Nádejného politika Davida Norrisa (Matt Damon) stretneme v deň, ktorý mu môže zmeniť život. Kandidát do amerického Senátu sa už o chvíľu dozvie výsledky volieb. Prvé prognózy nie sú veľmi priaznivé, a tak si odchádza nachystať reč porazeného finalistu. Na pánskych záchodoch, kde by ženu čakal málokto, narazí na krásnu Elise (Emily Bluntová), dievča, s ktorou ho stretne príslovečná láska na prvý pohľad. Mohla by to byť náplasť na politický neúspech, lenže David niekde stratil jej telefónne číslo. Keď už sa vzdal nádeje, že by ju mohol ešte niekedy uvidieť, narazí na ňu náhodou v autobuse. Verí, že túto šancu už nepustí ani za nič, ale len dovtedy, kým nestretne Správcov osudu. Táto organizácia riadi život každého z nás a pre Davida naplánovala kariéru, ktorá sa skončí možno až v Oválnej pracovni Bieleho domu. Lenže to by musel nechať Elise na pokoji, čo sa Davidovi nechce. To však nie je otázka vôle. Správcovia osudu nalinkovali Davidovi život do poslednej bodky a každú, aj tú najmenšiu odchýlku, sú pripravení zlikvidovať v samom jej zárodku. Zamilovaný politik si ale nepripúšťa, že mu s Elisou ide o život a verí, že dokáže uniknúť vlastnému osudu aj jeho správcom. Aj keď je to teoreticky nemožné... (TV JOJ)

bourec

Podle povídek P.K.Dicka vzniklo už spousta filmů,leč s dost kolísavou kvalitou co se týče scénáře,ale vždycky to má něco do sebe.Správci osudu je tak na půli cesty.Je to zábavný,romantická linka mezi Damonen a E.Blunt perfektně funguje,a člověk jim drží palce.Ale bohužel,co se týče scifi jako druhýho žánru v tomhle filmu,tak tady je to slabší.Prakticky bez většího množství triků,akce,takže to vypadá,že tahle povídka potřebovala v tomhle směru jako režiséra někoho zběsilejšího.Ale co,i takovýhle filmy potřebuje svět,ne všechno musí bejt plný akce.Nic sem nečekal,a dostal sem toho dost.80%. ()

Attta

Pěkný film, skvělá hudba, můj oblíbenec M. Damon a překrásná E. Blunt. Velice zajimavý námět, který mě opravdu dostal. Tenhle typ scifi mám prostě rád! ()

Elyssea

Jakou roli hraje náhoda a tahá za nitky někdo jiný? Otázka svobodné vůle je zajímavá. Film je to milý. Ani dlouhý, ani krátký. Jenže... nějak mám problémy uvěřit v osudovost lásky Elise a Davida. ()

cariada

Zajímavý nápad na film. Náš osud je černý na bílém , ale né vždy to znamená ,že se tak skutečně bude odvíjet, A od toho jsou tu správci v obleku a kloubouku, kteří dohlíží, aby vše klapalo jak má a každý dělal to co je mu před určeno, až na to, že né každému je to pochuti a zvlášt, když zjistí jeden chlápek, že mu někdo řídí život a nechce si to nechat líbit. Podobné filmy mám rád, dávají nám možnost si vytvářet vlastní úsudek o tom co je správné a co né. Na můj vkus to bylo až příliš zamilované, ale povedené. ()

Caym

Ambiciózní thriller? Ambiciózní nápad, ambiciózní koncept, rozhodně ne ambiciózní film. Znavené tempo, mdlá hudba, love story ve sci-fi oblečku, kterému nevěřím, a k tomu "o tři roky později" a "o 154 sekund dříve". Někdo tady neumí vyprávět příběh, který by mohl celkem zajímavě fungovat (a nebo někdo neumí sečíst 1+1 tak, aby nevyšlo -2) - son of a bitch jsem mohla slyšet tisíckrát a stejně mi pořád připadalo, že se dívám na absolventský snímek natočený na zahradě za barákem. Laciné a špatně poslepované, žádná hloubka...prostě papírové sci-fi s pár týpky v pršiplášti, sci-fi, které musí divákovi všechno vysvětlit a ukázat - asi jako westernové městečko - hezky to vypadá, ale do salónu vás nepustí, protože pak byste viděli jen nudnou dřevěnou kostru. A do toho ta obří love story, která to má všechno udržet pohromadě... ()

dezorz

Matt Damon je skutocne mily chlapik. Po tom, co sa P.K.Dick obratil v hrobe po uvedeni filmu Vyplata s damonovym kamaratom Affleckom obracia Damon Dicka naspat. ()

