Keď mladý farmársky robotník náhodou otvorí bránu deliacu náš svet od hrôzostrašných obrov, vzplanie nanovo starodávna vojna. Obri po dlhých storočiach vtrhnú na Zem a snažia sa získať späť územia, o ktoré v minulosti prišli. Mladý Jack (Nicholas Hoult) sa im v tom snaží zabrániť a je tak prinútený vybojovať najťažšiu bitku svojho života. V boji za kráľovstvo, jeho obyvateľov a lásku statočnej princeznej čelí nezadržateľnému prívalu bojovníkov, o ktorých si doteraz myslel, že existujú iba v legendách. A sám tak má príležitosť stať sa legendou. (TV Markíza)

Knor

Je to taková drsnější pohádková fantasy. Čekal jsem že to bude mnohem horší, začátek mě nikterak nenadchnul, ale s příchodem do světa obrů to bylo už dobrý až do konce. Super efekty a pěkně to odsejpalo. ()

AjfelCZE

Docela se divím nízkému hodnocení. Myslím, že si film určitě zaslouží více než 70 %. Modernější pohádka. Pěkná princezna. Hodně akce na závěr. Za 4 hvězdy. ()

Bube1

Tady se krásně ukázalo, že Bryan Singer prostě umí! Od tohoto filmu v podstatě nikdo nic nečekal a ono to příjemně překvapilo. Nebyla to klasická nablblá pohádka, ale místy spíš celkem nářez.Celému snímku kraloval Ewan McGregor, který byl bohužel pouze vedlejší postava. Hlavní hrdina nesympatický, hudba slabá, CGI obři na hraně snesitelnosti, ale podtrženo sečteno - určitě lepší průměr. ()

TSZ

Překvapivě ucházející blockbusterová pohádka, která sice působí jakoby Singer každou chvíli natáčel něco jiného (fantasy, pohádka, akční film se tu střídají každou chvíli), ale člověk se ani na chvíli nenudí. Vzhledem k finančnímu fiasku si zřejmě tvůrci tento snímek za rámeček nedají, mě však z fleku napadne velmi mnoho daleko horších a nudnějších snímků. ()

Pulper

Hezké triky, sympatická princezna a masové scény se samými mladými komparzisty v rolích vojáků. Jinak asi nic, proč by si měl divák tento film pamatovat. Ten konec s korunou, nooo, pobavil :-) ()

Scraffy

Celkom znesiteľný film oproti tomu čo som čakal. Je to vcelku sympatická fantasy rozprávka, ktorá má neskutočné efekty a scény pri ktorých sa zarazíte do sedačky. Posledná polhodinka je super. ()

Shitonit

Atention ! Warning, Poželujesta nesmatritě tento film ! Do piči co to jako kurva má bejt "! To je ukrutně nesmyslná hownosračka! Tento film může narušit a vážně naruší váš stereotipní vymrdanej lajf ! Nepozerajtě sa na hento, do not watch on tis biják! fuck it ! Fakt toto dílo v zájmu záchrany civilizace vynechte ze svého repertoáru!! To není po-há-dka kokoti, to je howno ! Ale ke konci se mi podařilo hrůzou vytáhnout se, a vrazit si se do peredele ! ()

papilon395

V současnosti nejoblíbenější film mého šestiletého vnuka. Výpravné zpracování pohádky o kouzelných fazolích za účasti řady britských herců. Ústřední dvojice od pohledu spíš nehrdinská, ale štěstí jim přeje. Skvělí padouši, ať už v lidské nebo v přerostlé podobě. Napínavý děj odlehčován špetkami humoru. Vřele doporučuji všem klukům i statečným holkám. ()

