Nádejného politika Davida Norrisa (Matt Damon) stretneme v deň, ktorý mu môže zmeniť život. Kandidát do amerického Senátu sa už o chvíľu dozvie výsledky volieb. Prvé prognózy nie sú veľmi priaznivé, a tak si odchádza nachystať reč porazeného finalistu. Na pánskych záchodoch, kde by ženu čakal málokto, narazí na krásnu Elise (Emily Bluntová), dievča, s ktorou ho stretne príslovečná láska na prvý pohľad. Mohla by to byť náplasť na politický neúspech, lenže David niekde stratil jej telefónne číslo. Keď už sa vzdal nádeje, že by ju mohol ešte niekedy uvidieť, narazí na ňu náhodou v autobuse. Verí, že túto šancu už nepustí ani za nič, ale len dovtedy, kým nestretne Správcov osudu. Táto organizácia riadi život každého z nás a pre Davida naplánovala kariéru, ktorá sa skončí možno až v Oválnej pracovni Bieleho domu. Lenže to by musel nechať Elise na pokoji, čo sa Davidovi nechce. To však nie je otázka vôle. Správcovia osudu nalinkovali Davidovi život do poslednej bodky a každú, aj tú najmenšiu odchýlku, sú pripravení zlikvidovať v samom jej zárodku. Zamilovaný politik si ale nepripúšťa, že mu s Elisou ide o život a verí, že dokáže uniknúť vlastnému osudu aj jeho správcom. Aj keď je to teoreticky nemožné... (TV JOJ)

KOOHA

Jasný, svižný, perfektně běžící bez zbytečnéhop krveprolití, nesmyslného zabíjení a střílení film, který si na nic nehraje. Škoda, že nepříšel před nějakými 10 lety, před všemi těmi Matrixy a Inceptiony...byla by to pecka. Takhle už to asi nikoho moc nevezme a nemá to co nového přinést. Na rejžovu prvotinu ale vynikající počin a dobře zahrané. Opravdu to nikde nedrhlo a měl jsem z toho dobrý pocit. ()

PEZ

Popis sedi - nejedna sa o akcne sci-fi, akoby mohol clovek z traileru usudzovat ale o cisto romanticke sci-fi, kde tu obcas striehne nejaka ta akcia (samozrejme najme ku koncu). Problemom je, ze cely film za zapodieva uz 100x rozobratymi vecami a to dost kliseovitou formou. Hlavne posledna stvrtina bola pre mna cakanim na koniec, pretoze bolo uplne jasne aky bude. Inak namet je zaujimavy, je citit, ze nim bola kratka poviedka od majstra zanru Philip K. Dick-a. Tu si velmi rad zozeniem a precitam. Co naopak najviac filmu pomohlo, su dvaja hlavni predstavitelia - Matt Damon a Emily Blunt - obaja boli vynikajuci, hravo cely film potiahli. Inu, skoda, potencial tu bol o dost vacsi a zrucnejsi reziser/scenarista by z toho spravil pecku. ()

foundation

Naivná, hlupučká jednohubka s pretlstnutým Mattom Damonom, pekne nalíčenou Emily Blunt a bandou extrémnych amatérov ktorí sa veľkohubými vyhláseniami snažia presvedčiť, že dokážu zastaviť, upraviť, nariadiť a prikázať hocikomu a hocičo. Pritom to ale vyzeralo že by nedokázali ani len kojencovi zobrať flašu s mliekom. Kiksov bolo toľko že som nevedel na ktorý sa sústrediť skôr, nakoniec som iba vypol hlavu a relaxoval ale aj tak to nebolo o moc lepšie. Priemerná hovadinka ktorá je naštastie aspoň natočená dostatočne dynamicky na to aby v rámci možností nenudila. ()

shereen

Pokud pristoupite na totalne nesmyslny soubor pravidel, ktere jsou jak z nejake stare pocitacove hry pro predskolaky (klobouk, voda, klika) tak je to docela dobry film... Je to trochu jak Matrix pro "resetovane". Hlavni hacek je take v tom, ze film ma smerem k zaveru zhorsujici se tendenci coz je vzdycky spatne. Co se tyce positivnich prvku, tak Emily Blunt se pomalu propracovava do meho top 10 zebricku. ()

Harts

fascinující příběh, zajímavé, i když trochu zvláštní, i tak to mělo náboj na něco nevšedního, pohádka o tom, že láska umí divy v nevšedním kabátě, zajímavě zpracované, bavil jsem se, je to prostě o tom, co prožíváte a něco je těžké získat, kdo to zná, pochopí o čem je tady řeč a ty dveře to byly ukázkou šílenosti, o kolik dveří pro osud otevřeme. ()

