Nádejného politika Davida Norrisa (Matt Damon) stretneme v deň, ktorý mu môže zmeniť život. Kandidát do amerického Senátu sa už o chvíľu dozvie výsledky volieb. Prvé prognózy nie sú veľmi priaznivé, a tak si odchádza nachystať reč porazeného finalistu. Na pánskych záchodoch, kde by ženu čakal málokto, narazí na krásnu Elise (Emily Bluntová), dievča, s ktorou ho stretne príslovečná láska na prvý pohľad. Mohla by to byť náplasť na politický neúspech, lenže David niekde stratil jej telefónne číslo. Keď už sa vzdal nádeje, že by ju mohol ešte niekedy uvidieť, narazí na ňu náhodou v autobuse. Verí, že túto šancu už nepustí ani za nič, ale len dovtedy, kým nestretne Správcov osudu. Táto organizácia riadi život každého z nás a pre Davida naplánovala kariéru, ktorá sa skončí možno až v Oválnej pracovni Bieleho domu. Lenže to by musel nechať Elise na pokoji, čo sa Davidovi nechce. To však nie je otázka vôle. Správcovia osudu nalinkovali Davidovi život do poslednej bodky a každú, aj tú najmenšiu odchýlku, sú pripravení zlikvidovať v samom jej zárodku. Zamilovaný politik si ale nepripúšťa, že mu s Elisou ide o život a verí, že dokáže uniknúť vlastnému osudu aj jeho správcom. Aj keď je to teoreticky nemožné... (TV JOJ)

deckardx

Pohádka pro dospělé o tom, že Pozorovatelé nejsou jenom v seriálu Fringe, ale mají zálusk i na Matta Damona. Hodně naivní, ale přesto se na to pěkně kouká. ()

LondonGirl

Toto čo už je. Naozaj sa mi to páčilo, konečne sa spustila spŕška filmov, ktoré sú určené pre diváka, akým som aj ja. Výborný Matt Damon a aj zvyšok hereckého obsadenstva, celý nápad, scenár a jeho spracovanie. Naozaj dobrý snímok, prekvapilo ma to od prvých desiatich minút. ()

HomeAlone

Jedna sa o velmi prijemny romanticky film s maximalne originalnou zapletkou . Osobne som podobne romanticky ladene scifi nevidel a po zhliadnuti z toho mam len dobre pocity . Defacto som veril presne v taky koniec aky som aj dostal . Film ani chvilu nenudi a na hlavnu dvojicu sa velmi dobre pozera . ()

Pecival

Za to jak z tak krásné ženské jako je Emily Blunt, udělali tvůrci (v romantickém filmu!) místy až nesympatickou fuchtli by zasloužili potahat za koule. Damonova postava je naštěstí výrazně sympatičtější (a charisma on má na rozdávání), takže to trochu zachraňuje. Chápu, že u podobného filmu se na to nesmí tak hledět a proto sem opravdu vypl mozek, ale těch logických bot tam je fakt dost. Už dlouho jsem u sledování filmu neměl tak silný pocit, že celá ta zápletka vyšumí totálně do stracena, protože tvůrci nevypotí žadnou použitelnou pointu. Otázka je jestli vůbec existuje, aby nepůsobila směšně. ()

Wbcko

Celkem zajímavý pohled na otázku zda existuje osud, zobrazující jeho tvůrce jako pány v kouzelných kloboucích, pobíhajících po New Yorku s půdorysem našich životů. Dobrý nápad, ale zpracování mohlo dopadnout možná lépe, ikdyž si nepředstavuji přesně jak. Být to méně americky romantické, bez typického konce a vůbec ztvárněné trochu serioznějším způsobem, dám hodnocení o hvězdu, možná dvě vyšší. Bohužel (možná díky bohu) ne každý dokáže zdánlivě absurdní scénář přetvořit do takového snímku, který vyzní uvěřitelně a donutí vás přemýšlet i po jeho skončení. (Viz. např. Inception) ()

