V rozkvitajúcom meste Monstropolis žijú strašidlá všetkých tvarov a veľkostí. Hlavnými hrdinami sú vysoká zelenomodrá príšerka s rohami menom Sulley a jeho najlepší jednooký kamarát Mike Wazowski. Obaja pracujú v najväčšej utajenej továrni Monsters Incorporated, Sulley je šéfom výskumu strašenia detí a Mike jeho nadšeným asistentom. Jedného večera však Sulley zistí, že dvere, ktorými strašidlá vychádzajú z fabriky do ľudského sveta, zostali pootvorené. Cez ne sa k nim dostalo malé dievčatko Boo. Napriek tomu, že príšerky majú kontakt s ľuďmi prísne zakázaný, sa Sulley a Mike rozhodnú malej Boo pomôcť. Prezlečú ju za strašidlo a pokúsia sa ju prepašovať domov... (TV JOJ)

Handle

Vzhledem k originálnímu námětu bych čekal větší invenci a více vtipu. Ale na druhou stranu, většina animovaných filmů to má se mnou těžké - cením si výborné animace, celkově je to většinou hezké a milé, ale nějaký extra emoční dopad to na mě nemá. Příšerky s. r. o. jsou pro mě také takovým filmem. 3,5*. ()

repe

Propracované, pohádkové a vtipné. Pixar, ano. Ale také velmi originální nápad. Dětský jekot jako zdroj energie? Sofistikované tovární systémy s milióny dveří, tvrdý řád a strašící zaměstnanci, totiž monstra? No to se ví, že z toho je trhák. Je to určené spíše dětem, ikdyž se mi to ze začátku nezdálo. Je to podáváno tak, jako kdyby děti byli mnohem děsivější (ruku na srdce, někdy to tak je), což je pro ně určitě koukatelnější. Po jakém jiném filmu je můžete sledovat, jak koukaj do skříní a pod postel s cílem potkat toho chlupáče, sledovat jak se bojí on a zasmát se? Třešničkou na dortu jsou závěrečné titulky a "herecké" bloopery. ()

Frajer42

Nutno zřejmě vzít v potaz stáří snímku. Věřím, že udělat chlupatou hlavní postavičku dalo spousty práce. Animátorsky je to vysoce komplikované i dnes. O špatný snímek se nejedná, ale sdílet zdejší nadšení nehodlám. Zasmál jsem se pouze párkrát. Příběh se mi líbil asi pouze do okamžiku než do snímku vstoupil človíček. Animák je zbytečně až příliš roztomilý. Příliš mi to nesedlo. Asi je škoda, že jsem Příšerky s ručením omezením viděl až na stará kolena. Jako dítě bych jej jistě docenil víc. Pro odrostlejší toho příliš k vidění není z mého pohledu. Slabé 3 *. ()

Fiftis

Jedna z najlepších animovaných snímok a možno moja najobľúbenejšia. Rodinná komédia vytvorená dokonalou počítačovou animáciou je skvelou zábavou pre všetkých, bez rozdielu veku. Vývoj počítačových technológií ide rýchlo dopredu a Príšerky, s.r.o. sú toho dôkazom. Neoddeliteľnou súčasťou filmu sú graficky pojaté titulky, evokujúce klasickú animáciu šesťdesiatych rokov. Príslovečnú "umelohmotnost" textúr a s ňou súvisiaca "gumovitá pružnosť" pohybov v predchádzajúcich snímkach tvorcovia elegantne využívali únikom do sveta hračiek a hmyzu. Tentokrát dievčatko Boo prenikne do Monstropolisu bez tušenia, že jej hrozí smrteľné nebezpečenstvo. Svojou prítomnosťou odštartuje eskapádu naháňačiek, počas ktorých je postupne rozkryté veľké sprisahanie a zvrátenosť energetického systému spoločenstvá príšeriek. Osvieženie prináša tiež pre animovaný film netypická hudba inšpirovaná jazzom 40. rokov. ()

3DD!3

Okouzlující animák se skvělým příběhem a skvělou animací. PŘÍŠERKY S.R.O. jsou sice určeny výhradně pro děti, ale o to jsou kouzelnější a legračnější než například místy zbytečně přestřelený SHREK. Celý nápad s dveřmi považuji za geniální a závěrečná honička "mezi světy" má dokonalý spád a je úchvatně udělaná. Nejsympatičtější postavičkou celé příšerkovské říše je pak jednoznačně Mike "Kuliočko" Wazowski, který se pro mě stal jakýmsi symbolem dobré zábavy. ()

• V původním scénáři se Randall jmenoval Ned a Sulley zase Johnson. Druhý jmenovaný měl mít také hnědou srst a dolní končetiny v podobě chapadel. (Dlee)
  • Bob Peterson, jeden z kľúčových animátorov štúdia Pixar, vo filme nadaboval postavu vrátničky a správkyne Roz. Avšak jeho hrubý hlas bol počítačovo upravený, aby znel viac žensky. (SarumanKo)
  • Film se v roce 2002 stal nejprodávanějším titulem na DVD a VHS. (Elbarto08)

Jak to vypadá s Příšerkami s.r.o.?

Jak to vypadá s Příšerkami s.r.o.?

10.04.2019

Server The Hollywood Reporter přišel s informací potvrzující předchozí plány studia Disney oživit sérii Příšerky s.r.o. na chystané streamovací službě Disney+. Seriálový projekt nese název Monsters… (viac)

Hugh Jackman ve městě duchů

Hugh Jackman ve městě duchů

05.05.2009

Produkční společnost Seed Productions, kterou vlastní Hugh Jackman, zřejmě spojí síly se studiem Disney. To právě zakoupilo práva na blížící se komiks Ghostopolis. Hugh bude produkovat filmovou… (viac)