Kingjiri

Na film jsem šel do kina s tím, že jsem očekával nějakou tu romantiku, ale ve výsledku jí tam bylo na mě až moc. Neni to tak, že bych romantiku vůbec neměl rád, jenomže ve spojení se scifi žánrem působila tak netradičně, že mi zároveň až vadila. Navíc mám Matta Damona radši v akčnějších rolích, než v těch romantických a když ho naháněli správci osudu, tak jsem čekal, kdy se v něm probudí Jason Bourne a pořádně jim to nandá (což se samozřejmě nestalo:)). Osobně si myslím, že by se k nápadu "řízení osudu" rozhodně více hodila akční, než romantická dějová linka. Souhlasím s ostatními, kteří tvrdí, že příběh působí jako futuristická pohádka. Ta je navíc plná snad všech klišé, jež jsou pro pohádky tolik typické, a to včetně konce. Nevím, jak je to v literární předloze, ale mě osobně napadly minimálně dva způsoby, jak film nevšedním, ale přesto smysluplným, způsobem ukončit. Celkově ve mě tedy převládá ze Správců osudu zklamání, které mohlo být částečně odčiněno alespoň originálním koncem. Nestalo se tak a já dávám tři hvězdy, pro mě příliš průměrný, nevýrazný a přeslazený film s nevyužitým potenciálem, na který se znovu jen tak nepodívám. ()

Skleni

Tak na začiatok určite platí, že láska vie aj hory prenášať. To je každému jasné. Ale preboha živého na nebesiach. Vyššie ciele nás učili aj v škôlke a vôbec ako môže jedna žena nahradiť celý oveľa zmysluplnejší život? To je kravina No.1. Druhá prišla v podaní matta damona. Ak existuje naj zlá herec pod slnkom na takúto rolu (a možno vôbec hoc jaku rolu) je to on. Teda trapas No.2. Tretí a ten najväčší prišiel s koncom kedy som si povedal, už pri prvom nasadení klobúku :"bože daj mi silu ak to bude happy end". Boh ma nevyslyšal a šli sme sa hanbiť. Hovorím my, pretože so mnou určite šli aj distribútori, producenti, scenáristi a všetci čo doplatili na trend humusu a nevkusu. A z celkového spracovania tak skvelého námetu sa pán Phillip musí v hrobe obracať. Ach ježiši. No a teda fail No.3 a ako sa vraví do tretice všetko dobré alebo všetko zlé?! Zlý strih, hudba, kamera, scenár, matt a super stupidita.... Všetko sa nájde v tomto filme. Asi každý si nájde čo hľadá. ()

kiimi

Výborně našlápnutý začátek, ale zničeho nic přišel konec, moc rychle, moc náhle. Škoda, nadějně rozjetý film mohl skončit daleko větším finále! Přesto je děj velmi jednoduchý, ale dohromady tvoří velmi povedený snímek. ()

cogi

Po shlédnutí traileru jsem se těšila jako malá, až film uvidím. Při závěrečných titulkách jsem cítila zklamání. Pointa movie byla dobrá i dobře zpracovaná. Proti hercům taky nic nemám. Prostě mi něco chybělo, nějaká šťáva, která mě vtáhne do děje a já od plochy obrazovky neodrthnu oči, takový film musí mít takovou atmosféru. Místo toho jsem chvílemi kukala na protější barák, jak se chlap snaží vylézt oknem do bytu. ... film mě neláká, abych se na něj podívala znovu ()

ZackSawyer

Moderní pohádka - scifi příběh o správcích osudů aneb o tom, že nic není náhoda, nebo alespoň něco ne. Těšil jsem se na "nový Počátek" ale v momentu kdy se děj začne rozbíhat je vlastně konec... Příběh je vlastně moderní romantika, která však není nijak hlubší a příběh o kandidátovi a baletce je vlastně jen příběh o kandidátovi a baletce, nic víc! Finta s dveřmi - zajímavé. Kloboukáři a voda. Avšak chybí zásadní odpovědi, kdo je kdo, proč je proč, atd. Pár logických chyb. Proč se tři roky nevidí Emily s Matterm? Nejde Matta najit? Ale prosím vás... když je někdo známý kandidát a pořádá volební kampaně a návštěvy zapadákovů, je tak těžké se vetřít mezi publikum? Je opravdu jediným východiskem a nutností zajistit Matta do role čtyřnásobného vítěze voleb, zachrání nám náš svět? Amíci si přihřáli trochu polívčičku... Zklamání, jednoduchost, průhlednost, nepřekvapivé, předvídatelné a ani ta romantika nakonec moc nepřišla. A to jsem se tak těšil!! Avšak malé zamyšlení... - Co je v knize osudu psáno o mně? Co je nachystáno a čeho mám dosáhnout? ()

