Nádejného politika Davida Norrisa (Matt Damon) stretneme v deň, ktorý mu môže zmeniť život. Kandidát do amerického Senátu sa už o chvíľu dozvie výsledky volieb. Prvé prognózy nie sú veľmi priaznivé, a tak si odchádza nachystať reč porazeného finalistu. Na pánskych záchodoch, kde by ženu čakal málokto, narazí na krásnu Elise (Emily Bluntová), dievča, s ktorou ho stretne príslovečná láska na prvý pohľad. Mohla by to byť náplasť na politický neúspech, lenže David niekde stratil jej telefónne číslo. Keď už sa vzdal nádeje, že by ju mohol ešte niekedy uvidieť, narazí na ňu náhodou v autobuse. Verí, že túto šancu už nepustí ani za nič, ale len dovtedy, kým nestretne Správcov osudu. Táto organizácia riadi život každého z nás a pre Davida naplánovala kariéru, ktorá sa skončí možno až v Oválnej pracovni Bieleho domu. Lenže to by musel nechať Elise na pokoji, čo sa Davidovi nechce. To však nie je otázka vôle. Správcovia osudu nalinkovali Davidovi život do poslednej bodky a každú, aj tú najmenšiu odchýlku, sú pripravení zlikvidovať v samom jej zárodku. Zamilovaný politik si ale nepripúšťa, že mu s Elisou ide o život a verí, že dokáže uniknúť vlastnému osudu aj jeho správcom. Aj keď je to teoreticky nemožné... (TV JOJ)

sir-dave

Řekli mi, že mám tomuhle napařit z fleku odpad, předstírat nezájem a jít na tenisový trénink, časem se stanu světovou jedničkou, na jednom večírku potkám Emily Blunt a ožením se sní. Bohužel jsem je neposlechl, namísto toho tady píšu nějaký komentář a užívám si zážitek s parádní romantické sci-fi, bezchybných hereckých výkonů a vůbec nemám ponětí co se mnou teď bude... ()

E=mc2

Nápadité dielko od majstra sci-fi Philipa K Dicka. Výborné myšlienky, hoci možno trochu slabší záver a nedotiahnute niektoré motívy. Prižmúrim oko a dám 5* namiesto solídnych 4* ktoré si tento film zaslúži. ()

panMartin

Příjemně slazené drama s perfektní scifi zápletkou. Herci dobře vybráni, Mattovi a Emily to spolu fungovalo. Nakonec je to spíš jen takový malý film o lásce s hezkou myšlenkou. Jen škoda toho šťastného konce. Mohlo to být trochu drsnější. Ale v zásadě jsem spokojený. Kdyby správci osudu skutečně existovali, chtěl bych potkat toho, který by mě měl na starost. Dlouho bych si s ním povídal a nakonec bych mu možná i vrazil, pokud by mi nevysvětlil spoustu věcí! ()

URBAN

Láska v životě zkazila spousta věcí a jednou z věcí je i tento film. Ano bylo to dobře zakomponováno jenomže tento nápad by si zasloužil trochu rozšířit než jen o lásku. Mohla tam být zkrátka zakomponovája jako vedlejší produkt. Toto zní sice zní spíše jako kritika, ale i přesto co jsem v tom filmu víděl nebo spíš neviděl se mi tato myšlenka líbila ikdyž bych byl radši kdyby byl zpracován odlišněji. ( 11.9.14/MAC ) ()

Doudis19

Obelstít systém osudu starý jako lidstvo samo kvůli Emily Blunt? Pro Damona žádný problém.. I když toho chlapa nemám rád, tady mi díky dobře napsané roli kupodivu nevadil. Co mi vadilo, byla ta mdlá monotónost tempa, bez jediného náznaku gradace a vzhledem k tomu, že snímek je jinak vcelku povedený, to opravdu mrzí. Takhle Správci rychle vyšumí a stanou se jen "tím filmem s Mattem Damonem". ()

TomStall

Správci osudu jsou o třídu výš než the Box a těsně dýchají na paty Time travellers wife.. Pár momentů, kdy šlo obočí mírně nahoru (SPOILER!! dědové v hučkách řídící svět) naprosto přebily solidně prokreslené motivace postav a hlavně vzájemná chemie Matta a Emily.. ()

JaT

Příjemná sci-fi podívaná se scenériemi New Yorku. Ústřední dvojici to spolu sluší, příběh je celkem fajn. Někde to občas drhne, ale jako celek nadprůměrný film. Ale, co mě tedy vyloženě iritovalo, je v jednom momentu skok v čase o tři roky dopředu a postavy se pak tváří jakoby vše, co se doposud odehrálo, bylo včera. WTF? Matt Damon má asi úžasnou fotografickou pamět na obličeje, že po třech letech pozná ženu, se kterou se viděl sotva pár minut... ()

