Nádejného politika Davida Norrisa (Matt Damon) stretneme v deň, ktorý mu môže zmeniť život. Kandidát do amerického Senátu sa už o chvíľu dozvie výsledky volieb. Prvé prognózy nie sú veľmi priaznivé, a tak si odchádza nachystať reč porazeného finalistu. Na pánskych záchodoch, kde by ženu čakal málokto, narazí na krásnu Elise (Emily Bluntová), dievča, s ktorou ho stretne príslovečná láska na prvý pohľad. Mohla by to byť náplasť na politický neúspech, lenže David niekde stratil jej telefónne číslo. Keď už sa vzdal nádeje, že by ju mohol ešte niekedy uvidieť, narazí na ňu náhodou v autobuse. Verí, že túto šancu už nepustí ani za nič, ale len dovtedy, kým nestretne Správcov osudu. Táto organizácia riadi život každého z nás a pre Davida naplánovala kariéru, ktorá sa skončí možno až v Oválnej pracovni Bieleho domu. Lenže to by musel nechať Elise na pokoji, čo sa Davidovi nechce. To však nie je otázka vôle. Správcovia osudu nalinkovali Davidovi život do poslednej bodky a každú, aj tú najmenšiu odchýlku, sú pripravení zlikvidovať v samom jej zárodku. Zamilovaný politik si ale nepripúšťa, že mu s Elisou ide o život a verí, že dokáže uniknúť vlastnému osudu aj jeho správcom. Aj keď je to teoreticky nemožné... (TV JOJ)

IZFNP

Neznášam trend filmov z posledných rokov, ktorý sa vyznačuje tým, že čím scenáristicky lepšia je prvá polovica, tým väčší guláš je tá druhá. Filmy sa svojim tvorcom boria pod rukami tým viac, čím ambicióznejší a solídnejší štart majú. Adjustment Bureau som si pustila z nudy, nevediac, do čoho idem. Už prvé minúty ma zaujali, dej ma niekoľkokrát prekvapil a originálna romanticko-sci-fi zápletka sa mi určite zapáčila. Lenže čím dlhšie film trval, tým viac strácal červenú niť. Po 70 minútach už som netušila, kam sa to Nolfi snaží dopracovať. Nemôžem poprieť kvality filmu (obsadenie, originalita, hravosť) a ak by mal iný koniec, asi by bolo i moje hodnotenie lepšie. Lenže až tak ma to nenadchlo. ()

teacher

Námět slušný, režie a scénář ušly, Matt Damon opět přesvědčivý.Ničím výjimečný film, který však v daném žánru rozhodně nezklame. 4 hvězdičky. ()

generalmagor

Víc tohoto!!! Neskutečně zajímavá myšlenka, která vás nechá vtáhnout do děje velmi rychle. Film má neskutečný spád, akci, zvraty a luxusní finále. Damon hraje perfektně. Povedlo se ()

JBT

Matt Damon mě uchvátil. Díky tomuto filmu ho mám ještě raději. Film, který má od začátku do konce spád a napětí by se dalo krájet, skvěle dokresluje hudba Thomase Newmana. ()

baclajean

Páči sa mi nápad a to, že jeho spracovanie nebolo prehnané či už efektmi, alebo prílišným množstvom romantiky. Bolo to pozerateľné presne v tej rovine, v akej malo byť. Originálne a hlavne nenútené, nevnucujúce. ()

harycek

Slušně zajímavý , skoro pohádkový příběh, který skončí dobře = oddychovka, kterou si pouštím už po několikáté!!!!!! ()

Muff

Další nevyužitý potenciál. Ten nápad není špatný, ale scénář, to je prostě slabota, ve třetině filmu jsem se smířil s tím, že to prostě bude takové vysokonákladové béčko a v tu chvíli mne to začalo i bavit. ()

