Nádejného politika Davida Norrisa (Matt Damon) stretneme v deň, ktorý mu môže zmeniť život. Kandidát do amerického Senátu sa už o chvíľu dozvie výsledky volieb. Prvé prognózy nie sú veľmi priaznivé, a tak si odchádza nachystať reč porazeného finalistu. Na pánskych záchodoch, kde by ženu čakal málokto, narazí na krásnu Elise (Emily Bluntová), dievča, s ktorou ho stretne príslovečná láska na prvý pohľad. Mohla by to byť náplasť na politický neúspech, lenže David niekde stratil jej telefónne číslo. Keď už sa vzdal nádeje, že by ju mohol ešte niekedy uvidieť, narazí na ňu náhodou v autobuse. Verí, že túto šancu už nepustí ani za nič, ale len dovtedy, kým nestretne Správcov osudu. Táto organizácia riadi život každého z nás a pre Davida naplánovala kariéru, ktorá sa skončí možno až v Oválnej pracovni Bieleho domu. Lenže to by musel nechať Elise na pokoji, čo sa Davidovi nechce. To však nie je otázka vôle. Správcovia osudu nalinkovali Davidovi život do poslednej bodky a každú, aj tú najmenšiu odchýlku, sú pripravení zlikvidovať v samom jej zárodku. Zamilovaný politik si ale nepripúšťa, že mu s Elisou ide o život a verí, že dokáže uniknúť vlastnému osudu aj jeho správcom. Aj keď je to teoreticky nemožné... (TV JOJ)

SheenaStaley

Zaujímavá a pomerne silná myšlienka, ani chvílka nudy, stále som bola zvedavá čo bude ďalej... Jednu hviezdičku som ubrala len preto, že aj keď som si vlastne koniec želala presne taký aký bol, tak film by u mňa získal omnoho väčšie uznanie v prípade, že by pre zmenu neskončil happyendom.... mám rada(a to hlavne v amerických filmoch kde je ten happyend nasilu vždy) keď ma koniec prekvapí. Tento neprekvapil ale som z neho šťastná, nemusela som si utierať slzičky:) Inak nemám čo vytknúť ()

Flaveus

Tak takhle na vážkách, jak ohodnotit film jsem snad ještě nebyl...Čtyři hvězdy je moc, tři je málo. Dávám si pár dní na rozmyšlenou, ale vůbec to nepomáhá, jednou je nálada na tři, jindy na čtyři. Stejné je to i s klady a zápory filmu. Škoda trochu zrychlené závěrečné části filmu, tvůrci mohli přidat pár minut a víc to propracovat. Skvělá je Emily a rovněž se mi velmi líbil i Terence Stamp. Po dloooooouhé úvaze se přikláním ke třem hvězdám, ale výborným. ()

Loki_Six

"We actually tried Free Will before. After taking you from hunting and gathering to the height of the Roman Empire we stepped back to see how you'd do on your own. You gave us the Dark Ages for five centuries... until finally we decided we should come back in. The Chairman thought maybe we just needed to do a better job of teaching you how to ride a bike before taking the training wheels off again. So we gave you the Renaissance, the Enlightenment, the Scientific Revolution. For six hundred years we taught you to control your impulses with reason, then in 1910 we stepped back. Within fifty years, you'd brought us World War I, the Depression, Fascism, the Holocaust and capped it off by bringing the entire planet to the brink of destruction in the Cuban Missile Crisis. At that point a decision was taken to step back in again before you did something that even we couldn't fix. You don't have free will, David. You have the appearance of free will." ()

Zagros

Občas se povede to, že od filmu, od kterého čekám jen zábavu na jeden večer, dostanu více. Správci osudu jsou přesně ten případ. Perfektní námět od Philipa K. Dicka tvůrci zabalili do krásného filmového balení a dokázali se mi skvěle trefit do mé aktuální nálady i do vkusu. Nebylo to jen jednou, celé kouzlo filmu na mě fungovalo i na podruhé. Když k tomu připočtu výtečné výkony obou hlavních představitelů, krásné Emily Blunt a přesvědčivého Matta Damona, nemůžu jít pod čtyři hvězdy. Velmi silně ve mně také rezonuje hlavní myšlenka filmu: Je vše dopředu nalajnováno osudem, nebo máme volbu ve svých rukou? Odpověď vám nedám, ani já, ani film, ale na tuhle otázku a další přemýšlení o ní, vás dokáže navést parádně. ()

