Jednotka samovrahov

• Česko Sebevražedný oddíl (viac)
USA, 2016, 123 min (Director's Cut: 134 min, Alternatívna 111 min)

Je super pocit, byť zlým... Zhromaždite tím tých najnebezpečnejších väznených super zločincov na svete, dajte im do rúk najsilnejšie zbrane z vládnych zdrojov a pošlite ich na misiu, ktorej cieľom je poraziť záhadnú a nepremožiteľnú bytosť. Dôstojníčka americkej tajnej služby Amanda Waller je presvedčená, že to zvládne iba tajne zvolaná skupina nesúrodých, nenapraviteľných jednotlivcov, ktorí nemajú čo stratiť. Ako to však dopadne, keď si členovia jednotky uvedomia, že neboli vybraní, aby uspeli, ale za trest poslaní do vopred prehratého boja? Budú spoločne bojovať až do posledných síl, alebo sa rozhodnú byť každý za seba? (Continental film)

Tom_17

Tak musím říct, že ač jsem se na film přes rok těšil, tak nadšenej jsem z kina neodcházel. Film rokuto rozhodně není, ale je to celkem dobrá oddechovka, která člověka zabaví. Harley Quinn táhne celej film a zdatně, k mému překvapení, jí sekunduje Deadshot a Cpt. Bumerang. Jaie Courtneye mm rád ale Willa Smithe jsem se od After Earth bál. Ale mýlil jsem se a Will jede zase skvěle. Co se týče děje - je to dosti předvídatelný film. Ale i tak má Suicide Squad neskutečný "kvalt". Na nic se tam nečeká a pořád se něco děje - za to 5hvězd *****. Pak jsou tu ale určité stupidity, které mi prostě nedávají spát. Většinou se to všechno točí kolem Jokera, který se mi absolutně nelíbil. Nebavil mě a připadal mi spíš k politování než abych se ho bál. Samozřejmě ho srovnávám s Jokerem, kterého hrál Heath Ledger ... ale nenajdu ani jeden aspekt, ve kterém by ho Jared Leto překonal. Za pár hloupostí ve filmu a Jokera - 1hvězda *. Sečteno podtrženo a zprůměrováno mi z toho vychází 3 hvězdy, ale nebudu zlej a za Harley, Deadshota a Bumeranga jednu hvězdu přidávám. **** ()

Naby

Viděl jsem v kině speciální 4DX s titulkama: Celkově flm sám o sobě dobrý, něco jako zlý Avengers. Akce a rychlý střihy tam byly pořád, takže se člověk nenudil (společne s titulkama, 3D, a hybající se sedačkou můžete lehce ztratit přehled kdo komu co.... :-D). Jinak krom krve je tam i spousta vtipných záležitostí, které pobaví. K samotnému 4DX: Co bylo super: Pohyblivé sedačky + vybrace - asi to nejdůležitější, například padající vrtulník vrtěl sedačkou, takže se člověk musel i držet :-). 3D - Dlouho jsem na 3D nebyl, ale film měl super udělané 3D, stálo to za to, i když čas od času byl i trochu chudej zběr vypadající spíš 2D. Hlava se mi potom nemotala a špatně mi nebylo. Světelné záblesky - Určitě super, hodně navozovalo lepší atmosféru (u horroru se možná v dobré scéně potentáčkujete strachy ;-) ). Dobrý: Vítr - Proběhnul, ale moc jsem si ho nevšimnul. Bubliny - Proběhnuly, ale neoslnilo. Mlha - Proběhlo, ale jen krátce (dobré ale bylo, že se to rychle rozplynulo a nenarušovalo další pokračování filmu). Vůně - Ne moc reálný, prostě to tam občas stříkne nějakou vůni, ale nějaký spojení s filmem jsem teda nenašel. Všechny vůně které jsem rozeznal byly spíš sladké a dokážu si představit že dáma nebo metrosexuál před váma to v pohodě přerazí svou vůní. Rozhodně žádný smrad ze spálené kůže, nebo vybuchlého granátu..... a že spálených tam bylo.... Krátké poryvy ostrého větru - V tomhle filmu používané při scéně zaměřené na střelbu z pistole (trochu častěji), nicméně mi připadalo, že to z pistolky dělalo spíš vzduchovku a ještě k tomu mi přišlo, že ten efekt přišel vždy pozdě. Voda - Asi 2x to tam bylo, když někdo padnul do vody. Nicméně občas tam někdo do vody spadnul i bez stříkání. Efekt byl ve filmu asi 2x, většinou to donuti mrknout, takže můžete ztratit přehled co se děje. Na vypnutí / nepříjemné: Bouchani do zad - Občas vás sedačka nakopnula do zad (když mlatili hlavni hrdiny a byl na to záběr - asi 4x za film). To bylo teda dost neprijemny a celkem to i bolelo. Velikost sedačky - mám necelých 190 cm a jak má člověk nohy na držátku pro nohy, tak mě nohy docela tuhnuly, protože jsem je měl hodně ohnuté (sedačka byla zkrátka trochu malá). Tip: Vyberte si alepoň 5-6 řadu, sedačky 5-8 (je jednu kterou z těhle). ()

