Nádejného politika Davida Norrisa (Matt Damon) stretneme v deň, ktorý mu môže zmeniť život. Kandidát do amerického Senátu sa už o chvíľu dozvie výsledky volieb. Prvé prognózy nie sú veľmi priaznivé, a tak si odchádza nachystať reč porazeného finalistu. Na pánskych záchodoch, kde by ženu čakal málokto, narazí na krásnu Elise (Emily Bluntová), dievča, s ktorou ho stretne príslovečná láska na prvý pohľad. Mohla by to byť náplasť na politický neúspech, lenže David niekde stratil jej telefónne číslo. Keď už sa vzdal nádeje, že by ju mohol ešte niekedy uvidieť, narazí na ňu náhodou v autobuse. Verí, že túto šancu už nepustí ani za nič, ale len dovtedy, kým nestretne Správcov osudu. Táto organizácia riadi život každého z nás a pre Davida naplánovala kariéru, ktorá sa skončí možno až v Oválnej pracovni Bieleho domu. Lenže to by musel nechať Elise na pokoji, čo sa Davidovi nechce. To však nie je otázka vôle. Správcovia osudu nalinkovali Davidovi život do poslednej bodky a každú, aj tú najmenšiu odchýlku, sú pripravení zlikvidovať v samom jej zárodku. Zamilovaný politik si ale nepripúšťa, že mu s Elisou ide o život a verí, že dokáže uniknúť vlastnému osudu aj jeho správcom. Aj keď je to teoreticky nemožné... (TV JOJ)

dANo

Dobrí herci, fajn realizácia, aj hudba potešila, ale ten scenár... ja neviem, ale fakt nechápem, ako to mohli nechať také nedotiahnuté. Nápad je fakt zaujímavý, ale chýbajúce vysvetlenia, resp. zjednodušenia na úkor romantickej dejovej línie sú fakt zlé. Netvrdím, že som sa nudil, ale určite ma to teda nenadchlo. ()

Narya89

Wow, úžasná romantika a predestinace typu "Byli stvořeni jeden pro druhého" a podobně...nic moc pro mě teda. Myšlenka, že někdo řídí osudy lidí za nějakým vyšším plánem, dejme tomu, ale jako přišlo mi to strašně přehnané, jak Matt Damon a Emily Blunt, ačkoliv se potkali dvakrát, byli ochotni vzdát se všeho, nebýt prezidentem, nebýt slavnou tanečnicí, ač to by ve výsledku určitě pomohlo víc lidem a navíc to byl i jejich původní sen, ale všeho toho se chtěli vzdát kvůli dvěma setkáním??No,asi jsem fakt moc skeptická ohledně tutoho. Až moc obří zdůrazňování emocí a nějaké předurčenosti, nebo zrušit svatbu s někým, s kým jsem byla zasnoubená, takže asi bude fajn, kvůli tomu, že jsem jednou potkala chlápka, co mi přišel trochu lepší?Jo, jistě, prostě účelově dojemný film o obřích emocích nakombinovaný nereálnem a "vyššími principy". ()

hroubek

Jedna z povedenějších adaptací povidek P.K.Dicka, která se sice nevyrovná těm nejlepším ale rozhodně je kvalitní jako Temný obraz či Total recall.Režisér Nolfi si dal velkou práci s vykreslování hlavního páru Damon a Emily Blunt.Jejich chemie je opravdu cítit z filmu a proto to vás bude zajímat co se bude dít dál.Damon je příjemně civilní a snadno mu uvěříte když, tvrdí, že viděl dívku svých snů.Blunt působí typem dívky kůli, které byste riskoval aspon něco.Akční stranka je solidní řemeslo klidná jako Dextrova ruka před svojí obětí.Honičky jsou přehledné a efektivní ale hlavně působí zajímavě a tím myslím jen hloupé pobíhaní z dveří do dveří.Jediné co mě zkazilo uplně suprový zažitek byl konec, kterému chběl typický Dickův zvrat jako to je u jiných adaptací ale na debit velmi slušná práce. ()

drake31

Raz za čas sa objavia v mojom živote filmy ktoré svojim spracovaním a ľahkosťou nahrnú do môjho vnútra obrovský príval nádherných pocitov. Naposledy som také niečo zažíval pri sledovaní The Time Traveler's Wife. The Adjustment Bureau už od úvodných minút srší niečim, čím sa ma to získalo až do samého záveru, ktorý bol očakávaný, ale nijako mi to nevadilo. Jason Bourne .... teda ehmm Matt Damon a Emily Blunt (milujem british akcent) boli vynikajúci, keď som sa díval na obrazovku veril som im všetko, a čo sa týka pánov v klobúkoch takisto bez výhrad. Na premiérové dielo pána Nolfi len tak skoro nezabudnem, a budem si ho s radosťou púšťať aspoň raz do roka. ()