vodkasesemte

Tak tady je Emilka hodně píchatelná. Škoda toho konce, no, šel bych vejš. - See, sometimes, when ppl spill their coffe, or their internet goes out (or battery), or they misplaced their keys, they think its chance and sometime it is - Sometimes its us - Nudging ppl back on plan - Sometimes, when nudging isnt enought, management authorizes recalibration - We deploy our intervention tem and they change your mind for you - Very few human have seen what you have seen today - If you ever reveal our existence, we will erase your brain - Your emotions, your memories, your entire personality will be expunged (no way) - O-o - Your frinds and family will think you have gone crazy - I lost her number (tak to jsme na tom stejně) - Im never going to see her again - Your entire world is turned upside down and you are thinking about woman (wow) - Fewest ripples - Just changing the way he weighs investment risks, which will subtly shift the direction of his company in the way upstairs wants - We cant read your mind - When you make a decision, your mind weighs options - We can perceive rhet - We know when you are going to go off the plan or not bcs if we are close enough, we can sense when its going to happen - We are just here to keep you on plan (aha) - We ahve to monitor entire world - Theres something about water. It blocks our ability to read your decision tree - Angel? We have been called that - Ty idiote, přestan se vymlouvat, jako kongresmen, ktereho ona zná a čeká od něj hovor, stačilo v nějakém vysílí vyhlásit pátrání po dívce, která ho polila kávou, a vlastně proč ona se mu neozvala dřív sama, když muselo být evidentí, že číslo ztratil? - We have a problem (nechte ho plavat) - Ty dva se k sobě hoděj, oni je chtějí rozdělit, ten film musí mít uspěch - A real kiss. Of that happens every possible adjustment strong enough to break them up will cause ripples over your limit - I hate to interrupt - Motherfucker - Kdo u tohodle psal scénář? Jak ho chce a zároven odmítá každou přiležitost s ním být, to je geniální (he he, myslím, že se tomu říká elastic band) - We are not out of the woods yet (pak že se už netočí dobrý filmy) - Doesnt matter how you feel. What matters is what is in black and white - They meant to be together. Earlier version of the plan - I dont know. Its above my pay grade - How you doing? - Proč ji normálně neodstraníte? - Whatever hapen to free will? - We actually tried free will before. After taking you from hunting and gathering ti the height of the Roman Empire, we stepped back to se how you would do on your own - You gave us the Dark Ages for five centuries intil finally we decided we should come back in - The Chairman thought that maybe we just needer to do a better job with teaching you how to ride a bike before taking the training wheels off again - So we gave you the Renaissance, the enlightment, scientific revolution - 600 yrs we teached you to control your impulses with reason - Then in 1910 we stepped back again - In 50 yrs you brought us WW1, the depression,fascism, the holocaust, and capped it off by bringing the entire planet to the brink of destruction (něco mi říká, že to bylo a je naopak) jako by kriplum šlo o pořádek, status quo, to vám máme věřit, jsme snad naivní patnáctky, co vám to žerou? Život je pohyb, a to nikdo neví líp než Buh a jeho andělé (pozor) - You dont have free will, you have appearance of free will - Humanity just isnt mature enough to control important things - If we let things in your hands, it wouldnt be - We knew she would inspire you to give that speech. That speech that brought you back from the edge of oblivion and overnight made you the fronturnner in this coming election - You can matter, really matter - You can changed the world - In small doses, Elise was the cure. But in large doses, she rubs off on you - Cant outrun your fate - If she stay with you, she ends up teaching dance to six-years-olds - Ser na ženský, udělej si karieru, změn svět, děvky se jen pohrnou - Just remember, we tried to reason with you - The Chairman has a plan. We only see part of it - Jako bylo v Avengerech nejvíce slyšet slovo PEACE, tak tady je to pro změnu slovo PLAN - Because shes enought. If you have her, you wont need to fill that void inside of you - Kde berou tu zkušenost, tidle kriplové z Holywoodu? Je to příliš hluboký na americký povrchní film, za který ten americký film všichni retardovaní čecháčci mají a dávají proto přednost nějakým sračkám proto, aby ukázali, jak jsoou nad věcí a samotný obsah jim pravidelně uniká - Why are you so different to them? (black?) - Your dad was a very smart man. He could have been a lot more. Wanted to be - But the plan didnt call for it (so they have regular life) - Just chance - Always turn the doornob clockwise - Its one of the ways the Chairman limits our power (without hat, water is another) - Thats good, improvisation. We have trouble with that - We are not built to lead with our emotions like you are, but that doesnt mean we dont have them. Some more than others - The Chairman comes in a different form to everyone () (menej) (viac)

Gangsta

Tento film nemá nijak revoluční kameru nebo režiji. Ale to co tento film rozhodně má tak je scénář, nebo snad předloha? Naprosto "mind blowing" příběh. Skvělá zápletka a zmiňoval jsem už Matta Damona a Emily Blunt už jen toto je recept na skvělý film, přidejte k tomu výborné herce obsazené na vedlejších rolích a máte vynikající film který sice nemá oscara protože je málo "art" ale pro mě je nezapomenutelný. Už jen proslov Matta Damona o botách mi ten film prodal a prodal mi ho se vším všudy. Rozhodně jedna z nejlepších adaptací knihy na filmové plátno, knihy Philipa K. Dicka jsou k tomu nejspíš jako stvořené. Za mně 90% a 5*. ()

