Keď mladý farmársky robotník náhodou otvorí bránu deliacu náš svet od hrôzostrašných obrov, vzplanie nanovo starodávna vojna. Obri po dlhých storočiach vtrhnú na Zem a snažia sa získať späť územia, o ktoré v minulosti prišli. Mladý Jack (Nicholas Hoult) sa im v tom snaží zabrániť a je tak prinútený vybojovať najťažšiu bitku svojho života. V boji za kráľovstvo, jeho obyvateľov a lásku statočnej princeznej čelí nezadržateľnému prívalu bojovníkov, o ktorých si doteraz myslel, že existujú iba v legendách. A sám tak má príležitosť stať sa legendou. (TV Markíza)

darthvader77

Vynikající fantasy pohádka s výbornou atmosférou, kterou jsem začal svůj tkz. pohádkový večer(po tomhle jsem si shlédnul ještě Sněhurka a lovec). Atmosféru pohádky umocňuje úvodní vypravování legendy o obrech, které působí jako velice temný prolog. Obě dějové linky Jacka a Isabell, byly pohádkově ukázkové. Digitální zpracování bylo vynikající, obři vypadaly jako živí. Musím ocenit i scénář, který si s divákem celou dobu hraje a plně se rozjede až tam, kde by většina podobných dílek skončila. A z toho že jsem viděl obléhání města od dob Minas Tirith, jsem měl druhé vánoce. Další jasný příklad podhodnoceného filmu. Závěr s britskou korunou mě dostal. P.S. Z hereckých výkonů musím vyzdvihnout především Iana McShana a Ewan McGreogra. ()

Lucius55

Mám pocit, že tady chtěl někdo jednoduchý děj vykompenzovat množstvím digitálních efektů, což asi nebyla zrovna nejlepší cesta:-( Ale jako celek pohádka ujde a myslím, že odrostlejším dětem (mladším raději nedoporučuji) by se mohla docela líbit. Za sebe dávám (těsné) tři hvězdy. ()

Bredy65

Fantazii se meze nekladou, jak je vidět. Pro mě nový rozměr pohádkové fantasy, kde se zlo utká s dobrem na prahu nebe a "jiné země". Na mě působivé až tak, že se nešlo ani utrhnout na tu nejmenší potřebu. Nejsem pohádkolog a při kouknutí na tento film je to možná škoda. ()

Ivoman

Jsou to tedy slabší 4 hvězdičky, ale film ušel. Za mě tedy hlavně díky trikům a 3D. Příběh jako takový je pohádka. Tady byla poměrně vůči např. Jeníček a Mařenka nevyužita brutalita obrů. Chtělo by to točit dvě varianty. PG13 a R. :-) ()

Stejšn

Není to žádné veledílo, ale také ne extra průser. Co ovšem diváka překvapí (a spolehlivě nasere) je že když film skončí, najednou se znova rozjede a pokračuje další půlhodinou úplně zbytečnýho děje. To jako zbyly prachy nebo co? Triky pěkný, herecký výkony nepěkný, celkově za tři, ale už jsem viděl mnohem lepší zpracování této známé pohádky a to i v Kačerech z Kačerova. ()

helrohir

Slušná adaptácia známej rozprávky, hoci mierne upravená a prispôsobená dnešným diváckym nárokom. To znamená, že sa dočkáme intenzívnejšej lovestory, trošku desivej atmosféry a zvýšeného počtu zožratých ľudí (no na môj vkus trošku málo brutality, táto rozprávka by jej zniesla aj viac), a na záver aj epickej bitky. Spracovanie obrov sa mi páčilo, väčšina hercov bola zvolená dobre, len hlavný hrdina je skaramentsky nevýrazný, ba až nesympatický. Príbeh má celkom grády, aj keď by som uvítal viac humoru alebo odľahčených scénok. Mimochodom, tá princezná je fakt pekná. 70%. ()

Demonn

Sice nechápu, kde se v Singerovi vzala chuť zfilmovat zrovna tuhle starou povídku ale musí se nechat, že z toho vyždímal asi skoro maximum možnýho protože si nedokážu představit, že by to někdo zvládl líp. Nicméně z hovna člověk zlato neudělá (a nechci tím hanit lidovou tvořivost). 72% ()

l.enik.c

Tak to je hodně drsná "pohádka". Dětem bych ji určitě nepouštěla, ale jinak rychle ubíhající, hezky natočená, fajn podívaná. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,2/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 53%, Audience Score - 55% | FDb.cz - 71,9% | Další typický novodobý film, který se spoléhá na efekty, ale tady to poměrně vyšlo! Náš oblíbený příběh jsme si vychutnali a ještě to vidět tak na velkém plátně ve 3D, to bychom asi zvedli i hodnocení. Ale příležitost se bohužel nenaskytla, ale nevadí přesto tento film stojí za vidění a podle nás to je slušný "popcorňák":) 60% ()

