Pětadvacetiletý Adam žije obyčejným životem se svou přítelkyní a prací. To ovšem jen do chvíle, než ho zasáhne zpráva, že má rakovinu. Nečekejte však dojemné drama, ale komedii o tom, jak se hlavní hrdina a jeho okolí s osudnou zprávou vypořádá a o tom, jak se svou zákeřnou nemocí bojuje. (oficiálny text distribútora)

Marsik

Neřeknu nic nového, že natočit film o umírání je težké. Drama nesmí přehnaně útočit na lidské city a komedie by neměla být moc cynická. Tenhle film se podle mého povedl. Poměr dramatu a humoru byl snesitelně přiměřený. Hlavní dvojice kamarádů byla správňácká a role terapeutky Anně Kendrick perfektně seděla a moc se mi líbila. Dávám krásných 82% (with J.) ()

F.man

Jaký já měl z 50/50 strach. Filmový cynik F.man a snímky o umírání - to k sobě nejde. Většinou. No a zrovna 50/50 je tou příjemnou vyjímkou, která potvrzuje pravidlo. Jsem hrozně rád, že Levine netlačí na pilu a nevydírá prvoplánově diváka. Naopak často výrazně odlehčuje a díky postavě Setha Rodgera se místy daří zapomínat na to špatné. Stejně jako zapomíná - smiřuje se - hlavní postava. No a ty momenty, které často jiní režiséři nezvládají, jsou tady tak krásně lidské, že i já místy "zjihnul". Příjemné překvapení. Neuvěřitelně lehký a přátelský snímek. Because you're his girlfriend, you cheated on him, and he has fucking cancer, you lunatic! ()

PauloZ

Velmi pěkný film. Je dobré vidět, že mladí tvůrci zvládají i vážná životní témata a zároveň nekopírují pouze nějakou otřelou šablonu, ale dokáží do pojat po svém, vytvořit nápadité prvky a dát tomu mladý feeling. Výtečný Levitt, ze kterého bude jednou pan herec, dobře doplňující Rogen a roztomilá Anna Kendrick + geniální OST. Scéna na lůžku je perfektní, rozebrala mě na výbornou a i přes happyend, je to velmi lidská a emotivně silná záležitost. 4,5*! ()

hous.enka

Natočit film o člověku umírajícím na rakovinu bývá problém. Většinou hned po oznámení diagnózy divák začne stagnovat a jen čeká, kdy mu režisér nařídí těch pár slz. To se tady nekoná. Ačkoli musím přiznat, že jsem - opět - pár slziček uronila. Jak by taky ne, když Joseph Gordon-Levitt podává tak přesvědčivý výkon. Jeho kamarád Seth Rogen mu výborně sekunduje a terapeutka v podání Anny Kendrick je neodolatelná :-) Líbí se mi, že film opustil vody patetična a spíš zabrousil ke komediální lince; byť je nutno dodat, že to není taková ta komedie, kdy se směje hrdina, režisér, scénarista a divák se jen diví, jak na to ti týpci přišli. Ač je to značně klišoidní, tenhle film se dá označit jako příjemný film o nepříjemných věcech s koncem, který možná překvapí, možná ne, ale přece jen - je to ta jedna možnost z 50/50. ()

FFilipCZ

Nebýt Setha Rogena, tak je to stoprocentní dramatická emocionální vydíračka o týpkovi, kterej zjistí, že má rakovinu, rozejde se se svou přítelkyní a tak nějak se snaží najít novou jiskru v životě. Ale ! NAŠTĚSTÍ ! tam ten Seth je a celému filmu dodává šťávu svými zabijáckými hláškami a "vybranou" mluvou. Jediné co mě mrzí je ten konec, je takovej nějakej...nevím, poloviční. On vlastně může být i váš dojem z tohoto filmu poloviční, je tam od každého něco 50% komedie, 50% vážnosti, dramatu. Kdyby přidali víc srandy, bude to komedie jak řemen, kdyby naopak komediálnost vypustili a vyměnili Setha za někoho jiného, bude to doják jak blázen. No abych to shrnul: koukatelné to je, propadák to není, jistě po tomto snímku sáhnu i v budoucnosti a opět se na něj s chutí rád podívám. ()

EastWicka

Osvěžující hořkosladká antiparanoidní komedie o rakovině, chemoterapii, lásce, přátelství, pochybách, trávě a morfiu. A psu Skeletorovi. Skvělé dialogy, černý humor a situační komika, odzbojující výkon ze strany pacienta. No, brečela jsem nejen smíchy, ale kdo by ne? :) "Mladí přece vítězí nad rakovinou každou chvíli, koukni na celebrity. Lanci Armstrongovi se to vrací a je v pohodě. Chlápek z Dextera taky. Patrick Swayze je v pohodě..." ()

