Keď mladý farmársky robotník náhodou otvorí bránu deliacu náš svet od hrôzostrašných obrov, vzplanie nanovo starodávna vojna. Obri po dlhých storočiach vtrhnú na Zem a snažia sa získať späť územia, o ktoré v minulosti prišli. Mladý Jack (Nicholas Hoult) sa im v tom snaží zabrániť a je tak prinútený vybojovať najťažšiu bitku svojho života. V boji za kráľovstvo, jeho obyvateľov a lásku statočnej princeznej čelí nezadržateľnému prívalu bojovníkov, o ktorých si doteraz myslel, že existujú iba v legendách. A sám tak má príležitosť stať sa legendou. (TV Markíza)

BoXBe

Amaroun. I jako kulisa v letadle to sázelo celkem obtěžující dávku komerčně digitální touhy po výdělku. Ani stopa po touze natočit dobrý film. Digitální až hrůza. ()

arnybossy

Ked chces krasnu princeznu za zenu mat, musis fazulku do vody dat a vsetkym obrom v boji odolat :) Prijemna jednohubka na nedelne popoludnie stravene s rodinoku pri telke. ()

majo25

Akčná fantasy-rozprávka s veľkou porciou 3D efektov, ktoré sú však majstrovské. Postavy sú ok, teda až na hl. hrdinu, na ktorého som si musel zvykať veľmi dlho. Celkovo to však nie je nič svetoborné, je to presne na spríjemnenie doobedia, keď chcete vypnúť a nevadí vám, že si z filmu toho nebudete veľa pamätať. Hodnotenie: 75% ()

SeanLSD

Efektná rozprávka o jedení, vegetariánstve a redukčnej diéte. Nejako mi však nesedeli veľkostné pomery.. Fazuľky malé, obyčajné, ako zo včerajšej polievky. Jedinú až donebavolajúcu stonku z nich musel však potom celý regiment rúbať sekerkami celé dve šichty. V nebi sa vznášalo skalisko a na ňom obri, okej, ale ovce a prasatá mali leda tak na jednohubky. Tí chudáci sa dosýta už veky nenajedli ! Ešte aj včely, nie žeby aspoň také malé lietajúce stodoly plné medu, ale obyčajné, prťavé nič ! Z akého to monštrózneho nebeského kozorožca bola potom lebka, čo mal na pleci osadenú Generál ? Ten svet, z ktorého k nám už stáročia lietajú zúfalo prázdne lietajúce taniere vyhladovaných obríkov, ešte skrýva nejaké tajomstvá... A u nás dole ? Dobrá gazdinka za fazuľkou aj cez plot skočí a na čo iné sa lepšie balia princezné ? ()

URBAN

Bryan Singer ukazuje že pohádky nejsou mrtvý žánr nebylo to sice tak úplně podle mých představ , ale přece jen to bylo zabaleno v překrásném famozním obalu . Jediné s čím jsem nebyl moc spokojený byl casting přece jen je tohle Singerův film sakra !!! ( 3.6.13/MAC ) ()

panMartin

Pohádek se v poslední době točí na můj vkus snad až příliš, a tahle se zařadí k těm horším. Film s obrovským potenciálem, který bohužel nebyl naplněn. Mírné zklamání, ale pořád fajn pohádka. Jeden z filmů kde vám trailer poskytl vše zajímavé, podle ukázky jsem čekal ještě větší nářez, který se bohužel nedostavil. Pomalý rozjezd s fazolema na obzoru se film trošku zabarví a dostane tu pravou šťávu. Nahoře, v zemi obrů, je to mnohem zábavnější. Přesto tomu chybí napětí ale Bryan Singer podle mého názoru napětí umí dělat. ()

