Nádejného politika Davida Norrisa (Matt Damon) stretneme v deň, ktorý mu môže zmeniť život. Kandidát do amerického Senátu sa už o chvíľu dozvie výsledky volieb. Prvé prognózy nie sú veľmi priaznivé, a tak si odchádza nachystať reč porazeného finalistu. Na pánskych záchodoch, kde by ženu čakal málokto, narazí na krásnu Elise (Emily Bluntová), dievča, s ktorou ho stretne príslovečná láska na prvý pohľad. Mohla by to byť náplasť na politický neúspech, lenže David niekde stratil jej telefónne číslo. Keď už sa vzdal nádeje, že by ju mohol ešte niekedy uvidieť, narazí na ňu náhodou v autobuse. Verí, že túto šancu už nepustí ani za nič, ale len dovtedy, kým nestretne Správcov osudu. Táto organizácia riadi život každého z nás a pre Davida naplánovala kariéru, ktorá sa skončí možno až v Oválnej pracovni Bieleho domu. Lenže to by musel nechať Elise na pokoji, čo sa Davidovi nechce. To však nie je otázka vôle. Správcovia osudu nalinkovali Davidovi život do poslednej bodky a každú, aj tú najmenšiu odchýlku, sú pripravení zlikvidovať v samom jej zárodku. Zamilovaný politik si ale nepripúšťa, že mu s Elisou ide o život a verí, že dokáže uniknúť vlastnému osudu aj jeho správcom. Aj keď je to teoreticky nemožné... (TV JOJ)

runner85

môj prvý film v ktorom som videl Emily Blunt a hneď som si ju obľúbil. Film hovorí že ak je nám dačo súdené nič stým nespravíme ... alebo je pravda dakde inde a všetko je len skúša ako veľmi to chceme ? ()

dom156

Poslední dobou koukám na filmy u kterých pak vůbec nevím co bych napsal. Možná se budu muset zamyslet nad výběrem filmů. Mě se film líbil plynulostí a kompozicí děje a mírnou gradací na konci. Nicméně žádné velké terno to opravdu není a jen lehce doporučuji. ()

grogodil

Ako je dobrá tá romantická linka a nápad s predurčeným osudom, tak tak je blbý ten príbeh, ktorý sa na to nabalil. Pri tých vysvetlovačkách správcov v prázdnej garáži v snahe obzrejmiť Davidovi (Damon) a hlavne divákovi princípy fungovania ich "au pair" systému, som na to fakt hľadel ako báger na tvrdú hlinu. A nie preto, žeby som nechápal o čo ide, proste som nedokázal pristúpiť na takúto, síce hravú a doteraz nikde inde nevídenú, no proste prevedením naivne zjednodušenú, infantilnú a až absurdnú hru. Na papieri tie klobúčiky, dverové porály a blikajúce notesy možno fungovali, no keď to Nofli rozpohyboval na plátne, ostala len sympatická zamilovaná dvojica, pobehujúca v jednom prefantasmagorenom nedomyslenom úlete. ()

Skip

Dobrý námět se podařilo kvalitně zpracovat, takže se z toho nestala sladká poleva na ničem. Ve slušném tempu se odvíjí tenhle příběh navzdory vyšším zájmům a diváci mohou být spokojení. ()

Foma

70%. Emilce to tady nesluší tolik jako v třeba v Neřízenej střele, mě přijde, že mezi ní a Damonem nějak nefunguje spojení, nemá to tolik náboj. JInak je to docela koukatelný se zajímavýma myšlenkama. ()

Vědma

Tak víc mě baví muži v černém než tihle muži v klobouku. Připadá mi, že tam všichni pořád někam celou dobu pobíhali a že tomu něco chybělo(možná nějaké napětí?, možná originalita?). Ale jako příběh o lásce, která vyhrává nad osudem, to nebylo špatné a mrakodrapy byly fajn. ()

higuain

Komentář obsahuje spoilery. Příběh o klasickém konfliktu láska vs. kariéra. Dva ambiciózní lidé se potkají a mají hned pocit, že jsou pro sebe stvoření. Jenže z nějakého důvodu nejde jejich soužití dohromady s rolí, která jim byla ve společnosti předurčena. Damon se musí rozhodnout mezi ženou svých snů a velkou politickou kariérou, přičemž na jeho volbě vlastně ani moc nesejde, protože jak je v knize plánu psáno, tak je dáno. Jenže Damon se nakonec přece jenom nevzdá, je v tom až po uši a dojde k závěru, že mu na ničem jiném tolik nezáleží. Dost zvláštní vzhledem k tomu, že onu ženu vlastně skoro nezná, nicméně při pohledu na Emily Blunt - kdo by se mu divil? Mezery tu jsou. Minimálně toho závěrečného happyendu bylo dosaženo na můj vkus až příliš snadno a rychle, v důsledku čehož působí Správci osudu (pouze) jako velmi poutavě natočená jednorázovka. ()

Petroff

Já si prostě nemůžu pomoct, ale ten plakát u mě aspiruje na nejstrašnější za poslední asi 3 miliony let ... Cválající Dejmon, to je fakt paráda. Není to parodie na plakát k Catch Me If You Can? Mě ten v pohybu zachycený klučík prostě evokuje agenta Bournea... a z toho já, prosím pěkně, zvracím... ()