Cedr

Zábavný a velmi příjemný snímek, který i přes svou lehkou naivitu nabízí díky kvalitní předloze vcelku povedený scénář. Propojení romantiky a sci-fi části funguje na jedničku a herecké obsazení bylo sázkou na jistý úspěch. The Adjustment Bureau je moc hezké i po vizuální stránce a jako bonus nabízí nenuceně ideální prostor na zamyšlení nad otázkami spojenými s osudem a iluzí svobody volby. ()

Mona07

Z filmu se zajímavým námětem se vyklubala kýčovitá slaďárna se nezajímavým scénářem a příběhem o lásce až za hrob k osobě, kterou hlavní hrdina v podstatě vůbec nezná. Pardon, ale tomuhle já prostě nevěřím. ()

tatanapope

Na jsem nejvíc ocenila, že byl svůj a měl kus čehosi originálního, pojal věci po svém tak nějak jinak, než všichni ostatní a přesto to bylo snesitelné a kdyby jen to, mělo to spád, bavilo to a klidně bych se na to někdy koukla znovu. Viděno v rámci Výzva 2016 ()

Motinski

Správci osudu majú veľmi svižné tempo, super akčné scény, vizuál a nápaditý námet s hereckou dvojicou čo sa k sebe hodí. Až tak mi nevadil ani koniec ktorý som si osobne predstavoval úplne inak, no trochu uberá celkovému dojmu. To musím uznať. Ubehlo mi to ale strašne rýchlo a necítil som žiadne nudné pasáže, takže smelo do toho. ()

SG_ever

V tomto filmu se krásně skloubí absolutně povrchní a debilní myšlenka s úžasným a fantaskním dějem okolo. Vše to dohromady dává jakž takž fungující celek, který skřípe především v momentech, kdy se mluví. Je to romantická pohádková kravina, která si hraje na božskou sci-fi. Ať je to jakkoliv, a děj snímku uhádnete asi po 30 minutách (zde si dovolím použít hlášku ze ZPÍVÁNÍ V DEŠTI - "za ten scénář opravdu někdo platil?") nakonec asi budete milencům fandit, i když mě ke konci přišlo, že si to už Matt a Emily prostě nezaslouží. Bylo to hodně vydřené, zbytečné dlouhé, předvídatelné, patetické až hanba, ale svůj účel a především publikum si to určitě našlo. Mě to jakž takž pobavilo, ale znovu se na to, narozdíl od bratříčků typu DEJA VU či VEČNÝ SVIT NEPOSKVRNĚNÉ MYSLI nepodívám, protože zde autoři prostě nedokázali oheň "božství" a osudu ukočírovat a přitáhli to až moc za vlasy. Mělo to určitě navíc. (65%) ()

Sonnik

Fight for your fate. Krásná pohádka pro dospělé se super nápadem a nádherným zpracováním. Damon a hlavně Bluntka jsou víc než snesitelní. Ideální pohodovka k jakékoliv příležitosti. "Being earlier is just as bad as being late." ()

Gothar

Hmm, konečne romantický film, ktorý ma skutočne zaujal :) Zo začiatku je to thriller, potom trošku komédia a ku koncu romantická komédia a to všetko v originálnom sci fi balení za asistencie charizmatického Matta Damona, nuž, bavil som sa. Pred pozretím som o filme nič nevedel, z úvodu som nabral dojem, že pôjde o nejaký politicko-konšpiračný thriller, ale potom prišiel prvý wtf moment a už som tušil, že to bude o dosť lepšie. Ťažko napísať ešte niečo ďalšie bez spoilerovania, treba vidieť. 90 % ()

ivan_drago

Velmi neotřelá a originální love story, s promyšleným příběhem a všemi těmi pravidly, které dělají film zajímavým. Moc me potěšil herecký výkon Emily Blunt. Aspoň sme se dozvěděli, kdo je zodpovědný za 1. i 2. světovou válku... ()

DaUr

Svižně natočený a dostatečně originální film, jehož druhá polovina sice lehce ztrácí tempo, ale zato má fungující chemii ústřední dvojice, skvělou hudbu Thomase Newmana a hromadu sympaťáků ve stylových ohozech (John Slattery vládne). Ignorujíce lehce pochybný závěr jde tedy o velmi příjemné překvapení, a to i přes mou averzi vůči Mattu Damonovi. 85% ()

Mrkvič

Asi nejkrásnější scifi romanťák. Už samotné scifi je fajn, ale ta romantika to tak nádherně umocní, až jsem byl na konci hodně naměkko. "Akční" honička na konci je taková až už moc ujetá a od začátku filmu se konec tak odklání, že jsem se v půlce kvůli té změně začal lehce nudit, ale stejně je to parádní a s moc příjemnou tečkou. ()

Greengrass kašle na Bournea

Greengrass kašle na Bournea

03.12.2009

Nejdřív se říkalo, že Paul Greengass a Matt Damon jsou plní entusiasmu, pokud jde o čtvrtou akci „agenta bez minulosti“. Pak ale šly dobré vztahy Greengrasse a studia Universal do kompostu. Důvod?… (viac)

Hvězdné nábory i útěky

Hvězdné nábory i útěky