JimWayne

Silný príbeh o ľudskom utrpení, ktoré môže postihnúť každého z nás. Skromný film za osem mega, dá omnoho viac ako ktorýkoľvek predražený snímok podobného žánru. J. Gordon-Levitt a Anna Kendrick príjemné neopozerané tváre pre publikum. Rogen treskne pár hlášok, ktoré bodujú, réžia zvládnutá kvalitne. Záverečná dvadsať minútovka nesmierne smutná, až dych berúca (lúčenie pred operáciou) slzy som mal na krajíčku. 80% ()

Greg

"That's what everybody's been saying: You'll feel better and don't worry and this is all fine and it's not. - You can't change your situation. The only thing that you can change is how you choose to deal with it." Ani na vteřinu bych nezpochybnil to, že se jedná o další silný lidský příběh o boji se zákeřnou nemocí. A zfilmovaná verze příběhu je výborná, přesto mi na ni něco chybělo – nepohltila mě tak, že bych během sledování filmu nemyslel na nic jiného. Jinak ale slušný filmový zážitek, kterému nechyběly emoce, skvělé herecké výkony, dobrá hudba a povedený konec. K tomu konci – nemuselo tam být tak zhruba posledních 6 minut (část s převazem mi trochu znehodnotila závěr příběhu), ale úplný konec to zase vrátil tam, kde to skončit mělo, takže nakonec bylo vše v pořádku. Výhrady nemám ani k režii, ani ke stylu vyprávění a už vůbec ne ke scénáři. Co se týče hereckého obsazení, tak Joseph Gordon-Levitt hraje opravdu skvěle a uvěřitelně, k němu výhrady nemám a doufám, že by mu tato role mohla vynést aspoň nominaci na Oscara. Anna Kendrick je talentovaná a krásná (hlavně, když se usmívá, cože je v tomto filmu skoro pořád) herečka a už teď se těším na její další role. Jediný, kdo mi ve filmu trochu vadil, byla postava Setha Rogena – jako by se tam ty jeho vtípky ani nehodily. Když se ale „přesunul“ do vážné polohy, bylo to zase něco jiného. Soundtrack byl vybrán poměrně dobře a zvlášť v některých místech film výborně doplňoval. Takže, 50/50 je velmi dobrý film, i přesto, že jsem se vším spokojený nebyl. Třeba časem svoje hodnocení změním. Zatím lepší 4*. ()

SaNcHeZ_cz

Adam má rakovinu. V 27 letech ne zrovna příjemné vyhlídky. 50/50 je i přes auru ne příliš zajímavého snímku jedním z nejpříjemnějších překvapení letošní sezony. Osobitě odvyprávěná sonda do hlavy mladíka nemocného vzácným druhem rakoviny je vtipná ale i mrazivě chladná zároveň. Skvělá hudba a fakt, že se jedná z části o příběh založený na skutečných událostech jen podkreslují fakt, že i stereotypní příběh a stokrát omletá zápletka se dá přepracovat v dojímavý příběh plný emocí. ()

RasputincZ

Formou další komedie z továrny Judda Appatowa ovšem tentokrát rádoby vážně. Jonathan Levine mě přesvědčil, že i tak vážná věc jako rakovina lze předvést relativně zábavnou formou. Joseph Gordon-Levitt hlavní roli zvládá naprosto s přehledem a Anna Kendrick, kterou jsem naposledy viděl v Lítám v tom taktéž. Důvod, proč dávám jen 3 hvězdy je Seth Rogen. Mám ho nejspíš navždy zafixovaného jako přitroublého vyhulence s oplzlými kecy a něco na ten způsob hraje i zde, ovšem ve scénách, kdy se od něj očekává, že začne hrát na dramatickou strunu, selže. To, že Seth Rogen není oscarový herec víme všichni, ale v mých očích navždy zůstane tím pošukem z komedií Judda Appatowa. A z nějakého prapodivného důvodu mě to v tom často zminovaném závěru vůbec nevzalo. ()

Wysch

Tákže. Joseph je skvělej. Anna je úžasná (asi půl hodiny před koncem jsem si říkal: "Ty vole, opovaž se chcípnout a tu mrdnu vyhodit!"), Bryce je nesnesitelná kráva (že voni jí tyhle role ale tak sednou, co?), Anjelica Huston je výborná a soundtrack je neskutečně nabušenej. K tomu emotivní doják par excellence, ale přitom emočně nevydírá - je to prostě fakt upřímný kafe. Délka akorát, místama opravdu probleskne vtip, kterej mi sednul. A když k tomu připočtu nehoráznou mrdnu Annu Kendrick... Jo, to už jsem vlastně udělal. Tak na co jsem zapomněl... Seth Rogen. Je nejlepší. Best of the whole movie. Seriously. He's fucking awesome, playing the part he's used to but finally his part makes more than sense and is purposeful for the narration. Jednoznačnej doják roku ve scéně s knihou, jednoznačně jeden z nejlepších filmů roku a přitom bez nějakýho vypočítavýho ataku na plešouny. A vo rakovině je to spíš jakoby bokem, je to přeci jen o těch postavách... [chvalme českou distribuci] ()

