Nádejného politika Davida Norrisa (Matt Damon) stretneme v deň, ktorý mu môže zmeniť život. Kandidát do amerického Senátu sa už o chvíľu dozvie výsledky volieb. Prvé prognózy nie sú veľmi priaznivé, a tak si odchádza nachystať reč porazeného finalistu. Na pánskych záchodoch, kde by ženu čakal málokto, narazí na krásnu Elise (Emily Bluntová), dievča, s ktorou ho stretne príslovečná láska na prvý pohľad. Mohla by to byť náplasť na politický neúspech, lenže David niekde stratil jej telefónne číslo. Keď už sa vzdal nádeje, že by ju mohol ešte niekedy uvidieť, narazí na ňu náhodou v autobuse. Verí, že túto šancu už nepustí ani za nič, ale len dovtedy, kým nestretne Správcov osudu. Táto organizácia riadi život každého z nás a pre Davida naplánovala kariéru, ktorá sa skončí možno až v Oválnej pracovni Bieleho domu. Lenže to by musel nechať Elise na pokoji, čo sa Davidovi nechce. To však nie je otázka vôle. Správcovia osudu nalinkovali Davidovi život do poslednej bodky a každú, aj tú najmenšiu odchýlku, sú pripravení zlikvidovať v samom jej zárodku. Zamilovaný politik si ale nepripúšťa, že mu s Elisou ide o život a verí, že dokáže uniknúť vlastnému osudu aj jeho správcom. Aj keď je to teoreticky nemožné... (TV JOJ)

Procker

Je to trochu nuda a zároveň je to občas postavené na hlavu. Ne tím způsobem, jako když děláš precizní gymnastickou stojku, ale spíš takovým šišatým způsobem starého poctivého člena Sokolu. Ale díky tomu, že je to starý poctivý člen Sokolu, tak už přece jenom má s tou stojkou nějaké zkušenosti, takže ve výsledku ještě není tak špatná a dá se na ni, s přimhouřenýma očima, pohlížet jako na celkem kvalitní. ()

KayTee

Mám ráda filmy, které mě přinutí se zamyslet nad věcmi, nad kterými jindy neuvažuji. Opravdu povedený počin. Možná bych uvítala trochu lepší příběh..přišlo mi to kapánek povrchní. Ale jinak samo o sobě se mi to líbilo moc :-) Přemýšlím, kolikrát jsem už já šla mimo plán :-D ()

tomashrabek

Nečakane príjemná oddychovka s originálnym námetom, ktorá bavila i pri druhom zhliadnutí. Damon je sympaťák a to, že by bol kvôli Emily ochotný obetovať všetko, som mu i vďaka nej bezvýhradne uveril :-) Film sa môže úplne pokojne zaradiť medzi tie lepšie adaptácie Philipa K. Dicka, navyše s tým bonusom, že veľmi šikovne zachytil ducha jeho tvorby - zatiaľ čo taký Blade Runner zobrazil najmä surovosť a bezvýchodiskovosť depresívnych Dickových svetov plných neistoty, The Adjustment Bureau vyzdvihol ich absurdnú tragikomickosť. Viac takýchto sympatických filmov, prosím! ()

rusty09

Určitě zajimavý se zamyslet, jestli tohle opravdu funguje, zda je opravdu vše náhoda nebo je zato někdo zodpovědný. Na sci-fi dobrý. ()

sNeDy

Pohádka o tom, jak je láška důležitější než osobní a karierní úspěch a že riskování všeho pro lášku nakonec musí ocenit i sám Bůh (nebo jak mu budete vy sami říkat). V podstatě vůbec to není sci-fi, vůbec to není thriller, je to čistá romantika, která jen jako důvod boje hrdinů za jejich lášku používá koncept, který P. K. Dick použil k filozofování o tom, jestli existuje svobodná vůle a osud. Tvůrci filmu tenhle koncept používají k oznámení, že láška je prostě da best a smutný autor musí definitivně rotovat v hrobě když vidí, jak mu v poslední době Halywůd przní jednu povídku za druhou. Nicméně - odhlédnu-li od prznění předlohy a obsenci sajfaj, kvůli které jsem si film pouštěl - Damon umí, Blunt je sympatická, režisér výborně (tempo, atmosféra, to všechno funguje) a to je prosím pěkně tenhle film jeho prvotina. Prostě si to pusťte jako romantiku s výbornou ústřední dvojicí a kdo chce sci-fi sáhne po jiném filmu, ja? ()

Everyone

Musím vyzdvihnout Dickovu konsistentní virtuální parafrázi našeho světa, která popichuje elity, kteří tahají za globální nitky moci a shora provádějí korekce našich "svobodných" vůlí. A nebyl by to Hollywood, kdyby tam nebyl americký Janek, který bojuje se světem o princeznu. ()

janculeeh

Tento způsob scifi zda se mi poněkud podivným. Očekávala jsem úplně něco jiného. Teleport skrz dveře a ovládání života v papírové knize namísto moderního tabletu, kde by pohyblivé schéma dávalo větší smysl? Film pomalu nabíral tempo a když ho konečně nabral, tak film skončil. ()

joudas

Již tradičně si vzali z Dickovy předlohy jen základní myšlenku a naroubovali na ni jiný příběh. Ale osobně s tím problém nemívám a nevadí mi to ani tentokrát. Není to špatný film, je na filmové poměry vcelku originální, nenudí, romantika není otravná, je povedený i po vizuální stránce a v podstatě mu tak nemám co vytknout. Jen mě to prostě tentokrát nějak nevzalo… ()

pend

Za mě spokojenost - zajímavý námět, fungující chemie mezi hlavními postavami, solidní obsazení, slušně zahrané, Emily Blunt je kočka. ()