ChmelovaZ

Jsem zamilovaná. Miluju, miluju, miluju Jokera! Škoda jen, že ho tam neukázali častěji. Pevně doufám, že dostane film, kde bude hlavní padouch on. :3 Jaredovi to prostě sedlo a jsem moc ráda, že mě nezklamal. Podal Jokera sice po svém, ale na škodu to rozhodně nebylo. So creepy, so hot. Když mluvíme o hlavním padouchovi, tak bych Caru Delevingne prostě vyměnila. Vůbec se mi tam její postava nehodila a její "bratr" tam byl tak nějak navíc. Navíc to její nakrucování mi přišlo fakt vtipné. Chtělo by to někoho promakanějšího. Co se týče Suicide Squad, tak jsem naprosto spokojená...jednoduše jim to z mého pohledu spolu fungovalo a celou dobu mě bavili. Zvlášť musím vyzdvihnout Harley. Margot zahrála vyšinutou přítelkyni Jokera brilantně, klobouk dolů. Deadshot a El Diablo se mi taktéž zamlouvali. :) 4*, tu jednu nedávám za čarodějnici. ()

WilliamMW

Film ve kterém jsou padouši hodní, plní soucitu a lásky, zatímco dobrá strana je prohnilá, sebestředná, nelítostná a bezohledná. No, představoval jsem si to trošku jinak. Mix strážců galaxie a Deadpoola. Jít vlastní cestou se DC neosvědčilo, tak to zkoušejí okoukáváním od konkurence. Rozhodně lepší než BvS, ale pořád je co zlepšovat. 67%. ()

Fhilipo

Keby som bol človek z brandže a mal by som sa bez ohľadu na peniaze podpísať iba pod jeden z titulov Suicade Squad alebo animák Assault on Arkham (predloha), tak si vyberiem to druhé. Najlepšia vec na tomto projekte bol trailer s hudbou od Queenu bohužiaľ (čo je zásluha predovšetkým Queenu). ()

psycho.ta

Ohledně hodnocení bych zavelila poněkud zdrženlivost. Čekala jsem zřejmě něco jiného, než se mi dostalo. Nicméně otázkou je, co jsem očekávala? Avengers "jinak". Tak bohužel. Film má svižnost a tempo hned od začátku. Vtipné hlášky provází celý děj. Přesto si na první akci musí člověk počkat až za polovinu filmu. Ta první je věnována pouze seznámení se s novými "hrdiny". A jelikož těch je 8, dojde Vám kam tím směřuji. Filmu doslova chybí akce, ten strhávací faktor. Bitky skoro až nudné a ta závěrečná naprosto k ničemu a tak rychlá, že si z ní nic neodnesete. Herecké obsazení nevyužité. MG je skvělá. Roli JH jsem absolutně nepochopila a neměl tam co dělat. Největší škoda absolutně nevyužitého potenciálu role Jokera a JL. WS tradiční. No..prostě za mě totální škoda a zklamání. Přesto koukatelné, ale velice lehce zapomenutelné...3*** ()