tomeek

Po výtvarné stránce je to příjemné, ale hned na začátku vás zarazí obludná animovaná sekvence, během které jsem přemýšlel, jestli je to zkušební render nebo to mysleli vážně. Příběh trpí pro staršího diváka naprostou absencí jakékoliv brutality (žádná krev, skoro nic není vidět) a je to celé hrozně dětské a "laskavé". Tolik k ději, kde asi ještě pobaví hlavně závěr s útokem na hrad a úplný finiš, ale během příběhu se obejvuje hrozné množství logických kixů hlavně v návaznosti - všichni jsou nonstop naprosto čistí, suší a dokonale učesaní, a pak ty vizuální věci, jako umělý pták na větvi fazole, samotná fazole, která působí super uměle, stupidní druhá hlava na rameni a plno dalších prkotin. Jako plus je ovšem prudce dívatelná princezna a božský Jůvn Megregor s ještě úžasnějším účesem :) Radši si pusťte Sněhurku a lovce. Jack je pro mladší publikum, ale má to spád a solidní atmošku. 3,5* "Chtěl bych to vidět ještě jednou a s erkovou přístupností se vším tím detailním ukousáváním hlav, žvýkáním vojáků a používáním mletých lidí jako náplň do pirohů!" - Verbal ()

Immortal17

Jak hodnotit tento film? Dvě hvězdy jsou málo, čtyři zase moc, efekty v filmu za to stály, ovšem Hoult mě tentokrát v roli Jacka příliš nepřesvědčil, má na víc, proto jen silnější průměr, myslím, že ani to není špatné. Určitě stojí za to ho vidět. ()

NiWi

Pohádkový příběh trochu jinak, moderně, a vlastně proč ne. Ač se od staršího, kresleného provedení v příběhu odlišuje, na zážitku to nic nemění, a Singer zachovává kouzlo originálu. Není to ani přehnaně pohádkové, ale ani moc moderně přeplácané. Ewan McGregor v seriózní, avšak zároveň komediální poloze, která mu zde sedla skvěle. ()

Sabrewulf

Dnešní doba je divná, každý ohrnuje nos už i nad podařenými triky. Jasně, že na obrech šla vidět digitálnost, ale to tomu dodalo ještě víc punc pohádkovosti. Možná se někteří nepřesně vyjadřují a tím "hnusem" mají na mysli např. vzhled obrů jako takový, protože v animaci, detailech a hlavně ve finálním dosazení do reálné scény je to naprosto v pořádku a krásně všechno ladí s pozadím. Zajímalo by mě, jaký názor tito diváci mají na vizuál/triky např. u filmů Imaginárium Dr. Parnasse , nebo Svět zítřka, což je teprve čistokrevný příklad hnusu a nekvality. /// Jinak příjemná pohádka, tedy až na ten padací most, dělající obrům potíže. ()

wendelin9

Musím říct, že mě tahle "pohádka pro dospělé" velice mile překvapila. Děj měl spád, nechybělo pár nečekaných zvratů ani vtipné scény. Úvodní provedení "pohádky" o fazolích mě tak odrovnal, že jsem si ho musela pustit hned 3x... ()

KatanaCZ

Tak já nevím, asi jsem blázen, ale tohle mělo hlavu, patu, mozek, dost možná i zadek. To už jsme fakticky tak daleko, že odsuzujeme každý film, který nemá...ehm jak to jen říci slušně....říkejme tomu filosofické jádro, něco na způsob "jsem intelektuál a hledám jsoucno, pozoruji hodinu film o vznášejícím se lejnu a hle, dávám pět hvězd, jelikož jsem prozřel a spatřil podstatu onoho ztvárnění lejna - ve skutečnosti je to totiž metafora na blablabla a blabla blibla blublu blabla bli, to tím chtěl autor říci (autor však sedí na židli a jen se směje: "tole jsem tím chtěl říci? Asi ano, no, tak dobrá, hahaha.".).... Kdepak lidi, důležité je bavit se a dát jen na vlastní pocit z filmu! Herci katastrofa? Žádný vtip ani děj? Za mě rozhodně pravý opak. Chemie mezi princeznou a Jackem fungovala, záporáci brilantní, král jak se patří. Triky v normálu....nevím co někteří čekají. A klidně mě ukamenujte. ()

sir-dave

Je to efektivně natočená dobrodružná fantasy při které by se mohli zabavit jak mladí, tak starší publikum. Tak nějak bych si představoval např. Guliverovy cesty. Na plný počet to necítím, ale ani nevím co víc tomu chybělo. V rámci žánru je to až moc nadprůměrné a zaslouží si více než 3 hvězdy. Efekty, příběh, herci si zaslouží pochvalu. Na co mají mniši vyholené hlavy? Aby jim bůh viděl do mozku? ()