Brain-D

Velmi zajímavý a oreginální nápad. O lidech, kteří spravují a navrhují osud všech lidi na světě.Jenže Matt Damon je strašnej lišák a nenechá se odbýt a v rozhodnutí mezi: láska x sláva a peníze - se rozhodne pro lásku (jak v pohádce). Jinak mi film přišel trošku Nolanovskej a dost mi to přípomínalo těma chlápkama v obleku "Počátek", na který nedám dopustit. No a když se zamyslim ještě, tak mít takové správce osudu by bylo k vsteku, někdy stačí rodiče, šéf v práci nebo někdo koho musíte poslouchat a řídit se podle něho. ()

Andreas83

Povedená romatická /Sci - Fi , která stojí hlavně na výkonu Damona a Blunt ! Zkrátka dobrý scénář, herci ,hudba , tak že dobrý film. ()

zdenny

Tento film pod rouškou populárního tématu politického thrilleru rozehrává více otázek, kterými se můžeme trošku potrápit. 1) Má někdo právo ovládat náš život způsobem, který je ve filmu vyjádřen? Na jednu stranu, když o tom nevíme, může se nám vše jevit jako určitá shoda náhod. Co ale, když o tom víme? Rozsype se nám celý svět a my tušíme, že světový řád drží v rovnováze skupina vyvolených lidí. Orwelovská představa, která mě nemůže nechat klidným. 2) Vyměním lásku k dívce za možnost být nejmocnějším mužem světa (myšleno prezidentem USA)? V tomto ohledu byl film příliš romantický. Nechci být cynik, ale všichni vědí, za jakých podmínek se uzavíraly sňatky ve středověku a i později v novověku. Takže si myslím, že bohužel tuto lásku by měl zodpovědný člověk oželet, protože jednoduše na jeho rozhodnutí závisí životy milionů lidí. Problémem je, když tento člověk ví o těch vyvolených, kteří zinscenovali shody okolností tak, aby se on prezidentem stal. Může pak takovýto člověk dělat opravdu svobodná rozhodnutí coby prezident USA? 3) Ale to už je spíš o závěru filmu, kdy si partie vyvolených řekne: "No co, vymknul se nám tak, že už to nejde do původních naplánovaných kolejí vrátit, takže radši zobrazíme kolej jinou. Zde tedy mluvím o vyznění celého filmu, díky němuž nemůže získat více než tři hvězdy. My vyvolení se přece nikdy nemýlíme. Není přece možné, aby se nám tak důležitý člověk vymknul - kvůli nějaké tanečnici. O tom ten film měl být - o prohraném souboji člověka proti "osudu". A když už onen "osud" dokázal překonat, tak jinak než láskou jak z laciného románu. Chtěl jsem něco víc. Mám se vůbec dívat na sérii s "Bournem"? Nebudu stejně zklamaný? ()

ivo333

Nehovorím, že film bol zlý ale čakal som trocha viac. Podľa popisu to znelo fajn, ale celé to na mňa pôsobilo len ako romantická rozprávka zasadená do zaujímavého prostredia. Možno dám po druhom zhliadnutí viac, ale toto ma fakt moc neupútalo. 60 percent ()

VasaX

Sekretářka/agentka Matta Damona je pravděpodobně v jednom ohni, protože zvládat nynější agendu "Matt všude kam se podíváš" musí být dost náročné. každopádně Damon (nejen) si vydělá, hezky se zviditelní a díky proměnlivosti kvality výstupu si v podstatě zlepší i renomé, protože v té záplavě se na ty horší kousky prostě časem zapomene a ty lepší naopak zůstanou. Správci osudu, resp. David, vzpírající se Goliáši osudu, jsou právě jednou z těch lepších. Nápad? Dobrý! Děj? Strhující. Herecké výkony? Všehovšudy nadprůměrné. Režie? Zvládnutá. Výsledke? Sympatický a i přes svůj námět intelektuálně ne zase tak moc náročný dobrodružný sci-fi film. Romantika tam je, i ten humor tam je. Takový riskantní koktejl z vícero složek, který se musí umět nadávkovat přesně na mililitry. U Správců osudu to nebylo přesně, to rozhodně ne, ale sakra blízko k tomu, abych si film raději užíval, nechal se unášet a nekybycoval. Na pět hvězdiček by to chtělo ještě více dotáhnout, prohloubit a dozdobit. Ale i tak je to povedený "mysteriózní thriller" (s prvky zamilovaných pohledů, frází, pusinek a vtípků, narážek a gagů). ()

