Keď mladý farmársky robotník náhodou otvorí bránu deliacu náš svet od hrôzostrašných obrov, vzplanie nanovo starodávna vojna. Obri po dlhých storočiach vtrhnú na Zem a snažia sa získať späť územia, o ktoré v minulosti prišli. Mladý Jack (Nicholas Hoult) sa im v tom snaží zabrániť a je tak prinútený vybojovať najťažšiu bitku svojho života. V boji za kráľovstvo, jeho obyvateľov a lásku statočnej princeznej čelí nezadržateľnému prívalu bojovníkov, o ktorých si doteraz myslel, že existujú iba v legendách. A sám tak má príležitosť stať sa legendou. (TV Markíza)

Black-star

Celkem pěkná pohádka (spíše pro dospělé), nechybí v ní nic co by v pohádkovém příběhu mělo být - láska, napětí, dobrodržství, dobro, zlo, ponaučení... Možná bych to snesla v lehce kratším vydání. Ale jinak plus/mínus povedený kousek. ()

ISAJ

Vykrádačka Návratu kráľa a Kráľovstva nebeského s deravo plytkým scenárom, ktorá nanešťastie zišla z rúk aj oscarového McQuarrieho. Singer iba potvrdzuje post jedeného z najprecenovanejších hollywoodskych tvorcov. Asi nikoho neprekvapí že Hobit sa nachádza nielen po trikovej stránke (hlavne trolovia) o dve triedy vyššie, ale že po remeselnej a taktiež trikovej stránke strčí obrov hravo do vrecka aj Liebesmanov Hnev Titanov som čakal už o niečo menej. Herci ako McGregor, McShane či Tucci hrajú s prehľadom, avšak Hoult napriek tomu že sa snaží je jeden z najnesympatických hercov, a obsadiť ho do hlavnej úlohy nebola dobrá voľba, a to nielen z komerčného hľadiska. Aj napriek tomu že trailery sľubovali dobrodružstvo gigantických rozmerov ktoré nakoniec aj tak toto leto splní až naozaj gigantický del Toro, tak stále sa jedná o príjemnú jednohubku v rozprávkovom svete, v ktorom dnes nanešťastie dominujú katastrofy typu Oz. 5/10 ()

FerryCFC

Film s obrovským potenciálem, který bohužel nebyl naplněn. Stará známá pohádka, oživená přítomnou grafickou animací se tváří epicky, ale je to pouhý klam. Je to jako když si dáte svíčkovou, které něco chybí a vy stále nemůžete přijít co. Herci se mi do příběhu vůbec nehodili a vůbec jsem nevěřil jim svěřeným rolím. Jediný kladem co se týče tohoto ohledu je princeznička Izabela na kterou se pěkně kouká a i trošičku jsem jí to věřil. Obři jsou graficky pěkní, ale není to nic co bychom v 21. století ještě neviděli. Škoda, že ani kvalitní scénář mě nedonutil k lepšímu hodnocení a tak daruji Jackovi a jeho "kámošům" průměrné 3*... ()

agrimon

Áno uznávam, technicky dokonale spracované, ale keďže tento príbeh veľmi dobre poznám, tak ma to nejak nedostalo. Rozhodne to nie je z tých fantasy, ktoré by som si pozrel 2 a viac krát. Ale myslím že mladších divákov, ktorí nevideli staršiu verziu určite poteší :-) ()

Mastersn

Skvěle jsem se bavil a jedinou výtku mám snad jen k obrům kteří byli super ale svojí digitálností bili tak do očí až to nebylo hezké.Kdyby byl odstraněn tento neduh šel bych určiě i na vyšší hodnocení. ()

Nocturno culto

Zaujme dobrý vizuál,lepší než jsem očekával ..Obři jsou sice digitální až běda ale docela zapadají,navíc mají vtipné ksichtíky,např. spící obr probuzený rojem včel,ten měl super afro a nebo ten dvouhlavý ..působivý je i přesun obrů na lidskou zem ..jen jsem čekal drobet epičtější a heroičtější konec,ten nakonec stál tenhle snímek jednu hvězdičku dolů z původně zamýšleného hodnocení,takže regulérních 60 % ()