Doudis19

Vcelku zábavná komereční rutinovka, která nepřekvapí, ani nenadchne, ale ani neurazí. Po nedávných zkušenostech z kina, kde mě málem k smrti ubila dvojice teenagerovských slátanin (Spring Breakers a Hostitel), příjemná změna. Bohužel k vloženým financím, jménu na režisérské židli i významnému obsazení se člověk nezbaví pocitu, že Jack a obři mohli a hlavně měli dopadnou daleko lépe. ()

Saraph odpad!

Nemohu si pomoci, ale když jsem na to koukal, skoro jsem usínal. Velkou část filmu se tam vůbec nic neděje a když už se něco děje, tak to není nic, co by bylo zajímavější než výhled z okna za průměrného letního dne. ()

Estrellita

Velice obstojná fantasy, která neurazí ani znalce původní pohádky přenášené ústní lidovou slovesností. Konec coby osud koruny podbarvený krásnými verši (mimochodem další silná stránka filmu) mě potěšil až na čtvrtou hvězdičku. Celkově pohádka působí dobrodružně, velkolepě (ale ne moc) a hlavně poeticky (možná hledám symboly tam, kde nemají být, ale já je tam VIDIM!). A ústřední veršovaný příběh je prostě nádherný, nejen čeština je jazyk, se kterým si člověk může hrát. Nicholase Houlta a jeho milý ksichtík zbožňuju od zombie-romantiky Warm Bodies a Ewan McGregor - nehledě na účes - je prostě klasa! ()

dan.pacino

Ewan + Ewen no.2 v jedné z nejklasičtějších pohádek, přihoďte skotský akcent McGregora, trochu toho kulinářství a vznikne vám film, co určitě stojí za to vidět. Singer konečně přesvědčil. ()

SniperG1

Co k tomu říct? Očekával sem od toho mnohem a mnohem více! Obři sice byli pěkně udělaný, efekty docela ušly, ale děj trošku zaostával. Prostě nedělní klidná pohádka, ale musím podotknout, že obří chuťovky ( prasátka v těstíčku ) mě opravdu pobavily :) 60% ()

Spielberg má vybráno

Spielberg má vybráno

17.06.2014

Robopocalypse, American Sniper, Thank You for Your Service, Gods and Kings, remake West Side Story, Montezuma, The Kidnapping of Edgardo Mortara. To jsou projekty, o jejichž režii se v minulých… (viac)

Mad Max zachraňuje supermodelky

Mad Max zachraňuje supermodelky

19.06.2012

Tak v téhle postkatastrofické budoucnosti bude opravdu horko. Nejen proto, že se tradičně projedeme sluncem rozpálenou pustinou, ale hlavní kořistí, o kterou se porvou postapo pankáči v bizarních… (viac)

2011, rok změn

2011, rok změn

23.12.2011

Rok 2011 byl v mnoha ohledech významný a průlomový. Byl rokem změn - ať už těch drobných v našich každodenních životech, nebo těch velkých, které začnou psát nové etapy osudů celých národů (politické… (viac)

Bryan Singer: Namísto Excaliburu Galactica

Bryan Singer: Namísto Excaliburu Galactica

23.10.2011

„Otec filmových X-Men“ momentálně natáčí triky nabité fantasy dobrodružství Jack the Giant Killer. Pak chtěl v žánrových vodách zůstat s remakem kultovního Excaliburu Johna Boormana, ale studio… (viac)