Nádejného politika Davida Norrisa (Matt Damon) stretneme v deň, ktorý mu môže zmeniť život. Kandidát do amerického Senátu sa už o chvíľu dozvie výsledky volieb. Prvé prognózy nie sú veľmi priaznivé, a tak si odchádza nachystať reč porazeného finalistu. Na pánskych záchodoch, kde by ženu čakal málokto, narazí na krásnu Elise (Emily Bluntová), dievča, s ktorou ho stretne príslovečná láska na prvý pohľad. Mohla by to byť náplasť na politický neúspech, lenže David niekde stratil jej telefónne číslo. Keď už sa vzdal nádeje, že by ju mohol ešte niekedy uvidieť, narazí na ňu náhodou v autobuse. Verí, že túto šancu už nepustí ani za nič, ale len dovtedy, kým nestretne Správcov osudu. Táto organizácia riadi život každého z nás a pre Davida naplánovala kariéru, ktorá sa skončí možno až v Oválnej pracovni Bieleho domu. Lenže to by musel nechať Elise na pokoji, čo sa Davidovi nechce. To však nie je otázka vôle. Správcovia osudu nalinkovali Davidovi život do poslednej bodky a každú, aj tú najmenšiu odchýlku, sú pripravení zlikvidovať v samom jej zárodku. Zamilovaný politik si ale nepripúšťa, že mu s Elisou ide o život a verí, že dokáže uniknúť vlastnému osudu aj jeho správcom. Aj keď je to teoreticky nemožné... (TV JOJ)

bruceman7

Moc pěknej příběh originálně rozvíjející myšlenku svobody. Nejhorší pocit je, když víte, že je něco nad vámi, co si s váma zahrává a vy tušíte, že proti tomu nelze bojovat. 8/10 ()

Seti

Tahle "malá" idealizovaná vzpoura vůči osudu byla nadmíru příjemná podívaná, za což nevděčí jen námětu, nad kterým musí čas od času přemýšlet snad každý, ale také velice sympatické a báječně ladící ústřední dvojce, které nešlo nefandit. Jo a moje vysněné místo v britské státní správě se s tímto filmem otřáslo v základech (ó jak výtečný řídící agent bych byl a jak skvěle bych vypadal v obleku a klobouku :-) ()

Mistickzz

Pekné a dynamické. Super kombinácia so super sexi Blunt. Damon je ako vždy fajn, hudba vynikajúca. Škoda len, že dej nieje zaujímavejší, že tam nieje viac zvratov a akcie. Mohlo to byť lepšie hodnotené. Takto 70% ()

hefoo

Myslel som, že to bude nejaká blbosť ale niečo mi hovorilo, keď tam hrá Matt Damon tak to bude stáť za niečo a ono to fakt stálo. Pohodová, romantická oddychovka, naozaj musím povedať originálny scénar, takmer žiadne klišovité scény, ja som sa vôbec nenudil, svižné tempo, najmä koniec, páčilo sa mi to dosť, a Emily Blunt krásna, a potešil ma aj Terence Stamp, drží si formu. Hodnotenie: 90%, chýbalo mi to niečo proste ale sám neviem čo, možno viac prepacovať alebo viac odkryť niečo kolo tých správcov osudu alebo viac sa zamerať na Damona a Emily. ()

darwin

Promrhaný nápad a velké zklamání. Skvělá kamera pomáhá vytvářet působivou atmosféru, avšak banální příběh film zcela potápí. Ani snaživý Matt Damon nedokáže vytáhnout tento snímek z mdlého průměru. ()

noctambule

Tento snímek předchází pověst milého překvapení. Pro mě překvapení spočívalo v tom, že jsem nic překvapivého nespatřila. Klasická romantika s prvky sci-fi, u kterého člověk musí vždy skousnout nějaké ty podivnosti, ale tady byly až moc směšné. Chlapíci s klobouky, to s tou vodou,...ani konec nenadchl. Zajímalo by mě, jak moc se to drží předlohy, ale po zhlédnutí filmu se mi do jejího čtení ani nechce. Není to ztráta času, i tak je to nadprůměrná podívaná, drží to skvělé herecké výkony, ale vidět podruhé bych to ani nemusela. ()

divak84

osobně nevím jak to pobrat... romantika zabalená do "sci-fi" hávu, snažící se omračit diváka filosofickými otazkami a (ne)odpovědmi na tema život a jak si jej (ne),(vy),(u)žít... damon skvělý, anthony paradní, emily hezká. možná tu politku bych vyměnil za něco méně nereálného (který politik má takový charakter ? paroubek?, bush ? možná CLINTON, ten to s babou, pro něho zakazanou dotáhl nejdál). film mě nijak neoslnil, bavil mě pouze při některých scénach, které mi nedaly dostatečnou odpověď. drama u mě nefungovalo, protože klišoidní konec jsem čekal (a to nejsem správce osudu). rozhodně nejslabší film s damonem (a to jsem viděl syriannu)... ()

