Nádejného politika Davida Norrisa (Matt Damon) stretneme v deň, ktorý mu môže zmeniť život. Kandidát do amerického Senátu sa už o chvíľu dozvie výsledky volieb. Prvé prognózy nie sú veľmi priaznivé, a tak si odchádza nachystať reč porazeného finalistu. Na pánskych záchodoch, kde by ženu čakal málokto, narazí na krásnu Elise (Emily Bluntová), dievča, s ktorou ho stretne príslovečná láska na prvý pohľad. Mohla by to byť náplasť na politický neúspech, lenže David niekde stratil jej telefónne číslo. Keď už sa vzdal nádeje, že by ju mohol ešte niekedy uvidieť, narazí na ňu náhodou v autobuse. Verí, že túto šancu už nepustí ani za nič, ale len dovtedy, kým nestretne Správcov osudu. Táto organizácia riadi život každého z nás a pre Davida naplánovala kariéru, ktorá sa skončí možno až v Oválnej pracovni Bieleho domu. Lenže to by musel nechať Elise na pokoji, čo sa Davidovi nechce. To však nie je otázka vôle. Správcovia osudu nalinkovali Davidovi život do poslednej bodky a každú, aj tú najmenšiu odchýlku, sú pripravení zlikvidovať v samom jej zárodku. Zamilovaný politik si ale nepripúšťa, že mu s Elisou ide o život a verí, že dokáže uniknúť vlastnému osudu aj jeho správcom. Aj keď je to teoreticky nemožné... (TV JOJ)

klima777

Pěkný film. Chytrý. Vtipný a zároveň malinko děsivý. Jenomže se jedná o volnou adaptaci povídky Philipa K. Dicka (Adjustment Team), tudíž bych očekávala přece jen něco temnějšího. Spíše mi vytanula na mysli kniha Michaela Endeho Momo a zloději času... A co Terry Pratchett a Pyramidy? Pak tu máme Jamina Winanse a jeho Ink... Zkrátka jsem si vzpomněla na spoustu věcí. Což možná bylo účelem filmu. Navíc jsem se slušně bavila. Takže budu hodná a půjdu si po svém. Osud/ne-osud. Náhoda/ne-náhoda. Protože tohle byla jemná polívčička jako od maminky... ()

Napp

Úžasný nápad, ale poněkud nevyužitý potenciál. Velmi mě zklamala závěrečná scéna, každopádně na hodnotě filmu neubírá. Jsem rád, že jsem na Správce osudu zašel do kina, moc jsem si ho užil. Zbožňuji hrátky s osudem i jejich danou linii, kterou se ve filmu musí hrdinové držet. Po delším uvažování jsem se nakonec rozhodl těch 5* dát, i když jsem právě kvůli konci uvažoval o nižší hodnotě. Rozhodně je to jeden z filmů, u kterých mi nebude vadit pustit si jej znovu... ;) ()

V.Silver

Pokud v tom nebudete příliš hledat logiku, jedná se o velice příjemné romantické sci-fi, které příjemně vyplní některý z večerů ve dvou. Hezky natočené, dobře zahrané, soundtrack od Newmana... 75% :) Zajímavé komentáře: Marigold, Radek99 ()

R1CH1E

Tak originální a svěží film bez hromady výbuchů a střelby jsem už dlouho neviděl! Hvězdu ubírám pouze za HAPPY END.. ()

MI-380

Příjemná romantika s možností nakouknout do výlučně chlapského světa andělů. Ženy nemohou být andělem, nevyznají se v mapách, nebo pokud se vyznají, tak mapy nesnášejí. Damon opět přesvědčuje, že je výborný herec, Dick potvrzuje, že je pro filmaře nevyčerpatelným zdrojem originálních schizofrenických zápletek. 70%. ()

J-o-k-e-r

Příjemný film se sympatickými herci a velice zajímavým příběhem. M. Damon si v poslední době vybírá opravdu dobře, ne moc okoukaná E. Blunt ho skvěle doplňuje. Určitě spokojenost, mělo to spád, dobrou hudbu a víceúčelové pokrývky hlav! :) ()

Miki8888

Film mě překvapil, po prvních 10 minutách sem si řekl, co to zase bude za hovadinu, ale pak se z toho začlo klubat velmi povedené romantické sci-fi. Co myslíte máme každý svůj plán? :)) ()

Guzo

Source Code, Unknown, Limitless.. Letošek je na podobné záhadné thrillery opravdu nabitý a překvapivě se i dost povedly. Poměrně velkou míru na tom má určitě i herecké obsazení, zde v hlavních rolích Matt Damon (začínám mu opravdu přicházet na chuť) a Emily Blunt. Bohužel mi ale celou dobu něco chybělo a po zhlédnutí celého filmu asi vím co - uvěřitelnost. "Kloboučníci" procházející dveřmi, všichni něco řeší, ale nikdo neví vlastně proč.. Nedovolím si teď tyhle filmy zrovna srovnávat, ale třeba v Matrixu mi tohle přišlo skvěle dotažené do konce, zde jako by se myšlenka zastavila někde v půli cesty. Nicméně i tak se jedná o další z té řady mystery thrillerů, které se povedly, a klidně se někdy podívám rád zas. ()

