Nádejného politika Davida Norrisa (Matt Damon) stretneme v deň, ktorý mu môže zmeniť život. Kandidát do amerického Senátu sa už o chvíľu dozvie výsledky volieb. Prvé prognózy nie sú veľmi priaznivé, a tak si odchádza nachystať reč porazeného finalistu. Na pánskych záchodoch, kde by ženu čakal málokto, narazí na krásnu Elise (Emily Bluntová), dievča, s ktorou ho stretne príslovečná láska na prvý pohľad. Mohla by to byť náplasť na politický neúspech, lenže David niekde stratil jej telefónne číslo. Keď už sa vzdal nádeje, že by ju mohol ešte niekedy uvidieť, narazí na ňu náhodou v autobuse. Verí, že túto šancu už nepustí ani za nič, ale len dovtedy, kým nestretne Správcov osudu. Táto organizácia riadi život každého z nás a pre Davida naplánovala kariéru, ktorá sa skončí možno až v Oválnej pracovni Bieleho domu. Lenže to by musel nechať Elise na pokoji, čo sa Davidovi nechce. To však nie je otázka vôle. Správcovia osudu nalinkovali Davidovi život do poslednej bodky a každú, aj tú najmenšiu odchýlku, sú pripravení zlikvidovať v samom jej zárodku. Zamilovaný politik si ale nepripúšťa, že mu s Elisou ide o život a verí, že dokáže uniknúť vlastnému osudu aj jeho správcom. Aj keď je to teoreticky nemožné... (TV JOJ)

petrastrela

Bezpochybně zajímavý námět...nicméně mě to nebavilo a bylo mi to nesympatické, stejně jako postavy. Prázdné, tupě romantické. Nevím, zda mi to nesedlo, nebo mi začínají být nepříjemné americké romanťárny s "hlubším" podtextem. Láska překoná vše, asi nejsem tak romantická.. Perlička: Voda nám zabraňuje analyzovat tvoje rozhodování....Ty jsi anděl? Říkají nám tak, ale jsme spíš agenti :-) ()

Thundler

Až v tomhle filmu sem si všiml, jak má Damon špičatý nos :D Jinak výborný film s výbornými herci a skvělým příběhem. Právě za něj a za Mattův "nos nahoru", dávám 5* ;) ()

camomilla

Nedovedla jsem si dost dobre predstavit "romanticke sci-fi", ale Emily a Matt mi ho naservirovali v docela slusne porci. Bohuzel citim, ze potencial nebyl vyuzit na maximum. Mozna ho ta romanticka linka precejen trosku narusila. ()

DrahciiiRe

Byl jsem trochu na vážkách, jestli dát 3 nebo 4*. Zajímavý, poměrně dobře zpracovaný námět. Vlastně mě film dokázal nahlodat, zda je svobodná vůle dar nebo zdání. Nakonec vidíte, jak jsem se rozhodl. Dal jsem 4*. Asi to bylo v plánu. ()

Alvin

Mám rád tyhle konspirační filmy na téma „Existuje osud? Řídí ho někdo? Můžeme ho ovlivnit sami?“ Správci osudu jsou bohužel v první řadě romantická lovestory a všechno ostatní včetně agentů s chytrejma knížečkama co se v nich snaží vyčíst budoucnost a proskakují přitom dveřma v hyperprostoru je jen tak lehce načrtnuté. Navíc povídka Adjustment Team se od filmu podstatně liší a použití jména slavného spisovatele je tak klasický marketingový tah producentů. Po Source Code druhé zklamání tohoto týdne. ()

Clem

desiva myslenka a hezka romantika. Velmi relaxacni film. Clovek se nemuze vynadivat na Emily Blunt a Matt Damon tez neni k zahozeni ;) Libilo se, na nedelni vecer idealni relaxace. ()

jakup57

Po dlhej dobe konečne veľmi dobrý film. Zaujímavý a dynamický od začiatku do konca. Skutočne som nevedel predvídať dej filmu a za to má u mňa veľké plus. Vhodný viac ako na pondelkový večer. Vrelo odporúčam...a Emily Blunt...hm, asi som sa zamiloval...:) Sviežich 80%. ()