Martinko991

Ako som šiel do kina už som vedel podľa ohlasov, že to až taká bomba predsa len nebude ako všetci čakali. Možno ak by som sa nedopočul o kritike na tento film a idem nato z obrovským očakávaním hodnotenie v mojich očiach tiež rapídne klesne. Avšak film ma bavil v podstate od začiatku až po koniec aj keď v záverečnej bitke som už skutočne čakal, že sa objaví hocičo, hocikto (napríklad supermuž). Film ťahá najviac Margot Robbie nebyť jej 3 hviezdičky jak lusk, Jared Leto sa síce snažil avšak niekedy mi to prišlo až moc, ale mne sa páčil avšak Robbie ho bezpochyby tromfla. V skratke netradičná jednotka "superhrdinov" sa mi páčila, najmä vďaka istej originalite ktorú v sebe mala, ale nebyť Margot Robbie z hviezdičky uberiem. ()

Lockdown

Nejsem zastánce výroků o tom jak je Marvel lepší než DC apod. Každý své filmy točí trochu jinak a to je na tom to pěkné. U tohoto filmu zvolilo studio na post režiséra Američana Davida Ayera. Ten měl filmu dodat pořádnou akci a napětí, které DC celou dobu tak trochu postrádalo. Akce by zde byla, to né že ne, ale člověk se pořád tak nějak nemůže zbavit pocitu, že za Ayerem někdo stál a pořádně mu nedovolil se ani rozjet. No rozjet, ono je docela složité narvat do dvouhodinového filmu to všechno. Pak když víte že to musíte nějak zkrátit, začnou některé scénky nedávat smysl a další na sebe zas vůbec nenavazují. Když se zaměřím na průběh filmu a postavy, začátek filmu moc pěkně a barevně seznamuje s postavami. Těch je zde ale bohužel tolik, že až na Deadshota (S Willem Smithem mám však problém. Né že by svou postavu zahrát špatně, ale já ji mám pořád tak nějak spjatou s hercem M.Rowem, který ji výborně zahrál v seriálu Arrow) a Harley Quinn víme o každém úplný kulový. Postavy Slipknota, nebo i takového Killer Croca ( který během filmu maximálně párkrát zabručí) mi zde přijdou víceméně zbytečné. I Katana ( která byla v již zmiňovaném seriálu Arrow výtečná) zde působí spíše jako v jednom kuse smutná a uplakaná komická vložka. Nakonec jsem se tak nejvíc bavil( samozřejmě až na Harley v podání úžasné Margot Robbie) u postavy Boomeranga ze kterého udělal Courtney parádního vesnického křupana + jeho růžový poník = výhra! Průběh filmu je jasně dán a člověk už dávno dopředu tuší jak vše dopadne. Přesto všechno mě to víc než bavilo. Všechno to doplňovala parádní hudba a v celkovém součtu ať bylo více věcí špatných, než dobrých jsem se nenudil a z kina odcházel pěkně s úsměvem. PS- Leta jako Jokera komentovat nebudu. Před obědem se nechci moc rozčilovat. 75% ()

luboss822

Bohužiaľ som mal na film vysoké nároky a očakávania. Ako fanúšik sveta Batmana som bol dosť sklamaný, keďže všetky postavy išli len na pol plynu a to vrátane Harley Quinn - všetká česť Margot Robbie, zahrala to výborne, ale stále to nebola pravá Harley Quinn. Navyše príbeh absolútne nulový. ()

