Nádejného politika Davida Norrisa (Matt Damon) stretneme v deň, ktorý mu môže zmeniť život. Kandidát do amerického Senátu sa už o chvíľu dozvie výsledky volieb. Prvé prognózy nie sú veľmi priaznivé, a tak si odchádza nachystať reč porazeného finalistu. Na pánskych záchodoch, kde by ženu čakal málokto, narazí na krásnu Elise (Emily Bluntová), dievča, s ktorou ho stretne príslovečná láska na prvý pohľad. Mohla by to byť náplasť na politický neúspech, lenže David niekde stratil jej telefónne číslo. Keď už sa vzdal nádeje, že by ju mohol ešte niekedy uvidieť, narazí na ňu náhodou v autobuse. Verí, že túto šancu už nepustí ani za nič, ale len dovtedy, kým nestretne Správcov osudu. Táto organizácia riadi život každého z nás a pre Davida naplánovala kariéru, ktorá sa skončí možno až v Oválnej pracovni Bieleho domu. Lenže to by musel nechať Elise na pokoji, čo sa Davidovi nechce. To však nie je otázka vôle. Správcovia osudu nalinkovali Davidovi život do poslednej bodky a každú, aj tú najmenšiu odchýlku, sú pripravení zlikvidovať v samom jej zárodku. Zamilovaný politik si ale nepripúšťa, že mu s Elisou ide o život a verí, že dokáže uniknúť vlastnému osudu aj jeho správcom. Aj keď je to teoreticky nemožné... (TV JOJ)

funkyshit

Romantická složka filmu funguje výrazně lépe, než ta rádoby sci-fi. To ovšem nemění nic na tom, že scénář je celkově o ničem. Chvílemi jsem nevěřím vlastním očím a uším, a to bohužel nemíním jako pochvalu. Nejvíce mě pobavila ta část, kdy jeden ze správců učí Damona procházet "kouzelnými dveřmi": "Musíš mít na hlavě klobouk a točit klikou doprava. Hlavně to nezkoušej doleva, to můžeme jenom my." WTF? Logiku v tomhle filmu vážně nehledejte. Vypadá to, že Inception nastartovalo vlnu jakéhosi pseudo-sci-fi (nevím, jak to přesně pojmenovat) a Správci osudu se snaží jít v jeho šlépějích. Další v řadě Source code a Looper... - oba dva se s tímto novým "sub-žánrem" naštěstí popasovali lépe. ()

Sonome

Volentem ducunt fata, nolentem trahunt (Seneca). No, nevím jak vy ostatní, ale já mám tu předchozí životní zkušenost, že kdykoliv jsem něco dřív chtěla a osud (zde: předseda) se mi v tom snažil zabránit a házel mi klacky pod nohy, tak jsem o to víc a zoufaleji snažila – a pak jsem toho přes všechny překážky dosáhla a zjistila jsem, že je to úplně, ale úplně špatně... A tak jsem si cynicky říkala, že je škoda, že tato naivní pohádka pro dospělé neskončila několika záběry na hlavní hrdiny po 10 nebo 20 letech. Opravdu žili happily ever after?? :-D) ()

veverysiak

Dlho som váhal, ale na štyri hviezdy som sa nakoniec neodhodlal, nevadila mi ani tak romantika podfarbená nadmieru zaujímavým scifi motívom, čo je dosť zvláštna a ťažká kombinácia na udržanie znesiteľnej miery kvality a pozerateľnosti, skôr to, že príbeh postupne strácal silu a napätie, aby vyvrcholil do presladeného záveru, po všetkých stránkach zvládnuté profesionálne, ale s neutrálnym výsledným pocitom, takže 70%. ()

spawnxp

Philip Dick by se asi osypal, ale já to beru jako příjemnou love story a jako bytostnej romantik musim dát 4/5 (kdy se mi to zase podaří?). Velice slušnej pokus ()

