ale inak tupé, nudné a bez obsahu a Joker vo filme ani nemusel byť ()

TheLuciJ

Nechápu výrazně nadprůměrné hodnocení. Naprostá blbost. Film vás vyvede z omylu pokud žijete v představě, že k akčnímu trháku není potřeba smysluplný scénář. První polovina ucházející, ale od uplakané seance v baru se začnete modlit, ať vaše utrpení skončí dřív, než si stačíte podřezat žíly. ()

SeeSaw

Uzemněno jak nadměrným očekáváním tak absolutní neschopností kohokoliv udržet svět DC pohromadě. Jako týmová jednorázovka by fungoval snad i dobře, kdyby se k hercům dostavil alespoň nějak stravitelný scénář. Oni se doopravdy snažili a to včetne Jareda, Willa a především Margotky, jenže na takovémto poli beznaděje už nešlo nic vymýšlet. Ani nevím za co ty slabé 3*, snad za tu Harley a schizofrenní atmošku, která to vše podtrhává. ()

martinius27

Hned na zaciatok mi neda porovnat s batman vs. superman, ovela lepsie, priamociarejsie, v celku parada bez zbytocnych vsuviek. Prislo mi ale divne ze ti najhorsi su lusknutim prsta zrazu dobri, ale co sa tyka filmu tak celkom dobry akcnak. Co ma vsak neustale udiovuje je potreba vysetlovat ktora postava je co zac, neviem ci len ja mam ten pocit ale to iste v batman vs superman, vysvetlovanie postav kto je batman, kto je ten a ten, teraz to iste, miesto zamerania sa na dej vam dobru tretinu filmu vysvetluju co je dana postava zac co si prezila, a bla bla bla, je to odtahobanie od deju. tieto filmy su v prvom rade pre fanusikov komixov tym netreba vysvetlovat kto je kto pretoze to vedia, ja osobne som o danych postavach vela nevedel, teda deadshot a tych znamejsich poznam ale prislo mi otravne vysvetlovanie o kazdom odkial je co je zac. a v podstate do teraz nechapem co bola zas carodejnica s jej brtatom odkial boli a o com im vlastne slo. to co sa tyka deju daneho filmu vam nevysvetlia ale vysvetluju vam to co vas vlastne pri danom filme ani nezaujima. hrstka tych najhorsich sa tak ma aj chovat. ved predsa nemaju byt dobrymi lebo mali tazke osudy a si spomenu ake to bolo a chcu nieco zmenit teda, maju byt dobry pre to lebo musia, nebudes posluchat cvak odtrhne ti hlavu. mam v hlave bombu musim zastavit carodejnicu super, tak znicim vsetko naokolo, budem rozmyslat ako sa z toho dostat a pokracovat v robeni zla a nie ze mavnutim carovneho prutiku sa zrazu zo mna jedneho z najhorsich stane dobra dusa. poslusny psicek. to mi prislo kus divne, cakal som nieco tvrdie proste bandu zloduchiov co su donuteni zachranit svte odmakat si robotu lebo musia, nie lebo zrazu kazdy z nich v sebe najde nieco dobre, na to mame batmana supermana a tych dobrych. film dobry ale tioeto filmy zo sveta DC mi stale pridu nejak silene, 5 hviezdiciek zatial nemozem dat, neviem cim to je ale proste marvelovky su inak robene vtihnu vas zabavia vas, a ri DC nemam ten pocit. chyba tomu nejake to korenie. ()

DarkDRAGONS

Bol to dobrý film, páčil sa mi. Hlavný dej, ktorým film ubiehal, bol ale suchý. Veľmi lacno vytvorili hlavného nepriateľa, až tak lacno, že to bolo trápne. No nič čo by sa nedalo prežiť, toto bolo aj tak jediné čo mi vadilo. Postavy a ich príbehy, akcia, perfektné herecké výkony, pekné efekty a dobrý soundtrack vygradovali film natoľko, že ten dejový prehrešok sa dal prepáčiť. Film by som ohodnotil skor tak na 3.5 hviezdičky z 5 ale nedá sa, tak tomu dám 4, pretože ma to aspoň dobre zabavilo. ()

ferdomravec

Je to vlastne 4,5 ale davam 5*. Taketo fimlmy mam rad a pri komixoch riesit realisticno a logiku nema zmysel. Na plych 5 tomu chybal humor. A uprimne Margot Robbie mi uz v druhej polovici liezla na nervy. ()

Wolfis

Myšlienka pekná, no popravde som čakal od toho trošku predsa len viac. Veru soundtrack ten som si vychutnal, tam niet o čom, pekné spestrenie s hudobnými žánrami, ktoré pre tento film úplne sadli (spoiler: skladba Sucker for Pain zaznie až v záverečných titulkoch). Najviac očarila jednoznačne milo pomätená Harley Quinn, teda krásna Margot Robbie, ktorá má určite čím diváka zaujať ako tiež aj nejakým tým humorom. Toho bolo naozaj málo a určite by ho o niečo viac nezaškodilo, no našli sa aj nejaké tie humornejšie scénky. Joker vo filme teda veľký priestor nedostal, čo je celkom škoda, lebo som sa naňho dosť tešil a Jared Leto mal určite veľký potenciál dať zo seba čo najlepší výkon, aby túto legendárnu komiksovú postavu dokonalo stvárnil, u ktorej si prvé miesto stále drží nebohý Heath Ledger. No a ženskú dvojku uzatvára očarujúca Cara Delevingne, ktorá tentokrát okúsila tú temnú stranu karty a stvárnila hlavného záporáka, ktorým sa jej postava stala nedobrovoľne. Fajn akčná komiksovka z dieľne DC s úžasným soundtrackom, čím si spolu s Margot a Carou vybojovali u mňa štvrtú hviezdu. /samovražedných 75%/ ()

James Gunn upřesňuje restart DC

James Gunn upřesňuje restart DC

15.07.2023

Ještě před premiérou Flashe režisér a nový šéf DC Studios James Gunn uvedl, že veškerá komiksová tvorba studia počínaje jeho snímkem Superman: Legacy bude jedno velké propojené univerzum. Již delší… (viac)

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Viola Davis zpátky v roli Amandy Waller?

Viola Davis zpátky v roli Amandy Waller?

04.05.2022

Zatímco nové vedení studia Warner Bros. vymýšlí, co vlastně sakra dělat s jejich hraným DC portfoliem, respektive jak kupu nesourodých projektů usměrnit tak, aby z toho postupem času vzešlo druhé MCU… (viac)

Willem Dafoe jako Joker?

Willem Dafoe jako Joker?