Nádejného politika Davida Norrisa (Matt Damon) stretneme v deň, ktorý mu môže zmeniť život. Kandidát do amerického Senátu sa už o chvíľu dozvie výsledky volieb. Prvé prognózy nie sú veľmi priaznivé, a tak si odchádza nachystať reč porazeného finalistu. Na pánskych záchodoch, kde by ženu čakal málokto, narazí na krásnu Elise (Emily Bluntová), dievča, s ktorou ho stretne príslovečná láska na prvý pohľad. Mohla by to byť náplasť na politický neúspech, lenže David niekde stratil jej telefónne číslo. Keď už sa vzdal nádeje, že by ju mohol ešte niekedy uvidieť, narazí na ňu náhodou v autobuse. Verí, že túto šancu už nepustí ani za nič, ale len dovtedy, kým nestretne Správcov osudu. Táto organizácia riadi život každého z nás a pre Davida naplánovala kariéru, ktorá sa skončí možno až v Oválnej pracovni Bieleho domu. Lenže to by musel nechať Elise na pokoji, čo sa Davidovi nechce. To však nie je otázka vôle. Správcovia osudu nalinkovali Davidovi život do poslednej bodky a každú, aj tú najmenšiu odchýlku, sú pripravení zlikvidovať v samom jej zárodku. Zamilovaný politik si ale nepripúšťa, že mu s Elisou ide o život a verí, že dokáže uniknúť vlastnému osudu aj jeho správcom. Aj keď je to teoreticky nemožné... (TV JOJ)

Heywood

Dobré vidět dvakrát. Poprvé mi některé věci unikly. Rozhodně zajímavé sci-fi skvěle obsazené a hra s "osudem" a politikou je výborně nadávkovaná. 75% ()

PTuranyi

V podstate ľúbostný príbeh v kulise sveta spravovanom akýmisi správcami a najvyšším okorenený filozofovaním nad slobodnou vôľou. Herecké výkony aj atmosféra sú výborné ale celé to kazí scenár, ktorý nám ukazuje kam sa máme pozerať a pritom odvracia tvár od iných možností. Celok tak vyznieva nevierohodne a strháva film k priemeru. ()

Mangus

/Spoiler/ Zápletka je dobrá, aspoň v rovine, že muž stretne ženu a stratí na ňu kontakt a snaží sa ju nájsť v obrovskom New Yorku. Emily Blunt navyše divákovi, teda aspoň mne, príde ako žena, ktorú treba hladať, a to je dobré, lebo inak by film stratil zmysel. Damon hrá tradične dobre. Jediné, čo mi trochu prekáža je asi tá zápletka s ,,anjelmi´´, ktorá síce je nová v tejto forme, ale vo svojej podstate nie je nová vôbec a je dosť povrchná. Ale za sympatickú ústrednú dvojicu a hlavne Emily Blunt 4 hviezdy. 8/10 ()

R-2

Philip Kindred Dick......, díky tomuhle chlapíkovi, co dokázal sednou, vymyslet a napsat spoustu skvělých nápadů, chodíme rádi do kina. Jeho díla jsou přepisována do scénářů a my čekáme jak to tentokrát dopadne. Správci osudu jsou sice pohádkou pro dospělé, ale herci v hlavních rolích to utáhnou a Matt Damon je snad stále lepší. Kdo nečeká tvrdou akční jízdu, ale spíš zajímaví pohled na město, život v něm, romantickou zápletku a "předsedu" "správců", tak tomu se film bude líbit. Za mě 75% ()

prengel

Príjemná i keď trochu zblúdilá post-Valentínska drobnosť (100% pure, first rande movie), vyzdvihujúca herecké kvality Emily Blunt a veľmi sľubný celovečerný režisérsky debut, asi takto by som to v stručnosti charakterizoval. PS: Normálne by to bolo tak za ***, ale je tu jar ide máj, tak čert to ber...;-) ()

Ailly

Na propagačnom plagáte k filmu som čítala 'When Bourne Meets Inception'. K tomu by som sa chcela vyjadriť - Eeeehm.. nie. Absolútne, vôbec a ani náhodou. Ale, keby som ten plagát robila ja, určite by na ňom stálo 'When Damon Meets Blunt'. Nielen že sa obidvaja prejavili herecky vysoko nadštandardne, ale čistá chémia im dopomohla k tomu aby sa stali, aspoň pre mňa, najpríťažlivejším párom na filmovom plátne za veľmi dlhé obdobie. Samotný príbeh je vo svojej podstate veľmi jednoduchý a až tak veľmi ma nenadchol, ale s tými dvoma strávim dve hodinky kedykoľvek, aj keby sa jednalo o reklamu na prací prášok. A Anthony Mackie je tiež meno, ktoré si odteraz budem pamätať. ()