kiros179

Těžko nazývat Jacka fantasy filmem, aspoň z mého pohledu je to klasická dobrodružná pohádka zacílená pro publikum do 12 let (maximálně), které se zasměje nad každým obřím pšoukem, popř. se udivuje když obr sežere svoje vlastní holuby. Jelikož to se očividně míjí s mojí cílovou věkovou skupinou (více jak dvakrát), nemá cenu si brát nějaké servítky, na to je Singer už moc velký mazák. Dějová linie je jednoduchoučká k uzoufání a celý film jsem vlastně jen čekal na to, kdy se začne něco dít, bohužel víceméně bez úspěchu. Jediná útěcha byla Eleanor Tomlinson, na kterou se kouká dobře. Největším haló je z mého pohledu účast Ewana McGregora, které ho jsem měl jako herce s citem pro výběr rolí, nevím jestli jsem ho někdy viděl ve slabším a více plonkovém filmu než dnes. Doufám, že toto bude pro Singera jeden velký budíček, protože pokud neberu v potaz ony TV filmy, které jsem neviděl, natočil svoje jasně nejjalovější dílo, které se možná dostane na propadák roku (zcela zaslouženě). Pokud někdo čeká fantasy jízdu pro starší než je druhý stupeň základní školy, určitě si toto nechte ujít, aspoň ušetříte nějakejch 150 babek (200 u masochistickým vyznavačů 3D). Viděno ve 2D s CZ dabingem. 25% ()

Vykuk

Průměrná pohádka, která vlastně ničím nezklamala, ale ani nenadchla, nicméně příjemné podívání, dobře zpracovaní obři, scénář už je horší a film působí místy jako kulisové divadlo, ve kterém se navíc šetřilo komparzem. Taky hlavní hrdinové si žádné mé sympatie nezískali. ()

voldemorf

Nebýt toho konce, který vypadal jako pozvánka na pokračování, které bych nikdy nechtěla vidět, bylo by to za 4*. Film měl pár hloupých momentů, ale místy byl i překvapivě chytrý. Nicholas Hoult je mi čím dál sympatičtější. ()

vieriX

Pokus o zfilmováno knihy kterou jsem jako malý měl velice rád, ale výsledek lehce rozporuplný. Chvílemi je to dost infantilní a pokus o humor moc nefunguje. Je tu sice pěkně trikově zpracování ti obři, ale prostě to mi jen nestačí. Bryan Singer v poslední době prostě nějak není ten režisér, kterého jsme znali. Na jedno podívání fajn, ale podruhé bych do toho asi nešel. ()

MeatFly_cz

Od filmu jsem nic nečekal, Singera nemám moc v lásce a trailery byly na dnešní poměry docela průměrné. O to víc mě film mile překvapil, má to všechno rychlý spád, je to docela napínavé, netrpí přemírou zbytečných dialogů, digitální efekty mi přišli taky dost slušné, zkrátka jsem se slušně bavil na skoro dvou hodinový film, klobouk dolů! ()

Spielberg má vybráno

Spielberg má vybráno

17.06.2014

Robopocalypse, American Sniper, Thank You for Your Service, Gods and Kings, remake West Side Story, Montezuma, The Kidnapping of Edgardo Mortara. To jsou projekty, o jejichž režii se v minulých… (viac)

Mad Max zachraňuje supermodelky

Mad Max zachraňuje supermodelky

19.06.2012

Tak v téhle postkatastrofické budoucnosti bude opravdu horko. Nejen proto, že se tradičně projedeme sluncem rozpálenou pustinou, ale hlavní kořistí, o kterou se porvou postapo pankáči v bizarních… (viac)

2011, rok změn

2011, rok změn

23.12.2011

Rok 2011 byl v mnoha ohledech významný a průlomový. Byl rokem změn - ať už těch drobných v našich každodenních životech, nebo těch velkých, které začnou psát nové etapy osudů celých národů (politické… (viac)

Bryan Singer: Namísto Excaliburu Galactica

Bryan Singer: Namísto Excaliburu Galactica

23.10.2011

„Otec filmových X-Men“ momentálně natáčí triky nabité fantasy dobrodružství Jack the Giant Killer. Pak chtěl v žánrových vodách zůstat s remakem kultovního Excaliburu Johna Boormana, ale studio… (viac)