Nádejného politika Davida Norrisa (Matt Damon) stretneme v deň, ktorý mu môže zmeniť život. Kandidát do amerického Senátu sa už o chvíľu dozvie výsledky volieb. Prvé prognózy nie sú veľmi priaznivé, a tak si odchádza nachystať reč porazeného finalistu. Na pánskych záchodoch, kde by ženu čakal málokto, narazí na krásnu Elise (Emily Bluntová), dievča, s ktorou ho stretne príslovečná láska na prvý pohľad. Mohla by to byť náplasť na politický neúspech, lenže David niekde stratil jej telefónne číslo. Keď už sa vzdal nádeje, že by ju mohol ešte niekedy uvidieť, narazí na ňu náhodou v autobuse. Verí, že túto šancu už nepustí ani za nič, ale len dovtedy, kým nestretne Správcov osudu. Táto organizácia riadi život každého z nás a pre Davida naplánovala kariéru, ktorá sa skončí možno až v Oválnej pracovni Bieleho domu. Lenže to by musel nechať Elise na pokoji, čo sa Davidovi nechce. To však nie je otázka vôle. Správcovia osudu nalinkovali Davidovi život do poslednej bodky a každú, aj tú najmenšiu odchýlku, sú pripravení zlikvidovať v samom jej zárodku. Zamilovaný politik si ale nepripúšťa, že mu s Elisou ide o život a verí, že dokáže uniknúť vlastnému osudu aj jeho správcom. Aj keď je to teoreticky nemožné... (TV JOJ)

aannemer

Hezká pohádka se šťastným koncem. Myslím, že se to celkem povedlo. Co se ovšem dost nepovedlo vydavateli české verze DVD, jsou titulky. Zejména ty dvouřádkové jsem místy fakt nestíhal a to jsem zvyklý číst hodně rychle! ()

Retimo

Podle traileru,který jsem viděl v kině,jsem se těšil na pořádnou dávku konspirace.Místo toho jsem dostal hloupoučký romantický příběh.2 hvězdy za nápad.....snad ho ještě někdy uvidím v jiném provedení. ()

Baldrick

Ten film je jako neúplně hloupá reklama. V záplavě idiotství potěší, ale v podstatě stvrzuje daný stav věcí a využívá k tomu laciné emotivní prostředky, které jak vidno na řadu lidí (i těch inteligentnějších) stále působí. Jednoduchá love story (ne nutně -) s tupě (ale samozřejmě že účelově) naroubovaným happyendem á la deux ex machina (nutně -), okořeněná chytře zvoleným atraktivním prostředím a vybavená kusem poctivé filmařiny. Výsledek? Špatní (ale v podstatě jen chybující) jsou jen rádci, král / prezident / předseda správní rady je ten dobrý a vždy spravedlivý (a nějaký ten rebelující a pochybující rádce se také najde). Čili atavismus par excellence (ten posun od krále k "chairmanovi" je až děsivě příznačný). Otázkou zůstává míra sebereflexivity knižní předlohy, popř. scénáře oproti filmu. Ten sice naoko ukazuje, "jak to ve státech funguje" (a nejen v nich), v podstatě ale daný stav stvrzuje, když se v závěru vrací k laciné emocionalitě dětského vnímání, ve které spravedlivý "tatínek" vše vyřeší a láska zvítězí (těch atavismů jsou tam tři půlky...). Nebo jinak. Třeba jak hlavní hrdina úspěšné prošel výběrovým řízením, poznal, co je v životě / pro firmu / nejdůležitější (jakože láska) a díky tomu "přepsal" svoji budoucnost (či zdánlivě přiměl vyšší moc, aby tak učinila), která, kdoví, třeba ho i do toho Bílého domu nakonec dovede. Americký sen, ale tak nějak lidsky, že, v současné situaci to nemůžeme točit natvrdo, soudruzi kapitalisti;) ()

winkja

Občas mívám po filmu takový ten pocit prázdna, pocit kdy si říkám "a ono na tom fakt něco bude". Ten pocit jsem měl i po tomto filmu. Miluji filmy které nutí člověka se zamyslet, žasnout a u konce uronit i nějákou tu slzu. Asi jsem měkota, ale přesně toto se mi stalo... Za mě slušných 90% ()

tchempi

Popisek Romantický / Mysteriózní / Thriller trochu mate. Místo thrilleru bych tam dopsal „komedie“, protože na několika místech jsem se docela zasmál. Popravdě jsem očekával trochu více napětí a nějakou tu akci, ale byla to vlastně jen hodně nekonveční romantika. Nechci spoilerovat, ale zajímalo by mě, jak se na tohle ztvárnění universa dívají ortodoxní věřící. Myslíte, že taky říkají tomu nahoře „Šéfe“? ()

milhouse86

Táto kombinácia mysteriózneho a romantického filmu mi teda moc nesadla. Námet určite veľmi originálny, ale bohužiaľ napínavý mysteriózny thriller sa veľmi rýchlo začne meniť na predvídateľný hollywoodsky slaďáčik, ktorý je navyše pochovaný stupidným happyendom. SPOILER! Matt Damon a Emily Blunt sa do seba zamilujú pri krátkom rozhovore na záchode až tak, že ich ani pri stretnutí po troch rokoch nedokáže nič rozdeliť. Nejaký správcovia osudu sa za každú cenu snažia, aby sa nezmenil ich osud, ale vôbec nevadí, že ho menia iným (aspoň podľa mňa autonehoda osud zmení). A možno to bol dobrý film a chyba je vo mne, pretože Damona moc nemusím a podvedomo som hľadal na Správcoch osudu chybičky. :) ()

