Detektivové Christopher Danson a P. K. Highsmith (Dwayne Johnson a Samuel L. Jackson) jsou těmi nejdrsnějšími a nejoblíbenějšími poldy široko daleko. Nepotřebují tetování – to druzí si nechávají na tělo vytetovat jejich podobizny. O dva stoly vedle a o jednu řadu dál sedí detektivové Allen Gamble (Will Ferrell) a Terry Hoitz (Mark Wahlberg). Vídáte je v pozadí fotografií Dansona a Highsmitha, rozostřené a se zavřenýma očima. Nejsou to hrdinové – jsou to „benga v záloze“. Ale na každého policistu se někdy usměje štěstí a Gamble a Hoitz brzy narazí na zdánlivě nevinný případ, o který nikdo z ostatních detektivů nestojí, ze kterého by se mohl vyklubat největší zločin, jaký město zažilo. Jde o příležitost, jaká se naskytne jednou za život, ale mají na to, aby se jí chopili? (oficiálny text distribútora)

Profík

Velmi průměrná komedie po nadějném začátku, Wahlbergova postava není, jak bych si ji představoval, a že ten chlap v komediích hrát umí. A Will Ferrell taky nic moc, nejlepší jsou Jackson a The Rock, kteří ale bohužel záhy zmizí. 55%. ()

shakeXL

Uvažoval jsem mezi 3-4 hvězdy ale poněvadž jsem se dlouho u americké komedie takhle nezasmál dávám beze stravhu 4. Samozřejmě pokud chcete film řešit a co pět minut říkat že to je blbost atd. tak se na něj nedívejte ale jinak prostě vtipná oddychovka. ()

L_Into

Člověk by se rád smál, ale ono dost často není čemu. Pár povedených gagů a spousta, ale velká spousta, trapných hlášek. Navíc, jak mám Wahlberga ráda, tak tuhle roli jsem mu nevěřila. Jediná povedená pasáž, kdy jsem neměla chuť ho odehnat z plátna, byla jeho fascinace manželkou kolegy. Zbytek je slabší. ()

Monikasson

Nebudem klamať,čakal som viac oveľa viac.Celkom slušne rozbehnutú prvú polovicu filmu vystriedala nuda.Niekde v 3/4 filmu som to už viacmenej presúval ďalej pretože nudou zaplavená stopáž bola už moc neúnosná.Viac ako komédiu mi to pripomínalo miestami trápny pokus o paródiu,na ktorej humor som sa nejak nedokázal naladiť.Samotná komediálnosť .. uf ... veľká,veľmi veľká bieda.Akcia tiež nebola nejak svetoborná,taká nemastná a neslaná.Film má par vydarených scén pri ktorých som vybuchol smiechom,škoda,že iba pár a pri ostatku som čumel znudene a púšťal komentáre typu "lol za davač / wtf? to čo bolo" .. 45% a teda 2 hviezdičky sú tomu nadmieru vyšité. ///// EDIT : Teda vlastne,keď sa nad tým zamýšľam,tak ani slušne rozbehnutá polovica filmu to zďaleka nie je.Tak 15 minút maximum. ()

IMIS

Zajímavá komedie. Řekl bych to asi tak, protože tento humor nemusí sedět každému. Pro odreagování a jednoduché odpočinkové sledování je to ideální :) ()

RADX1

Zbožňuju krimikomediálně akční žánr. Pokud jde člověk k filmu s tím, že se chce pobavit, tak dostane co chtěl. Kupodivu nechápu některá hodnocení mluvící o mnoha trapném humoru. Ano nějaké nepovedené trapárny tu byly, ale určitě je jich tu je dle mého daleko méně než u některých přehodnocených jiných kousků včetně těch minulých kde působil Ferrell. ()

Misan1993

Trochu ze slabšího soudku policejních komedií, ale vtipné momenty se tam našly :) "Tvoje manželka je absolutní kost". "Hele je hezká, ale kost to opravdu není" :) ()

CitySP

Will Ferrel a Mark Wahlberg, oba moji oblíbení herci a v tomto snímku se mi kombinace velice líbila. Will Ferrel jako trouba s pasáckou minulostí neměl chybu. Mě osobně tento styl humoru opravdu vyhovuje. :) ()

Sandai

Tenhle film nefunguje při jednom divákovi. Měl jsem to štěstí, že se nás na to dívalo víc a neskutečně jsme se nasmáli. Pokud budete u filmu rozebírat jednotlivosti jak střih, kameru, příběh atd, tak vám vyjde katastrofa. Ale pokud se budete chtít jenom bavit a smát tak film funguje víc než dobře. ()

Geralt66 odpad!

