Nádejného politika Davida Norrisa (Matt Damon) stretneme v deň, ktorý mu môže zmeniť život. Kandidát do amerického Senátu sa už o chvíľu dozvie výsledky volieb. Prvé prognózy nie sú veľmi priaznivé, a tak si odchádza nachystať reč porazeného finalistu. Na pánskych záchodoch, kde by ženu čakal málokto, narazí na krásnu Elise (Emily Bluntová), dievča, s ktorou ho stretne príslovečná láska na prvý pohľad. Mohla by to byť náplasť na politický neúspech, lenže David niekde stratil jej telefónne číslo. Keď už sa vzdal nádeje, že by ju mohol ešte niekedy uvidieť, narazí na ňu náhodou v autobuse. Verí, že túto šancu už nepustí ani za nič, ale len dovtedy, kým nestretne Správcov osudu. Táto organizácia riadi život každého z nás a pre Davida naplánovala kariéru, ktorá sa skončí možno až v Oválnej pracovni Bieleho domu. Lenže to by musel nechať Elise na pokoji, čo sa Davidovi nechce. To však nie je otázka vôle. Správcovia osudu nalinkovali Davidovi život do poslednej bodky a každú, aj tú najmenšiu odchýlku, sú pripravení zlikvidovať v samom jej zárodku. Zamilovaný politik si ale nepripúšťa, že mu s Elisou ide o život a verí, že dokáže uniknúť vlastnému osudu aj jeho správcom. Aj keď je to teoreticky nemožné... (TV JOJ)

Gixian

S obsazením Damon + Blunt bych se asi vydržel dívat i na Teleshopping a necítil se znuděný, jim prostě nejde odolat. K tomu přidejte pěknou výpravu a pár zajímavých prvků námětu, a dostanete tři hvězdičky za film který nenudil ani moc nenaštval. Bohužel neměl šanci dosáhnout někam výš kvůli tomu, že celá ta "mytologie" se Správci osudu nedávala moc smysl a kvůli konci, který byl jedno prosté WTF. ()

Jajar

Má to opravdu skvělý námět, který předkládá spoustu otázek (osud, náhoda, svoboda), ale po chvíli zjistíte, že zápletka sklouzává k myšlenkové naivnosti a banalitě. Od propadáku zachraňuje Správce osudu příkladná režie a solidní herci. Nějak moc nemusím u filmu přemýšlet, ale tady to k tomu přímo vybízelo a navíc ze všech ostatních hledisek jsem se nudil. ()

Ihuj

Tak tohle je opravdu hodně, hodně originální. Obvykle když v příběhu člověk bojuje o svoji duši, tak bojuje proti peklu. Zde proti nebi. Takřka geniální myšlenka a navíc to funguje. Na hlavní pár se dobře dívá, Matt Damon je i v roli politika sympaťák a ani 'pravidla' navrženého světa nejsou úplně blbá. Skvěle dávkované odhalování pointy. Vysoké 4 hvězdy. ()

redwik

Príde mi to ako nejaké Monsters pre dospelých. Celé to behanie cez dvere, ako aj celý film, sa mi ale celkom pozdáva. Matta Damona moc nemusím, tu sa mi ale celkom páčil. Prvá polovica filmu bola skvelá, druhá ma však už trochu nudila a pravdou je aj to, že mi tam chýbal trošku lepší záver. Ale inak sa mi to veľmi páčilo a do filmu som sa ľahko dostal. Keď nejaký film pozerám o siedmej ráno, väčšinou pri ňom zaspávam, ale správci osudu ma zaspať nenehali. ()

Hpatrik

Chytře napsané a zručně zrežírované, podmanivý vizuál New Yorku téměř dokonale podkresluje hudba Thomase Newmana. Emily Blunt dokáže rozzářit snad každou scénu v které se objeví, a chemie mezi ní a Mattem je příjemně elektrizující. ()

Ziggy Zagg

Ukázky a začátek filmu slibovali zajímavou podívanou. Ovšem někde v poločase se film zlomil v naprostou zhovadilou love story. P.K.Dick by se asi divil, co jeho krajani zase provedli s jeho knižní předlohou. Matt Damon jako sexuální loudil taky moc nenadchnul a jeho partnerka Emily Blunt vypadala, že její silnou stránkou je valit oči do kamery jako to dřív dělávali herečky v němých filmech. ()

dakarin

Zajímaví herci, slibný začátek filmu. Mě to celé pokazila nevěrohodná a nesmysluplná fikce, pro mě ani na těch pár minut nezkousnutelná :-( ()

