Nádejného politika Davida Norrisa (Matt Damon) stretneme v deň, ktorý mu môže zmeniť život. Kandidát do amerického Senátu sa už o chvíľu dozvie výsledky volieb. Prvé prognózy nie sú veľmi priaznivé, a tak si odchádza nachystať reč porazeného finalistu. Na pánskych záchodoch, kde by ženu čakal málokto, narazí na krásnu Elise (Emily Bluntová), dievča, s ktorou ho stretne príslovečná láska na prvý pohľad. Mohla by to byť náplasť na politický neúspech, lenže David niekde stratil jej telefónne číslo. Keď už sa vzdal nádeje, že by ju mohol ešte niekedy uvidieť, narazí na ňu náhodou v autobuse. Verí, že túto šancu už nepustí ani za nič, ale len dovtedy, kým nestretne Správcov osudu. Táto organizácia riadi život každého z nás a pre Davida naplánovala kariéru, ktorá sa skončí možno až v Oválnej pracovni Bieleho domu. Lenže to by musel nechať Elise na pokoji, čo sa Davidovi nechce. To však nie je otázka vôle. Správcovia osudu nalinkovali Davidovi život do poslednej bodky a každú, aj tú najmenšiu odchýlku, sú pripravení zlikvidovať v samom jej zárodku. Zamilovaný politik si ale nepripúšťa, že mu s Elisou ide o život a verí, že dokáže uniknúť vlastnému osudu aj jeho správcom. Aj keď je to teoreticky nemožné... (TV JOJ)

SaNcHeZ_cz

David Norris nahlédl za oponu a rozhodl se udělat něco s tím co za ní viděl. Správci osudu patří k těm lepším snímkům inspirovaným dílem velkého Phillipa K. Dicka. Sympatická a fungující hlavní dvojice bojuje o svůj osud v stylisticky propracované zábavné formě doplněné o líbivý hudební podkres. Nechybí ani oblíbené pošťuchování náboženské tématiky. ()

Wysch

Nejsilnější na Správcích osudu překvapivě není obsazení, a rozhodně míň překvapivě scénář, kterej je spíš výtahem všeho možnýho (a přitom pořád stejnýho), čím nás Hollywood zásobuje. Nejsilnější stránkou filmu je totiž samotná realizace tý trapný a předpokládaný pointy. Formálně jsou Správci naprosto ale naprosto výbornej snímek, úžasně audio i vizuálně promakanej. A pak někde na druhým místě jsou Matt s Emily, kterým to sekne jaxviň. Opravdu, ale opravdu vřele doporučuju investici do [blu-ray], protože i když se to nezdá, Správci osudu jsou výborným vizuálním fetišem (od někoho jsem si to slovo půjčil, a nevím od koho, pardon). ()

Praxis

Romantický Matrix nového tisíciletí? Asi ne, ale i tak místy hutná atmosféra ve mě vyvolávala pocity, které jsem zažíval při sledování prvního Matrixu... O co tady teda jako jde? Přes všechny tyhle otázky vás nakonec pohladí u srdíčka ona "romantická" nota o tom, jak si zasloužit princeznu svých snů. Matt Damon je tradičně sympaták a Emily Blunt je pořád kočka a tihle dva na sebe hlásí jak o život. Nakonec vlastně zjistíte, že zápletka není vůbec složitá, nese stopy klasického Hollywoodu a vy si tak bez problémů můžete vychutnávat okouzlující hrátky s dveřmi :-) 75% ()

Malýprinc

"Cageovský" typ filmu, na který se dobře kouká a nemusí se nad ním přemýšlet. Zajímavý nápad, který vydělá určitě dost peněz do kas Hollywoodských studií. Nebýt typického happyendu, mohly být čtyři hvězdy, takhle jsou za to klišé jen silnější tři. Rovněž mě potěšila hudba. A Matt Damon? Je dobrej... ()