Co má tohle znamenat? Ani vtipné, ani nic. Vydržel jsem to přesně 47 minut. Ubohost na n-tou. Ztracená skoro hodina života. Fakt odpad. ()

Ekenc

Když už nic jiného, tak scéna, kdy Samuel L. Jackson a Dwayne Johnson skočí z 20ti patrovýho baráku a rozplácnou se na zemi, je skvělá. ()

smajki

Benga v záloze byli jedním slovem parádní. Režie mě na začátku (trochu lstivě) naladila extra hustýma a drsňáckýma superpoldama Rockem a S. L. Jacksonem a tak jsem po zbytek filmu čekal ještě o několik levelů k absurditě více posunuté Mizery. Po jejich veleskoku už to ale jelo přesně tím směrem, na který jsem měl zrovna v tu chvíli chuť. Mark Wahlberg byl dokonalý. Jeho hlášky a precizní kamenný obličej při jejich replikách mě dostávaly do kolen. Will Ferrell ve své podivínské roli zdatně sekundoval, ale tentokrát to nebylo v první řadě o něm, ale o Markovi. Kromě super hlášek určitě potěšily i další moc povedené scény (super střihová kalba v hospodě - ta neměla chybu, střípky z Allenovy pohnuté vysokoškolské minulosti, návštěva jeho exmanželky a jejího kaudalistického partnera nebo posílání erotických vzkazů přes vlastní matku/tchýni). Prostě velmi slušná hodinka a 3/4 skutečně vtipné zábavy, která mi zase o něco prodloužila život. ()

tommyvercett

Velice průměrná akční komedie. Pár dobrých vtipů to nezachrání. Jediný kdo opravdu stojí za zhlédnutí je Mark Wahlberg a jeho fórek na konci filmu a styl kterým zemřeli hlavní hvězdy mi přišel úplně postavený na hlavu :/ ()

robo_sykora

našťastie som mal ten film pustený len v pozadí keď som varil a z času na čas som sa pozrel na obraz...boli tam vtipné momenty, ale inak nič... ()

Denzen

Tam, kde Zabijákov osobný strážca zlyhal, Fízli zo zálohy všetko napravujú. Začne to ako zdrogovaný akčný trip s Jacksonom a Rockom hláškujúcimi ako o život. Potom sa tempo spomalí, nastúpi Ferrell a jeho postava idiota plus doplňajúci stále naštvaný Wahlberg. Pripočítajte si k tomu sexy Mendes a vychádza z toho perfektná komédia, ktorá bohužiaľ všetkými dejovým zvratmi a nudným príbehom na konci celý dojem skazila. Ale aspoň nie humor, smial som sa stále... ()

Ales.Blaha

Vtipná komedie, u které jsem se velmi zasmál. Ještě že jsem před tím nečetl zdejší kritiky některých zdejších "znalců umění". Umělecká hodnota pravda není vysoká, ale sranda to je. A co víc chtít u komedie? ()

aneta105

Žádná sláva, humor nic moc, akce nudná, a obsah, že by ho napsal scénárista po dvou flaškách vodky. jedině obsazení ušlo.... 40%. ()

Náhrada za Benga v záloze

Náhrada za Benga v záloze

06.11.2014

Mark Wahlberg (Transformers: Zánik) a Will Ferrell (Volte mě!) se před čtyřmi lety sešli v akční komedii Benga v záloze. Jejich stomilionové párování sice nevydělalo dost na pokračování, rozhodně ale… (viac)

Mark Wahlberg zůstává drsňákem

Mark Wahlberg zůstává drsňákem

07.10.2009

Momentálně natáčí akční krimikomedii Other Guys po boku Willa Ferrella, pak se přesune do temnějších (a citelně chladnějších) vod. Zahraje si totiž v remaku loňského islandského zázraku režiséra… (viac)

Policejní tým snů?

Policejní tým snů?

28.09.2009

Začíná z toho být trend, že se někteří tvůrci snaží narvat do svých filmů co největší počet hvězd. V mnoha případech padlých, ale na plakátech to stejně vypadá dobře. Po Tropické bouři, The… (viac)