Acrobat

Tak teraz je očividne jedinou útechou počkať na odborné analýzy, kritické diplomové články, to všetko na neslušný prepadák čo stvoril Singer z ekonomického hľadiska. Toto jediné berú do úvahy producenti z katastrálneho územia Los Angeles. Čo sa divákom nepáčilo? Zlom nastáva u mňa v nedorozumení v modrookom chlapcovi so Schwarzkopfom na hlave a červenými perami, ktoré by zrejme dali do vlajky homolobby. Nestrhne, nevtiahne, len vymleto sa tvári. A ak hovoríme o strhnutí, našiel som na sebe chybu, lebo film ma začne baviť vo chvíli jeho konca (zostúpenie z búrky fazulí až po útok na hrad). Dovtedy sa tiahneme, statickou kamerou rozoberáme a putujeme, riešime. Čo je rozprávka v poslednej dobe vo filme? UnHollywood našiel v tomto žánri neuveriteľnú radosť a produkujú sa Snehulienky, Jackovia, teraz Popolušky, ktovie na akého Grimma teraz prebieha casting. Víťazne vychádza Snehulienka s „EMO Stewartovou“. Fasády, dezilúzia, premena, krv. Jack je kategorický. Námet je samozrejme daný rozprávkovým príbehom, no mne sa to amatérsky javí tak, že ak by Jack, tak ako v v pôvodnom príbehu, zahral na tú harfu, nezaspali by len obri, ale aj ja (my). Film chce byť seriózny, lebo Bryan to má v povahe. Nesmeje sa nasilu, citlivosť a pokora je badateľná. No napríklad rozprávkovo mi tam najviac sedí Ewan, z ktorého mám úprimnú radosť, lebo prehlásenie „fall back, defencé posición“ je ukrutne zaujímavý (komediálne, ale aj bojovo). Rovnako decentnú postavu kráľa by ste hľadali márne. Triky nemôžu byť prekážkou, lebo skutočných odborníkov na filmové efekty je tu pramálo, a ja som analfabet. Dlhý pôrod tohto filmu sľuboval Singerove vyšperkovanie, ale nakoniec je to „len“ vyrozprávaná rozprávka v povinnom štýle pri ktorej jeden môže zaspať (kde je R rating??), a druhý preruší mamku, aby skúsila inú „fairy story“. Podľa môjho skromného, nenúteného a zbabelého názoru, ide o druhé klopýtnutie Brayna za sebou. A nie som z toho šťastný. (videné 25.06.2013 a 03.07.2013, BDrip) ()

Doski

Jack a Obři jsou pro mě jedním z největších překvapení z filmového průmyslu. Večer jsem si říkal, že si pustím něco slabšího na oddech, a tak jsem čekal jakousi kýčovitou lacinost s pobíhajícími obry spletenou dohromady romantickým příběhem. Jenomže snímek má srdce. Je to chytré a nápadité - žádné vykrádání staré dobré pohádky, ale spíš obohacení. A to nejen v příběhu, ale i v detailech, grafice, tricích a hlavně ve scénáři - celkem originální nápady. Je to však celé dost svižné a není čas ani na seznámení s hlavními postavami nebo lítostí nad jínými, ale chápu, že se chtěli vejít do 120 min. Inu grafické zpracování a kamera dobré, scénář originální a režisér tomu očividně dal něco víc. Herci výborní (i nesympatický Nicholas Hoult mi tam seděl celkem dobře) - asi to bude tím, že je to převážně britské obsazení a to jak známo je (aspoň pro mne) velké plus. 83% ()

alienemo

Krásna rozprávka. Pobavil som sa, nenudil. A preto tejto rozprávke dokážem odpustiť tak trochu nedostatočnu gradáciu deja, ploché postavy a aj občas okaté CGI. Na tom nezáleži. Dobro zvíťazilo nad zlom, prosťáček ma princeznu atď. Tak to už v rozprávkach chodí. ()

ER

Tohle není látka pro B.Singera a divím se, že do toho vůbec šel. Výsledek totiž není to, čím by se mohl chlubit a "řemeslníků" má Hollywood dost na to, aby film byl u jiného přijatelnější. I u tohoto filmu se projevuje určitá sterilita příběhu, kterou nenaruší ani povedení digi obři a která je vidět i u hereckých výkonů (asi nejvíce u Iana McShanea). Dívá se na to dobře,to jo,ale to je tak asi vše. ()

Aleix

Pro mě jeden z nejlepších fantasy snímků v poslední době. Moc hezky zpracovaní obři a efekty. Příběh byl takový pohádkový ,ale celkově to i tak asi mělo působit. ()

E lan

Je to jen tak tak na ****. Výborný pohádkový příběh, velmi příjemné herecké obsazení a povedené triky. Tak nějak tomuto filmu nic nechybí. ()

Tamten

Ve filmu vlastně není nic vysloveně špatně (pokud jej bereme jako zábavnou podívanou pro menší diváky). Jen je tak strašně předvídatelný, dopředu nalinkovaný a ničím nepřekvapující, že postrádá jakýkoliv význam na něj koukat. ()