Richie24

Ano, tohle chci vidět znovu! O kolika sci-fi to mohu říct? Nenapočítali byste do desíti! Zcela originální žánrový chameleon s výbornými hereckými výkony Emily Blunt i Matta Damona a přesvědčivými chlápky, kteří se považují za „správce“ jejich osudů. Lepší 4 ****. ()

Bozvav

Tak to sečtu: jedna hvězdička za vynikající herecký výkon Mattu Damonovi, dvě hvězdičky za skvěle zpracovaný námět, jednu hvězdičku za provedení a vizuál a poslední pro Anthonyho Mackie za nejsympatičtějšího průvodce na světě. Prostě jako celek super a nemělo to chybu. A to ani nejsem otylá hospodyňka, Pilcharka mne nechává zcela chladnou a na dortík chodím zásadně s milenci milý kolego Verbale. Shrnuto a podtrženo, za mne skvělá zábava za plný počet. ()

Saur.us

Láska navzdory osudu. Je to klišé ale s tímhle filmem spjaté na 110%. Další z filmů, který měl obrovské štěstí na originální a chytrou zápletku, tentokrát z pera P. K. Dicka. Ta představa vyšší moci jako byrokracie je opravdu zábavná, čekal jsem, že předsedu Úradu pro božský plán bude hrát M. Freeman. Velice příjemné skloubení romantiky a sci-fi, které šlape jako hodinky. Když chceš rozesmát boha, řekni mu o svých plánech. ()

djfun

Stále jsem věřil, že to nemůže být celé tak hloupé... a ono to bylo postupně ještě hloupější. Nesmyslnému a v samé podstatě naprosto imbecilnímu scénáři, navíc děravému na každém kousku jak ementál, ještě napomohli svým neherectvím "Démon" bez mimiky a Emilka toporná Tupá. "Sorry jako", ale dle zdejšího hodnocení to vypadá, že tuhle absurditku většina zblajzla i s navijákem... ()

zelda82

Na tomhle filmu se proste hned pozna, ze ma predlohu od kvalitniho autora. Navic to Mattovi s Emily chemicky bajecne slape a pristihl jsem se, ze ac je to jen film, stejne ustredni dvojce drzim palce, aby jim to klaplo. To se mi naposledy stalo u Prime. Jednoznacne mile prekvapeni ()

kostej_

Bůh míní a člověk mění (sic). Dílo P. K. Dicka je zhusta prosyceno filozofickými problémy a otázkami. Nejinak je tomu i u Správců osudů, v jejichž případě se problematika zaměřuje hlavně na oblast ležící mezi etikou a metafyzikou, která je tímto filmem přesně načrtnuta, ač je dilema mezi dobrem pro společnost a dobrem pro jedince v tomto případě vyřešeno zcela jednoznačně. Příběh je vyprávěn velmi dynamicky, ačkoli do fáze strhující akce se tak úplně nedopracuje. Přesto je po malém zamyšlení jeho pointa (stejně jako zbytek děje) velmi chytrá, či dickovsky geniální, chcete-li. ()

sbl

Komorní sci-fi drama se skvělým námětem(P.K.Dick) a solidní režií. Ve všech důležitých kategoriích u mě jako nadprůměrný film až na hudbu, která je bezchybná. Kéž by byly bezchybné ostatní kategorie. Zklámání to ale určitě není, protože Damon a Blunt to táhnou parádně, no a při Nolfiho hrátkách s dveřmi jsem jásal radostí. A jak říkám, pro mě zatím nejlepší filmová hudba roku 2011. ()

Puol

Romantická sci-fi podľa Philipa K. Dicka (ktorého adaptácie sa zatiaľ vcelku daria, až na Woov Paycheck), zvláštna kombinácia, ktorá ale prvotriedne funguje, hlavne vďaka sympatickej hlavnej dvojici. Čo na tom, že sa mi pri sledovaní vynárajú filmy ako Matrix, alebo Dark City. Bavil som sa kráľovsky a do svojej internej kolonky treba sledovať som si poznačil meno Emily Blunt. Pozn.Tak som si pripadal nejak dosť akčne, keď som pri odchode z kina otváral dvere. :) ()

Rokle

Nejsilnější a nejvěrohodnější na celém příběhu je jeho ústřední dvojice, které to šlape jako hodinky. Neměl jsem problém pochopit a věřit jejich osudovému vztahu. Jenže celý ten boj proti systému a předsedovi (to slovo mě už po desátém vyslovení vyloženě štvalo) mi ze všeho nejvíc připomínal nedávný The Box. Akorát tady je to zpracováno mnohem diváčtěji a srozumitelněji. ()

hazaba

Film se svým způsobem podobá Inception - taky v člověku vyvolává otázky, taky je to něco nového, taky tu hrají skvělí herci, taky je tu výborná kamera a hudba... Jen je to víc zaměřeno na vztah dvou lidí a má to jasný konec. Nicméně jsem velice spokojená. ()

Greengrass kašle na Bournea

Greengrass kašle na Bournea

03.12.2009

Nejdřív se říkalo, že Paul Greengass a Matt Damon jsou plní entusiasmu, pokud jde o čtvrtou akci „agenta bez minulosti“. Pak ale šly dobré vztahy Greengrasse a studia Universal do kompostu. Důvod?… (viac)

Hvězdné nábory i útěky

Hvězdné nábory i útěky