Milano33

The Adjustment Bureau je jedným z tých mála snímkov, ktoré dokážu neskutočným spôsobom rozcítiť. Toto je film robení presne podľa môjho gusta, The Adjustment Bureau nám predstavil vskutku zaujímavý koncept, ktorý pojednáva o akejsi agentúre, ktorej súčasťou sú správcovia osudu. Oni majú na starosti dohliadať na náš svet, aby sa uberal smerom, akým má. Jednotlivé hrátky s realitou, či už zmrazenie času, manipulácia s okolím alebo teleporácia skrz dvere, si nadmieru získali moju pozornosť i zvedavosť. Celé táto komplexná myšlienka bola zasadená do o nič menej lukratívnejších kulís a moderné reálie mali určité čaro. A celé to bolo na záver premiešané so srdcervúcou romantikou. Hoci samotný Sci-Fi koncept bol viac než len pôsobivý, bol to práve romantický aspekt filmu, ktorý má uchvátil a zasiahol zo všetkého najviac. Krásnym, nežným a dojímavým milostným príbehom som sa skrátka nechával voľne unášať, prežíval som intenzívne každý jeden okamžik. A veru, zakaždým som bol z tejto priebojnej a osudu vzopretej lásky úplne namäkko a emocionálne rozochvený. Veľmi čarovne napísaný románik a velice úchvatne zahratý parádnym Mattom Damonom a nádhernou Emily Blunt. Chémia medzi Mattom a Emily je mimoriadne intenzívna a velice silno citovo na mňa zapôsobila. A tie ich romantické chvíle ma dokázali veľmi rozcitlivieť. Títo dvoja pospolu ma jednoducho chytili za srdce a viac už nepustili. Mattovi spolu s Emily to veľmi slušalo, boli ozaj skvostný a v zlomových okamihoch ma nadchli svojou priebojnosťou a neústupčivosťou. Celá vzniknutá situácia sa mala nasledovne, David Norris (Matt Damon) a Elise Sellas (Emily Blunt) sú, boli a budú stvorení jeden pre druhého, je im to od samého počiatku dané - predurčené, avšak než došlo k ich vôbec prvému stretnutiu, osud sa náhle zmenil - prepísal a už im nebolo naďalej súdené to, aby skončili spolu. Lenže tá zárodočná, prvopočiatočná láska tam stále bola. Preto nebolo žiadnym prekvapením, že v momente, kedy sa ich osudy vzájomne stretli, tak v tom samom momente medzi nimi preskočila iskra. Osud si to však po tomto predestinovanom okamžiku poriešil po svojom a už sa nikdy viac nemali stretnúť znovu. Každopádne sa do toho taktiež obula opačná sila - náhoda, tá jednoducho nemohla nechať túto lásku na prvý pohľad len tak vyhasnúť. A tak sa nemožné stalo možným, prihodila sa náhoda a táto nepredvídaná výchylka sa stala skutočnosťou. Tuto to však ani zďaleka nekončí, David sa musí vzoprieť osudu ešte o niečo viac, aby získal dievča svojich snov. Osudom daný životný plán prináša čoraz viacej prekážok, komplikácií a zádrhelov, ktoré bránia šťastnému koncu. V tomto sa však na druhú stranu ukáže skutočná sila odhodlania a lásky. Matt Damon stvárnil mladého a impulzívneho politika, ktorého čaká najťažšia skúška v jeho živote. Emily Blunt bola vážne rozkošná, už klasicky dokáže diváka svojou prirodzenou krásou vyviesť z miery. Postava Elise Sellas jej veľmi sadla, bolo zrejmé, že sa do tejto role vcítila. Neviem čím to je, ale táto Emilyna rola je asi po dnešku moja najobľúbenejšia a ňou stvárnená postava sa mi zdá zo všetkých jej doterajších postáv postáv tá vôbec najsympatickejšia. Anthony Mackie bol tiež podarený. Človek pri pozeraní The Adjustment Bureau začne rozjímať a dumať nad konceptmi, akými sú slobodná vôľa a predurčenie. Film veľmi efektne predáva kognitívne myšlienky o existencionalizme, osudovosti a predestinácii. Takisto sa zameriava na príčinu udalostí, akcidenciu a náhodnosť. Hovorí o náhode, ako o bezpríčinnej udalosti, avšak čo keď predsalen má príčinu? Je náš život na dopredu naplánovaný, môžeme sa mu vlastne vzoprieť a má to vôbec zmysel? Máme skutočnú slobodnú vôľu robiť vlastné rozhodnutia alebo predstava slobodnej vôle je iba zdaním, iba klamlivým obrazom? The Adjustment Bereau nám ukazuje, že slobodnú vôľu si musíme najprv vybojovať. Jasným zámerom tohoto filmu je vyvolať otázky, čo sa mu rozhodne podarilo. () (menej) (viac)