Huntelaar

Ve mě trošku rezonuje zklamání a ke čtyřem se to přiklonilo díky oblíbenosti Matta a Emily. Už před promítáním se ke mě doneslo, že Správci osudu mají předlohu v knize viz., a tak jsem byl docela rozmrzelý, protože jsem se nemohl zbavit pocitu, že to mohlo být mnohem lepší a že mnoho postav tam bylo skoro naokrasu, bez pořádného popsání jejich motivů. Že ta knižka (nečetl jsem) musí být košatější a peripetie musí být strhující jako trilogie s agentem Bournem. ()

kalap

Ham, to bola lahôdka ako palačinky so škoricou:) Film podľa neskutočného príbehu, ale skutočne sa to tak nejak približne deje, lebo nič sa nedeje náhodne, ináč by v celom vesmíre bol nepredstaviteľný chaos, keď by bolo počuť všetko a zároveň nič. Ale silou myšlienky s obrovskou vôľou a túžbou môžeme zmeniť svoje osudy a ísť inou cestou podľa svojej túžby, lenže to dokážu len velikáni. ()

Eldrick

Kam se sere vyhypeovaný, dějově otravný a přeplácaný INCEPTION. Další nápaditá alternativa matrixovského světa. !SPOILER! Narozdíl od Nea, který nevěřil na osud, chtěl být pánem svého života, ale přesto si uvědomil, že je nevyhnutelný stát se vyvoleným, Matt Démon jde proti svýmu osudu kvůli lásce! Ale Neo to měl jednodušší, Trinity měl hned za prdelí, kdežto Démon musí o svojí sexy kočku bojovat. !SPOILER! Taky bych chtěl znát svůj osud, aspoň bych věděl, jakým směrem se vydat a jak ho ovlivnit k lepšímu. A pokud bych byl předurčený pro velký věci, měl bych těžký dilema mezi kundou a slávou. ADJUSTMENT BUREAU je film pro idealistický snílky, který se v tom najdou, což já jsem, tudíž to dokážu ocenit. ()

Sheldra

Je to takovej žánrovej mišmaš, ale to vůbec není na škodu - vychází mi z toho výraz moderní pohádka, takže tomu tu osudovou lásku odpustím (ono by to bez ní jaksi nešlo, že). Damonovi správňáci seděj jak psovi uši, Emily je roztomilá a skvěle praštěná a nápad svěřit pozice jakýchsi kvaziandělů bandě chlápků připomínajících úředníky z 50. let je fakt k pokukání. Asi si budu muset sehnat klobouk, třeba mi pak cesta do práce nebude trvat dvěstě let... Kozle, s tím Topolánkem jsi to vystih ;-) ()

kinderman

Ve svých nejlepších momentech předkládá film pravdu o tom, že s každým z nás má Bůh nějaký plán, zároveň však ponechává prostor pro svobodnou vůli (panu Thompsonovi tak úplně nevěřte) a nebojí se hledat pro člověka nové cesty. ()

fmash

Jak se to dělá, že takové ne snad originální, zato vděčné téma odezní naprosto do ztracena, sterilně a beze stopy emocí? Já to nevím, ale zeptejte se Nolfiho. Nejmíň jedna celá hvězda za Emily Blunt, která se z nepravděpodobné, nesympatické rádoby vamp vyvine v milou samičku radost pohledět a za ruku podržet. Jinak slabota bez nápadu. ()

GILLWANDER

"Láska prelomí všetky ľady a prekoná prekážky, ktoré budú pred ňu postavené." ___ Film z istého hľadiska veľmi nápaditý svojim námetom, ktorý skúma za aké hranice môže človek postúpiť, ak ho vedie iba chémia. Veľká škoda zahustenej lásky do čisto technického filmu, ktorá škodí a uberá dôležitosť celého konceptu. Ak tak, tak iba žáner romantický a žáner iný. Nie komplikovať nádejné sci-fi akčné A-čko z medovým nádychom romantiky. Beriem na vedomie, že inak by bolo finále ešte viac "o ničom" ale z láskou medzi oboma aktérmi bolo znesiteľnejšie. Pohrať sa viac z námetom, odobrať romantické klišé a mohol by som tlieskať ako tínedžer čakajúci pod stromček iPhone 6. Takto iba upieram zrak na technické spracovanie filmu, ktoré bolo vynikajúce. 65% ()

dyfur

moja zaujímavosť: David Norris (Matt Damon) nosí hodinky značky Coleman NightSight a Harry Mitchell (Anthony Mackie) Timex Indiglo WR 50M. (dyfur) ()

maverick10

Romanticke klise v prevleku supermana!!! Kdyz ustredni zamilovane dvojici tu lasku prejete cely film, znamena to ze ta chemie mezi nima proste funguje a reziser to dela tak jak ma. Nicmene vsechno tohle, by nebylo nic, nebyt vseho toho sci-fi kabatu a trocha toho filosofovani!!! Velmi originalnim zpusobem nam dava tvurce na vedomi, ze jsou mezi nami a nebyt toho happyendu bylo by to dalko vice emotivni. Presto i tak jsem se rozhodl pro plny pocet a za pomyslnym jazyckem na vahach mezi 4* a 5* stala hudba, ktera decentne podmalovala tu honbu za svym osudem! ()

Greengrass kašle na Bournea

Greengrass kašle na Bournea

03.12.2009

Nejdřív se říkalo, že Paul Greengass a Matt Damon jsou plní entusiasmu, pokud jde o čtvrtou akci „agenta bez minulosti“. Pak ale šly dobré vztahy Greengrasse a studia Universal do kompostu. Důvod?… (viac)

Hvězdné nábory i útěky

Hvězdné nábory i útěky