Nádejného politika Davida Norrisa (Matt Damon) stretneme v deň, ktorý mu môže zmeniť život. Kandidát do amerického Senátu sa už o chvíľu dozvie výsledky volieb. Prvé prognózy nie sú veľmi priaznivé, a tak si odchádza nachystať reč porazeného finalistu. Na pánskych záchodoch, kde by ženu čakal málokto, narazí na krásnu Elise (Emily Bluntová), dievča, s ktorou ho stretne príslovečná láska na prvý pohľad. Mohla by to byť náplasť na politický neúspech, lenže David niekde stratil jej telefónne číslo. Keď už sa vzdal nádeje, že by ju mohol ešte niekedy uvidieť, narazí na ňu náhodou v autobuse. Verí, že túto šancu už nepustí ani za nič, ale len dovtedy, kým nestretne Správcov osudu. Táto organizácia riadi život každého z nás a pre Davida naplánovala kariéru, ktorá sa skončí možno až v Oválnej pracovni Bieleho domu. Lenže to by musel nechať Elise na pokoji, čo sa Davidovi nechce. To však nie je otázka vôle. Správcovia osudu nalinkovali Davidovi život do poslednej bodky a každú, aj tú najmenšiu odchýlku, sú pripravení zlikvidovať v samom jej zárodku. Zamilovaný politik si ale nepripúšťa, že mu s Elisou ide o život a verí, že dokáže uniknúť vlastnému osudu aj jeho správcom. Aj keď je to teoreticky nemožné... (TV JOJ)

Tirion

Hodně kvalitní podívaná s tradičně výborným Damonem. Scény krásně vykresluje Newmanova hudba a režie je navíc více než zkušená, což mě u nováčka Nolfiho docela překvapuje. Vše vypadá krásně sehrané a souznící, ale bohužel taky předvídatelné a z nějakého důvodu mi to prostě furt připomínalo Počátek. Možná tou podobnou atmosférou. Tak jako tak je to však jedno z letošních milých překvapení. ()

SarumanKo

Snímka The Adjustment Bureau je bezchybným kusom filmárčiny, ktorý mi učaroval takým spôsobom, že nemám nutkanie mu absolútne nič vyčítať. Z tohtoročných filmov má zatiaľ najoriginálnejší námet, ktorý je trochu bojkotovaný naivným posolstvom, našťastie podaným neodolateľným spôsobom. Herci do jedného excelujú, skladateľ taktiež a George Nolfi si nemohol vybrať bravúrnejší nástup na filmovú scénu, ako túto originálnu, napínavú, neskutočne štýlovú a vynikajúco zrežírovanú sci-fi romancu. (90%) ()

blackrain

Neokoukaný příběh stojící na velmi dobrém nápadu. Takhle nějak to dopadá, když bojuje láska s osudem a to doslova. Nechci si ani představovat, že by někdo řídil moje činy a chování a já bych byla jen jakousi loutkou v tom velkém lidském divadle. Ten konec mohl být malinko jiný, ale to klidně odpouštím. ()

kaylin

Takový ten typ filmu, co se trochu snaží o to, aby vám zamíchal s myšlenkami. Jsou zde překvapivé zvraty, zajímavé sci-fi prvky, celé je to navíc dostatečně zajímavé a zábavné. Navíc se podařilo vybrat výborné herce, a to nikoli jen pro dvě hlavní role. "Správci osudu" je navíc docela dobrý název, který tomu dává trochu až dickovský nádech, v angličtině ještě o něco více. Koneckonců, to se projevuje i v příběhu. ()

..Lucas..