WoWoW

Kdo? co? jak? proč? Nee!!! Já jsem zmaten. Správci osudu mě nijak zvlášť neoslnili. Ne musím to říci jinak, ten film není špatnej, je fajn. Zpracování, napětí i akční scény se povedli, Matt i Emily hrají svoje role suprově, ale... Vůbec jsem nepochopil, proč to ti pánové agenti vlastně dělají? Co je k tomu vede? Jak je možné, že žijí déle než normální lidé? Kdo je jejich šéf? A těch vět, co končí otazníkem, bych vymyslel další asi milion. Většinou když film dokoukám, tak vím co si mám myslet. A když se to náhodou nepovede pustím si to znovu, ale tohle bych si mohl pouštět celý den pořád dokola a bez tak bych nezjistil ani jedinou odpověď. Takže se přiznávám, že kdyby ten film nebyl dobře natočenej a koukalo se na to o dost hůř, dal bych odpad. Ale já teď udělám něco jiného, dojdu si do knihovny půjčit Dickovu předlohu a uvidíme co zjistím. ()

Stanley

Uf, neznám původní literární předlohu, ale věřím, že je dobrá. Zato tohle filmové zpracování trpí tak úzkoprsou suchopárností, až mě to přivádělo k smutku. Nebo že bych byl na takové oblbováky už moc starej? Kdo ví. ()

joker.george

Už i ze synopse to na mě působilo zvláštně, ale kvůli hercům, kteří ve svých rolích působily přirozeně a překonaly mé očekávání, jsem se rozhodl na film podívat. Ale jinak to žádná sláva nebyla, dialogy byly nudné a nucené, postrádalo to jakékoliv napětí i vtip a ani jsem snímku nedokázal uvěřit svět a pravidla, který mi chtěl ukázat... ()

Nach

Romantické sci-fi, na které se dobře dívá a dokáže si získat můj zájem. Logiku to sice má jako rohlík mozek, ale čert to vem. Na polu žánru jde o zajímavě zpracovaný nápad, který své silné stránky má a náležitě je těží. Když si k tomu přidáte přitažlivé herecké duo Matt Damon a Emily Blunt, máte správný mix na příjemně strávené odpoledne. Nic více, nic méně. 75% ()

Streeper

Nápad je vážně skvělý a originální. Sama věřím tomu, že naše osudy neřídíme my, ale nějaká vyšší moc, která se o nás stará, takže teoreticky je tohle moje představa života na Zemi, proto se mi moc líbil děj filmu. Matt Damon a Emily Blunt byli skvělý, pro své role, ale celkové zpracování filmu se mi moc nelíbilo. Častokrát jsem se přistihla, že při sledování myslím úplně na něco jiného a vůbec se nesoustředím a tohle je pro mně už hvězdička dolů, jinak bych dala 4*. Nevím, co přesně mi na filmu vadilo, ale není to snímek, na který bych se ráda podívala několikrát do roka. ()