Asgy

Příjemná sci-fi pohádka s parádním soundtrackem a výbornou ústřední dvojicí. Navíc je to podle mě moc povedený režijní debut. Jsem zvědav na další filmy George Nolfiho. ()

havLord

Na začátku jsem si říkal, že to bude ála 1984, Láska vzpírající se establišmentu. Jenže, ono ne. Ukázalo se, že ten "establišment" je mírný jako ovečka a že to establišment vlastně vůbec není. Ona je to jen ta Láska, a Osud. ()

ivishka

Je tomu dávno, co jsem si tento film sehnala. Dokonce jsou to dva roky, co jsem o tomto filmu slyšela a přála jsem si jej vidět. Podobně jako tomu bývá u hromady dalších zajímavých snímků ( a hlavně zajímavých obsazení), jsem na touhu zhlédnout toto dílo zapomněla. Dnes jsem se rozhodla svou chybu napravit a nebylo to vůbec špatné rozhodnutí. Pár, který i přes ty časové mezery setrvá v přesvědčení, že má být spolu mě zaujal. Dokonce i herecky. Bohužel mě maličko (ke konci) zklamala Emily Blunt, která trošku přehrála se svým údivem. Čekat ovšem nějaké převeliké sci-fi nemusíte, protože tady se vše točí hlavně kolem toho hlavního vztahu Davida a Elise. Napadlo mě, jaké by asi bylo mít takovou schopnost (či klobouk) na to, abych mohla procházet libovolnými dveřmi kamkoliv na světě a pokaždé třeba jinou cestou. Ale ani tato neuskutečnitelná vymyšlená povídková lahůdka, se neobjede bez konečného významu. A to jest - svobodná vůle, za kterou musíme bojovat. Citát z filmu: "Mnoho lidí žije svůj život tak, jak jsme ho naplánovali ve strachu prozkoumat jiné možnosti. Ale jednou za čas lidé jako vy překonají všechny překážky, které jim postavíme do cesty. Lidé, kteří si uvědomí, že svobodná vůle je dar, který se nenaučíte používat, dokud si jej nevybojujete...." ()

Baronne

Příjemná romantická pohádka vložená do letního vánku Sci-fi . Fotky Damona v pokoji sice nemám, ale Emily bych tam teda asi kurva vyvěsit měl. ()

O.Peta

Originální, nápadité, svižné. Původně jsem měl v plánu jít na to i do kina, bohužel to nevyšlo, určitě by to stálo za to. Damon je prostě sympaťák. Pánové s klobouky a celé to dobové pojetí se mi líbilo. Škoda jen toho lacinýho závěru. 80% ()

GodComplex

Osudova sci-fi romantika podle Philip K. Dicka = dokonalost. Jsem ortodoxnim fanouskem osudu, takze presne tahle story je pro me jako stvorena. Je uzasne zamyslet se nad svym osudem podle zde navrzeneho konceptu osudovych cest a rozhodujicich okamziku. Skoda jen, ze nemam rad Matta Damona a Thomas Newman sice dela dobre soundtracky, ale je to dalsi z tech pripadu, kterym zni komplet vsechno stejne. 8/10 ()

Riddick77

Originální příběh, dobré tempo, výborná hlavní dvojice + parádní Anthony Mackie, super soundtrack! Úhlavní myšlenka z pera Philipa K. Dicka se dočkala důstojného filmového zpracování a ačkoliv by se daly najít určité momenty, které tak úplně nesedí (časové skoky, přetrvávající emoce...), tak je to královská zábava. Šmrnc tomu dodává zvláštní retro/neretro prostředí New Yorku. Na příběhu je zajímavý především nosný koncept správců osudu, kteří vykonávají dohled nad směřováním lidstva (zajímavé zamyslet se nad tím například ve spojitosti s reformační ideou predestinace). 9/10! ()

SonGokussj

Příběh tu byl popsán si myslím dobře, tak jako většina názoru pro a proti. Musím říci, že jsem se rozmýšlel mezi 3* a 4*. poté 4* a 5*. nakonec tedy dávám 4*, protože u mě film zůstal v mysli o po uplynutí týdnu. Což je jakýsi úspěch znatelný. Pocity po shlédnutí závěrečných titulek ~ velmi svižný děj, bez nudnějších míst, tajemný, sympatické postavy, parádní oddychovka. I když je film předurčen k "matrix - život není tak, jak si myslíte!" tak toho témata moc nevyužívá a vlastně se to vše točí jen kolem jednoho člověka. To se mi velmi líbí :-) Tím, že z toho nedělají víc, než to je, z toho udělali víc, než to je ;-) 80% ()