fraktal

Vyborny Philp K. Dick a jeho imaginace v hollywoodskem kabatku, kdy to nemusi davit moc smyslu - hlavne ze se "na to dobre kouka"... Skoda, mohlo byt hvezdicek I pet. ()

ludva10

Od filmu jsem zas až tolik nečekal, takže film byl nakonec pro mne milé překvapení. Jasně - základ je filmová romance Matta Damona a Emily Blunt ( oba herecky super ), ale vložený sci-fi prvek se mě taky moc líbil. Podle mne docela zajímavý nápad. Váhal jsem mezi 4 a 5* , ale právě ten originální nápad procházení dveřmi rozhodl. Film rozhodně doporučuji ke shlédnutí. ()

tranquill

Mysteriózní sci-fi romantika. Naprosto originální námět sice nedokázal probudit nějaké větší emoce, ale jak ze závěru vyplynulo, romantická linie vlastně nebyla nejdůležitější... A ta myšlenka za čtvrtou hvězdu stála! ()

anitae

Film se ke mě dostal ve vhodnou dobu, a oceňuju originální scifi romanťárnu. A začínám věřit tomu, že někdo nad námi pěkně tahá za nitky a my se tomu můžeme zkusit bránit. ()

greigor

Celkem neobvyklý film s maličkou jednoduchou pointou. Ale co se také dá od romantického sci-fi čekat. Matt Damon a celkem příjemná hudba utáhli celý film a dalo se jej tedy považovat za nenáročnou zábavu. Vyzdvihl bych snad jenom dialog na toaletách. Viděl v kině 3,5 * ()

matt85

Cival správně použil slovo decentní. Ještě bych přidal chytré a vcelku originální, se skvělou hudbou. Ovšem trailer je naprosto něco jiného a jestli očekáváte něco takového, tak vás zklamu. Každopádně velice velice ok, ale většina dnešní generace to ráda mít asi nebude. Nemá to efekty, ani nic "cool" a herecká dvojice je už trochu stará. PS: Emily Blunt v roli baletky několik let? To je absurdní. ()

haWranka

Upřímně - nečekala jsem, že se zrovna u tohohle filmu tak pobavím, ba přímo nasměju. A za to může ten úžasnej scénář. Když se to tak vlastně vezme, nemůžu nic vytknout. Příběh dobrej, hudba dobrá, herci taky, to množství romantiky mi vůbec nevadilo. Ale... Něco tomu asi chybělo, takže se obávám, že film spadne do zapomnění jen co doběhne v kinech... ()

Dartdevil

Hezky plynoucí, originální námět, ani jsem se nenudil. Takže za 4*. To by bylo za první 2/3 filmu, poté se jaksi přihodila všemocná romantika a vše směřovalo k jasnému konci. Ani tak jsem se nenudil. Jen ten konec. Tak 3 a půl. Půlka se zaokrouhluje nahoru, nicméně... Já fakt nevím! Prostě tři. Hawk. ()

Dovlatovka

Máme svobodnou vůli nebo jsme řízeni něčím či někým vyšším? A nemáme-li svobodnou vůli, má smysl za ni bojovat? A pro co? Pro lásku! Možná je to lehce upravené romantické klišé, ale výborně natočené s perfektními hereckými výkony (Anthony Mackie je kouzelný) a skvělou chemií mezi ústřední dvojicí. Emily Blunt je sympatická a nádehrná a Matt Damon prostě je jeden z nejlepších herců současnosti i při dialozích, skládajících se prakticky jen z milostných vyznání. Pro ženy za 4*, pro muže za 3*. ()

POMÍK

Lepší z filmů současné kinové nabídky. Kvalitní Damon a neškodící Blunt v záplavě moderních kloboučků, vody a dveří různého typu. Trochu too sweet, ale to vyrovnávájí skvostné interiéry. Taneční fusky = asex první klasy. Nejlepší scéna = srážka taxi s druhou károu. ()

zberatel

Sme to naozaj my co rozhodujeme o kazdom nasom kroku, opetovnom pokuse ci momentalnom rozhodnuti alebo je naozaj vyssia moc co to vsetko riadi ? Aku ulohu v tom vsetkom hra nahoda, a co vsetko ste ochotni obetovat aby ste ziskali po com tuzite ? ...netradicna romantika s "netradicnym" Mattom a krasnou Emily :)) ()

Greengrass kašle na Bournea

Greengrass kašle na Bournea

03.12.2009

Nejdřív se říkalo, že Paul Greengass a Matt Damon jsou plní entusiasmu, pokud jde o čtvrtou akci „agenta bez minulosti“. Pak ale šly dobré vztahy Greengrasse a studia Universal do kompostu. Důvod?… (viac)

Hvězdné nábory i útěky

Hvězdné nábory i útěky