Pětadvacetiletý Adam žije obyčejným životem se svou přítelkyní a prací. To ovšem jen do chvíle, než ho zasáhne zpráva, že má rakovinu. Nečekejte však dojemné drama, ale komedii o tom, jak se hlavní hrdina a jeho okolí s osudnou zprávou vypořádá a o tom, jak se svou zákeřnou nemocí bojuje. (oficiálny text distribútora)

Riddick77

Opravdu hodně povedené a je to zásluha především velmi dobře zpracovaného příběhu o boji s nemocí a taky výjimečně kvalitně vykreslených a vybraných charakterů, které se bezvadně doplňují. Každý má svou úlohu a každý přispívá k velmi příjemnému zážitku, ač tématika není zrovna radostná. Že Joseph Gordon-Levitt zvládne roli nemocného takto dobře jsem čekal, protože přece jen se jedná o polohu, která mu sedí nejvice (trošku deprese, smutný kukuč, avšak současně i špetka toho odhodlání v očích), ale že se s rolí jeho nejlepšího kámoše takto dobře zžije Seth Rogen mě ani ve snu nenapadlo. A Anna Kendrick byla v roli začínající terapeutistky kouzelná a moc jí to slušelo. Je pravdou, že tomuto druhu filmů více sluší otevřenější konce, tudíž ona závěrečná doslovnost je asi jedinou vadou na kráse jinak velmi kvalitního snímku. 9/10! ()

oondra

Další citová ždímačka! Podobných filmů jsme všichni viděli mraky, ale tady v tom bych vyzvedl výborný humor. Takže ve zkratce - nenadchlo ale ani neurazilo. ()

fremy

Nepříjemná zpráva o výskytu rakoviny u mladého člověka vyvolává smutné myšlenky. Svět se pomalu hroutí i v jiných oblastech. Šance na přežití jsou 50/50 a z mého pohledu je takto tahán ta nitky i divák až do konce. Stát se může cokoli. Emoce se mnou začaly hýbat až při úsměvu slečny Katherine. To ona má za úkol povznést náladu Adama na lepší rovinu. Šťastný konec přeci přijde a diváci neodcházejí z kina s pocitem konce života. S rakovinou je těžké se poprat jak u nemocného tak i v roli jeho blízkých. ()

Freemind

Souhlas s woodym. V disciplíně klišoidních romantických filmů lze tento snímek považovat za příjemně osvěžující, ale jak víte - mezi slepými jednooký králem, berte to jako vítězství v paraolympiádě. Snadno zapomenutelný zážitek. ()

erased

Po všech ohledech docela průměrná komedie s prvky dramatu. Nebo drama s prvky komedie. Nejen celý scénář ale i myšlenka filmu jsou naprosto tuctové. Nebýt pěkného, ale znovu nijak objevného ani napaditého buddy momentu a znovu okouzlující Anně Kendrick, nebál bych se jít s hodnocením i níž. Vždyť i sám autor musel vědět o zmíněných záporech když sám nechal jednu z postav říct že lidi nechtějí 20 minut v kuse poslouchat o sopkách... A co teprve skoro dvě hodiny. ()

Macejko

Milý, malý, úžasne zahraný (čudujem sa, že o Annu Kendrick sa štúdia nebijú na život a na smrť) film o o rakovine. Ale emocionálna bomba? To ani nie. ()

Zelilu007

První polovina filmu se mi pro hlavního hrdinu moc nelíbila. Jeho kamarád mi lezl dost na nervy a měla jsem chuť ho za něj nakopat. Přítelkyně byla příšerná kreatura a bála jsem se, že mu brzo dá něco s kyanidem. To se psem mi přišlo snad jediný vtipný. Naštěstí v druhé půlce filmu se začínali tvořit emoce a opravdu se mi nelíbila ta začáteční komedie. Gordon - Levitt je můj oblíbenec a psycholožka mi byla sympatická. Na to, že je to život opravdového člověka bych čekala větší úsilí. ()

slord

Veľmi dobre vyladená dráma + komédia, ktorá obsahuje dávku optimizmu, a ukazuje, že človek sa nesmie vzdať nech ho v živote stretne čokoľvek. Vtipný aj dojemný film, pri ktorom mi len tak tak ostalo oko suché. Joseph Gordon - Levitt a Seth Rogen bola vo filme veľmi dobrá dvojka a samozrejme Anna Kendrick sympatická ako vždy. 8/10 ()

blackrain

Komedie určitě ne, i když Seth Rogen samozřejmě dělá co může. Více než slušné drama určitě ano. Ten konec si mohli odpustit. Anjelica Huston byla s těmi krátkými vlasy k nepoznání a i když to byla nejspíše paruka. Tak vypadala velice dobře. Jako matka byla perfektní. ()

Makky

Choroba vždy pekne zahraje na city, ale tu o to nejde. 50 na 50 je príjemný a milý film, tie necelé dve hodinky boli skvelé. Proste ako samotný život, úsmevné chvíle križované ťažkými životnými situáciami. "Tak... a čo teraz?" ()

Alementina

Na to, ze to ma byt komedie, tak jsem se ani jednou nezasmala ... pousmani nad nekterymi scenami nepocitam, to neni smich. Podle me, film, i kdyz se snazi, tak porad plave tak na povrchu, jak kdyby na to, co plave hodne pod povrchem, nemel odvahu. A nemusim Annu Kendrick, ja proste nemam rada snazivky, coz byla i BD Howard. ()

