Nádejného politika Davida Norrisa (Matt Damon) stretneme v deň, ktorý mu môže zmeniť život. Kandidát do amerického Senátu sa už o chvíľu dozvie výsledky volieb. Prvé prognózy nie sú veľmi priaznivé, a tak si odchádza nachystať reč porazeného finalistu. Na pánskych záchodoch, kde by ženu čakal málokto, narazí na krásnu Elise (Emily Bluntová), dievča, s ktorou ho stretne príslovečná láska na prvý pohľad. Mohla by to byť náplasť na politický neúspech, lenže David niekde stratil jej telefónne číslo. Keď už sa vzdal nádeje, že by ju mohol ešte niekedy uvidieť, narazí na ňu náhodou v autobuse. Verí, že túto šancu už nepustí ani za nič, ale len dovtedy, kým nestretne Správcov osudu. Táto organizácia riadi život každého z nás a pre Davida naplánovala kariéru, ktorá sa skončí možno až v Oválnej pracovni Bieleho domu. Lenže to by musel nechať Elise na pokoji, čo sa Davidovi nechce. To však nie je otázka vôle. Správcovia osudu nalinkovali Davidovi život do poslednej bodky a každú, aj tú najmenšiu odchýlku, sú pripravení zlikvidovať v samom jej zárodku. Zamilovaný politik si ale nepripúšťa, že mu s Elisou ide o život a verí, že dokáže uniknúť vlastnému osudu aj jeho správcom. Aj keď je to teoreticky nemožné... (TV JOJ)

sidovina

mírné zklamání...čekal jsem víc, než jen třikrát zopakovaný romantický minipříběh o ztracení a znovunalezení osudové lásky...ani výborný Damon to nevytrhne. Nicméně pana Nolfiho nemá smysl do budoucna zatracovat. ()

Movie Maniak

Jako první bych řekl, že se určitě nejedná o sci-fi jak se všude uvádí. Jde spíše klasický romantický příběh, což ovšem vůbec není na škodu. Příběh je relativně jednoduchý bez větších zádrhelů, ale má spad takže svižně ubíhá. Matt Damon svou roli hrál opravdu výborně, úlohu politika "s lidskou tváři" jsem mu baštil od začátku. Emily taky ušla, ale ze všeho nejlepší byli samotní správci se svým nekompromisním přístupem. Jenom mě trochu mrzí, že se jejich "tajemství" odhalilo tak brzo, mohli byt tajemní déle. Až do téhle chvíle bych s přehledem hodnotil za pět hvězd, ale pak přišel závěr. Vše se během pěti minut vyřešilo, dostalo se nám laciného poučení a konec. Tak takhle si to opravdu nepředstavuju, je to škoda, tak jenom za čtyři. ()

MrFarmer

Opravdu mistrovské dílo tenhle film...Spousta věcí zde může na první pohled působit nesmyslně a až trochu na hlavu, ale když je všechno podané naprosto uvěřitelně, tak je úplně jedno na čem celý film stojí...Ten pocit bezmoci, ze kterýho mě ještě teď mrazí v zádech, spojený s konspiračními teoriemi a (bacha spoiler).............happy-end k tomu.to je mazec ()

Muf911

Naprosto úchvatné. Druhý Matrix. Dokonce ději toho filmu se dá i uvěřit, co když ve skutečnosti opravdu existuje někdo, kdo upravuje náš osud, copak vám to taky občas tak nepřipadá? ()

imaginer21

"Myslím že ve skutečnosti šéfovi jde o to, abychom jednoho dne plán psát nemuseli." Damon má patřičné charizma, ale přeci jenom aspoň pro mě není určené do téhle role. Emily Blunt mi vedle něj přišla jako přitakávačka, která v něm vidí značně víc než divák. Taky mi do značné míry chyběl nápaditější vizuál a v úsporných dialozích až na závěrečný epilog chybí špetka dodatečné hloubky. Přesto všechno nesmírně pěkná pokoukaná s dynamickou hudbou a po dlouhé době i nekýčovitě chopené téma. "Co bude dál?" - "Teď už můžeš jít po schodech." ()

Alfonso198

I moje ponožky jsou větší romantici než já, ale těmhle dvěma sem fandil, až mi málem slza ukápla. To si sice dělám srandu, ale donutilo mě to o tý slze aspoň přemejšlet a to už je pro mě velkej filmařskej výkon. 90% ()

Carlos.Meo

Netypická romantika s kloboukovými "anděly" a interaktivními "mapkami". Originálně pojatý neoriginální motiv zapovězené lásky. V Emily Blunt je cosi zajímavého, tajemného, s Damonem jim to fungovalo. Potěšilo mě, že na první pohled nelogické věci se na druhý pohled zase tak nelogickými nezdají. ()