Vala

Sice to nebyl takový nářez jak sliboval trailer,ale to neznamená že by to zas bylo úplně špatné.Možná že kdyby to nebyl happyend,tak by to působilo o kapku méně jako pohádka. ()

gipper

Pánové, představte si to.. jdete na toalety a tam zcela nečekaně potkáte někoho jako je Emily Blunt. K tomu všemu vás tahle kráska zcela nečekaně políbí. No kdo by se do ní nezakoukal? ... Nakonec je z toho velká láska, která přes veškerou nepřízeň "osudu" všecko ustojí. Příběh krásné tanečnice a kandidáta na post senátora, kteří by se vzdali všeho jen aby byli spolu. A bylo by parádní, kdyby byly po Praze takové ty dveře, kterými se dá projít na druhý konec města. Pár by se mi jich hodilo:o) ()

sew810

jen ve zkratkách: + výkon Emily Blunt je příjemně civilní ( její smích je opravdu nakažlivý ) - roli Davida Norrise by zvládl, podle výkonu Matta Damona, i Segal nebo Snipes + hezky nasnímaný New York - chování postav je až imbecilní a nerealistické v kontextu s příběhem + honička skrze dveře je bomba - po výborném začátku, přišlo vyzrazení pozadí a pak jsem jen sledoval nudnou dějovou linku, směřující k happy endu ()

Djmacik

4* dávam kvôli Herečke, lebo mi je moc sympatická. Tak ako v Kráľovnej Victórii, tak isto aj tu :) Fešanda za všetky drobné, a jej Origoš smiech je skutočne masakrálny :))) ()

mouzi

Vcelku prijemna moderni pohadka pro dospele, nicmene jsem presvedcen, ze mohla byt zvladnuta lepe, zejmena po strance pribehu a dialogu. Damon i Blunt jsou skveli a predevsim jejich vykony delaji polovinu filmu. 3* ()

Wallwyman

Tak tohle jo, to se mi hodně líbilo. Super atmosféra, zápletka hudba a v neposlední řadě i herci. Jak Damon ale pro mě osobně překvapivě i Emily Blunt, oba dva hrají skvěle. A Blunt je tu i moc pěkná :) Příběhy o tom, bojovat proti osudu, nebo přesile já mám rád, takže z mé strany opravdu jen kladné hodnocení. ()

benda02

Více než thriller to byl romantický film, ale i tak to byl velmi zajímavý snímek. Někdo si skrátka zahrával s otázkou jak je to vlastně s osudem a nebo-li zda je vše v rukou náhody a natočil z toho toto. Velmi příjemné herecké obsazení, velmi poutaví děj, ovšem nápad, že někdo přelstí osud ? Vím, že kdyby to neskončilo happyendem, tak by to asi nebylo ono, ale potěšilo by mě více, kdyby došlo na RESET. ()

krt7236826

plné originality až na matrixácke dvere, kniha v ktorej sa pýše osud som si takto nepredstavoval a chýbala tomu pompéznosť ktorá by sa dala doladiť kvalitnejšiou hudbou no celkovo ma film prekvapil aj keď som čakal viacej romantiky. Očakávania boli rôzne no druhý krát si to už asi nepustím ()

Lougle

Opět dobrý Matt Damon, krásná Emily Blunt a jeden dobrý nápad. Konec byl předvídatelný, ale film i tak pobaví od začátku až do konce. 75% ()

Jamall

Objektivně to na plnou palbu není, ale žádný jiný film za posledních několik měsíců mě tolik nenadchnul a nenaplnil takovým pocitem radosti a štěstí. Maximálně zidealizovaná pohádka, která je precizně natočená a skvěle zahraná. Že by to tedy bylo i objektivně na pět hvězd? :) PS: Dvojice Matt Damon a jeho anděl strážný Anthony Mackie mi hodně připomínala Matta Damona s Willem Smithem v Legendě o slavném návratu. ()

Kawi

Stojí za shlédnutí. Propracovaný příběh, který vynáší romantický žánr někam výš. Je tam nápad, je tam akce, je tam láska, je tam zamyšlení, co více od dnešního filmu požadovat. Za netradiční a skvělé zpracování žánru - 90%. ()

Greengrass kašle na Bournea

Greengrass kašle na Bournea

03.12.2009

Nejdřív se říkalo, že Paul Greengass a Matt Damon jsou plní entusiasmu, pokud jde o čtvrtou akci „agenta bez minulosti“. Pak ale šly dobré vztahy Greengrasse a studia Universal do kompostu. Důvod?… (viac)

Hvězdné nábory i útěky

Hvězdné nábory i útěky