AmunRa

Z filmu je cítit, že mělo jít o pochmurnou temnou podívanou bez kladných postav, možná i okořeněnou zajímavými motivacemi postav - jenže pak se někdo zalekl a bezcitní zabijáci a gangsteři najednou sekají dobrotu a pláčou po setkání s dcerkou nebo se obětují pro "své kamarády" a národní bezpečnost. Vnitřní logiku zachovávají nakonec jen Viola Davis (vládní zmocněnec), která je pořádný bad ass od začátku do konce, a Jay Hernandez (Diablo) se svým traumatem. Ostatní sice hláškují a mají pěkně zrežírované scénky, ale jako celek nedrží po hromadě motivace postav ani film jako celek. Velká škoda, chtělo by to nějaký directors cut s příběhem, který to měl být původně. Samotná idea sestavit komando metalidí jako protiváhu budoucímu nepřátelskému supermanovi nemá logiku, protože v komandu většina členů žádné zvláštní schopnosti ani vybavení neměla. Jak se dalo z traileru očekávat, nejlepší části byly ty s Jaredem Letem (Joker) a skvělou Margot Robbie (Harley Quinn), kterých však bylo pohříchu málo a většinou to byly flashbacky. Kdyby dali režisérovi volnou ruku, mohl to být skvělý film, ale snaha zavděčit se každému rozhodně filmu službu neudělala. A bez Margot Robbie by to bylo ještě o hvězdu méně. ()

lindanovak

Suicide Squad je film, na který jsem se velice těšila od jeho ohlášení. Party sociopatů, vyvrhelů a naprostých magorů pod vedením zdánlivě bezcitné a vypočítavé mrchy Amandy Wallerové se povedla o mnoho lépe, nežli ta ubohá verze ze směšné telenovely Arrow. Díky Bohu! Margot Robbie podala vynikající výkon jakožto Harley a do postavy se neskutečně vžila. Byla pro mne doslova radost sledovat její scény na plátně. Will Smith podal stejně dobrý výkon v roli Deadshota. Jai Courtney mi byl poprvé ve filmu sympatický, což je určitě velké plus celému filmu. Škoda jen, že Joker nemá více prostoru. Příběh není nikterak komplikovaný a dobře plyne. Já se u filmu bavila a film si užila. Rozhodně se chystám na druhou projekci. ()

leonskennedy

Dostal jsem přesně co jsem chtěl 2hodiny akce a humoru (hlášky sou super a že jich tam je).Příběh sice není úplně geniální ,ale zase to není úplnej průšvih.Bavil jsem se celej film a k tomu parádní zadek Margot Robbie! ()

Paulie2

Nebyt Margot Robbie, ani bych na ten film nesel. A taky jen diky tomu jsem nebyl uplne zklamany. Cely film byl o nicem, dejove naprosto k nicemu, zbytecne zmatene a bez hlavy a paty. 2* za Margot Robbie, +1* za "Bad is the new Good". ()

yawa

Hmm, tak nerozumiem celkom všetkým negatívnym recenziám na tento film. Nebol o nič horší ako väčšina komiksoviek, a ja som sa super bavila od začiatku do konca. Nemalo to hluché či nudné miesta. Problém vidím jedine v nasekanosti (bežný problém všetkých filmových adaptácií kníh/komiksov), kedže tam bolo množstvo postáv a málo času na rozvinutie nielen ich histórie, ale aj samotného deja. Veľa vecí zostalo nevysvetlených. Takže môžeme len dúfať, že viac sa dozvieme v ďalších pokračovaniach. ()

Martin.Proko

Po nemastném neslaném Batmanovi proti Supermanovi tohle je DC komix... ...barevné, ujeté, zábavné , nádherně doplněný hudební doprovod, ale najdeme tam i vážnou notu... ...Příběhově střídmější a bez velkých kopanců. Lore navazující na události po BvS... ()

James Gunn upřesňuje restart DC

James Gunn upřesňuje restart DC

15.07.2023

Ještě před premiérou Flashe režisér a nový šéf DC Studios James Gunn uvedl, že veškerá komiksová tvorba studia počínaje jeho snímkem Superman: Legacy bude jedno velké propojené univerzum. Již delší… (viac)

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Viola Davis zpátky v roli Amandy Waller?

Viola Davis zpátky v roli Amandy Waller?

04.05.2022

Zatímco nové vedení studia Warner Bros. vymýšlí, co vlastně sakra dělat s jejich hraným DC portfoliem, respektive jak kupu nesourodých projektů usměrnit tak, aby z toho postupem času vzešlo druhé MCU… (viac)

Willem Dafoe jako Joker?

Willem Dafoe jako Joker?