Oonika

No z těch obrů mi tedy chvílemi bylo fakt zle, ale ta animace nebyla nijak extra poutavá. Navíc Nicholas Hoult mi absolutně nesedí, ještě tak, když byl dítě, nebo když hrál mrtvolu... ale jako v podstatě hlavní hrdina je prostě nudný a přehlédnutelný. Ještě že tam byla Ewan, aspoň bylo na co koukat :-) ()

vikino1

Pro mě velké překvapení. Pouštím film se sedmiletým prckem ze začátku usínám a modlím se, abych to neprospal. Jenže ejhle. Po prvním kontaktu fazole s vodou příběh nabere obrátky a - světe div se - všichni se začínají chovat logicky (král pokácí fazoli, obětuje jedinou dceru, aby zachránil království před možnou invazí). Obři sebranka trhá hlavy jak na běžícím páse. Závěr, za kterej by se nemusel stydět ani slavnej LOTR, udělán tak, aby to pochopilo i malé dítě. A pak jsem to pochopil. První jméno v titulcích - režisér Bryan Singer. Strůjce pro mě nesmrtelných X-menů 2 si před Budoucí minulostí odskočil udělat Rkovou pohádku pro děti. Sedím doma v kině a tleskám.. Nebýt pomalejšího rozjedu hodnotil bych 5 hvězdami. ()

Rawar

Já nevím, nějak tomu nemůžu přijít na chuť, ať to beru jako pohádku, nebo se na to dívám jako na klasické fantasy. Příběh mám rád a legendu o kouzelných fazolích a obrech jsem si oblíbil už jako kluk. Ale pár věcí mě neuvěřitelně štvalo. 1. příšerná maškaráda co měl na sobě Ewan McGregor, s plastovým štítem na zádech, který tam držel jako přibitý a nezměnil pozici ani při povelu k " Obrané formaci" 2. Všechny ostatní infantilní zbroje a kostýmy. 3. Pysk hlavního hrdiny. 4. Čistě stupidní část s padacím mostem, kdy jeden obr je schopný vrhnout strom o stejné velikosti jako je on sám přes hradby deset metrů vysoké cca dvacet metrů daleko, ale dvacet obrů nedokáže přemoci deset lidí v přetahované lanem. A konečně za 5. vystříhané scény kvůli ratingu. Kdyby nechali obra do člověka alespoň kousnout, mohlo by to být snesitelnější. Jedna hvězda je pak za hezký model země nad oblaky a kuchaře, vypadajícího jako Grendel. ()

HonzaMag

Zábavné... Po delší době nějaká slušná fantasy pohádka. Proto dávám možná trochu nekriticky plný počet. Ale ten Nicholas Hoult je nějakej divnej ... ()

RajAthen

Předznamenávám, že film si asi objektivně zaslouží 3*, ale přál bych mu hodnocení lepší. Proč? Hlavní hrdina možná mnoho charismatu nepobral, pricezna naštěstí ano a ostatní protagonisté jsou zkrátka správně...pohádkoví, včetně kostýmů (a jednoho účesu). Radost mám jednoduše z toho, že byl vzat pohádkový materiál a byla z něj udělána...inu pohádka. Po vzoru dnešního Holywoodu musí být na konci rozmáchlá bitva, ale i ta šla přežít. Pointa je, že to není moc temné, moc akční, až příliš CGI (a obři jsou povedení), nesmyslně predestinované... zkrátka si skutečně nevzpomenu, kdy jsem zkrátka viděl takto jednoduchý příběh, který by nesešel z cesty. a za to mají filmaři můj dík. ()

Jazz06

Americká fantasy, které kralují britští herci. Výborné obsazení (zvlášť McGregor) a povedené efekty. Příběh pěkně odsýpá a konec je docela epický. Při nízké přístupnosti místy i poměrně drsné. Výborná pohádka. ()

Spielberg má vybráno

Spielberg má vybráno

17.06.2014

Robopocalypse, American Sniper, Thank You for Your Service, Gods and Kings, remake West Side Story, Montezuma, The Kidnapping of Edgardo Mortara. To jsou projekty, o jejichž režii se v minulých… (viac)

Mad Max zachraňuje supermodelky

Mad Max zachraňuje supermodelky

19.06.2012

Tak v téhle postkatastrofické budoucnosti bude opravdu horko. Nejen proto, že se tradičně projedeme sluncem rozpálenou pustinou, ale hlavní kořistí, o kterou se porvou postapo pankáči v bizarních… (viac)

2011, rok změn

2011, rok změn

23.12.2011

Rok 2011 byl v mnoha ohledech významný a průlomový. Byl rokem změn - ať už těch drobných v našich každodenních životech, nebo těch velkých, které začnou psát nové etapy osudů celých národů (politické… (viac)

Bryan Singer: Namísto Excaliburu Galactica

Bryan Singer: Namísto Excaliburu Galactica

23.10.2011

„Otec filmových X-Men“ momentálně natáčí triky nabité fantasy dobrodružství Jack the Giant Killer. Pak chtěl v žánrových vodách zůstat s remakem kultovního Excaliburu Johna Boormana, ale studio… (viac)