Torgal

Veľmi príjemné romantické sci-fi s dobrými hercami podľa veľmi zaujímavého námetu (čo iné čakať od P. K. Dicka). Nemôžem povedať, že by ma hocijaký aspekt filmu úplne dostal, ale veľmi príjemne sa mi to pozeralo. Celok je v tomto prípade viac ako súčet častí a hoci je spracovanie snímku skôr priemerné, už len kvôli originálnemu príbehu musím dať 4*. 8-/10 ()

darkreider

Prvá polovica hazarduje s dokonalosťou. výborná idea a Damon, ale na konci už sa to zvrhlo na zbesilé pobehovanie, ktoré skazilo atmosféru tak pečlivo vybudovanú na začiatku. To je jediná škoda, ina musím povedať, že ma to bavilo, ale sci-fi ma bralo viac ako ta romantika. ()

bobrux

Mám rád filmy, které mě nutí nad nimi přemýšlet i delší dobu po jejich zhlédnutí. Hlavní téma Správců osudu si o to bohužel přímo říká a kdo si nikdy neřekl, co by bylo kdyby...? Fiktivní svět ovládaný správci funguje v rámci možností velice dobře, občas to sice logicky zaskřípe, ale nejde o nic zásadního. Matt Damon opět exceluje, Emily Blunt mu zdatně sekunduje a jejich vzájemná chemie funguje na výbornou. Zásadní problém celého snímku je pouze závěrečné rozuzlení, které sráží veškerou předchozí dokonalost do kolen.Možná je to náhoda, ale film se mi celkem přesně trefil do nálady a já jej hltal od začátku do konce a klidně si ten výlet mezi pány s kloboukem, kteří zařizují, aby šlo vše podle plánu, zopakuji... Trošku narážím u hvězdičkového hodnocení, protože čistě analyticky to je tak na 3-4*, ale pocitově to je pětihvězdičková záležitost... ()

Gabretta

Okouzlující Emily Blunt, zajímavá myšlenka s řízením osudu a k tomu standardně kvalitní výkon Matta Damona znamenají příjemnou podívanou, která rozhodně nebude nudit! Vůbec by mi nevadilo, kdyby byla delší stopáž, tak rychle ten čas při sledování snímku ubíhal... ()

Rockerman

Překrásná pohádka. Sladká romantika. Od páté minuty filmu, kdy David potká Ellise na záchodě je jasné, jak to asi s těma dvěma dopadne. A ono to tak dopadne. Jak by se měl hodnotit takový film, jehož scénář je takto předvídatelný a podobně vyvíjejících se filmů je milión? Jedna, dvě hvězdy nebo snad odpad. Normálně ano. Je tady však jedno velké JENŽE !!! Průběh, jak se spolu setkají, na tři roky zase odloučí, aby pak byli zase spolu. Ale ještě jeden odchod a pak velké finále a společný život až do smrti. Způsob, jak to všechno proběhne je natolik originální, že vás ( tedy alespoň mě ) to vtáhne do děje, chytne vás to a už nepustí. Asi každý si už položil otázku, jestli ten náš život je nalajnovaný od narození až do smrti nebo je tady někdo nebo něco, co ty naše osudy nějak ovlivňuje nebo s nima manipuluje. No a na pozadí těchto mysteriózních otázek je položen základ tohoto filmu. Nechci více prozrazovat, ale já v podstatě odpůrce těch jednoduchých romantických filmů, můžu říct, že tento film mě dostal a beru to jako takovou nějakou chvilkovou slabost. Proto hodnotím za 5*!!! ()

Bird_house

Poměrně zajímavý nápad.. Je to takový nevšední filmový kousek.. Takové rychlejší cestování po městě by se mi taky líbilo.. Je sice až neuvěřitelné, že čeká na jednu ženskou tři roky, ale budiž.. A Matt nevypadá zrovna jako 24 letý mladík.. Nicméně jsem byl napnutý až dokonce.. Myslím, že celkově se tento film povedl.. ()

the_bitch

Nezvyčajné,originálne. Skvelý Matt Damon a výborná Emily Blunt + tvrdo vybojovaný príbeh lásky = vydarená snímka .. už len si niekde splašiť taký "anďelský" klobúk :) ()

Charlie84

Tak příjemný a usměvavý film, až to otravovalo. Není ideální, když celý příběh filmu prozradí distributor v názvu, protože pak vám nezbývá než bavit se skvělými herci, pěknou kamerou, inteligentním scénářem...jenže tohle podle mě tak nějak ke kvalitnímu filmu patří, a kdo čeká něco málo navíc, bude zklamaný jako já. Že polovinu Damonových filmů tvoří paranoidní pobíhání po lokacích jsme si už zvykly, nicméně pokud se ty lokace sestávají z tisíce a jednoho druhu kanceláří a k tomu víte, že ho nechytí a když chytí, tak to bude oka, protože vlastně o nic moc nejde, není to taková zábava, jak tvůrci pravděpodobně zamýšleli. Z mé strany nejčistší tři hvězdy za hodně dlouhou dobu. Takže vzhledem k očekávání nic moc. ()

Greengrass kašle na Bournea

Greengrass kašle na Bournea

03.12.2009

Nejdřív se říkalo, že Paul Greengass a Matt Damon jsou plní entusiasmu, pokud jde o čtvrtou akci „agenta bez minulosti“. Pak ale šly dobré vztahy Greengrasse a studia Universal do kompostu. Důvod?… (viac)

Hvězdné nábory i útěky

Hvězdné nábory i útěky