Po delší době film, který se mi fakt líbil :) dlouho jsem se na něj těšil a nebyl jsem vůbec zklamaný - napínavý, dobře zahraný a především je tu Emily Blunt! :) ()

Mikita

Kupodivu to nebylo tolik sci-fi spíš miloučká romantika mezi 3-4 hvězdičkami. Prospělo by rychlejší tempo a větší chemie mezi ústřední dvojicí, ale jinak příjemné pokoukání. ()

italka63

Matt i Emily byli dobří, jejich láska na první pohled, co dokáže změnit i vyšší mocí nalinkovaný osud...ale pak jsem se vcelku nudila, bohužel....tajuplní muži v kloboucích...vždycky je mají....tak za tři:-) ()

slunicko2

Poněkud nudné poučení o tom, jak to na světě chodí. 1) Dualistická filosofická koncepce vzájemné podmíněnosti predestinace a svobodné vůle odpovídá mému vlastnímu přesvědčení o tom, jak svět funguje. Orwellovský doublethink či jungovský archetypální model synchronicity tvoří, byť pro mnohé neznatelně, ideové pozadí filmu. Lidověji řečeno, kdo chce být úspěšný a nezaplatit za to změnou své osobnosti, musí přijmout fakt, že vše je dáno a současně, že vše, co se ho týká, může změnit. Aby ovšem tato změna byla možná, je třeba vyvinout výrazné úsilí._____ 2) Představte si plavce uprostřed oceánu, který je zmítán vlnami a netuší nic o mořských proudech ani o možnosti plaváním ovlivnit směr svého směřování. Takový člověk leží na vlnách a trpně očekává, co se mu stane. Jeho osud je předem určen. Mnozí z nás se takto chovají a dostávají pak od života, co jim náleží. Někteří se i občas o něco pokusí, ale pokud nepochopí, že existují mořské proudy a jak působí, jak mohou využít energie větru a i vlastní energie a schopnosti plavat, pak ničeho nedosáhnou. Většina lidí o mořských proudech nic netuší a stejně tak nemají ani ponětí o tom, že by mohli svůj vlastní osud ovlivnit a jak by to mohli učinit. Není snadné vzít osud do vlastních rukou, je to běh na dlouhou trať se spoustou úsilí a nejistým výsledkem._____ 3) Spoiler. Celému zdánlivě nesmyslnému počínání mladého politika (41letý Matt Damon) dává opodstatnění až závěrečná pointa - najednou se ozřejmí, proč existují různá omezení všemohoucí vůle (pro anděly - vykonavatele, pro objekt působení a konec konců i pro tvůrce plánu). Ano, je to svobodná vůle, tento tajemný fenomén, který je nade vším._____ 4) Spoiler. Dualita se projevuje i v boží existenci. Bůh je tu přítomný v roli šéfa (tvůrce plánu) i v roli objektu, na nějž lze působit (přimět ho ke změně plánu podle vlastních představ). Současně v existenci svobodné vůle tkví božskost člověka._____ 5) Zajímalo by mě, která znalostí náboženství a historie nepolíbená duše zařadila film mezi sci fi. ()

MATADOR

Osud, nebo náhoda? Může za to snad ještě něco jiného? Správci osudu jsou postaveni na nikdy nezodpovězené otázce a daří se držet diváka v napětí, až do samotného konce. Takový typ filmu mohu kdykoliv a s čímkoliv. Sympatický a uvěřitelný Matt Damon má svůj standartní, ničím neiritující look - vynikajícně mu sekunduje sympatická Emily Blunt. Svým způsobem vyjímečný snímek! ()

Thomassi

Romantická linie o jednom osudovém setkání zkombinovaná se sci-fi? Proč ne. Kór když je film udělán sympaticky, s dobrými herci a slušným dějem. Jak zde můžeme vidět, láska vítězí nad vším, i nad životním posláním stát se prezidentem Ameriky. Kdyby to tak bylo ve skutečnosti, ale ono bohužel není. Takové láskyplné pocity jsou vidět jen ve filmech. Duo Matt Damon a Emily Blunt mají jiskru už od okamžiku, co se potkali, a je to vidět. Matta jsem dlouho neviděl v tak svěží roli, která mu vyloženě sedla. Co se týče prvku sci-fi, parádně doplňuje příběh a dělá z něj něco neobyčejného, něco originálního, něco, co jsem neměl možnost ve filmu vidět. ()

