Nádejného politika Davida Norrisa (Matt Damon) stretneme v deň, ktorý mu môže zmeniť život. Kandidát do amerického Senátu sa už o chvíľu dozvie výsledky volieb. Prvé prognózy nie sú veľmi priaznivé, a tak si odchádza nachystať reč porazeného finalistu. Na pánskych záchodoch, kde by ženu čakal málokto, narazí na krásnu Elise (Emily Bluntová), dievča, s ktorou ho stretne príslovečná láska na prvý pohľad. Mohla by to byť náplasť na politický neúspech, lenže David niekde stratil jej telefónne číslo. Keď už sa vzdal nádeje, že by ju mohol ešte niekedy uvidieť, narazí na ňu náhodou v autobuse. Verí, že túto šancu už nepustí ani za nič, ale len dovtedy, kým nestretne Správcov osudu. Táto organizácia riadi život každého z nás a pre Davida naplánovala kariéru, ktorá sa skončí možno až v Oválnej pracovni Bieleho domu. Lenže to by musel nechať Elise na pokoji, čo sa Davidovi nechce. To však nie je otázka vôle. Správcovia osudu nalinkovali Davidovi život do poslednej bodky a každú, aj tú najmenšiu odchýlku, sú pripravení zlikvidovať v samom jej zárodku. Zamilovaný politik si ale nepripúšťa, že mu s Elisou ide o život a verí, že dokáže uniknúť vlastnému osudu aj jeho správcom. Aj keď je to teoreticky nemožné... (TV JOJ)

campix

Správci osudu jsou pro mě podobným překvapením jako nedávno viděné Tři dny ke svobodě. Čekal jsem více popcornovku s jasně nalinkovaným dějem a v poslední době již tradičně sterilním Damonem. A ani nevíte jak jsem rád, že jsem se mýlil, jelikož Správci osudu mě strašně bavili. Začal bych tím, že Matt Damon byl opravdu snesitelný možná i více než to. Dále povedený nápad a tak nemá Nolfi výrazný problém děj někam posunovat dál a nemusí tak vařit jen z vody. Závěrem bych řekl, že obsazení není nijak výrazné, ale povedené a ještě jednou bych vyzdvihl námět. Skvělá režijní prvotina pro George Nolfiho. ()

Ice123

Skvělý nápad s báječným provedením. Děj je sice takový přímočarý a klid s akcí se mění naprosto nárazově, ale celek filmu vychází příjemně. Za zmínku rozhodně stojí hudba a herecké výkony M. Damona, který běhací scény má nacvičené už z Bourna, takže ani sklamat nemohl a Emily Blunt je také výborná. 80%. ()

Icefist

Ano, příznávám se, mám slabost pro chytré snímky, které se snaží přijít se svojí vlastní unikátní myšlenkou. Správci osudu jím jsou a ačkoliv se neblíží dokonalosti tolik jako některé jiné mnou oblíbené, stále je to pro mě silný nadprůměr. Damonovi role pronásledovaného muže zkrátka sedí a zde to opět dokazuje. K tomu přidal ve spojení s Blunt pověstné elekrizování, které z plátna/monitoru prýští. Kvituji bravurně zvládnutou linku: rozjezd a pomalé seznamování diváka -- střed s několika zvraty -- gradace, spěch a akce na konci. A přestože jsem moc nevěřil závěru z důvodu jeho bezvýznamnosti oproti nastíněnému všeobecnému gigantismu, dávám 80 %. Oblíbená část- Thompsonův monolog v garáži ohledně svobodné vůle ()

Ketchi

Vynikající nápady geniálního spisovatele Philipa K. Dicka často úspěšně sloužily jako náměty pro zdařilé filmové adaptace. Tentokrát tomu nebylo jinak, příběh to byl opět velmi zajímavý. A do Emily Blunt jsem zamilovanej už nějakej ten pátek, tak jen potěší, vidět jí tančit. ()

dr.fish

Pro člověka, který má hodně nakoukáno to asi nebude žádný větší odvaz, ale pořád jde o velice slušný film s dobrou zápletkou i řadou zajímavých podnětů k zamyšlení. Jde samozřejmě o křížence úspěšných filmů z minulosti, ale co mají taky ti scénáristi pořád vymýšlet, když už tu všechno bylo. Tohle je přinejmenším poctivé řemeslo, podepřené dobrými herci a heslem, že naděje umírá poslední. Hodnocení zde odpovídá mému...75% ()

Fancipal

Osud vs svobodná vůle. Jakou šanci má láska, které nepřál osud ? Existuje něco mezi nebem a zemí. Jistě. Ale jenom hlupáci, blázni a slaboši svádějí své životní neúspěchy na osud, smůlu nebo tisíc jiných slov, která jsou často používána jako alibismus, jehož jediným cílem je tlumit a zlehčovat vlastní neuspěchy. "If you want something. Take it." V hlavní roli výtečný Matt Damon to pochopil. A Emily Blunt ? Ta je s každým novým filmem lepší a lepší. ()

Riley

SPOILER! A pak žili šťastně až do smrti! Tak pěknej nápad, ale ten závěr?? Políbíme se a všichni zlí lidé rázem zmizí. Láska zvítězí nad nenávistí. Blah, blah. Jak hluboko s těmi happyendy ještě můžete klesnout? Tenhle film mi připadal jako když někdo bez rozmyslu začne psát skvělou slohovou práci, píše a píše a pak najednou zazvoní a ten chudák neví, jak to rychle ukončit, tak si vzpomene na pohádky z dětsví, vystřihne nejpatetičtější závěr jaký ho mohl napadnout a jde domů. ()