Popluh

Celkem zajímavý film, který spíš než původní a dnes možná již trošku zastaralé téma nukleární katastrofy (zdravíme Kima) připomene Dickovo oblíbené téma víry a naboženství (podobně jako v Ubiku), ve kterém opět zajímavý a extravagantní námět zabíjí uvolněné hollywoodské zpracování. To si nedovolí vyrazit za mantinely žánru očekávané divákem, což je škoda. Opět a znovu, adaptovat Dicka a zaměřit se na romantickou stránku víc než na existenciální, to se nevyplácí. I tak ale slušný počin který dopředu táhnou hlavně herci, to hlavně v momentech kdy režie simuluje šeď obleků úředníků. Terence Stamp výborný a zasloužil by víc prostoru a Anthony Mackie už má taky slušně našlápnuto, o Damonovi ani Blunt snad není potřeba mluvit. 70 % ()

Pirkaf

Po hodně rozpačitém a místy až trapném začátku jsem tomu přeci jen dal druhou šanci, protože přeci jen autorem předlony je P.K.Dick a... celkem se vyplatilo. Nijak výjimečná, ale nicméně příjemná scifárna o tom, že možná světem hýbou síly, o kterých nemáme ani tušení.... ()

zipper111

Neskutečně luxusní záležitost, čekal jsem průměrný film, ale Damon s Emily Blunt byli tak moc přesvědčiví, scénář je jednoduchý a přesto ani vteřinu nenudí, každá lokace je něčím zajímavá a hlavně ta chemie jak už tu někdo psal, ta tu prostě funguje neskutečně. Já jsem to s Davidem fakt prožíval, nečekal jsme že mě to takhle zaujme. P.K. Dick je prostě mistr fascinace a Nolfi to naprosto skvěle dokázal hodit na plátno. Newmanova hudba sedla taky výborně, zkrátka mě se to prostě moc líbilo. Kecalové o naivnosti a konzervacii ať jdou k šípku, někdy je potřeba trochu nadhledu. 4* ()

Macejko

Vskutku strhujúce. Brilantne zrežírovaná romantická skoro-sci-fi s perfektným Damonom a okúzľújúcou Emily Blunt (uvedomil som si, že ju absolútne žeriem), a samozrejme s neklišoidným a naozaj rozumným posolstvom v neposlednom rade. George Nolfi, máš pred sebou veľkú budúcnosť a budem ťa pozorne sledovať. Bez preháňania - u mňa zatiaľ najlepší film roka. ()

numi

Poloha vyprávění a celková atmosféra filmu mi absolutně nesedla, stejně jako Matt Damon v hlavní roli. Za mě nuda, ze které by se ani Roger Sterling neprochlastal. ()

Alementina

Nejkrasnejsi sceny jsou setkani Matta a Emily na toalete a v buse. Ma to naboj a ma to kouzlo. A ten zbytek je takova omacka, ktera pres veskerou snahu proste nezaujme tak jak by mela. PS: Chapu, ze cervena vypada na plakate lip, ale ve skutecnosti ty saty ve filmy jsou cerne, strasne me to irituje :) ()

ABLABLABLA

Než jsem se na film začala dívat, říkala jsem si, jestli to bude zase jeden z mnoha, co vypadají úžasně, ale nakonec z nich zbude jen holé nic, nebo to bude bomba, na kterou budu příležitostně vzpomínat aspoň měsíc. Díky bohu tento film je příklad toho druhého. Ústřední dvojice byla perfektní. Skutečně zajímavý začal film být až od okamžiku honiček:) Co mě dělí od 5* je pár faktů, které mi na filmu vadily. Za prvé mi přišlo pěkně "trapné", když Thompson vykládal, jak postupně správci osudu ustupovali do pozadí a pak se zase vraceli. Zajímavé, že si vybrali okamžiky, za které se lidstvo stydí. Ovšem zajímalo by mě, čemu přisuzují dnešní situaci? Za druhé mi přišlo, že vcházeli do mála dveří a popravdě se k Elise před svatbou dostal nějak rychle a bez nebezpečí. Za třetí už vidím, jak by na něj čekala tři roky. A za čtvrté neříkejte mi, že když přišli do té knihovny, tak každý věděl, že tam nepatří...určitě se mezi sebou všichni znají. Ale jinak vážně výborný film. Takže ty 4* zaslouženě. ()

Greengrass kašle na Bournea

Greengrass kašle na Bournea

03.12.2009

Nejdřív se říkalo, že Paul Greengass a Matt Damon jsou plní entusiasmu, pokud jde o čtvrtou akci „agenta bez minulosti“. Pak ale šly dobré vztahy Greengrasse a studia Universal do kompostu. Důvod?… (viac)

Hvězdné nábory i útěky

Hvězdné nábory i útěky