Tinuva

Až nečekaně mi ten film sednul, nevím čím vším nebo čím přesně si mě získal.. krásnou Emily, krásnýma kloboukama, příjemným soundtrackem :-).. zkrátka nevím... ale pro mě zatím z letošního roku ne nejlepší ale rozhodně nejpříjemnější film. ()

smurfiik

Trochu mi tam vadilo ztvárnění správců osudu ala styl uředníků z německého finančního úřadu ze 30. let", ale jinak příjemný film o jedné love story, který je bez zbytečných ambicí, s originální zápletkou a svižně odsýpá. Dávám tři *. ()

SgS_Sarge

Jsem sklamaný. Trailer mě hodně navnadil a myšlenka se zdála hodně zajímavá (a taky je). Jenže celou dobu se film potácel někde mezi sci-fi a romantickou pohádkou (ani jedno mi nevadí). Výsledek ale bohužel byl takovej nemastnej, neslanej mix obojího takže bohužel :( ()

Gustlik

Film o tom, že se lidé nerozhodují, ale někdo je řídí protože jsou pitomci a samy se jen vyhladí. Takových filmů bylo, je a bude.Tento není vlastně ničím zajímavý a celé je to dost nuda. ()

Georginek

Kdyz ja ty romanticky sragory nemam rad a Emily je jeste k tomu tak nesympaticka a tak priserne hnusna.... Nikdo ve filmu nezarval, zadna akce se nekonala, film dobrej, muzu ho doporucit, ale ja osobne uz se na nej nepodivam. Naprostej prumer..... Nalepka sci-fi mi k tomu nesedi. 70% za Bluray. ()

shinlove

Když pominu jednoduchý začátek zápletky - že se na záchodě dva potkají a po 40 vteřinách vědí, že spolu budou celý život, tak se mi to moc líbilo. Opravdu jsem si užil tohle "tahání za provázky z vyšších sfér". V žádném případě jsem se nenudil, ale filmu bych dal normálně lepší 3*, ale protože tam hraje Matt Damon, tak dávám 4* :) ()

Augustyn

Ke konci už mi to nějak celý neštymovalo, tak jsem si prostě musel sundat klóbrc a chytit se za čelo. Do té doby ale docela dobrá oddychovka. ()

Svadbos

Neobvyklá fantázia, natočená podľa príbehu "Adjustment Team" Philipa K. Dicka je zahraná na expanzívnom pozadí New Yorku, ale nedovedie svoje momentum do uspokojíveho rozuzlenia. Veľmi zlé. Akurát Damon a Blunt sú v ňom dobrí. ()

Gesicht

Není to sci-fi a není to vlastní ani thriller. Film celkově funguje jako pěkná pohádka, kterou táhnou nahoru herecké výkony i ve vedlejších rolích, jiskření mezi ústřední dvojicí a střídmá stopáž. ()

Matt2626

Romantická zápletka zabalená do sci-fi kabátika s americkým happy endom. Nedá sa povedať, že by nezaujala. Pojatie "Správcov osudu" bolo dosť svojské, ale asi to tak režisér chcel. V každom prípade ma film ale nebavil tak ako by som očakával od tak originálneho námetu. Matt Damon to ale ustál a herecky bol výborný. Jeho prekvapený výraz v tvári vždy stojí za to. Ostatní herci už boli poslabší... Pár hluchých miest vo filme a zrazu som si uvedomil, že na viac ako slušné 3* snímok naozaj nemá. ()

D||X

Do pětihvězdičkové dokonalosti tomu přecijen něco chybí. Myšlenka to nebude, ani výkony herců. Trochu se zlobím na scénář a zpracování. Mohlo se z toho filmu vytřískat o mnoho víc. Škoda. ()

Greengrass kašle na Bournea

Greengrass kašle na Bournea

03.12.2009

Nejdřív se říkalo, že Paul Greengass a Matt Damon jsou plní entusiasmu, pokud jde o čtvrtou akci „agenta bez minulosti“. Pak ale šly dobré vztahy Greengrasse a studia Universal do kompostu. Důvod?… (viac)

Hvězdné nábory i útěky

Hvězdné nábory i útěky