Tony.cs

Víc než o čemkoli je tento film o opravdové rodičovské lásce, spříznění milenců, soudržnosti a hlavně přátelství. Všechno obalené do příběhu o jedné hnusné zkušenosti. Seth Rogen hraje zase magora, ale hraje dobře. Joseph Gordon-Levitt je skvělý herec a vůbec obsazení tohoto filmu je tak příjemné, že vás prostě nemůže minout. Plus jsem rád za Anjelicu "Morticia Addams" Huston. ()

SarumanKo

Neprekonateľná búrka emócií a film, ktorý dáva zmysel pojmu "smiať sa cez slzy". Malá a nenápadná hollywoodska žmýkačka, ktorej buď prepadnete alebo nie, v prvom prípade ale odporúčam mať po ruke balíček papierových vreckoviek. Už dávno ma nič nezvalcovalo podobným spôsobom. Jeden z filmov roka. (9/10) ()

ABLABLABLA

The best. Asi první film o rakovině, který je pojat s humorem. Ano ono to nemá být téma pro zasmání, ale vážně si myslíte, že lidi, co mají rakovinu chtějí strávit veškerý čas v ústraní a někde v koutě depkařit? Ne. A v tomto filmu mají částečný návod, jak si aspoň zkusit užívat dny, i přestože ne každému se poštěstí happyendingu. Kamaráda jako Seth Rogen bych brala, ale možná v trochu mírnější verzi..každopádně jeho vysvětlení pojmu blowjob nemělo chybu. Gordona-Levitta jsem poprvé zaregistrovala ve snímku 10 things I hate about you, ovšem pořádně jsem si ho všimla až po filmu 500 days of summer, tam mi dokázal, že je dobrý herec a zde mě v tom jen utvrdil. Anna Kendrick pro mě taky není novinkou (Up in the air, Twilight) ale popravdě mi tato herečka není zrovna sympatická. Každopádně díky J. Levinovi za tento krásný film. ()

kaylin

Některé situace v životě prostě nejsou jednoduché. Můžete klidně běhat, nekouřit, jíst celkem zdravě, ale stejně vás to nezachrání před rakovinou. Tahle mrcha se prostě objeví u kohokoli, není zrovna moc vybíravá. Když se Adam, mladý člověk, dozví, že má rakovinu, je notně překvapen. Na druhou stranu si ale musíme uvědomit zásadní věc - hlavní postavy ve filmu mají Joseph Gordon-Levitt a Seth Rogen, kdy především druhý jmenovaný není z těch, kteří by hráli v zásadně dramatických snímcích. Je možné diagnózu rakoviny pojmout humorně, nebo alespoň úsměvně? Více: http://www.filmovy-denik.cz/2013/02/5050-2011-70.html ()

Remedy

Chemie mezi Annou Kendrick a J.G. Levittem funguje skvěle. Seth Rogen je přiměřeně trapně vtipný (tentokrát spíš vtipný), ale jeho role je divácky nesmírně vděčná a skvěle demonstruje jeden z možných způsobů, jak se Adam se vším vypořádává (nebo taky, jak toho Kyle skvěle vy(zne)užívá). Bylo hezké, dokonce až roztomilé, jak se Katherine snažila snad v každé situaci aplikovat nastudované a odborné metody, protože byla ve svých rozpacích opravdu neuvěřitelně roztomilá (člověk by s ní až měl skoro víc soucitu než s Adamem). Ve zkratce jsem vyjmenoval asi to nejvýraznější, co vzešlo z produkce tohoto filmu. Tři ohromně zajímavé postavy, navíc ve všech případech výtečně zahrané. A trio fantastických hereckých projevů, navrch doplněné o pár velmi černě vtipných dialogů (to s tim Patrickem Swayzem mě málem zabilo), příjemnou minimalistickou hudbu a pár hezkých (pro někoho snad naivních) emočních momentů, si nějaké to důstojnější hodnocení zaslouží. ()

René.girl

Film bych shrnula slovy - neobyčejně obyčejný. Není přehnaný jako většina filmů s touto tématikou a to je to, co ho dělá jiným a zajímavým. Rozhodně jeden ze zážitků roku 2011. Musím navíc pochvílit dvě hlavní herečky - Anna Kendrick a Bryce Dallas Howard - obě slečny podle mě mají našlápnuto na úspěšnou filmová kariéra. 89% ()

Mikita

Podobné filmy bývají často vynucené a hrají jen na jednu notu. Tady na mě ale dýchla lehkost, přirozenost. Jakoby opravdu šlo o převyprávění jednoho příběhu, bez příkras, bez zábran, bez zaváhání. Ani já teď neváhám...navíc ten závěrečný titulkový song. Brilliant. ()

"Spravedlivé" Zlaté glóby

01.01.2012

Seth Rogen svolává B-Team

Seth Rogen svolává B-Team

28.12.2011

Má za sebou rušný a opravdu pestrý rok. Byl komiksový v Green Hornetovi, digitálně animovaný v Paulovi a Kung Fu Pandě 2 a nakonec dojemný v 50/50. A jede dál. U studia Walt Disney Pictures zahájil… (viac)

Nominacím na Zlaté glóby vládne Clooney

Nominacím na Zlaté glóby vládne Clooney

15.12.2011

Asociace zahraničních novinářů akreditovaných v Hollywoodu dnes oznámila nominace na prestižní Zlaté glóby, které jsou tradičně považovány za oscarové předskokany. Letos se nejvíc těší George Clooney… (viac)