Paokara

nějak jsem to nepobral,pro mě je to halda nesmyslů po sobě jdoucích...jediný pozitivum byl výkon Matta,ale to by mělo být u takovýho formátu automatický!! ()

Kanec.Pumba

Musím říct, že než jsem šla do kina, schválně jsem se dívala na hodnocení filmu na těchto stránkách. Řekla jsem si, že 74 % je už dost na to, aby film stál za zhlédnutí. Bohužel musím říct, že asi po půl hodině jsem měla tendence odcházet z kina. Veškerá akce byla shrnutá v prvních patnácti a posledních deseti minutách filmu. Mezi tím se jen zbytečně přemýšlelo, bloumalo a minutové záběry na to, jak prší nebo na to, jak svítí slunce se hodí do filmu o přírodě. Ne do sci-fi. I přes hvězdné obsazení jsem byla zklamaná - bohužel ani hvězdy to nedokázaly zachránit. Film hodnotím jednou hvězdičkou na nápad, který je zatím neotřelý, ale víc si podle mě opravdu nezaslouží. ()

holyvac

naštěstí jsem už dospělý a vím, že není vždy dobré dát na první dojem... Ale jinak fajn pohádka, u které není dobré příliš přemýšlet s opravdu nepovedeným koncem. Čekal jsem mnohem víc. 60% ()

p.urbaczka

Nic vážného samozřejmě nečekejte. Matt Damon hraje jako vždy skvěle a Emily Blunt mu při tom zdatně sekunduje. Příběh připomíná pohádky pro dospělé s dokonale šťastným koncem. Jsou spolu a pokud je smrt nerozdělí budou spolu dodnes! Některé myšlenky jsou poněkud přitažené za vlasy (svobodná vůle dovedla lidstvo k vyhubení a proto je třeba vrchního plánovače), ale když jsem se nad tyto povznesl, z filmu jsem měl jen dobré pocity. Příjemná změna oproti krví a cynismem protkaným snímkům. ()

sitmin

No tak tohle mi přišlo poměrne slabé... Čekal jsem trochu více dynamiky, potenciál to rozhodně mělo, ale nezbyly holt penízky, zdá se... Bylo to celkem příjemné, ale celkově trošku zdlouhavé, lehce předpovídatelné a celkově takové ploché. 60% ()

SONYAGENT

Příběh se vyvýjí dost slušně, nápad je originální a herci opravdu umí přesvědčivě zahrát jiskření mezi dvěma zamilovanými.. jen konec se mi zdál příliš zkrácený a nedomyšlený.. Jinak dojem z filmu silný a doporučuji.. ()

rwa

Tolik kapesníků jsem nespotřeboval ani nepamatuju - v této rovině film funguje skvěle. Ta hlavní "filozofická" myšlenka filmu sice dvakrát sofistikovaná není, nicméně nemůžu říct, že by působila nesympaticky. Lepší čtyři. ()

RoyBatty444

Neviem čo by na to povedal Philip K. Dick ale ja dávam 3 z 5tich. Zápletka je ako už vieme podľa novely jedného z najznámejších spisovateľov našej doby a preto na jedničku. Čo sa týka spracovania je bez chybičky ale trochu fádne. Herci zahrali svoje role dobre pre Damona je to ako ušité na mieru. Bohužiaľ nie je pre mňa typ herca, ktorý vyvoláva emócie napriek tomu režisérovi sa podarilo ma presvedčiť aj keď nie v každej scéne. Ostatní herci nevyčnievajú z radu. ()

daevee

Měl jsem vyšší očekávání s tím, že uvidím pětihvězdičkový film, takže trochu zklamání. Zajímavý námět, dobře zahrané i natočené. Nicméně je to klasická pohádka pro dospělé, kdy po první čtvrthodině víte jak se to bude vyvíjet a jak to skončí. Bohužel žádné překvapení se nekonalo, tak čtyři hvězdy. ()

Greengrass kašle na Bournea

Greengrass kašle na Bournea

03.12.2009

Nejdřív se říkalo, že Paul Greengass a Matt Damon jsou plní entusiasmu, pokud jde o čtvrtou akci „agenta bez minulosti“. Pak ale šly dobré vztahy Greengrasse a studia Universal do kompostu. Důvod?… (viac)

Hvězdné nábory i útěky

Hvězdné nábory i útěky