WolfR

V jednoduchosti je krása nebo-li jednoduchá adaptace povídky z pera P. K. Dicka se zajímavým příběhem. Matt Damon a Emily Blunt jsou hezký páreček. Skvělá romantická jednohubka s nádechem sci-fi, 4 hvězdy. ()

KajusaK

Akčňák, který by mě nebýt Matta Damona asi vůůbec nezaujal a nejspíš bych ho hned nazačátku stopla. Herecké výkony byly ovšem opravdu vynikající. Zakončení pěkné. Na mě příliš romantiky, a málo zvratů, ale i tak 4* slabší. ()

SeanLSD

Prisahám Bohu, že toto je film o manipulácií skrz-naskrz. Hollywoodom nastrojená romantika vždy prekoná všetky prekážky, tentokrát aj Boží plán a napokon aj tak získa požehnanie Všemohúceho. Večná pravá láska pre tých, čo ju vybojujú je vierohodná, nanajvýš reálna a možná, iba treba patriť k vyvoleným, ktorí ju majú súdenú, čo si však o sebe môže myslieť každý nešťastný zakomplexovaný debil, inak platiaci divák. Predviesť odhalenie vychcaného svinstva politického manévrovania s nádejami, svedomím a psychikou voličov tým chudákom samotným je záslužným činom, ale politici sú vlastne v skutočnosti hrozne fajn ľudia. A bezmenná masa tých, ktorí nemajú vlastného kontrolóra osudu permanentne nenápadne za chrbtom, si je toho všetkého jasne vedomá, odporujúca až znechutená, ale ochotne sa pritom na 2 hodinky tomu deštruktívnemu zábavnému kúzelnému klamstvu podriaduje. Herrgot, to je sila! - tie najotrepanejšie klišé a kánony továrne na sny opäť raz tak úchvatné a príťažlivé...- pritom zrejme hlavne preto, že sa samy odhaľujú! Hlavne že nás presvedčí o existencií Náhody, na ktorú sa môžeme upínať, ak neveríme spoľahlivosti Stvoriteľa a zástupov jeho služobníkov, Slobodnú vôľu, ktorá tam snáď kdesi v hĺbke nebude iba zdaním a nekonečné čaro Bozku, toho magického činu zreťazujúceho dôsledky do nekonečna navzdory snahám agentov-anjelov, neschopných amatérov s neskutočnou mocou. Oni, nech už si myslíme čo chceme, sú vlastne iba úradníkmi, ktorí si len poctivo robia svoju prácu. Amen. PS. - Kurnik, a mne pritom ani nedošlo, že to je od Dicka! ()

okkac

Na první pohled skromná, ale vydařená adaptace P. K. Dicka (ten stále je bohatou studnicí námětů pro Hollywood). Co všechno je člověk ochoten udělat, aby mohl být s milovanou osobou i přesto, že osud řízený Předsedou a jeho kloboučníky tomu nechce? Asi to bude obdobím, které prožívám, takže jsem s postavou Matta Damona dokonale soucítil. 8/10 ()

Langsuyar

Nádherná pohádka. Až neuvěřitelným způsobem si mě tento film dokázal získat. Přes vynikající herce, překrásnou hudbu a pěknou pointu nakonec. Je možné, že snímek má nějaké dějové nejasnosti a určitě by se našly díry ve scénáři, ale to všechno pohltila excelentní režie. George Nolfi dokázal zadaptovat Dickovu povídku tak, že perfektně drží pohromadě, neustále na vás emočně doléhá a ani minutu nenudí. 9/10 ()

bartias

Jedna ze solidnějších adaptací originálních nápadů Philipa K. Dicka má šikovné herecké obsazení. Romantický milostný děj svižně střídá rychlá akce a George Nolfi si se záběry na sluneční paprsky impozantně prosvítající mezi výškovými budovami umí pěkně vyhrát. Místo thrilleru nahlížejícím za oponu ve stylu Počátku jsou Správci osudu takovou typickou pohádkou. Neurazí ale ani neznudí. ()

Immortal17

Bepochyby existuje něco jako osud...nebo ne? Kdo ví?! Na to zcela jistě existuje nějaká odpověď, my, lidé, ji však neznáme, a tak je to jedině správně, protože by se to pak už nedalo nazvat "osudem". Nepochybně pro každého někde existuje ten pravý či ta pravá na tomto světě, ale to jen my se sami rozhodujeme s kým trávíme čas či zbytek života - doufejme, protože kdyby někdo rozhodoval za mě, asi bych se docela naštvala a zachovala se přesně tak jako David Norris ( Matt Damon ) ve filmu "Správci osudu". ;) ()

Radiq

Stejně jako se při chcaní nechvátím, tak taky u tohohle filma uchvácením neuchcávám. Nebyla tu žádná pizda, ani mě tam neštval žádnej vocas. Taky mě tam ale taky nic netěšilo. Příběh to byl timpatickej, ale někdy trochu moc. Dost často jsem se ptal proč. Odpovědí na svoje proč jsem se dočkal jenom málo. Mohli tam dát trochu víc akce. ()

Greengrass kašle na Bournea

Greengrass kašle na Bournea

03.12.2009

Nejdřív se říkalo, že Paul Greengass a Matt Damon jsou plní entusiasmu, pokud jde o čtvrtou akci „agenta bez minulosti“. Pak ale šly dobré vztahy Greengrasse a studia Universal do kompostu. Důvod?… (viac)

Hvězdné nábory i útěky

Hvězdné nábory i útěky