Jednotka samovrahov

• Česko Sebevražedný oddíl (viac)
USA, 2016, 123 min (Director's Cut: 134 min, Alternatívna 111 min)

Je super pocit, byť zlým... Zhromaždite tím tých najnebezpečnejších väznených super zločincov na svete, dajte im do rúk najsilnejšie zbrane z vládnych zdrojov a pošlite ich na misiu, ktorej cieľom je poraziť záhadnú a nepremožiteľnú bytosť. Dôstojníčka americkej tajnej služby Amanda Waller je presvedčená, že to zvládne iba tajne zvolaná skupina nesúrodých, nenapraviteľných jednotlivcov, ktorí nemajú čo stratiť. Ako to však dopadne, keď si členovia jednotky uvedomia, že neboli vybraní, aby uspeli, ale za trest poslaní do vopred prehratého boja? Budú spoločne bojovať až do posledných síl, alebo sa rozhodnú byť každý za seba? (Continental film)

Gerity

Dobrá podívaná, ale buď to mělo být delší a dát tam víc Jokera nebo tam měli dát Jokerovi akorát nějaké cameo něco jak měl Batman, přišlo mi že tam ten Joker byl do počtu a filmu moc neda,l a pak by měli ty hlaví postavy víc prostoru, protože Will a Margott byli opravdu čupr ty se povedli ()

pepinouno

Vzhledem k tomu, že jsem neznal předlohu, hodnotím tento snímek komplexně jako film. Film má samozřejmě světlá místa, ovšem mě spíše nenadchnul.. Nebylo by od věci ujasnit si hlavní příběhovou linku... Na "place" se rozjíždí přespříliš mini příběhů - např. postava Jokera je úplně zbytečná. Možná i postava bratra Enchantress. Příliš mnoho postav, ale zároveň nedopsané charaktery (Deadshot, ten s ohněm..) Jediná dořešená postava je H. Quinnová, která je ale extrémně přehnaná. Další samostatnou kapitolou je konec - možná příliš ironický. Zkrátka ztráta času. Bohužel ()

Popo

Nato, že "superhrdinské" a komixové filmy nesledujem - na tento som šiel len kvôli neskutočne krásnej HARLEY QUINN (Margot Robbie) a psychopatickému Jokerovy (Jared Leto). Spolu s Deadpoolom je tento film to najlepšie čo som kedy z komixového univerza videl. Bez postavy Harley Quinn, Jokera a Deadshoota by to bol len ďalší tuctový film akých je tu už moc. Ďalšie plusy: soundtrack, efekty a kamera. ()

HMTD

Nechápu to mírné hodnocení, je to podle mne podobně dobré jako Deadpool i když trochu jinak. Spousta super nápadů, spousta skvělých vtipů, úvod který je dlouhý tak jak bylo potřeba, ale vůbec nenudil. Perfektní představení všech hlavních postav. Skvělí Will a skvělá Margot. ()

FilmFan

Pro mě to je teda promarněná šance na super film. Fakt jsem se těšil a doufal, že díky SS v mých očích stoupne hodnota filmové produkce DC. Bohužel se tak nestalo. Film není ani brutální a krutej jak jsem si ho já přál a na druhou stranu ani tak super vtipnej jako Guardians of the Galaxy. Padouši nejsou padouchy (hlavně Will Smith teda, alespoň mohl dát pěstí tomu bachařovi), ta jejich šéfová byla pěkně trapná a nějak mi vůbec nesedělo to jak se z nenávisti plných zloduchů stane za večer ve městě banda super kámošů (dokonce padne slovo rodina!!). Co mě ale nejvíc nasralo byl soundtrack. Někdo asi na zasedání řekl: Hele chlapi vezmeme pár super fláků co už hrálo v desítkách jiných filmů ( třeba v Guardians of the Galaxy hm..) a budeme je pouštět po dvou minutách za sebou tak jak je nalosujeme. Jako fakt takový mrhání, takovejma peckama. Ani jedna písnička mi tam neseděla. Jako sorry, ale pustit tam na půl minuty Sympathy for the Devil při záběru, kdy přijíždí auto k hotelu a vyleze z něj nějaká ženská. Jestli to mělo značit, že jejich šéfová je fakt ďábel? Ale abych jen nedissoval. Líbil se mi vizuál, scény s Jokerem a oblíbené postavy Boomerang a samozřejmě Harley;) ()

Mrsina

Vtipné, šílené, ulítlé, dobrý výběr hudby, charaktery jednotlivých postav byly představeny v tom nejlepším světle. Vůbec jsem se nenudil, ale nejvíce se mi líbili mezi scény. A opět samotná dvojice Will Smith (Deadshot) a Margot Robbie (Harley Qiunn) dokázali, že jsou úžasná herecká dvojice. Rozhodně jsem nebyl zklamán. ()

reccal

Začátek natahovaný jak žvýkačka v pětatřiceti stupních. Z bandy antisociálních magorů se během chvilky stane skupina vzpomínajících, brečících, záda si kryjících elitních "vojáků", což těžce ubírá na výsledném dojmu. Jo, je to sranda... na premiéře to mělo grády. Jestli bych se na to koukla ale znovu v televizi.... ()