Kangaxx

Nikdy by ma nenapadlo, že sa dá Matt Damon nahovoriť na takúto nedotiahnutú, scenáristicky dieravú blbosť. Netuším, ktorý muž by sa na prvý pohľad zaľúbil do totálne nesympatickej ženskej, ktorá chodí na pánske toalety a hádže neznámym ľuďom mobil do horúcej kávy. A potom by po 10 minútovej známosti myslel nasledujúce tri roky iba na ňu :-). A to sa ani nevolá Anička :-). Celkovo je tento snímok bohužiaľ len jedno veľké klišé, so snahou o zaujímavú záverečnú pointu, ktorá však pôsobila ohromne plytko. Aj keď nápad so správcami osudu nebol vôbec zlý, škoda len povrchného spracovania, resp. scenára. ()

jenik71

Nějakou dobu mi trvalo, než jsem tomu přišel vůbec na chuť. Je to totiž typ filmu, u kterého je potřeba trošku zapojit hlavu a uvědomit si, o čem to vlastně je. Když si to v hlavě přeberete, tak zjistíte, že jde o zajímavý a povedený kousek. Mattovi a Emily není co vytýkat, ti odvádějí slušnou hereckou práci. Čtyři bodíky dávám hlavně jim a také faktu, že tenhle film je poněkud odlišný od většiny ostatních a nedá se jednoduše nějak zaškatulkovat. Možná i nad samotným scénáristou stál nějaký jeho správce osudu ... ()

giovanni3

Aneb jak nahlédnout pod pokličku Boží práce, jak se vzepřít osudu atd... Damon mne klasicky nebavil a Emily Blunt měla pomálu prostoru. Scénář také nebyl bůhví co.. na začátku se správce ,,teleportuje,, z místnosti do místnosti a přesně ví co Damon udělá, ale na konci, když zdrhá tak za ním běží jak pejsek a vůbec nikoho nepošle napřed k jeho cílové destinaci... Průměrné 3z5 ()

jefff

Správci osudu jsou komorním scifi, které má spád, dobrou zápletku, dobré herce i dobrý scénář. Dobře se na to kouká a i kdž to není kdovíjaký trhák, rád se na to kouknu znovu. ()

ZinedineCR7

Potenciál to malo veľký a nakoniec som dostal porciu presladenej blbosti, kde stači povedať milujem ťa a všetko zlé zmizne. Skúsim to v škole a odídem s diplomami rôznych farieb. ()

ZkuKol

Dicka točí v holywoodu často, ale málokdy s velkým úspěchem. Vysokých tržeb se dočkal jen Steven, který si ho silně "rodině" znásilnil a Verhoeven, který naopak do toho šel na plno a doba mu přála. Nolfi na to neměl, je to průměrný scénárista, co se svezl na pár velkých filmech, nudný vypravěč a vše musí zachraňovat ústřední dvojce, zajímavý svět, starosvětská stylizace a New York s hezkým vizuálem. Filmu ale chybí víc emocí, drive, nějaká strhující scéna a jasně identifikovatelná melodie. Film o lásce musí diváka vtáhnout do děje, nechat ho držet palce u nohou a chvílema přinutit k zastavení dechu. Zde hrdinům tak nějak přejete, ale víc nic, škoda. Jen se uviděli, už se milovali, ale nejen osud jim stál v cestě... 60% ()

Luksa

Philipa K. Dicka jsem ve filmu moc necítil, a zde prezentována kontrola lidských osudů pomocí chlápků v buřinkách s nadpřirozenými schopnostmi působí mírně naivně, ale kupodivu mi to při sledování nevadilo. Film má slušné tempo, mezi postavami to jiskří a občas probleskne humor nebo občasná vtipná hláška. Především je to moc příjemná romance s prvky sci-fi, která nebude bořit žebříčky, ale své místo na slunci si jistě najde. ()

MiaMoonlight

Až na klasický Happy End jsem spokojená. Nevím co by to jednou udělalo za zmatek, kdyby nežili šťastně až do smrti ale scénárosté by se nás pokusili také trochu "překvapit", jelikož happy end je tak zaběhlý, že snad už divák ani nic jiného nečeká. :) Sympatičtí herci(speciálně páni Damon a Mackie!), podoba filmu je dobrá, zápletka skvělá, mě se i odstupem času líbilo. ()