AndrewNewman

In Time bolo viac o zmene sveta v budúcnosti. Správcovia osudu sledujú lásku dvoch ľudí, ktorí by nemali byť spolu a pre mňa ako milovníka osudových príbehov to bolo záživnejšie. Matt Damon sa v tejto postave našiel a Emily je krásna a šarmantná ako vždy. Film si však naplno užijete len pri prvom zhliadnutí. To druhé už bude vďaka znalosti zápletky len formálne, preto dávam 4 a nie 5. ()

Bbbulanek

Film má opravdu výbornou myšlenku, akci i závěrečnou pointu. Od začátku jsem se bála, že se film bude točit kolem romantiky/vztahu a dočkám se nekonečných cliché. Chemie mezi hlavními hrdinami ale funguje tak skvěle, že pokud jste (někdy byli) zamilovaní, naprosto chápete, že se Matt nenechá odradit, takže najednou je z těch obávaných cliché pouhopouhá realita. Co mi ale vadí, je to "pohádkové" pojetí procházení dveřmi pomocí klobouků a k tomu doplňující hudba. Jako bych chvíli viděla Božského Bruce spojeného s Harry Potterem, a naprosto to kazí dojem z filmu. Ještě by se mohl objevit kouzelný prsten nebo sedmimílové boty :-( (SPOILER ALERT) K tomu dodám, kéž by byl závěr filmu vymakanější a nabídl drobeček náznaku o jejich budoucnosti, třeba že ona nakonec opravdu nebyla tanečnicí s tím, že ta láska za to stojí, a nebo že se jejich kariérní osud naopak nezměnil. 65% ()

Víteček

Mnohem víc romance než sci-fi. Z počátku lákavé a pěkné, ale postupně to nějak upadá. Příběh o pravé lásce vítězící navzdory plánům jiných a stejně tak oslava svobodné vůle hodně ztratili částí o předurčení. Nepřispívá ani zcela předělaný konec, jen kvůli rozhodnutí studia. Spousta kvalitních a zajímavých herců, bohužel však utopených v ne příliš promyšleném příběhu. 45% ()

TonyHawk94

Wau, jednoducho wow! Skvelé vykreslenie hlavného hrdinu v prvých 10 minútach, a potom tempom nabitá jazda, ktorá sa v strede filmu mierne spomalila a nabrala trošku iný charakter, vďaka čomu začínala postupne strácať. S kratšou stopážou si to ale bez problémov ustriehne :). Vynikajúca chémia medzi postavami (z môjho pohľadu) bola najmä v úvodných 15 minútach, do konca som ale zloženie hlavného dua bral pozitívne. Otázka osudu, a či je pre nás vopred napísaný a predpripravený je veru veľmi ťažká téma, a tento film ju poňal výborným spôsobom. 4,5*, ale dávam nahor kvôli Emily Blunt a tiež, lebo som sa kráľovsky bavil :). Mimochodom, toto je asi prvý film, pri ktorom som dokonalosť soundtracku vnímal hneď od prvej piesne. ()

Mikecat

Po prehratých voľbách sklíčený Matt Damon na pánskej toalete a z kabínky vylezie sexi Emily Blunt. Mal to byť osud? Buď áno alebo sa niečo pokazilo, keď ju stretáva o pár dní v autobuse: ' díval si sa mi na nohy, když jsem spala?' 'ty krátké šatičky jsou odzbrojující'. Celý vytešený a rozjarený vchádza do práce, niečo sa však deje: ' neměli jste se nikdy setkat, není to v plánech '. Ale predsa. Baletka Emily v nebaletkovych šatách, nátlak pánov osudu v klobukoch až na prechádzanie cez budovy v ulicích Manhattanu. Zaujímavé, napínavé, chémia zamilovaného páru funguje na 100%, až na záverečnú naháňačku hľadajúci 'šéfa'. ws ()

david.babick odpad!

další nedokoukaná odpadovka..nedal jsem to...vypadá to lacině, "andělé" mě strašně srali a Med Dejmon taky vypadal, že ho to nebavilo..moc nechápu takové vysoké hodnocení ()

Vito_LePour

Emily Blunt a Matt Damon společně září v hodně zvláštním filmu o tom, co vlastně znamenají naše životní volby a že nikdy nevidíme za roh. Je to docela poučné, zvláště dialog o tom, že vždycky vidíme jen malou část našeho osudu a často nám dojde proč se něco stalo až dlouho poté. Ale přeci jen možná trošku škoda toho konce, který je trošku roztřepený, za to absolutně Hollywoodský. ()

Greengrass kašle na Bournea

Greengrass kašle na Bournea

03.12.2009

Nejdřív se říkalo, že Paul Greengass a Matt Damon jsou plní entusiasmu, pokud jde o čtvrtou akci „agenta bez minulosti“. Pak ale šly dobré vztahy Greengrasse a studia Universal do kompostu. Důvod?… (viac)

Hvězdné nábory i útěky

Hvězdné nábory i útěky