IvanKovar

Pekná romantická Sci-Fi rozprávka o tom, že všetko čo sa nám v živote stane je dopredu naplánované a na dodržovanie plánu dávajú pozor páni v klobúkoch. ()

rigby

Návrat do Města andělů. Jen trochu převrácený, plytký, nudný, neoriginální. Ani hlavní dvojici to spolu nehraje tolik, abych jim uvěřil, že je to ta pravá osudová láska, kvůli které stojí za to všechno zbourat. ()

MatiasStrike

Prostě klasický romantický "filmy" už tolik nebyly v kurzu ( nevynášely ), tak to chtělo nasadit vyšší level 1. Ani rozlišné rasy nás neoddělí 2. Ani osud nás nemá šanci rozdělit, co bude dál ? Asi to snad ani vědět nechci, rozhodně od tohoto a všeho podobného ruce pryč. Hodnocení z lítosti k ubrečeným divačkám. ()

Venceslao90

Celý ten spolek "pánů v kloboucích" mi přišel místy docela trapný a jejich hluboké úvahy o ničem na mě nezabíraly. Ale tak jinak se to dalo, i když jsem čekal víc. ()

najby

Zajímavá myšlenka, která pod návalem rádoby romantiky, pánbíčkářských keců a dojemného happyendu ztratila veškeré kouzlo. Příště bych prosila jenom sci-fi, romantiku nebo náboženskou rodinnou komedii zvlášť, ne všechno dohromady. ()

Sylvanas

Herecké výkony fajn, zejména Emily Blunt byla velmi sympatická a zajímavá. Myšlenka filmu řešící, zda si má člověk právo vybrat vlastní osud a zda má tu moc jej změnit, rozhodně není marná. Bohužel i přes tyto klady mě film příliš neoslovil. Zápletka mi přišla dosti hloupoučká, tak možná pro žánr romatických komedií, nikoliv však pro vážně míněný film, který má chytnout za srdce a donutit diváka filozofovat a přemýšlet. On nadějný, sympatický, charakterní, čestný a po všech stránkách úžasný americký politik - zkrátka takový, jakých po světě samozřejmě běhá spousta. Potká v den voleb na pánských záchodcích jakousi pochybnou ženštinu. Během pěti minut, co spolu klábosí, se do sebe strašlivě osudově zamilujou. Pak už je to celý film to samé. Chlápek se vybodne na kariéru, na politiku a na všecko a běhá po New Yorku, a snaží se k té ženě dostat a jiní chlápci v kloboucích zase běhají za ním a snaží se mu v tom zabránit. Bohužel tímto všechny sci-fi prvky ustupují na vedlejší kolej a celé se to zvrne v nudný a tuctový romantický film, který mě ovšem, i když mám romantické filmy ráda, za srdce nechytil a nepřesvědčil. Vypadalo to slibně, ale nakonec to byla po většinu času bohužel docela nuda. ()

kikin01

Tak romantické filmy já můžu, ale neuvědomuji si, jestli jsem někdy viděl tak dobré romantické sci-fi. Matt nezahálel a vypravil se naproti skrz Správce osudu najít svou lásku a nikdo ho nemůže zastavit. Jak by někdo také mohl, když jsou si dva lidé souzeni. Dlouho jsem se tomuto filmu vyhýbal, ale Matt Damon a moje malá averze vůči němu ustoupila, a já jsem si vychutnal film, který se mi fakt líbil. Strašně jim to spolu slušelo. ()

burton-ka

George Nolfi nám poprvé ukázal jak může vypadat pohádka v 21. století a já mu za to děkuji. Na to, že to je jeho první film se nebojím říct, že ten člověk má neuvěřitelný talent a bude mě ctí být jeho fanda. Film, který ukazuje, že o lásku je třeba se prát a o svůj osud stejně tak neb co je psáno nemusí být vždy dáno. ()

Scaevola

Podivná hříčka jsouc dobře zahraná i natočená zcela padá stižena svým přihlouplým námětem. Osud? Thriller? Sci-fi? Ale kdeže. ()

Greengrass kašle na Bournea

Greengrass kašle na Bournea

03.12.2009

Nejdřív se říkalo, že Paul Greengass a Matt Damon jsou plní entusiasmu, pokud jde o čtvrtou akci „agenta bez minulosti“. Pak ale šly dobré vztahy Greengrasse a studia Universal do kompostu. Důvod?… (viac)

Hvězdné nábory i útěky

Hvězdné nábory i útěky