Forsberg11

Nečakal som až tak silnú romantickú líniu. Čakal som skôr nekompromisný thriller podobný filmom ako The Island alebo Equilibrium, kde skupina nadľudí ovláda celé ľudstvo a číta každú jednu myšlienku každého jedinca. Nakoniec to ale nebolo až také pesimistické. The Adjustment Bureau má švih a gule. Pôsobí ako ľahké odviazanie sa s nenásilnou a ani nie trápnou romantickou vložkou. Aj akcie je tu dosť, naháňačky po uliciach a interiéroch starého dobrého New Yorku sú rýchle, akčné, vtipné, a celkovo dobre pozerateľné. Matt Damon exceluje, Emily Blunt ma svojou krásou takmer oslepila a v konečnom dôsledku táto dvojka funguje spolu ako dobre namazaný stroj. No najviac ma prekvapil Terence Stamp, ktorý podáva jeden užasný herecký výkon vo vedľajšej, aj keď veľmi dôležitej roly. Tomuto pánovi hercovi musím preto zložiť poklonu. Koniec mi síce pripadal ako návrat k starým dobrým hollywoodskym happyendom ale musím uznať, že George Nolfi dostal z trochu už obohraného a prevareného námetu skoro všetko, čo sa dalo a tak som odchádzal z kina zase raz spokojný, aj keď nie nadšený. A dostal som navyše aj jedno poučenie. Určite si už navždy budem dávať pozor na ľudí s klobúkom... "Ste registrovaná newyorská volička? - Zniem snáď na to?" (Kino) ()

Chater

Rozhodně sympatický film. Líbilo se mi, jak drží tempo od začátku do konce. Pokud máte rádi otázky předurčenosti, náhody, nebo jak by to mohlo být s panem "předsedou", máte se na co těšit. Po trošce úvahy pro mě nastal čas maličko oprášit top 10. ()

vanderbart

Ale jo, celkem zábavné. Sice předvídatelné, konec očekávaný (i když přišel tak nějak rychle a ne zrovna povedeně), vcelku dobře si notující herecké duo. 7/10 ()

Cejny

Správce osudu jsem si v klidu užil ve svém "domovském kině" s dalšími 8 diváky :(, to jen tak na okraj, teď už k samotnému snímku. Nolfi nám přináší a vypraví poutavý příběh s určitě zajímavým námětem. Každý si už kolikrát kladl otázky typu, zda existuje nějaká vyšší síla, která řídí naše osudy a zda ji můžeme nějak ovlivnit. Díky svižné 106 minutové stopáži se určitě nudit nebudete a konec jen tak předvídatelný také není. Nikdy nevíte, co si pro vás osud přichystá. Vše je navíc posazeno do vizuálně líbivého "retro sci-fi" stylu. Sladkou třešničkou na dortu jsou pak scény s procházením dveří. 80 % ()

BMAJTZ

Napínavá sci-fi romantika, která sází na slušné dávce originality. Ať už to u romantického filmu bude znít hodně zvláštně, rád bych viděl další díl, protože universum je rozhodně zajímavé. ()

Šakalík

Po technické stránce parádní filmařina, kterou na šikmou plochu staví podivně vykonstruovaný příběh. Z hlediska scénáře je tento film prostě děsný úlet, jehož fatalistické hlavní motto postrádá byť alespoň náznak logiky. Skupina jakýchsi podivných agentů hlídajících, a tu a tam ovlivňujících, osudy lidí, to je na hollywoodský áčkový film námět velmi plochý a řekněme to rovnou – námět velmi hloupý. Každopádně natočeno je to skvěle. Režie je velmi dynamická a nápaditá, Matt Damon je prostě typický Damon, kterého všichni milujeme, a dojemně mu přicmrndává sličná Emily Blunt. Jenomže jak se snímek chýlí ke konci, pomalu se posouvá k okraji propasti, kam se s hlasitým řinčením odporoučí poté, co divák dostane ránu pěstí v podobě ošklivého happyendu. Takhle okatě mou inteligenci už dlouho žádný film nepodcenil. Ta finální facka bohužel odnesla většinu kladných pocitů, které jsem z filmu do té doby nashromáždil, a zůstala jen palčivá bolest v obličeji. Škoda. ()

Greengrass kašle na Bournea

Greengrass kašle na Bournea

03.12.2009

Nejdřív se říkalo, že Paul Greengass a Matt Damon jsou plní entusiasmu, pokud jde o čtvrtou akci „agenta bez minulosti“. Pak ale šly dobré vztahy Greengrasse a studia Universal do kompostu. Důvod?… (viac)

Hvězdné nábory i útěky

Hvězdné nábory i útěky