Aven

Velké zklamání - ne snad, že by film nudil nebo neměl spád, ale trailer sliboval podstatně víc. Navíc ten dojemný konec to celé zabil. ()

Timak

Až na ten konec ... prostě mi to k tomu nesedělo. Jinak teda velmi, ale opravdu velmi zajímavý film, který mě bavil od začátku až do konce. Miluju hádanky, puzzlíky a všechno to okolo. Ale na druhou stranu mám rád, když mi na konci někdo řekne tu pravdu a odpoví všechny mé otázky. No a tady jsem se jí zcela nedočkal a ke všemu ten přeslazený konec... Nebýt toho, jednoznačně nejlepší žánrovka za poslední dobu! ()

Ace.Anita

"Nejde to odemknout." "No jo, vždyť nemáš klobouk!" Moct říkat takové věci a čekat, že se někdo chytí, to je asi ten hlavní důvod, proč se dívám na filmy. ()

majkl44

Slušný film o tom, jak také můžeme nahlížet na naše životy. Hold se vše zase točilo kolem romantiky. Sci-fi bych to tedy rozhodně nenazval. ()

harryy

Správcovia osudu nie sú pre každého. Ak vás ženie vpred túžba vidieť iba akčný film, budete prekvapení o inom štýle. Ak pôjdete do kina na moderný triler, tiež sa možno zarazíte ešte pred polovicou. Ak nie ste pripravení na dumanie o láske vedzte, že zaberá slušný kus stopáže. Pokiaľ chcete vidieť mix napínavého, romantického i zručne nakrúteného, máte šancu. Ide o podstatne lepší film ako premárnené šance ostatných rokov s finálnymi pointami a malý-veľký debut nového režiséra. 75% ()

SamVimes

Výborně natočená a krásně napsaná love story a co je nejdůležitější: Matt Damon s Emily Blunt tady spolu mají naprosto fantastickou chemii. ()

Sany33

Matt Damon opät v krákom čase dokázal, že sa z neho stáva pán herec. S Emily Blunt im to na plátne po celý čas veľmi dobre klape. Aj vďaka nim má snímka správnu dynamiku a občas kostrbaté dialógy získavajú svoj šarm. V úlohách správcov sa objavili osvedčení John Slattery, Terence Stamp a sympatický, no málo známy Anthony Mackie. Konanie a motivácia postáv v rámci stanovených charakterov je čitateľná a pochopiteľná. Scenár trochu pokryvkáva v závere filmu. Udalosti sa v ňom až priveľmi jednoducho uzavrú. Na plátne nie sme svedkami takej drámy a prekážok pre hrdinov, aby sa to dalo akceptovať. Napriek tomu sú však Správcovia osudu príjemným filmom, pri ktorom sa určite nebudete nudiť. Pre Georga Nolfiho vydarený režisérsky debut. 77% ()

blackJag

Celé to vypadá jako staromilsky uhlazená verze filmu SMRTIHLAV (debilní překlad původního DARK CITY) a skutečně se takové prezentaci netřeba bránit. Sofistikovaný koncept, který se vymezuje hype scénám za každou cenu, disponuje velmi příjemným flirtovním základem (mezi Damonem a Bluntovou jako by ta nepřekonatelná přitažlivost prostě byla) a staví se do pozice téměř dokonale fungujícího obrazu. Určitě šlo zachovat větší míru tajemna a vyhnout se doslovům, zcela jistě jsou ale i diváci, kteří podobná kotevní lana vítají s nekonečnou vděčností. 85% ()

IvyH

Po zhlédnutí traileru jsem čekala něco ve stylu Bournea, na to se však film ukázal být až příliš romantickým. Nečekejte zde vysvětlení, jak to teda s tím Adjustment Bureau funguje, nečekejte žádné červené šaty na Emily Blunt, jakými se pyšní na plakátě, nečekejte zde Morgana Freemana v roli Boha (díky bohu), nečekejte od konce nic více, než pár scenáristických pomrknutí na až příliš digitální střeše (řekla jsem příliš?). Film je krásně nablýskaná pohádka o mladém politikovi a nadějné tanečnici, která může fungovat opravdu jen v rovině science fiction. Čtyři hvězdičky za poctivé řemeslo. I toho je potřeba. ()

Greengrass kašle na Bournea

Greengrass kašle na Bournea

03.12.2009

Nejdřív se říkalo, že Paul Greengass a Matt Damon jsou plní entusiasmu, pokud jde o čtvrtou akci „agenta bez minulosti“. Pak ale šly dobré vztahy Greengrasse a studia Universal do kompostu. Důvod?… (viac)

Hvězdné nábory i útěky

Hvězdné nábory i útěky