Hannibal92

Pevně doufám že 50/50 se dostane minimálně do letošních fimů nominovaných na oscara a i nějakého toho oscara bych přál. Poslední dobou jsem trochu víc sledoval Gordon-Levitta a jeho výkony se mi od role v 500 dní se summer, kde byl spolu se Zooey přímo fantastický, opravdu zamlouvají a nějak se pomalu dostává do žebříčku mých TOP herců. Co se ale samotného filmu týče.....nato jak jsem se ze začátku smál, bavil a řikal si snad ani neni možné takhle zlehčovat rakovinu, tak ke konci jsem měl plné oči slz a pomalu jsem až vzlikal. Tenhle film mě prostě chytl za srdce a hluboko se do něj zaril. ()

Paxxx.cz

Solidní film, který přináší drama, u kterého se až překvapivě nasmějete. Rogena, který podle mě ještě zcela úplně nevyrostl z puberty, fakt nemusím, zde mi ale k mému překvapení nevadil. 50/50 bych určitě doporučil každému, především závěr byl hodně emotivní... 8/10. ()

Lamiczka

Příběh neveselý s pár úsměvnými momenty, dokáže se hlavní postava se svou nemocí poprat a pokud ano, jaký dopad to bude mít pro okolí. Film bohužel (nebo bohudík) nezklouzává do velkých dramat a otázek života a smrti, nicméně některé okamžiky by stály za propracovanější scénář. Joe je pohodář, o tom žádná, Annu nesnáším už od Twilightu, Seth vnáší lehkost do tíživých okamžiků. ()

Praxis

Tak jo, přiznávám se, že mě tahle emocionální vydíračka dostala. Tyhle filmy, kde v jednu chvíli Seth Rogen povídá o tom, že to má rád na žábu a v druhé chvíli se tak strašně bojíte o hlavního hrdinu (mimochodem Joseph Gordon Levitt je teda fakt sympaták), tak že ani nedýcháte? Jo, tak tohle by šlo. 90% ()

ivishka

Většinu filmu sem se přemlouvala, abych to nevypla. Díky bohu, že jsem to neudělala, protože posledních asi deset minut bylo konečně trochu silnějších. Bohužel se neshledávám s komediálností tohoto tématu jako s dobrým nápadem, protože mi přijde, že toto téma Jonathan Levine neumí udělat vtipně. Nezasmála jsem se snad ani jednou ale na konci mě to zase dojalo. Takže bych mnohem raději tento film viděla jako drama....Rozhodně je lepší, když někdo udělá film tak jak je umí nejlépe. Joseph G.L. byl super ale nesmím zapomenout na Annu Kendrick zbytek byl takový herecký průměr - a Seth Rogen je prostě herec do komedií tak mi tu moc neseděl(a snaha o komedii byla příšerná). ()

javak810i

Přestože téma není nejveselejší, 50/50 je pohodový film plný života. Joseph Gordon-Levitt stále dokazuje, že je opravdu dobrým hercem. Stejně tak i obsazení zbylých postav se nadmíru povedlo a mezi herci skvěle funguje chemie, takže emoce jsou uvěřitelné. Příběh je sice celkem předvídatelný, ale to mi nevadilo. Pokud chcete zhlédnout film o rakovině, který vám zaručeně zvedne náladu, tohle je správná volba. 5* ()

"Spravedlivé" Zlaté glóby

01.01.2012

Seth Rogen svolává B-Team

Seth Rogen svolává B-Team

28.12.2011

Má za sebou rušný a opravdu pestrý rok. Byl komiksový v Green Hornetovi, digitálně animovaný v Paulovi a Kung Fu Pandě 2 a nakonec dojemný v 50/50. A jede dál. U studia Walt Disney Pictures zahájil… (viac)

Nominacím na Zlaté glóby vládne Clooney

Nominacím na Zlaté glóby vládne Clooney

15.12.2011

Asociace zahraničních novinářů akreditovaných v Hollywoodu dnes oznámila nominace na prestižní Zlaté glóby, které jsou tradičně považovány za oscarové předskokany. Letos se nejvíc těší George Clooney… (viac)