Tominni

Podařená fantasy pohádka o Jackovi, který nechtě otevře bránu dělící zemi od světa obrů, kteří se chtějí vrátit zpátky na zem. Začíná tak souboj o vládu i o princeznu. Někdy drsná pohádka, někdy vtipná a nakonec i ta trocha romantiky tam je, takže se Singerovi podařil celkem vydařený mix. ()

ostravak30

Tak zhruba takhle to dopadne, když se staré evropské legendy, pověsti nebo pohádky ujmou Američané a přetvoří ji ve velkofilm. Všechno ve filmu je velkolepé. Od obrů přes fazolový stonek až po závěrečnou bitvu. Za mě se střídají lepší momenty s horšími. Respektive, abych to uvedl na pravou míru, střídají se chvíle, kdy mi velkolepost a efekty nevadí s chvílemi, kdy naopak právě toto ubíjí příběh samotný nebo rovnou hlavní postavy. A na můj vkus se to druhé stává častěji. Například scéna s obrem v kuchyni, kdy Jack nakonec obrovi sedne na záda, je skvělá. Naopak velkoleposti v síni obrů, kdy mají něco jako výroční zasedání, jsem litoval, že nevyužili tvůrci víc. Na druhé straně má film spád a je plynulý. Mám ze snímku smíšené pocity, asi bych se v tomto případě řídil heslem, že méně je někdy více, ale špatný rozhodně není a některé efekty a scény vypadaly tak skvěle, že bych si to dal znovu. ()

Ivana_M

Jak to shrnout? Tolik trapných vtipů pohromadě už jsem dlouho neslyšela. Jinak celý děj je dokonale předvídatelný, žádné překvapení pro diváka se nekoná. A český dabing a překlad tomu dodávají korunu. ()

spoock

Super jízda, ale pokud můžete, neberte na to malé děti (násilí) a vyhněte se dabingu, který je dost hrozný hlavně u obrů. ()

dzules

4 a 1/2 * vlastně jediné co mi na tom filmu vadilo byl protagonista Jacka..prostě mi není sympatický..a taky ten konec je divný..jinak se mi to líbilo a není tomu co vytknout..i animace byla zdařilá. ()

Anarion

Jack a Obři je takový banální, až by se chtělo říci rutinérský film, u kterého divák přesně ví, co má čekat a přesně téhož se mu také dostane. Příběh je nejklasičtější možný, herecké výkony působí srozumitelně až prostě a jediné, co tak vyčnívá nad průměr, je snad jen zajímavé užití různých typů animací, kteréžto ale může vyvolávat spíše dojem, že dané části autoři zkrátka nestihli a tyto byly tak trochu ošizeny. Nicméně i tak lze toto dílko shlédnout, aniž by si divák zkazil svůj vkus (snad jen pokud nemá v oblibě papundeklová brnění). ()

Spielberg má vybráno

Spielberg má vybráno

17.06.2014

Robopocalypse, American Sniper, Thank You for Your Service, Gods and Kings, remake West Side Story, Montezuma, The Kidnapping of Edgardo Mortara. To jsou projekty, o jejichž režii se v minulých… (viac)

Mad Max zachraňuje supermodelky

Mad Max zachraňuje supermodelky

19.06.2012

Tak v téhle postkatastrofické budoucnosti bude opravdu horko. Nejen proto, že se tradičně projedeme sluncem rozpálenou pustinou, ale hlavní kořistí, o kterou se porvou postapo pankáči v bizarních… (viac)

2011, rok změn

2011, rok změn

23.12.2011

Rok 2011 byl v mnoha ohledech významný a průlomový. Byl rokem změn - ať už těch drobných v našich každodenních životech, nebo těch velkých, které začnou psát nové etapy osudů celých národů (politické… (viac)

Bryan Singer: Namísto Excaliburu Galactica

Bryan Singer: Namísto Excaliburu Galactica

23.10.2011

„Otec filmových X-Men“ momentálně natáčí triky nabité fantasy dobrodružství Jack the Giant Killer. Pak chtěl v žánrových vodách zůstat s remakem kultovního Excaliburu Johna Boormana, ale studio… (viac)