Dreadd

Tohle není thriller, Nolfi vzal skvělý námět a udělal z něj přeslazenou romantiku na úkor všeho napětí. Možná celkový dojem pokazilo i moje očekávání, že půjde především o konspirační film, ale když tohle odmyslím, pořád ve filmu jsou chvilky, které se mohly využít lépe, místo toho se tam scénář zasekne a snaží se akorát natáhnout stopáž. Kdyby aspoň film neskončil přesně tak, jak všichni očekávali. ()

Taio

Ono to normálne bavilo a film by mal odomňa 5* kebyže tak nepokuria ten koniec. Doslova bol koniec znásilnený a skončil ako skončil čiže pre mňa strašne. ()

Kosmik 1

Zdá se, že spojení romantiky a sci-fi žánru funguje dokonale, asi se na tuhle zvláštní kombinaci více zaměřím. :) Po výborném snímku Zakletý v čase tu máme Správce osudu a já se nestačím divit. Skvělé nápady a originálnost jsou hlavní přednosti tohoto filmu. Spousta výborných snáze zapamatovatelných scén, ke kterým se budete rádi vracet. Dobrá hudba a rychlé tempo. Bravo! 90% ()

Ravi

Tou horší stránkou filmu je, že se stále dokola omýlá romantický příběh dvojice, která si není souzena. No jo, ale o tom film taky je, takže pokud jste schopni skousnout trochu té romantiky, nadchne film nejen nadšence Sci-Fi, ale i dobrých a silných příběhů i zajímavého a neotřele zpracovaného příběhu. 80% = 4/5 ()

Autogram

Po krátkom nudnom politickom úvode prichádza to pravé sci-fi a precitnutie zo sna o slobodnej vôli jednotlivca. Potom sa ale ukazuje jej sila a nezlomnosť v mnohých zaujímavých situáciách, akurát to v druhej časti mierne skĺzne do romantickej nudy, ktorou sa to celé aj zakončí. Trochu lepšie premyslený a pútavejší scenár a mohlo to byť za plný počet. –––– Väčšinu ľudí kráča po ceste, ktorú im určíme, v strachu vydať sa po inej. Ale raz za čas sa objavia ľudia, ako si TY, ktorí prekonajú všetky prekážky, ktoré im staviame do cesty. Ľudia, ktorí pochopili, že slobodná vôľa je dar, ktorý môžete využiť len vtedy, keď oň bojujete. Myslím, že v skutočnosti ide Šéfovi o to, aby sme jedného dňa plán písať nemuseli. Bude to len na Vás. ()

Mr.KarlAdler

Obyčejná oddechová záležitost, která podle náznaků slibného úvodu měla na o tolik víc, že je mi to po té vší uzpůsobenosti návykům nenáročného diváka až líto. Klobouky a hlavní dvojice - dobrý, ale nudně černý "článek rozporu" v tak překvapivě nepropracované vyšší moci už přináší jedno zklamání za druhým, které pak druhá polovina filmu splachuje do smutného průměru. (Při představě, že předseda je v různých formách v každém z nás, se mi udělalo blivno.) ()

strelenaL

Kdybych mohla hodnotit a půlit hvězdičky dala bych Správcům osudu 3,5 *. Takhle se budu držet při zemi. Namět není špatný, akorát jsem čekala trochu lepší konec. Film s prvky sci-fi zasazený do přítomnosti, osudové lásce atd. ()

rudess

No kde začať..., popravde, som prekvapený, že tu nachádzam také vysoké hodnotenia..., alebo už ja nie som normálny? Nepáčilo sa mi to, nudil som sa... téma či akési "osudové" pososlstvo u mňa nijako nezafungovali; snaha o metaforickosť či obraznosť bola infantilná a smiešna; herci sa snažili hrať, aj keď v podstate nemali čo; tvorcovia scenára sa pustili do vôd osudovosti a predurčenosti, v ktorých sa však viac topili ako v nich plávali... film aspoň zčasti vyvážila skutočne dobrá hudba Thomasa Newmana, krása Emily Blunt a možno aj interesantný žáner: sci-fi romanca. ()

Greengrass kašle na Bournea

Greengrass kašle na Bournea

03.12.2009

Nejdřív se říkalo, že Paul Greengass a Matt Damon jsou plní entusiasmu, pokud jde o čtvrtou akci „agenta bez minulosti“. Pak ale šly dobré vztahy Greengrasse a studia Universal do kompostu. Důvod?… (viac)

Hvězdné nábory i útěky

Hvězdné nábory i útěky