Wally

V jednoduchosti je krása! Žádné velké zvraty a pompézní závěr, ale krásně plynoucí film, který baví, děsí a hlavně nutí k zamyšlení. Myšlenka výborná a herecké obsazení exkluzivní bez jediného zakopnutí. E. Blunt je navíc asi momentálně nejvíc koukatelná herečka a to je bonus navíc 😁 ()

Merkin

Nevíte jak natočit milý a vtipný film o ničem? Odpověď drží v rukou správci osudu. Dobrá ukázka jak se dá promarnit dobrá látka. Snímek sice začíná slibně-něco mezi dravým politickým bojem a neotřelou romantickou komedií plnou nápaditých dialogů dvou zamilovaných. Jenže pak na scénu vyráží skupinka klouboučníků se svým deníčkem-tedy plánem a tady veškerá zábava končí. Pořád čekáte, kdy to celé začne, ale nakonec zjistíte, že ty trapné pokusy o vysvětlování, neustálé opouštění a návraty(těch tam na můj vkus bylo až moc) a nedomylšené šarvátky mezi hrdinou a správci je vlastně všechno. Myslím si, že kdyby Nolfi natočil obyčejnou romantickou komedii o spávňáckém politikovi a extravagantní tanečnici, mohl mít velký úspěch, vzhledem k zajímavé úsřední dvojici a hezkým a vtipným dialogům. Když se ale pustil do fantasy nebo co to vlastně bylo, měl na ní zapracovat mnohem víc, chtělo to akci a hlubší příběh. PS:Ty červené šaty z plakátu na sobě během filmu neměla Emily ani jednou:) ()

bloodline

Námet k tomuto filmu má štipku originality, ale práve až moc veľká porcia romantiky, filmu berie "vietor z plachiet". Celý film som čakal aspoň na trošku akcie, ktorá bohužiaľ neprichádzala... Je to škoda, pretože by to filmu pridalo na bodoch a zvýšilo kreatívne myslenie scenáristov pri písaní zápletky. Čiastočne je na vine aj trailer, ktorý vo Vás nabudí dojem, že si idete pozrieť viac thriller ako romantiku (alebo nejak tak 50:50). Každopádne na režisérsky debut to nie je zlé a Matt Damon svojim "štandardným" výkonom potvrdil, že patrí do skupiny hercov, ktorých sa oplatí obsadzovať, pokiaľ chcete z filmu a hodnotenia "vytĺcť" ešte o jednu hviezdičku viac :) ()

Jierl

Po delší době jsem zavítal do kina a musím říct, že jsem byl potěšen, ať už klasicky výborným Damonem nebo celkovým dojmem z filmu. Scéna, kde prochází jedním záběrem dveřmi na baseballový stadion, vstupuje rovnou na rušnou ulici a začíná tušim někde na záchodku neměla chybu. Povedená premiéra pro Nolfiho. ()