HonziKaja

DC se snaží zMarvelovat celý filmový vesmír a přitom zůstat tak moc temné. Trailery na Justice League to jen potvrzují ale co funguje na papíře se jim prostě nedaří na velkém plátně. SS se povedlo dodržet slib z plakátů, do obličeje vám chrstne spoustu charakterů a barvy ale pak s tím už nic neudělá. To co zbývá je nesourodá a zmatená koláž s cool vizuálem, hodně vtipu a pořádným soundtrackem. Vypněte mozek, myslete na to že Cara je modelka a ty 2 hodiny docela utečou. ()

Sathine

Na základě recenzí jsem nešla na film vůbec s žádným očekáváním a říkala jsem si, že to možná budou vyhozené peníze. Nevím, jestli to bylo proto, ale každopádně jsem byla velmi příjemně překvapena. V jedné recenzi bylo řečeno, že se jedná o film sestavený z krátkých úseků, které vlastně ve skutečnosti nedávaly smysl. Nějak jsem nepřišla na to, na jaký film se tedy dotyčný díval, protože tohle vůbec nebyla pravda... Ano, byla tam klišé, bylo to typické americké, ale mělo to náboj, rychlý spád a bavilo to. ()

Sibork

Na film jsem neplánoval jít, takže jsem si nezjištoval bližší info, což je možná dobře, protože bych byl asi ještě více zklamaný. Samotná zápletka filmu je podivná, stejně jako hlavní čarodějka, která je příšerná, afektovaná a připomínala mi tu jednu goaldskou bohyni ve Hvězdné brána - celkově i herečka nebyla vybrána nějak slavně. Co se týče hlavních postav, tak Smith se tam chová hrozně staticky a prakticky identicky jako v jiných filmech, kde hraje hodného "záporáka", ničím neoslní, podobně jako flag, který je stejně statický. Kapitán Bumerang vypadá je tam zbytečný, stále u sebe nosí plyšáka jednorožce a lítá tam s bumerangem, což by nevadilo, kdyby s ním něco uměl. Výjimku tvoří El Diablo a Harley, kteří tak trochu tahají film z hnoje, i když El Diablo je tam trochu jako Pyro z X-menů a ta závěrečná proměna v ohniváka, je trochu vtipná. Harley je ve filmu super, dá se na ní koukat, ale trochu mne mrzí, že tam častěji netřískala nepřátelé tou dřevěnou palící,ale trapnou baseballkou. Joker v podání Leta je trochu mimo můj žánr. Z počátku jsem měl pocit, že je to jenom uchyl, ne žádnej vyšahanej psychopat a teda práce kostyméru nic moc. Joker prostě vypadá. Katana a zbytek osazenstva je absolutně o ničem. Jinak film občas postrádá domyšlení některých scén či dějových linek. I přes značné nedostatky jsem se párkrát zasmál, ale v tom sále patrně jako jedne z mála. ()

jizvoun

Filmový víkend 2016. Pro mě to nebyla žádná pecka, očekávání byla vyšší, ale než film shlédnu ještě jednou, nechám 3 hvězdy, poté možná snížím. Pomy s Adamen to v úvodu filmového víkendu řekli správně, scénář je slabý, Margot Robbie je super, pod tohle se podepisuju. A budu zde některým oponovat - Jared Leto mně tu přišel hodně hodně trapnej. ()

Elleannor

Vizuálně pěkné, příjemně obsazené, s hezkým spádem a svěžím pojetím. Přesto Suicide Sqad o poznání zaostává za podobně laděnými Guardians of the Galaxy, nebo Deadpoolem. Ne, že by to nemělo potenciál-některé scény jsou skvělé-avšak způsobem, jakým jsou poskládány za sebe, z nich nedělá ani tak zapadající části puzzle, jako kousky padajícího domina. Efekt to má pěkný, ale na konci máte namísto hezky poskládaného obrázku jen spoustu popadaných částiček. Uvidíme, co s tím udělá nějaký ten Director´s cut, ale prozatím musím říci, že kampaň pro film byla o něco zábavnější, než jeho samotné zhlédnutí. Přesto všechna čest sympatickému Deadshotovi, Harley, a i vcelku kvalitnímu gangsta Jokerovi. ()