Crawler-D

Za socialismu varovala propaganda před lidmi v klobouku, protože se za nimi skrývali zlí kapitalisté. Po zhlédnutí nového sci-fi filmu podle literární předlohy Philipa K. Dicka se mohou milovníci klobouků bát znovu. Lidé by je mohli považovat za správce osudu, tajemné lidi z pozadí, kteří ovlivňují chod věcí. Fungují jako minimalistický úvod do představivosti Philipa K. Dicka, kterého jakožto výtečného autora sci-fi čas od času využijí filmaři. Nolfi se vyznačuje skromným pojetím a civilismem, což látce sluší, a je na Správcích osudu citelně znát, že vychází z povídky. Lze proto jednoduše definovat, čím jeho režijní debut není. Není futuristicky epický jako Minority Report, nebo dějově zamotaný a komplikovaný jako Temný obraz a nespoléhá se na akci a blbý scénář jako Výplata. Pokud se film žánrově k něčemu neustále nachyluje, není to ani tak sci-fi jako romantika, která nepůsobí vůbec přeslazeně, neuvěřitelně a kýčovitě, a to přesto, že filmu chybí nějaké překvapivé rozuzlení, které by průběh příhodným způsobem posunulo do jiné roviny nebo překvapilo. Kdyby mělo Nolfiho setkání s Philipem K. Dickem vyšší cíl, mohli jsme pod kloboukem najít něco víc než jen obyčejný film. ()

Wladi.mir

Vcelku je to příjemný film, který nikoho neurazí a určitě nikoho nenadchne. Zejména proto, že film je od samého začátku sci-fi. Je to škoda, téma okolo osudu je vždy hodně zajímavé, zde se to řídí výhradně nějakým "šéfem" a správci osudu. A to se mi vůbec nelíbilo. Udělat ten film trochu jinak, líbil by se mi mnohem více. ()

bukowski83

Óóóó Emily ty mi dáváš, bez tebe by to asi nebylo tak dobré a já bych nehodnotil tak vysoko, ale protože ti ta chemie s Mattem celkem funguje nenamýtám nic a dávám čtyři hvězdy. Jinak vážně dobré sci-fi, které je nechutně protkáno láskou, ale co proti gustu, žádný.... ()

vykur!

Most people live life on the path we set for them, too afraid to explore any other. But once in a while people like you come along who knock down all the obstacles we put in your way. People who realize freewill is a gift that you'll never know how to use until you fight for it. I think that's the chairman's real plan. That maybe one day, we won't write the plan, you will. ()

Lanark

Tohle bude zvláštní komentář, jelikož na romantický filmy moc nekoukám, natož abych o nich něco psal. Budu teda stručný. Určitě jsem po sledování dostal chuť si přečíst povídku P.K. Dicka. Téma rozhodování mezi individualitou a vztahem mě poměrně zajímá a líbilo se mi, že tvůrci to zkusili vzít za jiný konec a že měli celkem jasno co v této "romantické" části chtějí sdělit. Damon mi byl kupodivu sympatický více jak Blunt..ehm :) Co je škoda, že se tvůrci příliš zamotali do vysvětlování a rozvíjení "osudového" světa, ač je od začátku jasné, že romantika má hrát prim. V sci-fi částech totiž scénář dost skřípe, filozofování "andělů" je na úrovni článků časopisu "Moje psychologie" (scéna s monologem jedno z nich o temných obdobích lidstva, byla jedna z nejlepších neúmyslně zábavných scén, kterou jsem kdy viděl) a scénaristické berličky aspirují spíš už na termín scénaristické kolečkové křeslo . Škoda toho, jinak by to bylo asi po dlouhé době, kdy bych s klidem mohl říct, že jsem viděl romantický film, který mě oslovil a zaujmul. ()

C0r0ner

Je pěkné, když se povede film, který má vlastně romantický náboj, ale zároveň je velmi silný i v dalších oblastech. Chce to "jen" dobrý námět a scénář, což bývá po hříchu ten největší neduh soudobých filmů. Neokoukaný nápad, sympatická dvojice, nepředvídatelný děj. Není to taková bomba jako Zdrojový kód, ale přesto je to hodně dobrá záležitost. 80% ()

Greengrass kašle na Bournea

Greengrass kašle na Bournea

03.12.2009

Nejdřív se říkalo, že Paul Greengass a Matt Damon jsou plní entusiasmu, pokud jde o čtvrtou akci „agenta bez minulosti“. Pak ale šly dobré vztahy Greengrasse a studia Universal do kompostu. Důvod?… (viac)

Hvězdné nábory i útěky

Hvězdné nábory i útěky