Hrus

Jako Matt Damon dobrý (patří k mým oblíbeným hercům), Emily Blunt sympatická, ale stejně jsem jim tu lásku na první pohled vůbec nevěřil. Celý ten rozhovor na záchodcích při jejich prvním setkání vůbec vyznívá hrozně kostrbatě a nepřirozeně. Ale jinak rozhodně koukatelná záležitost. Neohromí akcí a speciálními efekty, ale nápad s okloboukovanými úředníky dohlížejícími na plnění osudu (a plánu) je osvěžující. Možná kdyby to bylo trochu akčnější, nebo trochu víc jiskřivější mezi ústřední dvojicí, šel bych s hodnocením ještě výš, takhle to jsou lepší 3 hvězdy. ()

mark65

Tak nevim. Nějak mě tenhle film zklamal, asi proto že sem čekal něco trochu jiného. Na druhou stranu originální příběh, "mužíci" v klobouku pobavily ( trochu mi připomněli Fringe) nakonec se tenhle film poved. 4* ()

awastrman

Dobrý nápad, ale namísto pohrání si s myšlenkou správců osudů do podrobna, jde jen o lehké nastíněné a pak už jen hloupou romantiku z produkce Holywoodu i proto jen 45% ()

Kada80

Dobrý a hlavně originální námět,kterému bohužel něco chybělo.Je to taková pohádka o jedné velké lásce,které není přáno z vyšších míst.No než mít takový andělíčky strážníčky,tak to je lepší žádný nemít. A nemotat se to tak trochu v politických kruzích dal bych i víc,ale tohle mi tam trochu vadilo. Ja politiku totiž opravdu,ale opravdu nenávidím. 70% ()

John Dunbar

Poměrně zbytečný film zasazený jako mnoho dalších do prostředí politiky USA spoléhající na svou audiovizuální stránku, která je sice nadprůměrná, leč film jako celek nikoli. Na závěr mohu dodat snad jen to , že se tento film sice tváří jako "Sci-fi", ale "Správci osudu" jako takoví opravdu existují. Dlouhodobě promyšleně manipulují s životy nás všech, a nejsou jimi žádní jiní, nežli hlavní protagonisté NWO. ()

JeffScylla

Byla by to příjemná pohádka která by měla i jistý obsah. Ale přece nestačí se proběhnout pár dveřmi a je to hotovo. Všechno má svou cenu. Takže kdyby se museli vědomě něčeho vzdát, prostě si opravdu zvolit. To bych bral. Ale takhle to ten konec jen totálně posr..zbabral. Bylo to americký až to bolelo. A nebylo to všudypřítomným New Yorkem. Takže takhle koukatelný, ale kdyby to dotáhli do smysluplného konce dal bych rád i 4. ()

topvideo

Veľmi slabučká idea tohto snímku vás prikameňuje k sedadlu, ale v negatívnom slova zmysle.Kto môže mať na svedomí takúto banalitu? George Nolfi ()

Ala007

Nejsem fanouškem žánru sci-fi a možná proto mě sci-fi zápletky podle Phillipa K.Dicka jaksi míjejí. Nikdy mě nenadchl kultovní Blade Runner, Minority Report mě zaujal spíše svým dokonalým vizuálním zpracováním a hereckými výkony a moc mě nepřesvědčil ani příběh mladého politika Davida Norrise v adaptaci Dickovy povídky Správci osudu. Matt Damon je v roli Davida bojujícího s "Osudem" a jeho správci dívatelný, ale v podstatě stejný jako v sérii s agentem Bournem, od Emily Blunt jako jeho osudové ženy jsem čekala víc a film jako celek byl pro mě zklamáním. Ve srovnání s již zmiňovaným Bournem neměl totiž moc spád a jiskru, což je škoda, protože jeho herecké obsazení a romanticko-dramatický potenciál předlohy nabízely mnohem více. ()

bonovox

Príjemný film spájajúci prvky sci-fi s romantikou. Damon je perfektný a hlavne chémia medzi ním a Bluntovou je dokonalá a uveriteľná. ()

vecneZivec

Příjemnej film na příjemnej večer. Zajímavej nápad a zpracování, ale nějak mi ten film prostě v paměti neutkvěl. Beru to jako dobrou výplň večera u zajímavé sc-fi, ale že by mě to vzalo jako třeba Já, robot nebo Počátek, to ne. Ale jinak taková pohodovka, nic víc...asi jako Život po životě, kde Damon taky hraje a má tydle "hi-tech" role evidentně rád. Měl by se vrátit k Bourneovi... ()

Tejca

Film mě hned od první minuty vtáhl do děje (což se zas, tak často nestává). Pravda, ke konci se to tempo lehce vytratilo a možná bych čekala alespoň menší podraz na šťastného konce chtivého diváka (já jsem jedena z nich). Výsledný dojem 85%. Je to sice na hraně, ale pořád 5* ()

bezprezdivky

Asi jsem špatně pochopil popisek k filmu, neb mně nikdo nevaroval, že to má být romantika pouze zabalená do sci-fi kulis. Kromě nefunkčního mixu sci-fi a romantiky se autoři filmu ani nemohli rozhodnout, jestli to má být napínavé nebo vtipné a pokoušejí o obojí. Takže je to vlastně romantický sci-fi krimi thrillerová komedie. No nic proti eintopfu, ale já radši jednotlivé suroviny zvlášť .... ()

Greengrass kašle na Bournea

Greengrass kašle na Bournea

03.12.2009

Nejdřív se říkalo, že Paul Greengass a Matt Damon jsou plní entusiasmu, pokud jde o čtvrtou akci „agenta bez minulosti“. Pak ale šly dobré vztahy Greengrasse a studia Universal do kompostu. Důvod?… (viac)

Hvězdné nábory i útěky

Hvězdné nábory i útěky