Methew

Perfektná multižánrovka, takto dobre som sa na filme už dávno nepobavil. Výborné, svižné, vtipné, mierne psychologické a mysteriózne, proste veľký unikát medzi filmami. Tomuto hovorím, že spojiť príjemné s užitočným. Will Smith hviedzil ako vždy. Suicide Squad je pre mňa nie len, že najzaujímavejšie podaným komiksom doposiaľ, ale zároveň je to výborné predstavenie budúcich protivníkov, priblíženie ich osobností, motivácie jednať, Ligy Spravodlivých. ()

Rikku

Coby fanda herní série Arkham jsem dostala přesně to, co jsem si přála. Kdo zbožňoval Arkham City se v tomto prostě najde a veškerý vizuál jakoby odkazoval právě na tuto hru - už jen způsob, jakým Jared s Margot zahráli svou dvojici je totožný se způsobem, jak jsou Joker a Harley prezentováni ve hře. Porovnávat s panem Nicholsonem nebo Ledgerem nemá smyslu, protože toto je prostě jiný Joker... Vše je správně bláznivé, barevné a psychoticky hravé (a stejně jako herní série se téměř celý odehrává v noci)... Filmu by ale slušel pořádný scénář s alespoň komplexnějším náznakem děje. Vše skutečně, i přes veškerou snahu pana režiséra, připomíná spíše úvodní pilot k seriálu a obrovský potenciál zajímavých postav zůstává nevyužit. Čtyři hvězdy coby moje guilty pleasure za Harley a Jokera... Pro fanoušky nebo běžné diváky nezasažené herní sérií Arkham bude nejspíše celý film velkým zklamáním. ()

luco323

Niekedy mám pocit, že sa štúdia predbiehajú v tom, kto natočí väčší nezmysel. A aj keď určite patrím k tej náročnejšej časti publika a tieto superhdinské filmy neobľubujem, keďže to bývajú spravidla výplachy, Suicide Squad z nich všetkých vyšiel víťazne. Neskutočný kopec srandy!! Snáď ani raz mi nezmizol úsmev z tváre(áno, aj vážne scény boli katastrofálne smiešne). Hercom postavy parádne sedeli. Will Smith snáď konečne od roku 2004 dostal rolu ktorá mu bola ušitá na mieru. Jednoducho zhrnuté, je to doposiaľ najlepšia tímovka posledných rokov a komu sa nepáči potom čo sme tu mali Avengerov, Antmana alebo nebodaj Bman vs.Superman tomu to poviem po lopate ako to hovorí Pán Vaský...Buď sa ti film páči alebo si kokot. HAHAHAHA! ()

Lasa

Nečekal jsem moc, ale dostal ještě míň. Na film jsem se těšil a byl zvědavý,bohužel překvapení se nedostavilo. Jedinná kladná věc na filmu byla snad Herley Quinn, která mě několikrát rozesmála ale jinak se jedná o lepší béčkový film. ()

bigmatko

podľa trailerov, ktoré bežali takmer celý rok som síce očakával drsnejšiu jazdu, ktorá by sa priblížila Rkovej verzii ale sklamaný som určite nebol. Je to lepšie ako Marvel a má to lepšiu atmosféru aj priebeh deja ako BvS. Združenie označené ako samovražedná jednotka sa síce viac podobá na ligu kladných hrdinou, ktorý všetkými silami bojujú o záchranu sveta ale to nevadí. v končenom dôsledku to funguje skvelo a je jasné, že nemohli v jednom filme vyťažiť z každej postavy maximum. Margotka ako Harelyquin je skutočne skvelá a mierne prevyšuje všetkých ostatných. v tesnom závese za ňou ide Wilo smith ale od neho som horší výkon ani nečakal. Trocha ma sklamal Joker ale iba trocha, lebo podla mna zatial najlepší bol JOker v temnom rytierovi. V tomto filme však musel byť Joker oveľa viac psycho aby to pasovalo aj s komiksami, kde je Joker naozaj na hlavu padnutý. myslím ze nový Joker sa ešte ukáže v iných filmoch a tam spoznáme či to bola dobrá volba alebo nie. Jednotka samovrahov zabodovala a dúfam že to nebolo posledný krát. ()

James Gunn upřesňuje restart DC

James Gunn upřesňuje restart DC

15.07.2023

Ještě před premiérou Flashe režisér a nový šéf DC Studios James Gunn uvedl, že veškerá komiksová tvorba studia počínaje jeho snímkem Superman: Legacy bude jedno velké propojené univerzum. Již delší… (viac)

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Viola Davis zpátky v roli Amandy Waller?

Viola Davis zpátky v roli Amandy Waller?

04.05.2022

Zatímco nové vedení studia Warner Bros. vymýšlí, co vlastně sakra dělat s jejich hraným DC portfoliem, respektive jak kupu nesourodých projektů usměrnit tak, aby z toho postupem času vzešlo druhé MCU… (viac)

Willem Dafoe jako Joker?

Willem Dafoe jako Joker?