PogoJoe

Chemie mezi Mattem a Emily neuvěřitelně jiskří, podpořená výborně napsanými dialogy. Romantická sci-fi je jeden z nej žánrů a když je zajímavý příběh dobře natočen, jako v tomto případě, radost jen pohledět. Obzvlášť první hodina filmu je perfektní. 89%! ()

decouble

Chudák Emily Blunt se musela přesvědčivě snažit zahrát, že je to vlastně docela normální, když vás týpek, kterýho jste viděli asi třikrát v životě, začne tahat skrze dveře s mikro-červími dírami po New Yorku. Aby to nepůsobilo dementně a totálně nepřesvědčivě, potřeboval by film trochu víc progresivnější styl... Jako alternativu závěrečné scény je asi nejlepší doporučit Příšerky s.r.o., jsou mnohem svižnější a nikdo tam nenosí tak pitomej klobouk jako Matt Damon. ()

dawe04

Přestože jsou Správci osudu řemeslně precizním filmem, který i přes nálepku "romance" nepostrádá tempo a inteligenci, z nápadité myšlenky tahačů nitek našich osudů mohlo být zajímavější pokoukání, než na hraně hopsající romantika nevyhýbající se ani klišé či logických nesmyslů. Trochu škoda, ale pravdou je, že lepší romantický film feat. sci-fi & sympatický Damon a roztomilá Emily Blunt v kinech nenajdete. 7/10. ()

FilmFan24

"Je správné to co děláme?" ptá se jeden z těch, kteří řídí osud kongresmana Davida Norrise. Prostě plán je plán a to, že se politik zamiloval do Elise, je jaksi nepatřičné. Sebemenší odchylka od předem nalajnovaného života není možná. Tajemní správci Davidova osudu prostě na náhodě nic nenechají a obyčejné lidské emoce nepřipouští. Uvěřitelný Matt Damon v roli senátora, který by prostě dneska herecky utáhl sebevětší scénáristický blábol, svému osudu uniká jak může. Potěší, že obehraná romantická zápletka je tentokrát podána jinak. ()

Duotone28

celkom prijemne osviezenicko, nakolko prave davam dlhe zakliate obdobie priemernych kuskov...preto cenim kazdu zmenu, aj ked k dokonalosti to ma pekne daleko heh, nazdar ()

togaf

Že nám ten Matt ale stárne, co? Tahle otázka mi zněla v hlavě první polovinu filmu, a to není dobře. Taková americká pohádka o tom, že když si jsou dva souzeni a jsou ochotni vše obětovat (jak originální), tak to nakonec zlomí i boží vůli. Teda pardon, Předsedovu. ()

salalala

V rámci možností originální filmek mě dost příjemně překvapil. Od začátku jede ve slušném tempu a až do konce je solidně napínavý, což je jedině dobře. Debutant Nolfi moc dobře věděl, co chce točit, od čehož se odvíjí taky suverénní a sebevědomá režie, která prakticky nedá divákům vydechnout. Mezi Damonem a Blunt to jiskří naprosto výborně a zamilovanost jsem jim baštil i s navijákem. Oba jsou opravdu výborní a přitom na sebe nestrhávají veškerou pozornost. Nechávají hrát i ostatní a zářit také Nolfiho vytvořenou atmosféru a prostředí. Určitě to není nikterak dokonalý film, protože se mu dá vytknout asi až moc sladký konec (nevadil mi a nikterak mě neurazil, ale být trošku temnější, taky bych se nezlobil), lehká naivita trošku legračních mužů v klobouku řídících náš osud (na druhou stranu ale na téhle myšlence něco je) a ke konci taky trošku méně fungující logika. Zásadnější výtky k tomu ale fakt nemám. Moc příjemný snímek s podařenou kamerou a hezkou hudbou. Pro mě osobně jeden z nejzajímavějších filmů loňského roku a nebál bych se ho zařadit ani do jeho Top 10. 80% ()

Greengrass kašle na Bournea

Greengrass kašle na Bournea

03.12.2009

Nejdřív se říkalo, že Paul Greengass a Matt Damon jsou plní entusiasmu, pokud jde o čtvrtou akci „agenta bez minulosti“. Pak ale šly dobré vztahy Greengrasse a studia Universal do kompostu. Důvod?… (viac)

Hvězdné nábory i útěky

Hvězdné nábory i útěky