KoRner

Damon a Blunt pobehuju po meste, stretnú sa raz za niekoľko rokov a ich postavy sa ani raz nepohli vpred! Stále sú nezadaní, bezdetní a po jednom stretku túžia iba po sebe...:-) A aj keď je On kandidát na senátora nevedia svoje mená a čakajú na osud kedy ich dá dokopy. Po hrozne naťahovanom konci som ostal sklamaný pretože v pozadí toľkého úsilia tých agentov som čakal niečo oveľa, oveľa väčšie. ()

jondoe

Tak toto ma moc nechytilo. Zo zaciatku celkom aj hej, ale z dalsymi minutami ma to len nudilo. Efektne uteky cez dvere ku koncu filmu a Damonov stylovy retro klobuk su to najlepsie co fil ponuka. No este Damon z Bluntovou posobili ako par celkom sympaticky. Ale na viac hviezdiciek to bohuzial nestaci. ()

korndaddy

Až potkám týpka v čepici, hned mu jí natáhnu a sjedu ho, že kvůli němu nejsem někde v kanclíku s platem majícím 5 cifer(minimálně) a nějaký super auto. Jinak celkem zajímavejnápad, ale strašně nudnej film. Prostě když jí miluješ dokážes vyjebat s uplně všema. ()

killjezor

Konečně romantika podle mého gusta. Navíc jako jedna z Dickových adaptací je to "must watch" film. (následuje trochu spoileroidní hodnocení) Bohužel nějak nevěřím, že by Dick dopřál hlavním hrdinům takovýto konec. Zápletka se rozbíhá přesně tak, jak čekáte, nic převratného. Prostě jen konec vypadá až moc neuvěřitelně, ale kvůli zaměření na stávající, většinové publikum je jasný. Po stránce trikové je parádní, není co vytknout ani obsazení. PS: Musím si to přečíst, nějak nevím ,podle čeho to může být natočené... ()

Billie777

Nakonec ty čtyři hvězdy, ikdyž s trochu odřenýma ušima. Je to hezký a úsměvný film, příjemná podívaná s moc příjemnými herci, navíc jsem se opravdu nenudila a po celou dobu mě film zabavil, což je velké plus. I tak se ale nedá od tohoto filmu čekat něco ohromného a převratného. Zkrátka je to jenom taková milá oddechovka, kterou nic nezkazíte. ()

Madluska

Emily Blunt a Matt Damon mě tentokrát pěkně doběhli a vysloužili si za to 4*, smekám klobouk z hlavy. :-) Pro mě je film hodnotný pro nesmírně zajímavá témata (Existuje kauzální vztah příčiny a následku? Změní jedna maličkost spoustu jiných "maličkostí"? Má vůbec člověk svobodnou vůli, nebo je zmítán řízením osudu?), a i když na vyřčené otázky nedává jasnou odpověď, hezky se na něj dívá, snad že těm dvěma maratoncům divák nemůže nefandit a snad i proto, že jim pomáhá tak sympatický andělíček strážníček. :-) ()

Ebon

Je to naivní a sladký jako cukrová vata, ale Matt to drží v kolejích. Být na jeho místě nějaký cukroušek, tak je to nekoukatelný a propíchnul bych telku násadou od koštěte. Ale takhle to jde a řemeslně je to na úrovni. ()

adam9

Tak dlouho zarputile bušíte a bušíte proti osudu, až se nakonec to nekonečné odhodlání vyplatí. #loveit První zkušenost s Mattem Damonem (docela neuvěřitelné, že až teď) a hned za 5*. Boj proti nepřízni osudu, vzepřít se "no matter what" aneb dokonalé téma pro mou jakous takous nezdolnou a odhodlanou stránku osobnosti. K Emily Blunt se netřeba nějak blíže vyjadřovat, je prostě úchvatná ve všech filmech a jsem z ní totálně paf. Navíc s Damonem to byla přirozená chemie jako hrom! Poslední scény vygradovaly přesně tak, jak měly a po skončení jsem si tak okamžitě mohl říct slovíčko PERFECT. ()

Michelle75

Správci osudu mě bavili až na podruhé. Proč to tak je u některých filmů,nevím. Ale je to fajn zjištění, stejně jako sledování tohoto romanticko, sci-fi thilleru. To Thiller bych tady brala trošku v uvozovkách. Je to inteligetní,hezky se na to dívá a plyne to pořád stejně dobře,rychle a uvolněně. ()

Greengrass kašle na Bournea

Greengrass kašle na Bournea

03.12.2009

Nejdřív se říkalo, že Paul Greengass a Matt Damon jsou plní entusiasmu, pokud jde o čtvrtou akci „agenta bez minulosti“. Pak ale šly dobré vztahy Greengrasse a studia Universal do kompostu. Důvod?… (viac)

Hvězdné nábory i útěky

Hvězdné nábory i útěky