Tery16

Film, který má spád a vtip, skvělé herce a zajímavý scénář. Film, po jehož zhlédnutí budete přemýšlet, jsou-li opravdu věci, které se vám dějí, jen náhodou. ()

Shakeus

Možná dobrý námět pro film, ale provedení už je horší. Co je špatné především, je scénář. Příběh o lidech, co spolu měli být, ale tajemní andělé je v zájmu vyšších zájmů rozdělí, oni ale prokážou, že láska hory přenáší a všem to natřou. Určitě i více fantazie a neznáma by neškodilo. Minipříběh černého „hodného“ anděla je taky sám o sobě úděsný, navíc nás opět všechny poučí o nenapsaném osudu a kráse ducha. V tomto podání je to fraška. Nejhorší pasáž filmu pro mě byl souhrn lidských dějin, do několika etap z úst vrchního agentoanděla. Toto poslání bylo zřejmě určeno fakt tupým hlavám a dějepisným analfabetům. ()

Hanys_

Romantická sci-fi s Mattem Damonem? No zní to teda divně, ale vůbec to není špatná kombinace, jejímž výsledkem je zajímavý příběh o tom, že vlastně žádné velké rozhodnutí není z naší vůle, ale že náš život je v podstatě od samého začátku pěkně nalajnován a běda těm, kdo se pokusí se Správcům postavit...Novodobá pohádka, která možná není úplně dokonalá, ale ta originalita chtě nehtě body navíc přičítá...7/10 ()

Rssa

Bohužel, čekal jsem od tohoto filmu více. Více akce, více emocí, více všeho. Motivace některých postav jsou nepochopitelné, spád to má slabší. Přesto je to dobrá žánrovka, co neuškodí. Damon hraje Bournea, který se rozhodl jít do politiky a zanechat zabíjení ručníkem, jeho standardní výkon nepřekvapí, ale ani nezklame. Blunt je pěkná a neškodí. 70 % ()

Mazlik4

Rozebírat kvalitu filmu, nemá cenu! Pojďme raději trošku filozofovat ... konečně mám jasno v otázce osudu a butterfly effectu. Domnívám se, že zásadní životní otázky (práce?, láska?, smrt?, ... ) - jsou řízené osudem. Kdežto každodenní záležitosti (kam půjdu na oběd?, jet do práce autem nebo busem?) - řídí (rsp. ovlivňuje) butterfly effect. Co z toho plyne? Filmy typu Butterfly Effect a Mr. Nobody jsou kvalitní po technické stránce, ale hloupé právě svým přesvědčením ( že i maličkost může komplet. změnit život). No a SPRÁVCI OSUDU, jsou hrozní po technické stránce, ale mají myšlenku, která se mi zamlouvá (osud je pevně daný a maličkosti ho neovlivní). ()

Holina

Dávám 2** poněvadž jsem hluboce zklamán. Ani ne tak námětem, ačkoliv od Dicka jsem čekal mnohem víc, ale především zpracováním. Nevím přesně jak věrný je film předloze, ale občas působí tak nějak zmateně, romantická linka (samozřejmě nutná) mě po celou stopáž rozčilovala, ačkoliv (nebo právě proto), že je nedílnou součástí děje. Damon mi tu navíc přišel jak pěst na voko. Jinak Newman opět plus za hudební doprovod. Bohužel i ten občas rušil celkový dojem. Nechápu to vysoké hodnocení. ()

Greengrass kašle na Bournea

Greengrass kašle na Bournea

03.12.2009

Nejdřív se říkalo, že Paul Greengass a Matt Damon jsou plní entusiasmu, pokud jde o čtvrtou akci „agenta bez minulosti“. Pak ale šly dobré vztahy Greengrasse a studia Universal do kompostu. Důvod?… (viac)

Hvězdné nábory i útěky

Hvězdné nábory i útěky